Dealerii Ford din Romania

Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Mesajde chitilin » 09 Ian 2008, 00:32

Pe care din ei recomanzi? Vasile, Ion, Costica, Mitica? Ai un nume, te rog? Sau nr. telefon?
Avatar utilizator
chitilin
Ford Freak
 
Mesaje: 149
Membru din: 14 Aug 2007, 19:34
Localitate: Iasi
Maşina: Ford Focus, 10.2004, 1600 cm3, 74kw, ghia

Mesajde aleuo » 09 Ian 2008, 01:06

chitilin scrie:Pe care din ei recomanzi? Vasile, Ion, Costica, Mitica? Ai un nume, te rog? Sau nr. telefon?

pe conben :P asta e porecla .. iulian il cheama ... am nr de tel ... dau pe pm ..
Avatar utilizator
aleuo
Incepator
 
Mesaje: 94
Membru din: 04 Ian 2008, 00:46
Localitate: Iasi
Maşina: FF II '05 1.6 74 KW

Mesajde gedan » 11 Ian 2008, 19:10

Am un prieten din Harlau care are si el o problema cu Tester Iasi. Daca le da cineva de cap, sa-mi spuna si mie.
Sierra 2.0i DOHC '92, K&N, Borla
Mondeo 2.0 TDCI '02 Ghia, 130HP, K&N
Nissan Primera 2.0l, 140HP, K&N
gedan
Gold Member
 
Mesaje: 623
Membru din: 26 Sep 2006, 14:36
Localitate: Bucuresti, Dr. Taberei
Maşina: Mondeo Tdci, 2002, 2.0l, 96KW, Ghia

Mesajde ghidioneanu » 14 Ian 2008, 00:08

Am aflat ca in in urma cu vreo doi ani , un politist nemultumit de serviciile Tester si-a pus markeri prin punctele esentiale unde ar fi trebuit sa umble mecanicii la una din revizii. Rezultatul a fost se pare un imens scandal si ceva schimbari prin echipele de lucratori . Pacat ca n-au schimbat si managementul .
Poate e o idee de control al calitatii lucrarilor , eu nu ma pricep unde ar trebui pusi acesti markeri si in ce ar putea consta , dar poate primim vreo sugestie ...
Bei mori , nu bei tot mori !
Asa ca bea destul , sa mori satul !
Avatar utilizator
ghidioneanu
Ford Freak
 
Mesaje: 144
Membru din: 10 Mar 2007, 19:37
Localitate: Iasi
Maşina: FF sedan 1,8 TDCI 2007

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde vasea24 » 13 Feb 2008, 12:38

cine stie adresa de eamil de la ford europa.
asa nu se mai poate.
Bataie de joc la SCtester iasi. Si culmea am sunat la romcar bucuresti si cu nonsalanta au spus ca stiu de ceea ce se intimpla si nu au ce face.
vasea24
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Iul 2007, 00:22

Re:

Mesajde focusufd » 17 Feb 2008, 20:28

Cornel001 scrie:Acum ai aflat si tu ?

"chiar nu am putea sa strangem mai multe semnaturi, plabgeri, reclamatii si sa trimitem la ford europa o scrisoare oficiala????"
Asta am propus si eu ma demult, da n-aveam treaba, vorbeam cu peretii. (bine ma refeream la mai multe service-uri)


ma bag si eu
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde Cornel001 » 20 Feb 2008, 14:45

http://www.ford.co.uk/ns7/gen_contact/- ... t/-/-/-/-#

Jos de tot e un link :
Contact Ford Motor Company Limited by e-mail
Putem sa intrebam acolo unde sa trimitem plangerile, ca astia n-au nici un site dedicat pt toata europa.
Sa nu uitam sa le precizam sa nu ne trimita la importator pt ca ne trimit chiar in gura lupului.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde Cornel001 » 29 Feb 2008, 10:31

http://www.romanialibera.ro/a119056/cli ... -doua.html

Articolul este deschis cu un caz de la Tester Iasi.

"mai intai si-a scos masina de la reparatie la fel de stricata cum a adus-o, apoi a aflat ca, desi mecanicii muncisera doua ore, el trebuie sa plateasca pentru sase si, in fine, s-a trezit ca meseriasii ii mai indoisera si caroseria."

