Switch to full style
Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

02 Feb 2015, 13:52

Va informam ca in Bistrita, din 2011, Central Motors este dealer Ford.

Va asteptam la Central Motors pentru a cunoaste noile echipe de vanzari si service.

Vehiculele dumneavostra Ford vor beneficia de cele mai bune si prompte interventii in service, la preturi competitive.

Echipa de vanzari va intampina cu cele mai noi modele Ford si cu promotii speciale.

Asteptam cu interes comentariile dumneavoastra.

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

07 Dec 2018, 03:27

Nu stiu cat de meseriasi sunt oamenii de aici, dar pe mine nu cred ca ma mai prind. Am fost pentru o diagnoza la bujiile incandescente si mi-au spus ca trbuie inlocuite. Am intrebat daca siguranta si releul sunt bune si au spus ca aceasta masina(S-MAX) nu are siguranta si releu fiindca bujiile sunt inteligente si primesc comanda direct de la calculatorul masinii. Am plecat in alt servis (tot o reprezentanta de la alta marca de masina) unde au luato babeste si au gasit si releul si siguranta (arsa) si au constatat ca si bujiile sunt bune. Cata incredere sa ai in reprezenta Ford din Bistrita daca are asa meseriasi( un fel de celentano din LasFierbinti)

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

07 Dec 2018, 08:14

Prin diagnoză nu se pot verifica bujiile incandescente, doar prezența releului în circuit. Pentru asta era suficientă verificarea de către un electrician auto cu experiență.. și nu neapărat la reprezentanță. Siguranța are curent de rupere mare și nu s-a ars degeaba, trebuie verificare mai temeinică.
Din păcate, personalul calificat cam lipsește peste tot..

Re: Central Motors, noul dealer / service Ford in Bistrita

07 Dec 2018, 08:37

Cred că este lipsa de personal calificat, dar macar acesta existent ar trebui să lase fumurile de mari meseriasi. Ce ma suparat a fost faptul că electricianul sau ce o fi el era tare revoltat când l-am întrebat de siguranța și releu susținând că nu există așa ceva,
Răspunde