Dealerii Ford din Romania

Dealeri ford Bucuresti

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Mesajde dancat » 05 Mar 2007, 22:28

Pine scrie:Revizia de 2500 km este gratis?


revizia da. Dar sa ai ceva bani la tine. O sa mai completeze cu ulei eventual. Pe mine m-au taxat cu 35RON.
------------------------------------------
Ford Focus Trend 007 1,6 TDCI 90CP
dancat
Ford Freak
 
Mesaje: 111
Membru din: 26 Noi 2006, 19:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 Hatch tonic blue

Mesajde ff-ghia-136 » 06 Mar 2007, 01:13

Eu te sfatuiesc sa mergi la colina sau la romcar si sa nu platesti nimic daca nu-ti arata momentul in care pun ulei sau alte lichide.posibil sa-ti ceara sau nu,mie la romcar nu mi-au cerut nimic cand au completat putin ulei la 8000 km ca mi se parea cam scazut,in schimb aia la bdt mi-au spus sa-mi cumpar ulei daca am nevoie,si ie o sa-mi arate pe unde se pune de parca eu nu stiam.
FF.2.GHIA.2.0 TDCI 136.CP SEDAN.ARGINTIU
ff-ghia-136
Warned
 
Mesaje: 296
Membru din: 30 Noi 2006, 20:50
Localitate: BUCURESTI

Mesajde Cornel001 » 06 Mar 2007, 01:47

"Pe mine m-au taxat cu 35RON."
Si tu ai fost fraier sa le dai ?
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde dancat » 06 Mar 2007, 09:13

Cornel001 scrie:"Pe mine m-au taxat cu 35RON."
Si tu ai fost fraier sa le dai ?


Da. Asa sunt eu mai fraier. Mi-au pus fractura in fata si am platit frumusel la casa.
------------------------------------------
Ford Focus Trend 007 1,6 TDCI 90CP
dancat
Ford Freak
 
Mesaje: 111
Membru din: 26 Noi 2006, 19:20
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 Hatch tonic blue

Mesajde blue » 05 Sep 2007, 19:33

Mihalcea wrote: showroom ford in str. stirbei voda, chiar langa magazinul ultrapro.
nu stiu insa de cine apartine, nu am avut cum sa imi dau seama din mers...

Autoford se numeste dealer-ul de pe stirbei voda nr. 160-162 sect 1.
http://www.autoford.ro



Intre timp si-au schimbat denumirea in Roadhill, ca Ford nu mai da voie sa se foloseasca brand-ului in denumirea dealerilor. Si-au deschis showroom si la Galati, unde au si service.
Avatar utilizator
blue
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 30 Aug 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cornel001 » 07 Sep 2007, 21:53

Mda, intre timp am aflat ca cica tre sa platesti eventualele consumabile completate, nu si manopera. Insa nu mi se pare normal...
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde scor.pio » 13 Sep 2007, 15:15

blue scrie:Mihalcea wrote: showroom ford in str. stirbei voda, chiar langa magazinul ultrapro.
nu stiu insa de cine apartine, nu am avut cum sa imi dau seama din mers...

Autoford se numeste dealer-ul de pe stirbei voda nr. 160-162 sect 1.
http://www.autoford.ro



Intre timp si-au schimbat denumirea in Roadhill, ca Ford nu mai da voie sa se foloseasca brand-ului in denumirea dealerilor. Si-au deschis showroom si la Galati, unde au si service.


Va salut cu respect!

M-am hotarat sa-mi iau si eu un Focus Trend Colection 1,8 TDCI. Pentru a primi oferte am fost la toti cei 4 dealeri din Bucuresti. Preturile au fost aceleasi la toti, pentru dotari similare. In schimb, pentru livrare singurii care au oferit un termen rezonabil (o luna) au fost cei de la Roadhill. Ceilalti au spus ceva de genul, "intre 2 si 4 luni". Acum, am si eu o rugaminte. A mai cumparat cineva de la Roadhill? Sunt seriosi, au respectat ceea ce au spus? Ce au mai oferit in plus, in acelasi pret? Mie mi-au spus ca imi dau gratuit alarma (inclusiv montajul). De asemenea, orice alta informatie/opinie despre aceasta firma este binevenita. Multumesc! P.S.: Cum s-a precizat mai sus, inainte se numeau Autoford.
Avatar utilizator
scor.pio
Ford Freak
 
Mesaje: 150
Membru din: 10 Sep 2007, 16:07
Localitate: Bucuresti, Vitan
Maşina: Ford Focus 2007, Sedan, 1,8 TDCI, Trend Collection, Sea Grey

Mesajde blue » 20 Sep 2007, 13:44

scor.pio scrie:
blue scrie:Mihalcea wrote: showroom ford in str. stirbei voda, chiar langa magazinul ultrapro.
nu stiu insa de cine apartine, nu am avut cum sa imi dau seama din mers...

Autoford se numeste dealer-ul de pe stirbei voda nr. 160-162 sect 1.
http://www.autoford.ro



Intre timp si-au schimbat denumirea in Roadhill, ca Ford nu mai da voie sa se foloseasca brand-ului in denumirea dealerilor. Si-au deschis showroom si la Galati, unde au si service.