Mai jos mai este un link
http://www.romanialibera.ro/a118988/cos ... nilor.html

Cred ca o sa scriu si eu acolo cate ceva.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde b_doru » 04 Mar 2008, 20:27

kiar e firma de kko tester iasi. am fost azi la ei cu o problema la directie,se aude un zgomot nasol in volan
si-mi merge un pic mai greu servo si ce raspuns imi dau ei: cika jantele de 17 is prea mari pt mondeo si ca sami pun de 16. ca nu face fatza masina la dimensiunea jantelor. eu nu am auzit de asa ceva,oricum am sa ma duc la alt service sa aflu exact ce are masina si apoi ma duc inapoi la tester,sa vad ce zic.
ford mondeo 2.0 tdci 116 cp :)
b_doru
Incepator
 
Mesaje: 50
Membru din: 27 Aug 2007, 16:49

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde mirceamc » 05 Mar 2008, 19:40

@Cornel001
Am incercat linkul dat de tine si am constatat ca trebuie sa fii in UK ca sa-i contactezi :(( .

@adris1919
Fii si tu mai darnic cu colegii :D ! Da-ne si noua adresa/tel/emailul celor de la service-ul din Austria!
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde stewie » 20 Iun 2008, 17:34

hai facem o petitie , o semnam cu totii si o trimitem la Ford Europe dupa
Avatar utilizator
stewie
Gold Member
 
Mesaje: 804
Membru din: 23 Aug 2007, 23:35
Localitate: Iasi
Maşina: Ford Focus, 2002, 1.8TDCI, 85KW, Hatchback
VIN: WF0AXXGCDA2T13719

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde Cornel001 » 23 Iun 2008, 19:59

undeee ?
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde tractor » 19 Aug 2008, 09:02

ce pacat ca serviciile nu se ridica la inaltimea masinii . sa ajungi sa urasti o masina pentru o frana de mana care ingheata , un greiere sau o vopsire prost facuta .....
eu prefer sa renunt la garantie. oricum cred ca dupa doi ani e mai mult o poveste.
tractor
Ford Freak
 
Mesaje: 116
Membru din: 06 Iun 2008, 16:36
Localitate: Gl
Maşina: Focus Cmax 2006 - 1,6 tdci 110 cp dpf

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde jakxie » 28 Aug 2008, 12:04

Salut la toti!!!
Subscriu la toate mesajele despre amatorii de la TESTER... desi e putin spus amatori... sunt nesimtiti de-a dreptul
Am un Fiesta de la firma... firma e in Bucuresti iar masinile au fost luate de la Romcar si Colina.
Eu lucrez in IASI si pe zona Moldova, deci unde sa-mi fac reviziile decat la retarzii de la TESTER #:-S
In ianuarie mi se opreste motorul in mers din senin... la ora 10 noaptea pe camp, vine platforma, ma ia ma duce la Tester... a doua zi mi se face diagnoza si imi spun ca e "ars senzorul de volanta"... se da comanda vine senzorul se monteaza... in total 4 saptamani complete (nu glumesc - 28 de zile in capat), scot masina din service si fiindca aveam alta de la firma mea am lasat-o sa se odihneasca 7 zile dupa care incep sa circul cu ea... ce sa vezi dupa 20 de km se opreste in mers in mijlocul Iasiului... aceeasi problema... vine platforma... TESTER.... diagnoza zice "ars calculator de bord - nu mai raspunde la comenzi"
si iar stau 28 de zile fara masina... vine calcu... scot masina ... nu mere ABS... ma duc la TESTER d KKT... diagnoza zice "mere ABS"... ii cred pe cuvant... inca 6 luni fara probleme... vine revizia de 60.000 duc masina OK... in 2 ore ma suna ca e spart un racord de la tur retur antigel... ok cat dureaza? intreb... aaaa pai 2-3 saptamani nu se shtie ca e pe garantie... dar daca vreti putem s-o facem pe service in cateva zile da tre sa plateasca firma... ok cat?... nici dupa 5 zile nu am mai primit oferta... cei de la Romcar zic ca tre sa primeasca de la TESTER datele ca sa ma poata ajuta cu ceva... ia ghici nici de la ROMCAR nici un semn.... SI IO CE PANA MEA FAC ACUM?
Vreau sa semnez si io plangerea aia...
Cica intr-o luna vine si Colina in IASI si cine s-o mai duce la kko de TESTER ca noi sa pateasca!!!!

