Dealerii Ford din Romania

Est Motors Braila - dealer & service Ford

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde G-Ionel » 30 Iun 2015, 18:39

Se pare ca in Braila a aparut o noua reprezentanta Ford. Sa vedem politica de preturi si serviciile pe care le ofera. Acum exista concurenta, caci Ada Motors este in continuare reparator autorizat Ford. Daca sunt colegi care le-au calcat pragul, asteptam impresii.
G-Ionel
Member
 
Mesaje: 345
Membru din: 07 Iun 2011, 18:39
Localitate: Braila/Buzau
Maşina: Ford Focus facelift 2008, sedan, 1,6 benzina, 115 CP, Trend Plus

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde brtvalentin » 29 Aug 2015, 23:22

se pare ca e ok personal amabil promtitudine si corectitudie
brtvalentin
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 11 Noi 2012, 08:54
Maşina: Ford

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde nebunu777 » 23 Mar 2016, 08:52

Am fost la ei pt un schimb de amortizoare fata.la demontarea flanselor,au spart rulmentii de la flanse.cum,nu stiu!noroc ca am avut eu flanse si rulmenti noi.iar ca manopera,cat credeti ca a durat un schimb de amortizoare fata??3ore jumate.cred ca au mecanici fara experienta,dar sa speram ca ii vor scoli
nebunu777
Ford Freak
 
Mesaje: 129
Membru din: 22 Feb 2012, 14:50
Localitate: Sibiu
Maşina: jaguar fx

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde tictac20 » 13 Aug 2016, 07:30

Praf..nu recomand. Programat la tester la ora 15. Masina verificata la ora 16:30 (3 erori-inexplicabile aparent)...programat la revizie...nimeni la receptie service...dupa o ora si 20 de minute apare cineva si ma intreaba pe mine de care filtru trebuie...
tictac20
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mar 2015, 18:22
Maşina: Ford

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde stelica marius » 12 Mar 2017, 10:46

Salut. Cat a costat un tester la ei? Si a dat diagnoza buna? A fost de folos?
stelica marius
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Mar 2017, 08:54
Maşina: Ford
VIN: WF0LXXGCBLCG66131

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde gookie87 » 12 Mar 2017, 12:00

Sunt din tulcea as dori sa fac si eu o revizie la masina cred ca cel mai aproape ar fi la braila
gookie87
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Mar 2017, 11:54
Maşina: Ford

Re: Est Motors Braila - dealer & service Ford

Mesajde AdyBOSSSS » 26 Mar 2018, 15:08

Aceeasi experienta neplacuta am avut si eu de 2 ori cu aceasta reprezentanta:

1. Cand mergeam pe drum pavat, se auzea un zgomot metalic infundat, dupa mers in probe, mecanicul constata ca este vreun capat de bara sau pivot ceva... cand ajungem la service, masina este urcata pe elevator, testata si retestata cu ochiul, cu levierul si alte scule din dotare. Concluzia este ca masina este legata, iar zgomotul vine de la bucsele bara stabilizatoare.
Comand bucsele, le schimb, cu mult tam-tam, pentru ca vroiau sa-mi dea caseta de directie si puntea fata jos (ptr ca asa arata ca operatiune in manualul de service) si problema se pare ca aceeasi. Concluzia a fost: MAI MERGETI PANA SE ACCENTUEAZA ! masina nu are nimic ! (problema nerezolvata)

2. Dupa operatiunea cu bucsele la bara stabilzatoare, am inceput sa am o trepidatie a masinii foarte puternica in accelerare, indiferent de treapta de viteza. Ma duc la reprezentanta, o testeaza si iar testeaza, concluzia : MASINA NU ARE NIMIC !
Oameni buni, ati vazut ca trepideaza, spui ca sare motorul de pe caroserie, nu e normal asa ceva...la care raspunsul lor a fost : da, am vazut si noi, dar masina nu are nimic, vreti sa schimbam ceva ce nu este nevoie ?
P.S. Mentionez ca, este vorba de un Ford Focus 2016 cu 50.000km in bord, masina care abia are facuta revizia nr.2 si este inca in garantie.

Cam asa a fost neplacuta mea experienta cu cei de la Est Motors Braila, concluzia daca merita sa va duceti, sau nu, o trage fiecare. O zi frumoasa !
Feel the difference....
Avatar utilizator
AdyBOSSSS
Incepator
 
Mesaje: 30
Membru din: 12 Ian 2009, 18:43
Localitate: Galati
Maşina: Focus Titanium 1.5 TDCI
VIN: WF06XXGCC6GA19275


Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login