Help/Troubleshooting

Scârțâit fata

Eventualele probleme/nelamuriri tehnice generale.

Moderator: Huffy

Reguli forum
Dacă aveţi defecţiuni sau nelămuriri cu privire la maşina dumneavoastră, vă rog să căutaţi răspunsuri sau să deschideţi un subiect nou în Secţiunea dedicată modelului dumneavoastră. Această secţiune este doar pentru generalităţi.

Scârțâit fata

Mesajde DincaDoruGeorge » 24 Iul 2018, 16:05

Salut!De 3 săptămâni se aude un scârțâit stânga față.Am un Ford Focus berlina 1,6 dci din 2012.Am fost cu mașina la service,au ridicat.o pe elevator,articulații ok,rulmenți roți ok..Niciodată nu se aude acel scârțâit când plec cu mașina,se aude după 5-10 km de condus,chiar și la plecare de pe loc.Daca las masina 20-30 de min cu motorul oprit..nu mai se aude nimic când plec cu ea.Incepe sa scârție iar..după câțiva km.Cand am fost la service..nu a mai făcut așa.Pana sa ajung acasă,a inceput să facă din nou.Din lipsa de timp nu m.am întors la service.Nu e troncanit sau bătaie,e scârțâit,nu se aude când trec peste limitatoarele de viteza sau când apas,fac balans pe partea din fata a mașinii.M.a disperat!Daca puteți să mă ajutați cu un sfat,o sugestie...Mulțumesc mult!
DincaDoruGeorge
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Iul 2018, 15:38
Maşina: Ford
VIN: WFOMXXGCBMBM76053

Înapoi la Help/Troubleshooting

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login