Ma poate ajuta cineva cu ceva????
Multzam anticipat!!!
jakxie
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2008, 11:31
Maşina: Ford Fiesta 2006 1,4 68CP
VIN: WF0HXXWPJH6A02797

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde BiZaReE » 28 Aug 2008, 12:38

Imi pare rau pentru voi, toti cei care ati ajuns pe la Tester Iasi. Am ajuns si eu o singura data... mi se arsese o siguranta (d-aia patrata-cutia de la motor). M-am dus cu siguranta ca nu stiam ce sa le zic, le-am aratat-o... au spus ca au... si sa astept 5 minute. Mi-au luat siguranta arsa si a plecat nenea. Si stau... stau... trec 15 minute si stau... si mai trec 15 minute... si stau... Ma gandeam sa plec dar ramaneam fara siguranta arsa (de model pentru o alta buna).. Si uite asa am stat o ora pentru o amarata de siguranta. Nu mica mi-a fost mirarea cand mi-au spus si cat costa - 35 de lei. Dupa ce mi-au iesit ochii din orbite... am scos banutii, am luat sigurantele si am plecat si nici nu am mai calcat de atunci pe acolo. Le-am cerut chitanta... cica nu poate sa-mi dea chitanta ca e stricata momentan casa. In fine... nu mor eu pentru 35 de lei. Oricum a fost prima si ultima data cand am mai calcat pe acolo. Recomand cu caldura un mecanic foarte bun (doftorul forduletului meu). Are service undeva pe langa piata Dacia, Lucian se numeste. Jos cu palaria. Suni, iti faci programare, iti spune cat dureaza, un pret estimativ.... daca iti convine bine, daca nu...bine. Oricum mi se pare ca are preturi foarte bune si lucreaza foarte bine. Recomand. Cei care doresc un numar de telefon de-al lui astept PM.

P.S. Daca se mai gandeste cineva sa facem o petitie.... i`m in!
Avatar utilizator
BiZaReE
Member
 
Mesaje: 337
Membru din: 25 Iul 2008, 16:15
Localitate: Iasi
Maşina: Ford Mondeo 2007, 1.8 TDCi, 125 cai
VIN: WF0GXXGBBG7L89374

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde jakxie » 28 Aug 2008, 12:48

BiZaReE scrie:Imi pare rau pentru voi, toti cei care ati ajuns pe la Tester Iasi. Am ajuns si eu o singura data... mi se arsese o siguranta (d-aia patrata-cutia de la motor).


Salut!

Sunt de acord cu tine doar ca fiesta mea e in garantie... desi marlanii astia de la Tester ma fac sa imi bag picioarele in ea de garantie...

C U
jakxie
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2008, 11:31
Maşina: Ford Fiesta 2006 1,4 68CP
VIN: WF0HXXWPJH6A02797

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde BiZaReE » 28 Aug 2008, 12:56

Si cu ce te ajuta garantia? Oricum isi bat joc de tine fie ca e in garantie, fie ca nu. Mai bine dau un ban si stiu ca se face treaba buna si sunt tratat ca atare. Acum fiecare cum crede.
Avatar utilizator
BiZaReE
Member
 
Mesaje: 337
Membru din: 25 Iul 2008, 16:15
Localitate: Iasi
Maşina: Ford Mondeo 2007, 1.8 TDCi, 125 cai
VIN: WF0GXXGBBG7L89374

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde jakxie » 28 Aug 2008, 13:14

BiZaReE scrie:Si cu ce te ajuta garantia? ...


Pai masina e pe firma si firma nu vrea sa renunte la garantie... se fac cam 50.000km pe an...
Deci nu decid eu... in fond tu ai dreptate si daca ar fi a mea asa ash face... m-as kk in TESTER-ul lor.

Multzam
jakxie
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2008, 11:31
Maşina: Ford Fiesta 2006 1,4 68CP
VIN: WF0HXXWPJH6A02797

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde focusufd » 31 Aug 2008, 16:13