Va salut cu respect!

M-am hotarat sa-mi iau si eu un Focus Trend Colection 1,8 TDCI. Pentru a primi oferte am fost la toti cei 4 dealeri din Bucuresti. Preturile au fost aceleasi la toti, pentru dotari similare. In schimb, pentru livrare singurii care au oferit un termen rezonabil (o luna) au fost cei de la Roadhill. Ceilalti au spus ceva de genul, "intre 2 si 4 luni". Acum, am si eu o rugaminte. A mai cumparat cineva de la Roadhill? Sunt seriosi, au respectat ceea ce au spus? Ce au mai oferit in plus, in acelasi pret? Mie mi-au spus ca imi dau gratuit alarma (inclusiv montajul). De asemenea, orice alta informatie/opinie despre aceasta firma este binevenita. Multumesc! P.S.: Cum s-a precizat mai sus, inainte se numeau Autoford.
Problema celor de la Roadhill este ca sunt mai putin cunoscuti, mai ales de cand si-au schimbat si numele si in concluzie au si mai putine vanzari decat ceilalti dealeri din Bucuresti, dar stoc de masini au cam la fel. In general nu dau termene mincinoase, dar se mai intampla probleme la fabrica sau transport care determina intarzieri. In ceea ce priveste alarma sau covorase, odata discutata problema cu vanzatorul, ramane batuta in cuie. Eu mi-am luat de la ei un Focus la putin timp dupa ce a aparut, cand nu erau discounturi si mi-au dat covorase, ca pt. alarma aveam eu o combinatie. Pe langa astea mi-au mai dat maruntzisuri gen odorizant, breloc, pix, sapca. Eu am ramas in relatii bune cu vanzatorul, care a fost foarte de treaba. Tu cu cine ai vorbit la ei? Ce fel de Focus vrei sa-ti iei 4 sau 5 usi?
Avatar utilizator
blue
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 30 Aug 2007, 15:57
Localitate: Bucuresti

Mesajde edit » 21 Noi 2007, 11:17

la un moment dat ma intreba cineva de ce in semnatura mea scria ceva de genul "BDT isi bate joc de oameni. Va rugam ocoliti". nu mai revin la experientele traite pana pe la mijlocul lui octombrie ci doar la alea de pe final.

comanda la masina am dat-o la sf lui august si mi s-a spus ca masina ar veni in 3 luni , deci sf lui noiembrie. pe la mijlocul lui octombrie revincu un telefon pt a intreba ce se stie de masina (pana atunci am avut diverse dispute pe alta tema). la mijlocul lui octombrie( undeva pe 18 oct), bdt imi spune ca masina mai are intre 4 si 6 sapt pana vine. pe 14 noiembrie (miercuri ) sun sa intreb ce se mai aude de masina si ei imi spun ca masina este venita de luni. netimtitii stiau ca am nevoie de masina si ca sunt disperat si nu m-au sunat cu cateva zile inainte sa vina masina ca sa platesc si sa o pot lua cat mai repede, a trebuit sa sun eu si sa aflu ca masina este venita de ceva vreme.

miercuri , le spun ca platesc cat mai repede( am facut-o vineri) ca sa pot lua masina luni(termen dat de ei). luni, surpriza, mi se spune ca pana nu au confirmarea banilor in cont nu se apuca de masina sa o pregateasca livrarii. luni s-au confirmat banii si mi se da termen pt astazi dupa amiaza si , presimt ca mai devreme de joi sau vineri seara nu am masina. uite asa masina mea va sta probabil 2 zaptamani in curte la BDT pt ca ei sunt incapabili.

ma deranjeaza cel mai tare faptul ca nu m-au sunat din timp sa imi spuna ca vine masina ca sa le pot plati si sa o pot ridica.
plus ca m-au furat la cursul valutar de aprox 300 EURO, detalii despre care mi-e lene sa scriu.

raman la parerea ca BDT isi bate joc de oameni. nu stiu cum o fi prin alte parti, dar sper pt binele consumatorilor din romanica noastra medievala ca nu este mai rau
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Mesajde geo76com » 21 Noi 2007, 16:11

Poate mai fac si ei un drive test ca nu prea aveau masini de testare cind am fost eu pe acolo.... :D . Sper sa nu ai norocul asta dar cel putin sa te uiti sa nu fie pusa in fata ca asta inseamna ca mai toti care au venit pe acolo s-au suit in ea sa vada cum este in ford.. :wink:
Ford Focus 2 Trend Collection TDCi 90cp Sedan Black Panther
Avatar utilizator
geo76com
Incepator
 
Mesaje: 65
Membru din: 16 Sep 2007, 21:32
Localitate: Bucuresti

vraeu sa cumpar un ford fiesta nou 2011

Mesajde comi16108 » 09 Apr 2011, 21:24

as vrea sa imi cumpar un nou ford fiesta 1.2 85cp din 2011. am scoso undeva la 9000 euro. nu prea stiu ce sa urmaresc in cumpararea ei.ce dealer imi recomandati? am fost la automotive tradin services si colina motors.
comi16108
Incepator
 
Mesaje: 20
Membru din: 09 Apr 2011, 21:12
Maşina: FORD FIESTA

Anterior

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login