Alte Vehicule

de la ford mondeo la toyota hiace panel van!

Discutii despre alte vehicule.

de la ford mondeo la toyota hiace panel van!

Mesajde adycata82 » 21 Sep 2011, 00:33

ce diferente sunt? enorme de la turism la duba va dati seama....! :Din primu rand nu am avut de aface cu nimic japonez si sunt surprins placut de ce am descoperit la batrana japoneza...tinand cont ca este o totusi o dubita este foarte confortabila si destul de economica,motorul se prezinta intro stare buna zic eu tinand cont ca e an fabricatie 1996,2446 cmc,suna foarte bine si nu stiam ca si ei au ca cei de la bmw racirea pe aer si auxiliar pe apa...foarte interesant cand am vazut motoru am crezut ca e defapt ce va modificat si are motor de bmw dar bineinteles ca mam inselat...sunt placut surprins de ceeea ce am vazut la dubita asta simpatica, as vrea niste pareri daca exisa cienva care are ceva cunostinte despre aceste masinute pt copii mici...dat fiind faptul ca e din 1996 are si ea niste probleme depistate de mine recent, una din ele este faptul ca se aprinde becul la ulei din cand in cand dar ulei este de ajuns nu are nevoie,adica se aprinde in mers si se stinge la ceva timp daca schimb viteza sau accelerez ori las acceleratia....asta nu stiu ce inseamna,am verificat pe sub masina nu exista scurgeri doar acolo unde se imbina cutia cu motoru exista niste prelingeri si cred eu ca ar putea sa fie de la semeringul dintre cutie si motor...in rst totul ok mentionez ca fum nu scoate trage foarte bine motoru in concluzie el merge foarte bine doar faptul ca se aprinde becul ala la ulei ma zgarie pe creier si nu stiu ce ar putea sa fie...daca cineva cunoaste si ar putea sa imi dea o idee ar fi super sa imi rezolv dubita ca nu imi place sa merg cu ea asa la drum :D ! sper ca de data asta am postat si eu corect ... ;)
Avatar utilizator
adycata82
Incepator
 
Mesaje: 22
Membru din: 10 Mai 2008, 17:24
Maşina: ford mondeo tournier 2,0 DI,2001,bussines class
VIN: WFOWXXGBBW1B78166

Re: de la ford mondeo la toyota hiace panel van!

Mesajde DanielArdelian2 » 21 Sep 2011, 08:09

N-ai postat corect: viewforum.php?f=28
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: de la ford mondeo la toyota hiace panel van!

Mesajde Officer » 21 Sep 2011, 15:41

pai fie este uleiul prost, fie pompa de ulei are probleme... ar trebui sa te duci in service sa iti verifice presiunea la ulei la relanti si cu motorul accelerat - se baga un manometru in locul sondei care masoara presiunea
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(


Înapoi la Alte Vehicule

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login