jakxie scrie:Salut la toti!!!
Subscriu la toate mesajele despre amatorii de la TESTER... desi e putin spus amatori... sunt nesimtiti de-a dreptul
Am un Fiesta de la firma... firma e in Bucuresti iar masinile au fost luate de la Romcar si Colina.
Eu lucrez in IASI si pe zona Moldova, deci unde sa-mi fac reviziile decat la retarzii de la TESTER #:-S
In ianuarie mi se opreste motorul in mers din senin... la ora 10 noaptea pe camp, vine platforma, ma ia ma duce la Tester... a doua zi mi se face diagnoza si imi spun ca e "ars senzorul de volanta"... se da comanda vine senzorul se monteaza... in total 4 saptamani complete (nu glumesc - 28 de zile in capat), scot masina din service si fiindca aveam alta de la firma mea am lasat-o sa se odihneasca 7 zile dupa care incep sa circul cu ea... ce sa vezi dupa 20 de km se opreste in mers in mijlocul Iasiului... aceeasi problema... vine platforma... TESTER.... diagnoza zice "ars calculator de bord - nu mai raspunde la comenzi"
si iar stau 28 de zile fara masina... vine calcu... scot masina ... nu mere ABS... ma duc la TESTER d KKT... diagnoza zice "mere ABS"... ii cred pe cuvant... inca 6 luni fara probleme... vine revizia de 60.000 duc masina OK... in 2 ore ma suna ca e spart un racord de la tur retur antigel... ok cat dureaza? intreb... aaaa pai 2-3 saptamani nu se shtie ca e pe garantie... dar daca vreti putem s-o facem pe service in cateva zile da tre sa plateasca firma... ok cat?... nici dupa 5 zile nu am mai primit oferta... cei de la Romcar zic ca tre sa primeasca de la TESTER datele ca sa ma poata ajuta cu ceva... ia ghici nici de la ROMCAR nici un semn.... SI IO CE PANA MEA FAC ACUM?
Vreau sa semnez si io plangerea aia...
Cica intr-o luna vine si Colina in IASI si cine s-o mai duce la kko de TESTER ca noi sa pateasca!!!!

Ma poate ajuta cineva cu ceva????
Multzam anticipat!!!


grozava chestie in garantie :"aaaa pai 2-3 saptamani nu se shtie ca e pe garantie... dar daca vreti putem s-o facem pe service in cateva zile da tre sa plateasca firma... "

deci cu alte cuvinte pe garantie astepti cit vrem noi .Oare chiar nu intereseaza pe nimeni de la FORD mizeriile pe care le fac reprezentantii lor???
dupa parerea mea investesc degeaba in reclama si incearca sa -si faca imagine daca vine un kktester,sau altul si se c_ _ a in imaginea lor.
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde Cornel001 » 31 Aug 2008, 16:27

pai de fapt mizeria s-ar parea ca vine si via importator sau/si producator.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde focusufd » 31 Aug 2008, 18:30

pare destul de greu de crezut ca un asemenea gigant care investeste milioane de dolari in publicitate si imagine si nu reusesc sa-i puna pe rahateii astia la punct
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde mikerinos » 01 Sep 2008, 10:31

8-} Mie mi s-au cerut 29 mil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sa-mi schimbe toate indicatoarele din bord pentru ca din cand in cand imi pica vitezometrul....NO COMMENT (tot la tester)
mikerinos
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Iul 2008, 16:29
Maşina: Ford Focus

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde cata352004 » 15 Sep 2008, 13:10

