Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

27 Feb 2008, 22:27

florin.ene scrie:da dar cel putin au lucrat bine...
la mine dupa ce ca dureaza mult, si asta pentru ca au tinut masina degeaba in parcare, au si lucrat prost si mai vor sa o si iei acasa mai rau decat ai adus-o . asta e problema !

nu pot sa zic ca a iesit bine,binisor :D

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

27 Feb 2008, 23:52

Mai sunt și excepții. Sunt multe serviceuri care stau foarte bine la tinichigerie. Eu știu cel puțin unul :)

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

28 Feb 2008, 19:15

@florin.ene,
ce scrii tu acolo imi este cam cunoscut, de la romcar. concluzia mea este ca daca vrei sa ai mai multe sanse de rezolvare tre sa faci macar unul din doua lucruri :
-cand lasi masina acolo iei si o bata cu tine si-i altoiesti pe toti mar asa preventiv de control, ar atentie sa nu le rupi vreun membru sau sa nu le invinetesti prea tare ochii ca pe urma n-o sa mai aiba cine-ti repara masina
-spaga la director

alta varianta : daca un reper a fost deja revopsit la un service autorizat (sau poate nu e nevoie), CRED (sugestie, nu bag mana in foc) ca puteti merge la unul bun si neautorizat si sa-l faceti acolo in caz ca apare din nou buba acolo. Daca apare vreo problema cu garantia, nu stiu daca vor putea dovedi usor ca revopsirea nu e tot prima facuta de ei. Desigur, asta se poate aplica in anumite conditii (gen sa fie acelasi reper).

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

29 Feb 2008, 21:41

alexandrusavu scrie:Mai sunt și excepții. Sunt multe serviceuri care stau foarte bine la tinichigerie. Eu știu cel puțin unul :)


pana la urma nici astia nu au lucrat rau..da numai dupa ce i-am luat mai tare...
si care-i acel service de care zici ?

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

03 Apr 2008, 13:09

marti sunt programat la schimb placute frina; voi reveni cu devizu si impresii

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

08 Apr 2008, 14:05

am uitat devizu in masina ... vi-l postez mai tirziu; oricum, pret total piese + manopera = 464 ron

ca + : mi-au dat masina spalata;

ca - : schimbu de placute a durat 3 ore ... si nu mi-au returnat placutele vechi (poate nici nu le-au schimbat ...)

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

08 Apr 2008, 14:17

Scump rau.

Re: Nou Service & Showroom Colina Motors in Popesti Leordeni

08 Apr 2008, 14:28

Eu am platit cam 320RON, cu placutele mele, pentru absolut acelasi lucru. Diferenta este in adaosul la piese.
P.S. Mi-au dat si placutele vechi.
Răspunde