Importator piese auto Ford ÅŸi service auto BucureÅŸti
23 Oct 2009, 10:31
Care este termenul in care se primeste un raspuns aici? 2 zile, 5 zile, 2 saptamani?
23 Oct 2009, 10:39
...cred ca si-au luat concediu
24 Oct 2009, 10:10
$1 scrie:$2..cred ca si-au luat concediu

daca nu raspund pe main inseamna ca dau pm
scriu eu daca imi iau concediu va rog nu mai faceti afirmati de genu asta pe topicul meu
24 Oct 2009, 10:32
$1 scrie:$2una seara doresc preturi pt urmatoarele produse pentru:
wf0wxxgbbw2b39757
Capete de bara, flansa +rulment amortizoare fata, discuri de frana si placute de frana fata, amortizoare spate, intinzator curea de accesorii alternator.
deasemenea pentru wf0wxxgbbw1r20999
rulment spate stanga daca exista separat , sau ansamblu cu butuc...
Va multumesc
buna ziua aveti pm cu oferta de pret
24 Oct 2009, 10:55
$1 scrie:$2ocul termic pt masina din semnatura?
semnatura incorecta nu am ce piesa oferta
24 Oct 2009, 11:24
$1 scrie:$2una ziua,
As dori si eu un pret pentru pompa de apa pentru un Focus I, motor 1,6, 100 de cai tip FYDA.
Si daca aveti ulei Castrol Magnatec 5w30 A1 (cu specificatia WSS M2C913).
Multumsc mult!
O zi buna!
AVETI OFERTA
24 Oct 2009, 12:27
As dori niste preturi pentru urmatoarele :
- ornament prag exterior ( acoperire prag ) stg. - dreapta
- ornament colt aripa exterior stg. - dr.
- bavete noroi fata-spate
- cheder interior usa stanga -fata ( pe caroserie )
Multumesc !
25 Oct 2009, 00:47
As dori pret ptr :
-aripa stanga fata
25 Oct 2009, 10:56
as dori va rog pretul la bobina si fise pentru Mondeo fab.2001 1.8 ben. 125 cp.
25 Oct 2009, 22:16
buna seara!! ma intereseaza si pe mine niste preturi pt masina cu vin-ul WF0NXXGCDN2M319OO
1.ulei 5W30 Ford - bidon 5 litri
2.ulei 5W30 Ford - bidon de 1 litru
3.filtru ulei
4.filtru motorina
5.filtru de polen
6.filltru aer
7.ulei cutie viteza 1L
8.amortizoare spate
9. releu incarcare alternator
multumesc
26 Oct 2009, 11:47
Salutare
Filtru aer
Filtru polen(carbon activ)
Filtru ulei
Merci
26 Oct 2009, 15:29
va rog kit ambreiaj, rulment ţi volanta pentru masina din semnatura
26 Oct 2009, 18:12
asa ceva?
consola centrala ptr nav denso ptr mondeo
26 Oct 2009, 23:23
salut, ma intereseaza pt unford mondeo, an 2001, motor 2000 diesel tip d6ba, 85kw, sasiu: wf04xxgbb41g00536
pretul cel mai mic pentru; kit ambreaj (volanta placa disc rulment);
merci!
Adi
27 Oct 2009, 07:48
salutare,se poate niste preturi pentru urmatoarele repere: bieleta de directie pe partea stanga,pivotul de la basculade jos tot pe partea stanga,ornament spoiler,racord frana pe spate(stanga+dreapta) pentru un mondeo cu seria WFOWXXGBBW1M85498,va multumesc
27 Oct 2009, 15:52
buna seara
focus 1.8, 85 kw, 2005, WF0WXXGCDW5G00273
va rog frumos preturi pentru:
-ulei SAE 5w-30
-filtre (ulei, motorina, aer, polen)
va multumesc anticipat
27 Oct 2009, 20:00
buna,
un pret pentru pedala de acceleratie pentru focus-ul din semnatura.
multumesc
28 Oct 2009, 16:49
Buna ziua,as dori si eu o oferta de pret pentru urmatoarele piese:
-bieleta antiruliu fata
-bieleta antirului spate
-bucsi bascula spate
-bucsi punte spate
-cablu frana de mana
Masina este un Ford Mondeo TDCI,96KW,An 2002 -VIN-WF05XXGBB52U41179
Va multumesc.
