Switch to full style
Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

10 Dec 2006, 22:05

Abureli, numai abureli ! Nici ei nu stiu exact ce sa mai minta, pentru ca chiar nu stiu unde este masina !!
Iti spun din experienta.

11 Dec 2006, 01:43

Eu cred ca stiu unde este masina, hai sa nu-i credem mai prosti decat sunt... Numai ca nu vor sa va vada fetele triste cand v-ar spune ca tot in DE sau ESP, pe linia x de fabricatie :icon_mrgreen:
Blade, vad ca ai in semnatura tot ce-ti trebuie ca sa rezolvi cu dealerul... :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Engage!

11 Dec 2006, 21:47

mi-a venit alta idee.
urmatoarea data cand il sun si imi zice ca iar nu stie cand vine, ii cer numarul celor din bucuresti sa-i sun io sa-i intreb. is curios ce zice la chestia asta.

Mihai L, in legatura cu semnatura ... :D ... in momente dinastea ii inteleg pe teroristi.

12 Dec 2006, 09:27

am primit ultima estimare a termenului de livrare : 15 febr. 2007. Deci intru in UE fara masina noua? NU, asa ceva nu se poate! Intarzierea de la 4 dec la 15 febr este inacceptabila. Trebuie sa recuperez banii si s-o tai in germania cat mai e vama deschisa. Desi cred ca sunt probleme la inmatriculare, asa ca tot nu cred ca o sa pot rezolva ceva pana la capat anul acesta. Cum recuperez eu timpul pierdut, nervii tocati si, ce sa mai zic de bani !?!
Ultima oară modificat de adris1919 pe 13 Dec 2006, 08:45, modificat 1 dată în total.

13 Dec 2006, 08:11

incearca sa afli daca masina a iesit din fabrica si daca nu a ajuns cumva in bucuresti deja. a mea a stat 3 saptamani in parcare la importator. cica serviciul de transport de la importator la dealer e externalizat la alta firma. si aia incarca masinile dupa cum ii taie capul.

18 Dec 2006, 01:23

salut.
am citit cu mare dezgust felul in care "dealer-ii" Ford isi trateaza clientii din Romanica.
parerea mea ramine aceeasi ca in urma cu 6 ani. un prieten , o masina, o harta si ......Germanica...... mai ales ca de la anul, din cite stiu, eu pica faza ca in Rom pt masinile sh din Germ nu mai ai garantie. de asemenea ramine in continuare valabila treaba ca o masina sh din Germ in stare buna e mai buna decit una noua din Rom. una noua din Germ e si mai bine.

despre discutiile mele cu dealer-ul din cluj as putea scrie o carte, dar ideea e ca daca as putea adauga la durata vietii mele durata dintre perioada promisa de livrare si durata efectiva de livrare as fi
[/b]nemuritor.

Apoi sa fie ei "sanatosi" si cu banii pe care ii cistiga sa isi cumpere toata viata medicamente.
Noua, celorlalti, bafta!

20 Dec 2006, 11:49

cannondale scrie:salut.
am citit cu mare dezgust felul in care "dealer-ii" Ford isi trateaza clientii din Romanica.
parerea mea ramine aceeasi ca in urma cu 6 ani. un prieten , o masina, o harta si ......Germanica...... mai ales ca de la anul, din cite stiu, eu pica faza ca in Rom pt masinile sh din Germ nu mai ai garantie. de asemenea ramine in continuare valabila treaba ca o masina sh din Germ in stare buna e mai buna decit una noua din Rom. una noua din Germ e si mai bine.

despre discutiile mele cu dealer-ul din cluj as putea scrie o carte, dar ideea e ca daca as putea adauga la durata vietii mele durata dintre perioada promisa de livrare si durata efectiva de livrare as fi
[/b]nemuritor.

Apoi sa fie ei "sanatosi" si cu banii pe care ii cistiga sa isi cumpere toata viata medicamente.
Noua, celorlalti, bafta!

din pacate n-am fost inspirat sa aleg varianta "Germanica", desi am fost foarte tentat, chiar mi-am reinnoit passaportul in acest scop. Acum stau si suspin p-aicea! :icon_sad:
cat despre "ei", sa faca exact ce ai zis tu cu banii facuti pe tzepe!

14 Aug 2007, 11:35

Ce parere aveti de noul dealer BDT deschis in Focsani, sau de cei de acolo inainte sa vina BDT peste ei?

Re: Dealeri Ford & Co. in tara

18 Iun 2008, 13:16

stau si eu si ma gandesc...ce rost are sa discut de un dealer mazda pe clubford ? de ce sa ne recomanzi un prieten acolo ? esti cumva interesat sa schimb ford cu mazda ? lasaneeee...lasaneeee

2. spune-mi ce termen de livrare ai in contract . daca l-ai depasit.,..opc si te-ai scos .

tot citind threaduri pe forum observ ca toata lumea e nemultumita ....mai tare decat oriunde . incep sa ma intreb daca chiar aveti ford. sau daca ati mai avut si altceva inainte incat sa faceti diferenta sau sa comparati serviciile .

e plin internetul de habarnisti si pretentiosi...doar e free !

Re: Dealeri Ford & Co. in tara

19 Iun 2008, 09:34

Cam dur limbajul, nu crezi? Apoi, dealer-ul BDT Focsani vinde, surpriza, FORD! Ah, si mesajul la care raspunzi cu atata ardoare are aproape 1 an :D

Re:

25 Iun 2008, 20:15

Don`t worry...din pacate nu iti pot da informatii despre service-ul din Iasi...dar ceea ce numesti tu "revizie 2500 km"..este practic o verificare (lumini, jocuri, presiune pneuri, verificat sistem directie, sistem franare,nivel lichide....etc)...& e diferenta intre REVIZIE (care include schimbarea filtrelor : Filtru aer, filtru combustibil, filtru ulei, ulei motor...+alte consumabile daca necesita) si Verificare 2500 km / 3 luni (=GRATUITA)!!!
Have a nice week :-h


electric-max scrie:Are cineva informaţii despre Tester/Casa Auto - Iaşi? Probleme legate de relaţiile cu ei cu service-ul la ei? Mi-ar prinde bine ceva referinţe despre seriozitatea lor (sau poate ne-seriozitatea), fiindcă mai am un pic şi tre' să merg la revizia de 2500 km.

Re: Dealeri Ford & Co. in tara

07 Iul 2008, 09:54

Salut!

Stie cineva cum sunt cei de la TransAtlantis din Constanta? Cum e service-ul la ei?
Răspunde