Switch to full style
Distribuitor autorizat piese auto Ford ÅŸi service
Răspunde

Re: Service auto - mecanica & electrica

14 Ian 2017, 21:35

Buna ziua,as dori o estimare pentru inlocuire saiba foc si rwstul ce rezulta din aceasta inlocuire la un piston pt un ford focus cmax2008.
Inlocuire bucsi bascule fata stg/dr spre spate?
Verificare si eventual update bluetooth? Este vazut de telefon dar nu se poate imperechea cu acesta.
Si restul cu timpul....
Multumesc anticipat.

Re: Service auto - mecanica & electrica

02 Mar 2017, 18:41

Buna seara

Am un Ford Focus 1.8 TDCI din 2007 cu VIN WF05XXGCD57K08004. Pentru revizia de 10 ani, vreau sa comand

kit distributie
curea accesorii
rola fixa pt curea accesorii
rola intinzatoarea pt curea accesorii
(ultimele trei banuiesc ca sunt parti dintr-un kit).

Va multumesc

Adrian Poenaru
0726240365

Re: Service auto - mecanica & electrica

29 Mai 2017, 10:07

Salut!
Vreau o oferta de pret pentru kit distributie (piese + manopera)pentru un Ford Mondeo MK4,WF0EXX4GBB7S48044.
Multumesc!

Re: Service auto - mecanica & electrica

25 Iun 2017, 19:43

Buna ziua,
Un pret estimativ pentru verificare, reparatie/inlocuire aeroterma AC Ford Focus 2?
Multumesc!

Re: Service auto - mecanica & electrica

02 Dec 2017, 18:31

Salut, doresc sa stiu si eu costurile de schimbat distributie, curea de accesorii, pompa apa + uleiul si filtrele la un mondeo fab 2015 (mk5) 1.6 disel 115 cp si o recomandare intre acest motor si cel de 2 litri ca si fiabilitate. Multumesc

Re: Service auto - mecanica & electrica

03 Mar 2018, 19:22

O oferta va rog pt inlocuire distributie (manopera + piese) ford fusion (1.4 benzina 2008, 80 cp) / 82.000 km

Re: Service auto - mecanica & electrica

01 Apr 2018, 06:59

buna dimineata
as fi interesat de schimb ulei (original Ford)+filtru, manopera, pentru cutie automata Focus 2013.
multumesc

Re: Service auto - mecanica & electrica

19 Mai 2018, 02:08

Nu prea vad raspunsuri de la initiatorul topicului. Mai functioneaza service-ul sau nu, ca am si eu de facut revizia si distributia la o Fiesta. Multumesc!

Re: Service auto - mecanica & electrica

25 Feb 2019, 18:54

Bună ziua,am o problema cu un ford focus2,an 2006,1.6 benzina cu gol,cutie automata.cand se încălzește motorul si pun frâna mi se opreste mașină,la fiecare semafor sa zicem.am schimbat cam tot ce se poate,dar nici.o ameliorare.nu mai știu ce să.i fac

Re: Service auto - mecanica & electrica

25 Feb 2019, 19:01

Salut, nu prea intra cei de la service pe forum, da' incearca sa le dai un telefon si sa faci o programare pentru diagnoza, te vor ajuta cu siguranta

Re: Service auto - mecanica & electrica

08 Mar 2019, 13:59

Salut, doresc o oferta pentru cele de mai jos:
-verificare posibil defect volanta (zgomot la schimbarea vitezelor cand ridic piciorul de pe ambreiaj, gen clanc)
-schimb pivot dr.
-schimb capete bara dr+st
-eventual bielete antiruliu (daca este nevoie)
-verificare tren rulare/suspensii fata/spate pentru a vedea daca mai este necesara inlocuirea si a altor elemente
-verificare/incarcare instalatie clima
-reglare directie

Aveti in vedere ca vin de la Bv pentru asta deci vreau sa se rezolve in aceeasi zi, deasemenea as dori oferta atat cu piese oem cat si cu unele aftermarket si mentionarea brandului. Deasemenea vreau pretul pentru fiecare operatiune de mai sus.
Va multumesc, astept un raspuns aici sau PM

Re: Service auto - mecanica & electrica

22 Apr 2019, 18:21

Buna seara, as dori o estimare pentru FORD FOCUS 2, 1.6 TDCI din 2010 (WF0PXXGCDPAP75467):
- inlocuirea pieselor de la injectoare (toate 4).... saiba foc, garnitura si restul ce rezulta din aceasta inlocuire pt un ford focus 2 , 1.6 TDCI din 2010 (urme de ulei, motorina...gaze).
- schimb ulei, filtre - revizie
- inlocuire bascule fata stg/dr.
- kit distributie cu pompa de apa si antigel

MULTUMESC MULT
Răspunde