Importator piese auto Ford ÅŸi service auto BucureÅŸti
Răspunde

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

07 Feb 2009, 17:12

un pret pt 2 arcuri fata, pt masina din semnatura? astept pm , merci

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

07 Feb 2009, 17:14

buna ziua,
as dori sa stiu daca aveti pe stoc covoras portbagaj tip 'tavita' din cauciuc pt. (ford focus 2008 hatch) asemeni imaginii atasate, multumesc
FiÅŸiere ataÅŸate
st-boot-mat.jpg

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

08 Feb 2009, 00:59

ma intereseaza suspensiile fata / spate -ulei- ptr. Ford Escort break 1997 16v 1,6l si bucsaria directie+bielete+pivoti, Multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

08 Feb 2009, 14:44

rog oferta pret pentru
filtru - motorina,ulei,aer,polen, ulei motor ( 5w40) original Ford ,amortizoare -fata +spate si ce mai este pe la directie ( bucse ,pivot etc) . prezoane si capace roata cu inscriptia Ford.
multumesc .

astept raspuns

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

08 Feb 2009, 15:42

Buna ziua
as dori sa stiu preturile pentru urmatoarele piese:
-garnitura chiuloasa
-suruburi/set
-garnitura capac tacheti
-simering supape
-supape-admisie/buc
-evacuare/buc
-tacheti/buc.

Va multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

08 Feb 2009, 20:00

rog pret pentru "Lampa de avertizare airbag dezactivat" Focus 2005.
mai exact, reperul K:

FiÅŸierul ataÅŸat bord.JPG nu mai este disponibil


Multumesc!
FiÅŸiere ataÅŸate
bord.JPG

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

08 Feb 2009, 22:51

buna
pentru ford focus 2006, 1.6tdci, 90 cp - VIN WF05XXWPD56S87643, am nevoie de preturi pentru
-filtru aer
-filtru ulei
-filtru polen
-filtru motorina modelul mai deosebit
-ulei motor

multumesc
transportul cine il suporta?
termen de livrare?
factura?

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

09 Feb 2009, 10:55

$1 scrie:$2una ziua
as dori sa stiu preturile pentru urmatoarele piese:
-garnitura chiuloasa
-suruburi/set
-garnitura capac tacheti
-simering supape
-supape-admisie/buc
-evacuare/buc
-tacheti/buc.
-pistoane/buc
Va multumesc

piese + consumabile

09 Feb 2009, 19:30

buna ziua
rog oferta pret pentru :
filtru ulei, filtru motorina , filtru aer ,filtru polen , ulei 5w40 specificatie Ford si semi bieleta bara torsiune , pentru masina din semnatura .

o zi buna .

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

09 Feb 2009, 21:27

Salut
Ma intereseaza un pret pentru oglinda argintie (cu totul) electrica incalzita stanga si 4 L de ulei de motor Castrol 5w40.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

09 Feb 2009, 22:58

Buna,

Ma intereseaza niste preturi si disponibilitate ptr :FF2 Hatch

1.capace-masca senzor de ploaie - cod 17D550B si 17D550A

2.din kitul de scrumiera tip 2 ma intereseaza plasticul - 245176 - pe culoarea gri

3. 2 capace brate stergatoare fata HM1.

4. din kitul de mufa aux ma interseaza doar mufa din torpedou. se poate comanda separat sau doar tot kitul? daca se poate o poza cu mufa

5.set discuri de frana spate

Va multumesc,

Radu

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

10 Feb 2009, 06:58

Pentru Ford-Fiesta '99 WF0AXXGAJAXP64042 ma intereseaza urmatoarele:
-bujie incandescenta BERU,DENSO sau NGK(ce recomandati?)
-ulei Ford Formula E(5w30).orientativ Formula S
-filtru ulei
-filtru aer
-filtru polen
-becuri H4

Merci!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

10 Feb 2009, 14:01

salut as dori si eu pretul acestui furtun(atasez foto)
-VIN WF05XXGBB52U41179
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG_03.jpg

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

10 Feb 2009, 15:57

Salut

Se da urmatoarea problema :
new mondeo 5usi wf0exxgbbe8y79189 cu sony 6xcd stock si se doreste retrofit la navi blaupunkt hsrns( travelpilot nx 7inch touchscreen )+ bt/vc . In afara de navi care o am in fata , nu mai am nimic.
Te rog sa imi spui daca in afara de ce am listat mai jos mai imi trebuie ceva (sigur cablu de conectare modul bt/vc la navi pe care nu am reusit sa il dibuiesc in microcat ) pentru a putea face retrofitu' ca la ford acasa.

bt+vc module - 1490368
microfon - 1252666
cablu antena 1 - 1461107
cablu antena 2 - 1461106
antena - 1380078
suport antena - 1508610
masca bord - 1479958
semnalizator cu butoane pt bt/vc - 1479754
Astept pe pm finis codu si pretul pentru a compara ofertele :D
Multumesc anticipat si o seara buna.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

11 Feb 2009, 09:38

Buna ziua
as dori sa stiu pretul pt o bara fata mondeo benzina din 2001 wf05xxgbb51g00278

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

11 Feb 2009, 11:11

Buna ziua,

Un pret va rog pentru set deflectoare aer geamuri fata.

Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

11 Feb 2009, 17:35

Buna ziua/seara.

Va rog un pret pt set complet lamele stergatoare Focus II.

Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

11 Feb 2009, 20:17

buna ziua
va rog oferta pret pentru :
filtru ulei, filtru motorina , filtru aer ,filtru polen , ulei 5w30 specificatie Ford pentru Ford Focus 1.8 TDDI , 2003

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

11 Feb 2009, 21:38

Buna seara! Tocmai am fost "deposedat" de antena radio de pe Ford focus 2 facelift si m-ar interesa cat costa o antena noua originala Ford.

Multumesc de raspuns.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

12 Feb 2009, 16:28

edit

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

12 Feb 2009, 18:17

Mondeo 2001 TDDI 85kW:

-EGR
-Curea Agregate
-Intinzator Agregate
-Rola Fixa Agregate
-Curea+Intinzator Pompa Servo

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

12 Feb 2009, 23:18

Buna seara

As dori un pret pentru urmatoarele elemente, pentru un Ford Fiesta 2006, 5 usi:

-aparatori noroi fata si spate
-eleron
-cotiera Armster

-orientativ bara fata si spate ca pentru modelul de serie Ford Fiesta ST

Va multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

13 Feb 2009, 10:40

$1 scrie:$2b]VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT
DISCOUNTURI FOARTE MARI FATA DE ORICE ALT MAGAZIN SAU REPREZENTANTE, PRIMA MANA , DIRECT IMPORTATOR ...
GARANTIE LA ORICARE PIESA , FACTURA !! ( DE LA GENTI ALIAJ ULEI FILTRE LA FULII MOTOR , USI , BARI, ETC )
PIESELE CUMPARATE LE PUTETI MONTA IN ORICE SERVICE AUTORIZAT RAR !
VAND SI VARIANTE AFTERMARKET ACOLO UNDE ESTE CAZUL
MA OCUP SI DE DAUNE ... ETC
PIESE DE PE STOC , SAU LA COMANDA LA 3 - 5 ZILE
TELEFON 0727.05.66.70
:icon_mrgreen:
ACEST ANUNT ESTE VALABIL NUMAI PE INTERNET ... IN SPETA ACEST FORUM
TRIMIT SI IN TARA CU FAN CURIER PLATA RAMBURS CASH SI LA VALOARE DE PESTE 3 MIL PLATA COLET E LA BUCURESTI
PENTRU INDENTIFICAREA MASINI CORECTE , VREAU SERIA DE SASIU CARE INCEPE CU WFO ... SI UN NR DE CONTACT :icon_biggrin:
COMENZILE FERME DIN TARA LE POT ONORA , CU UN MESAJ PE PRIVATE
CU URMATOARELE DATE:
NUME , PRENUME , ADRESA LIVRARE , SERIE BULETIN , NR TELFON
SERIA DE SASIU , SI PIESELE COMANDATE


MAI IMPORTAM OPEL VW AUDI SKODA SEAT MAZDA
TOATE PIESELE SUNT CU FACTURA , GARANTIE INTRE 12 SI 36 DE LUNI IN FUNCTIE DE PIESA

salut ,m ar interesa ce marca si pret ai la arc spate pentru focus1 combi cu suspensie performanta(ranforsata).

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

13 Feb 2009, 21:07

pt. masina din semnatura m-ar interesa sistemul de rabatare a scaunelor din fata....si pt cel din stanga si pt cel din dreapta... Din ce am inteles este constituit dintr-un cablu si maneta neagra ce rabateaza scaunul! Multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

13 Feb 2009, 23:41

$1 scrie:$2una, pentru Mondeo MK1 din 1996, farurile stg si dr , deci set complet, reglaj manual, semnalizator stanga fatza, bara de protectie din plastic fatza,proiectoare de ceata. Merci !


Va rog retrimiteti-mi PM-ul ca nu stiu ce s-a intamplat dar nu am primit mesajul. Merci.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

14 Feb 2009, 20:27

$1 scrie:$2una seara! Tocmai am fost "deposedat" de antena radio de pe Ford focus 2 facelift si m-ar interesa cat costa o antena noua originala Ford.

Multumesc de raspuns.

Buna seara!...inca astept raspuns...la intrebare... sau un private message...am postat de 1 saptamana...pls raspuns.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Feb 2009, 05:33

ma intereseaza si pe mine pretul pentru o bara spate pentru o fiesta 2005.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Feb 2009, 17:35

ma intereseaza si pe mine pretul pentru o bara fata pentru un ford focus 2001 hatchback.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Feb 2009, 18:29

Salutare!!M-ar interesa si pe mine urmatoarele (cu tot cu preturi...si cele mai ieftine:D):
bucsi ,pivoti,bilete antiruliu,capete de bara,caseta directie,role intinzatoare,curea distributie,fise bujii , bujii,acumulatori,ulei motor - servodirectie -transmisie,lichid frana,elemente tuning originale,covorase cauciuc interior,sisteme navigatie originale.Pentru masina din semnatura.Cu stima

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Feb 2009, 23:15

:) , aveti pm, toti care nu au primit sa reposteze

o seara buna
Răspunde