28 Oct 2009, 17:12
INCA nu am primit un raspuns, nimic pe PM
$1 scrie:$2una ziua
M-ar interesa pretul pentru urmatoarele piese Ford Mondeo WF05XXGBB52P07012
1) Bucsi cadru spate
2) Bucsi bara stabilizatoare spate
3) Bieleta stabilizatoare motor
4) Amortizor fata (atat Motorcraft cat si producator alternativ) doar pe gaz
5) Amortizor spate (atat Motorcraft cat si producator alternativ) doar pe gaz
6) Lichid servo
7) Prezoane
8) Piulite pentru jante aliaj Mondeo (cu saiba conica)
9) Termostat apa
10) Termostat ulei
11) Bujii incandescente
28 Oct 2009, 20:07
salut un pret pentru aceste coduri:
7284774 si 1014526(sau 95bb40487ea) cel deal doilea ma intereseaza mai mult.
Merci si astept raspuns ps(masina e cea din semnatura)
28 Oct 2009, 21:28
Salut!
Ma intereseaza si pe mine un set 4 jante tabla pe 15'/5 prezoane de focus 2 facelift (WF0HXXWPDH8L55198), eventual un set piulite jante tabla.
Multam!
28 Oct 2009, 22:04
As dori o oferta de pret pentru:
-pompa ambreaj
-motoras geam electric fata stanga.
pentru Focus-ul din semnatura.
Multumesc
29 Oct 2009, 17:27
Buna ziua,
Ma intereseaza o oferta pentru urmatoarele piese originale Motorcraft:
1. Filtru ulei;
2. Filtru aer;
3. Filtru polen cu carbon activ;
4. Filtru benzina;
5. 5 litri ulei SAE 5W - 30 sau 10W 40
6. Placute frana fata / spate.
Masina este cea din semnatura, tip B5Y/CHBBI.
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra.
Cu stima,
Leo.
30 Oct 2009, 12:56
Personal si fara intentia de a jigni pe nimeni, consider de toata jena ce se intampla aici. In conditiile in care de doua saptamani nu se primeste nici un raspuns la o cerere inseamna ca aceasta societate nu este interesata de potentialii clienti sau nu are nici un pic de respect pentru membrii unui forum pe care a venit ca sa isi faca reclama si eventual sa realizeze si ceva vanzari. In ultimul rand, desi nu este treaba mea sa contabilizez, presupun ca din cele 156 de pagini pe care ati primit cereri au fost si tranzactii finalizate deci s-ar putea arata mai mult respect/amabilitate oamenilor care v-au adus ceva castiguri.
Spre bucuria mea si norocul utilizatorilor sunt si alte firme aici pe forum care raspund prompt si amabil, firme care vor sa castige clienti dar pe care nu am sa le nominalizez aici, am sa scriu pe pagina fiecareia, pe masura ce am sa cumpar.
Din punctul meu de vedere, ca simplu utilizator, pentru atitudinea pe care o afiseaza aceasta societate merita evitata chiar daca ar oferta preturi sensibil mai mici.
Eventual unul dintre moderatori ar trebui sa comunice cu reprezentantii societatii pentru a vedea daca mai se ocupa de acest forum.
30 Oct 2009, 13:13
$1 scrie:$2ersonal si fara intentia de a jigni pe nimeni, consider de toata jena ce se intampla aici. In conditiile in care de doua saptamani nu se primeste nici un raspuns la o cerere inseamna ca aceasta societate nu este interesata de potentialii clienti sau nu are nici un pic de respect pentru membrii unui forum pe care a venit ca sa isi faca reclama si eventual sa realizeze si ceva vanzari. In ultimul rand, desi nu este treaba mea sa contabilizez, presupun ca din cele 156 de pagini pe care ati primit cereri au fost si tranzactii finalizate deci s-ar putea arata mai mult respect/amabilitate oamenilor care v-au adus ceva castiguri.
Spre bucuria mea si norocul utilizatorilor sunt si alte firme aici pe forum care raspund prompt si amabil, firme care vor sa castige clienti dar pe care nu am sa le nominalizez aici, am sa scriu pe pagina fiecareia, pe masura ce am sa cumpar.