".........dragi colegi si parteneri de discutii pe acest forum !!!!!! cine si-a mai lua masina de la reteaua ford din tara,ca mine sa pateasca !!!!!!!!!!!!! asadar sa reiau....va scriam ca am probleme cuun cauciuc....are o galma mica(de aia nici nu am reusit sa o vad pana acum) dar este acolo si acea anvelopa nu mai e buna de circulat in siguranta.....dupa doua saptamani de cearta cu ei pe telefoane si emailuri,mi se spune de la Tester Suceava precum ca cei de la Iasi (tot de la Tester) au spus sa le duc anvelopa si ei o sa-mi raspunda in 30 de zile........i-am intrebat in acel moment daca eu sa mai platesc facturile de leasing in acest interval......"vai...ne pare rau...etc...bla...bla" din partea lor si in concluzie ii doare-n cot de mine in calitate de client !!!!!!! SA LE FIE RUSINE si aici le fac antireclama celor de la Tester Iasi in frunte cu domnul NedelcuTeodor,directorul zonal cu garantiile,care mi-a zis nonsalant sa dau un ciocan in janta ca sa mearga rezolvata pe casco......... fratilor,am ajuns sa vad ca astia merita dati "beep" si trimisi in "beep" pentru ca merita asta!!!!! oare intreaga retea ford e asa???? e pacat ptr ca masinile sunt bune !!!! cei care le vand s-ar potrivi mai bine pe plaja cu seminte si "ciunga".....SA VA FIE RUSINE DOMNILOR DE LA TESTER IASI !!!!!!!! rusine de 1000 de ori ptr ca eu v-am bagat bani in buzunar si voi ma tratati ca pe unul ce sta cu mana intinsa la colt de strada!!!!! ma " beep" pe roata voastra si pe firma voastra si o sa-mi rezolv eu singur problema si pe viitor o sa stiu ce sfaturi sa dau cunoscutilor vis a vis de achizitionarea unei masini de la voi !!!!!! RUSINE SA VA FIE !!!!!!! .....iar cititorilor acestui forum ....sa ma scuze dar crapam daca nu scriam aceste randuri aici !!!!! astept o reactie din partea unui reprezentant de la ford.....chiar sunt curios daca cineva de la ei citeste toate zbaterile noastre datorate incompetentei multor angajati din reteaua ford !!!!! va salut pe
toti(cititorii forumului) si va astept cu noi sfaturi si pareri !!!!! " .......acesta e mesajul adresat magarilor de la tester iasi poatat acum o ora intr-o alta parte a forumului...am vrut sa-l plasez si aici ptr ca sa-l vada mai multa lume!!!!!! am citit cu mare atentie tot ce s-a postat aici !!!! haideti sa facem ceva vis a vis de petitie.daca are cineva un imprimat sau un model sa-l posteze aici si noi sa-l completam.sa le adunam si sa trimitem o plangere de proportii la cei de la ford ptr ca nu se poate sa fie o asemenea bataie de joc.am inteles din posturile de aici ca problema mea e mica in comparatie cu suferinta altor posesori de forduri....pai noi le bagam bani magarilor in buzunare si ei ne trateaza ca pe ultimii oameni????????? haideti sa-i facem sa isi aminteasca de noi !!!!! citeam ceva legat de revizii in austria.eu unul sunt de acord si nu am nimic impotriva.haidesti sa ne facem toti reviziile afara si o sa vedeti ca umbla astia cu palaria in mana dupa noi ca vor pierde clientii pe care nu-i trateaza ca pe niste clienti ci ca pe niste carpe.dati detalii si telefoane despre locurile unde se face service de calitate(chiar in afara) si sa mergem acolo.daca ei nu ne vor de clienti....sa-i dam dracului si sa ne luam noi deciziile ptr ca sunt banii munciti de noi !!!!! ce parere aveti? astept vesti si va salut pe toti !!!!
Avatar utilizator
cata352004
Incepator
 
Mesaje: 27
Membru din: 01 Iul 2008, 18:31
Maşina: ford focus sedan 2008 1.8 tdci 115 cp trend cu dotari incluse in oferta
VIN: WF0HXXWPD8G030446

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde dumiflo » 15 Sep 2008, 13:20

incearca sa ti cont de sfaturile moderatorilor/adminilor !
nu mai folosi fontul bolduit ...in plus, ai acelasi mesaj pe mai multe topicuri !
Ex:'04 StreetKA , 1.6i - Negru
'07 Civic 5D, 1.8 M/T Sport - Alabaster Silver
Smile is a curve that sets everything straight :-)
Avatar utilizator
dumiflo
Ford Freak
 
Mesaje: 192
Membru din: 20 Aug 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti
Maşina: Honda Civic /Ford StreetKA
VIN: WF0LXXLURL4K29398

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde focusufd » 16 Sep 2008, 18:10

las sa-l puna peste tot doar doar ne baga si pe noi cineva in seama si sa nu credeti ca tester iasi sunt singurii, aceeasi poveste si la casa auto timisoara ,ageamii cu titulatura de mecanici ,cred ca nici de o dacie 1300 nu sunt in stare darmai de o masina noua fie ea ford sau altceva
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde ficti » 07 Oct 2008, 18:54

Si eu am patit-o urit cu cei de la Tester (2006). Mi-am jurat sa nu le mai calc pragul vreodata si m-am tinut de cuvint pina in prezent. In esenta, cam asa a fost: am semnat contractul de cumparare fara sa pastrez o copie a acestuia. Dupa ce i-am semnalat multe nereguli sefului din Iasi al Testerului - Rusu - unul dintre cei mai mari marlani pe care i-am cunoscut - m-am trezit cu contractul modificat in foarte multe locuri. (Printre nereguli si termenul de livrare). Am avut si mai am dovezile ca astia mi-au falsificat contractul.
La livrare, m-au chemat pe la ora 18, si am terminat pe la ora 01 a doua zi - automobilul nu avea instalata alarma pe care o platisem. A trebuit sa mai platesc o "diferenta de curs" zic ei, vreo 6 mil, pe greseala lor.
M-a deranjat si faptul ca n-au reusit sa justifice cei 20 si de km pe care-i avea masina la bord. Zicea Rusu: aproximativ: "sa fiti multumit, ca la Romcar se iau masinile de la drive test (cu citeva mii de km la bord) si se vind ca noi".
Unii din oras au asteptat in plus una-doua luni masini care zaceau in fata reprezentantei, masini care "nu venisera".

