Switch to full style
Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Reguli forum

Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.
Răspunde

Probleme lumini ford focus 2

30 Mai 2024, 20:59

Salut. Am cautat insa nu am gasit ceva asemanator. Pe langa faptul ca se tor aude in partea dreapta in zona panoului de sigurante mereu un click( mai ales cand flash uri) am o problema cu luminile din bord. Blocul de lumini sta in permanenta pe auto, functioneaza totul, l am si schimbat desii degeaba legat de problema mea. Am lumini peste tot, inclusiv butoanele se pe usi ce arata geamurile si oglinzile, in schimb bordul si cce tine de clima, buton avarii, nu au lumini in ele, s au aprins o singura data pret de cateva secunde, si s au stins. Ceva idei? Multumesc!

Re: Probleme lumini ford focus 2

12 Iun 2024, 13:33

Acel "click" vine de la un releu din panoul de sigurante de sub bord - e normal sa se auda, toate "face asa".
La tine e problema de electrician, trebuie investigat daca ai vreo siguranta arsa pe undeva, sau pur si simplu s-au ars becurile din bord.

Despre ce masina e vorba?
Răspunde