Help/Troubleshooting

Sync 3 si Android Auto - Probleme

Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Moderator: Huffy

Reguli forum
Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.

Sync 3 si Android Auto - Probleme

Mesajde Bupitz » 04 Feb 2023, 11:54

Salutare.

Folosesc (sau mai bine spus incerc sa folosesc) Android Auto pe Sync 3.
Am momentan un Samsung S21 si il conectez cu un cablu Baseus la masina (am incercat 3 modele de cablu pana acum).

Pe langa faptul ca mi se deconecteaza din cand in cand Android Auto si masina revine la Sync 3, atunci cand merge Android Auto si ma suna cineva, nu aud ce se vorbeste si nici cel care ma suna nu ma aude.
Stiu ca este o problema mai des intalnita, exista si un FIX?

Mersi anticipat!

Bogdan
Ford Mondeo 2017 2.0 TDCI PowerShift 180CP Imagine
Avatar utilizator
Bupitz
Ford Freak
 
Mesaje: 126
Membru din: 12 Iul 2014, 17:58
Localitate: Timisoara
Maşina: Mondeo MK5 2.0 TDCI 2017

Re: Sync 3 si Android Auto - Probleme

Mesajde VIPER » 04 Feb 2023, 17:56

Salut, de ce zici ca e problema des intalnita? Eu pana acum nu am avut-o, cu 2 telefoane diferite. E adevarat, ambele Xiaomi. Si cu cablu Axagon. Nu mi s-a deconectat niciodata, si nu am avut probleme de sunet la telefon. Incearca si alt brand de telefon in primul rand.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Sync 3 si Android Auto - Probleme

Mesajde jitariuadrian » 04 Feb 2023, 19:44

Uită-te la conexiunea Bluetooth. Asigură-te că e bifat accesul la apelurile telefonice.
Avatar utilizator
jitariuadrian
Incepator
 
Mesaje: 13
Membru din: 10 Aug 2017, 13:16
Localitate: iasi
Maşina: Ford
VIN: WF04XXGCC4HC50848

Re: Sync 3 si Android Auto - Probleme

Mesajde Bupitz » 11 Feb 2023, 07:13

VIPER scrie:Salut, de ce zici ca e problema des intalnita? Eu pana acum nu am avut-o, cu 2 telefoane diferite. E adevarat, ambele Xiaomi. Si cu cablu Axagon. Nu mi s-a deconectat niciodata, si nu am avut probleme de sunet la telefon. Incearca si alt brand de telefon in primul rand.


Intradevar, am schimbat telefonul cu un Samsung S23 si nu mai am niciuna din probleme. Nici Android Auto nu se mai deconecteaza si apelurile merg cum trebuie :-??
Ford Mondeo 2017 2.0 TDCI PowerShift 180CP Imagine
Avatar utilizator
Bupitz
Ford Freak
 
Mesaje: 126
Membru din: 12 Iul 2014, 17:58
Localitate: Timisoara
Maşina: Mondeo MK5 2.0 TDCI 2017


Înapoi la Help/Troubleshooting

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login