Switch to full style
Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

vreau un service bun in bucuresti, in oras

22 Sep 2016, 15:16

Salutare tuturor,

Nu stiu unde sa postez problema mea asa ca daca nu e ok aici o va muta vreun admin.
Am si eu nevoie de un service bun Ford care sa imi schimbe o macara de geam, dreapta spate (si sa imi si aduca piesa).
As dori sa fie in bucuresti daca se poate, nu pe la periferie. Dar daca nu e nimic bun in oras o sa merg si la periferie.
Cam care sunt preturile pentru asa ceva (manopera + piesa in sine?)si niste date de contact pentru un service bun?

Exclud din start dealerii , in special Romcar alias Tiriac care presteaza absolut mizerabil orice lucrare.
Mentionez ca am ajuns deja la a doua macara care plezneste pe usa drapta spate desi acel geam este folosit extrem de rar. Nici 5% din cat sunt folosite cele din fata).

Astept cu interes ponturile voastre. Sunt destul de grabit. Multumesc anticipat !

P.S : am un ford mondeo MK4 din 2007

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

05 Noi 2018, 10:49

0762 900 177 - Costel
Repara doar macarale si broaste. Ai dreptate cu Tiriac - Romcar.

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

05 Noi 2018, 23:40

Ai cel putin 2 variante in dreapta intre parteneri, variante care nu sunt dealeri. Au si topic dedicat fiecare.

Re: vreau un service bun in bucuresti, in oras

08 Noi 2018, 19:49

e bun si un contact al unei persoane care se ocupe de ceva in mod special (cum e cazul). Nu spun ca alte service-uri nu fac treaba insa cineva care se ocupa doar de macarale si broaste probabil ca are mult mai multa experienta decit un mecanic de la un service care "face de toate"
Asteptam si un eventual feedback.

@toma_0 tu ai facut vreo lucrare cu persoana sau recomanzi "din auzite" ?
Răspunde