AlexCars

Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Distribuitor autorizat piese auto Ford şi service

Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Mesajde AlexCars » 12 Iun 2015, 19:15

Cu o experienta de peste 6 ani in diagnosticarea si remedierea problemelor ce pot aparea la automobilele FORD, AlexCars va ofera:

Diagnoza profesionala cu interfete originale VCM si VCM II, soft oficial, original, cu licenta Ford IDS pentru mediul offline, respectiv Ford eTis IDS pentru cel online.
Avem tot timpul ultimele variante de soft disponibile de la Ford, cu licenta, fara patch-uri / crack-uri, deci oferim siguranta maxima cand vine vorba de diagnoza dar mai ales modificari / actualizari de soft ale modulelor electronice de pe masina.

Putem face actualizari de soft, configurari & modificari pentru toate modulele electronice suportate de Ford IDS si Ford eTis IDS.

Membrii forumului ClubFord beneficiaza de urmatoarele preturi pentru operatiuni uzuale ca:
    1. Diagnoza cu Ford IDS / Ford eTis IDS - 50lei SAU GRATUITA daca reparatia se face in service-ul nostru.
    2. Actualizare de soft - intre 50 si 150lei, in functie de cat de mult dureaza aceasta actualizare sau cat de complexa e.
    3. Reconfigurarea unui modul electronic, atunci cand este necesara schimbarea lui - 50lei SAU GRATUITA atunci cand modulul schimbat este cumparat de la noi.
    4. Activarea de optiunui in general este tarifata in functie de cate module electronice trebuiesc reconfigurate pentru a avea acea optiune activa: 1 - 50lei, 2 - 100lei, mai mult de 2 - 150lei.
    5. Stergere "CRASH DATA" - de la 50lei.
    6. Inlocuirea softului dintr-un modul electronic cu altul care aduce facilitati / optiuni noi sau crestere de putere, care in mod normal nu survine ca urmare a actualizarii softului acelui modul electronic - de la 100lei.

Pentru ale operatiuni, nu ezitati sa ne contactati, atat prin intermediul acestui topic, prin Mesaj Privat sau prin unul din numerele noastre de telefon de la semnatura.
Avatar utilizator
AlexCars
Incepator
 
Mesaje: 30
Membru din: 02 Mai 2012, 21:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0GXXGBBG9U46546

Re: Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Mesajde marian-20101 » 21 Sep 2015, 16:51

Am un Ford Fiesta 1,3 Duratec, 44KW, VIN WF0HXXGAJH3L26424. Istoria cu mașina este următoarea la început s-a aprins în bord ABS și semnul de frână de mână, se stingeau se aprindeau, după o săptămână masina a rămas imobilizată(clipeste des becul de la imobilizator). Am chemat de la un service autorizat pe cineva cu testerul și mi s-a spus că de vină ar fi unitatea ABS.Mă puteți ajuta s-o repar.
Marian. Ford Monteo 2.0cmc, 131CP, 2003[/b]
Avatar utilizator
marian-20101
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mar 2010, 14:57
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo, MK3,2.0 TDCI,131 cp Ford Focus 1,131cp,2.0 Zetec, Fiesta V, 1,3 BAJA, 60cp

Re: Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Mesajde mihaibre » 22 Sep 2015, 00:38

salut, manopera pentru schimbat rulment ambreiaj? multumesc
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Mesajde kara67ro » 15 Noi 2015, 09:56

Salut.Sunt din Bucuresti si as dori sa stiu pe unde e service-ul. Banuiesc ca am de schimbat o sonda lambda la un Mondeo mk3 2.5 V6 din 2001...+ alte mici maruntisuri care nu functioneaza corect...
Multumesc
Avatar utilizator
kara67ro
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2015, 20:11
Localitate: Bucuresti sect.2
Maşina: Ford Mondeo MK3 TDCI
VIN: WF05XXGBB53J87804

Re: Diagnoza Ford IDS / Ford eTis IDS

Mesajde dragos_ngu » 09 Dec 2015, 22:31

Salut. Un pret pt montaj buton degivrare parbriz, activare ids si releu + sigurante(piese+montaj)! Trebuie programare pt aceste operatiuni? Multumesc .
dragos_ngu
Incepator
 
Mesaje: 31
Membru din: 30 Noi 2009, 14:44
Maşina: ford, focus, 2011, 1.6tdci, 115


Înapoi la AlexCars

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login