Din punctul meu de vedere, ca simplu utilizator, pentru atitudinea pe care o afiseaza aceasta societate merita evitata chiar daca ar oferta preturi sensibil mai mici.
Eventual unul dintre moderatori ar trebui sa comunice cu reprezentantii societatii pentru a vedea daca mai se ocupa de acest forum.
prietene ai fost sunat ai trecut cererea si la noi pe site
cate oferte vrei sa ai ?
nu cumperi sa fi sanatos
30 Oct 2009, 13:20
$1 scrie:$2s dori o oferta de pret pentru:
-pompa ambreaj
-motoras geam electric fata stanga.
pentru Focus-ul din semnatura.
Multumesc
Macara geam electric stanga fata(cu motor) = 445 ron/stoc
pompa ambreiaj original LUk = 135 ron
stoc amandoua
30 Oct 2009, 13:33
$1 scrie:$2alut!
Ma intereseaza si pe mine un set 4 jante tabla pe 15'/5 prezoane de focus 2 facelift (WF0HXXWPDH8L55198), eventual un set piulite jante tabla.
Multam!
Set jante tabla = 790 ron (4 buc)
Set piulita janta tabla = 190 ron
originale
stoc
am si anvelope iarna pe 15 dunlop extra grip = 280 ron bucata !
30 Oct 2009, 14:20
In primul rand in fata mea nu aveti nici o calitate ca sa fiti in masura sa imi spuneti "prietene".
In al doilea rand v-am trimis o cerere de pe mail-ul de servici, mail la care NU am primit NICI UN RASPUNS. Pentru membrii forumului spuneti ca sunt reduceri si am vrut sa vad care sunt diferentele de pret fata de o oferta standard. Intrucat nu am primit nici un raspuns nu pot face aceasta comparatie. Probabil acele reduceri care v-ati luat obligatia sa le acordati prin utilizarea site-ului nu exista si din acest motiv nu ati raspuns in nici una din aceste variante.
In al treilea rand eu v-am sunat deoarece nu aveam nici un raspuns si am discutat DOAR despre amortizoare, in timp ce lista de repere de care am nevoie este mult mai mare.
In al patrulea rand, daca tot am primit replica imediat ce mi-am scris parerea despre firma Dvs puteati foarte bine sa imi raspundeti si la mesajele de pana acum in care spuneam ca nu am primit nici un raspuns.
Raspunsul pe care l-am primit pe PM " nu am nevoie sa cumperi de la noi ! " confirma atitudinea pe care pe care am scris mai devreme ca o aveti fata de acest forum - fara sa contest ca probabil sunt si useri pe care i-ati ajutat. Totusi as vrea sa cred ca in Romania anului 2009 comerciantii pot discuta si fara limbajul asta de taraba ordinara gen "prietene...nu vrei nu cumpara".
Din punctul meu de vedere, cel putin la fel de important ca si pretul este respectul cu care consumatorul este tratat si la acest capitol sunteti deficitari - este parerea mea.
Ca fapt divers, in incheiere, vreau doar sa va spun ca toate reperele din lista le-am comandat de la Centrocar pe care ii felicit pentru promptitudine iar amortizoarele le voi comanda de la Autozone cu care am avut o comunicare exemplara.
Sanatate si putere de munca!
30 Oct 2009, 14:37
asa acum crezi ca am nevoie sa imi spui de unde ai luat piese chiar nu ma intereseaza
si 2 baieti de la noi si-au facut treaba ...,ai dat la cereri in stanga si in dreapta nici nu mai sti la cine ce ai cerut
si nici pe viitor nu voi servesc genul asta de client ......,imi pare rau aviz amatorilor
30 Oct 2009, 14:48
$1 scrie:$2alut un pret pentru aceste coduri:
7284774 si 1014526(sau 95bb40487ea) cel deal doilea ma intereseaza mai mult.
Merci si astept raspuns ps(masina e cea din semnatura)
TAMPON AMORTIZOR PUNTE SPATE= 105 ron cu tva
termen de livrare 4 zile
Carcasa locas numar, pe hayon = 305
termen de livrare 4 zile
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.