Service-ul e cam varza peste tot. Poate Bucurestiul e mai sus putin, dar stiu faze din Iasi, Bacau, Suceava (pe vremea cind in Sv se deschisese asa ceva, nu stiu in ce conditii) care-ti ridica parul in cap.

Daniel
ficti
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Oct 2008, 18:35
Maşina: fiesta comfort 2005, 1,25
VIN: bala54674klkah125

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde ficti » 07 Oct 2008, 19:07

pentru cata352004:
nu cred ca avem vreo sansa cu testerul lor de doua parale! nu uita ca jumatate e al lui Tiriac.
La firmele lui astepti si citeva luni un parbriz pentru o masina, in conditiile in care masina ta zace in strada cu parbrizul spart!
Singura sansa e boicotarea... mai sunt si alte marci de masini...
Iar K * K * astia sa pacaleasca pe cine mai pot...
ficti
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Oct 2008, 18:35
Maşina: fiesta comfort 2005, 1,25
VIN: bala54674klkah125

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde 001john » 26 Dec 2008, 03:46

mai exista vr'un dealer/service autorizat in Iasi, care s'a fie reprezentant Ford.

ma aflu in situatia in care as vrea sa dau comanda de un Ford Focus 2, dar dupa ce am frunzarit/citit cateva saptamani forumul vostru ( un adevarat forum, pt niste adevarati pasionati/posesori de ford :) ) am ceva dubi in legatura cu service'urile/service'ul :) (in special cu Tester Grup) din iasi. Acuma ca potential client se poarta cu manusi cu mine, dar dupa ce voi da 50% avans, cred ca voi ajunge in situatia voastra, si nu as vrea sa'mi smulg parul din cap pt niste...

stiti cumva daca se poate da comanda la alt dealear si daca se poate face rezivia la un service autorizat ( de buna credinta ) in zona moldovei.


Multumesc anticipat,


Ps1: cu toate ca incerc sa evit golf'ul ( din cauza pretului cam piperat) se pare ca nu am de ales si va mai trebuii ca scot ceva banuti din buzunar.
Ps2: eu inca mai am sperante, ca voi putea lua FF2 facelift, dar ... service'ul, dealerul ... Hmmm... cam mare compromisul
Ps3: problema mare e MONOPOL, din cate am vazut; iar clientul este client doar pana in momentul cand a dat banu' pe urma mai vad ei ce si cum... dezamagire mare.
Ps4: acest este primul meu post pe forum - dar forumul mi'a fost de un real folos in informarea/documentarea/crearea de impresii despre masina si face cat toti dealerii din romania la un loc :)

Multa bafta.
001john
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Noi 2008, 17:02

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde RADU__ » 26 Dec 2008, 10:09

Daca aveţi probleme cu "ovalul albastru" şi sunteţi prin Braşov sau prin trecere, am să încerc să vă ajut cu ce pot (fair play) la noi la service, Top Auto Grup Braşov.
Invata repede si aplica tot repede
Avatar utilizator
RADU__
Incepator
 
Mesaje: 83
Membru din: 21 Mai 2008, 23:22
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Fiesta 1,4 16V Durashift EST

Re: Tester Iasi, firma de KKO, dealeri de KKO, servicii de KKO!!

Mesajde mirceamc » 29 Dec 2008, 16:02

@radu_
Multumim de oferta de ajutor!

P.S.
Nu ar fi bine sa faceti o mica prezentare a service-ului la care lucrati in sectiunea dedicata a forumului?
Pt ca atata timp cat faceti treaba buna acolo avem de castigat si noi (forumistii) si service-ul la care lucrati.
Mircea M - Ford Fusion Comfort 1.4 TDCI 68CP (2007), Bucureşti
Prezentare maşină: http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?t=9010
Imagine
Avatar utilizator
mirceamc
 
Mesaje: 1451
Membru din: 25 Oct 2007, 12:21
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fusion 1.4 TDCI Comfort, 2007

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login