Dealerii Ford din Romania

Casa Auto - Timisoara - dealer & service Ford

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde Clash » 07 Noi 2008, 22:40

De reviziile facute in Ungaria nu stie nimeni nimic? Deja am emotii cu astia de la Casa Auto
Avatar utilizator
Clash
Member
 
Mesaje: 310
Membru din: 12 Aug 2008, 15:15
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 1.8 TDCI 115 CP 2008 Trend

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde RoadTrain » 13 Noi 2008, 01:32

Mergi frumos la un dealer dincolo, si astia de aici nu au nici un drept sa comenteze!
Vezi doar ca ei fac revizia la alti km decat noi..
"You can choose any colour, as long as its black" H. Ford
Avatar utilizator
RoadTrain
Member
 
Mesaje: 331
Membru din: 14 Ian 2007, 00:17
Localitate: UK
Maşina: Focus II 1,6 Ti-vct Titanium

Re:

Mesajde focusufd » 28 Dec 2008, 09:35

predrag80,143492 scrie:
BlackMo scrie:Eu fratilor nici nu mai am chef sa dezbat subiectul "Casa Auto Timisoara". Sarlatani mai mari ca aia n-am intalnit in viata mea. Tot ce ma intereseaza e la cine ne ducem de acum incolo. Eu m-am gandit sa merg la Arad. Voi?

Eu din cauza aceasta nici masina n-am luat-o din Timisoara, chit ca sunt timisoarean. Am luat-o din Arad, unde am gasit oameni fara prea multe fumuri si foarte buni profesionisti. La revizia de 2500 Km m-am interesat sa o fac in Timisoara. Mi-au spus ca ma programeaza peste 2 saptamani. Am dat telefon la Arad si mi-au spus sa vin maine. Si va spun nu e cazul numai cu service-ul sau cu casa auto. Am vrut sa-mi fac Casco pentru masina si asigurarea de calatorie in strainatate. In Timisoara am intalnit o serie de probleme de genul: veniti maine pentru ca nu avem voie sa tinem politele de asigurare la noi, stati sa sun la sediu, etc. Am dat un telefon la Arad la Casa auto Ford. M-au intrebat cand vin sa facem asigurarile. Am zis in doua ore. Credeti-ma pe cuvant: ma astepta un agent, de la usa m-a acostat, in jumate de ora era totul gata. Asa ca m-am lamurit de serviciile "profesionistilor" din Timisoara. Si nu e numai la Ford. Firma la care lucrez are o flota intreaga de Renault. Toate serviciile de intretinere sunt facute tot la Arad. Cinste si respect. Cat despre service-ul de la Arad, pana acum sunt foarte multumit. Cred ca poimaine ma duc sa fac revizia de 15000 Km.

mda si eu tot de la timisoara am luat-o(maaare bulumac )dar mi-am revenit nu mai calc pe acolodupa ce am fost o data si m-au suparat grozav.daca citeste vreunul (desi ma indoiesc ca le pasa ce se scrie aici)le urez un faliment cit mai urgent si le transmit o injuratura grosolana (.. ~X( ......................................................................de ghiolbani)
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Re:

Mesajde focusufd » 28 Dec 2008, 09:42

focusufd,347269 scrie:
predrag80,143492 scrie:
BlackMo scrie:Eu fratilor nici nu mai am chef sa dezbat subiectul "Casa Auto Timisoara". Sarlatani mai mari ca aia n-am intalnit in viata mea. Tot ce ma intereseaza e la cine ne ducem de acum incolo. Eu m-am gandit sa merg la Arad. Voi?

Eu din cauza aceasta nici masina n-am luat-o din Timisoara, chit ca sunt timisoarean. Am luat-o din Arad, unde am gasit oameni fara prea multe fumuri si foarte buni profesionisti. La revizia de 2500 Km m-am interesat sa o fac in Timisoara. Mi-au spus ca ma programeaza peste 2 saptamani. Am dat telefon la Arad si mi-au spus sa vin maine. Si va spun nu e cazul numai cu service-ul sau cu casa auto. Am vrut sa-mi fac Casco pentru masina si asigurarea de calatorie in strainatate. In Timisoara am intalnit o serie de probleme de genul: veniti maine pentru ca nu avem voie sa tinem politele de asigurare la noi, stati sa sun la sediu, etc. Am dat un telefon la Arad la Casa auto Ford. M-au intrebat cand vin sa facem asigurarile. Am zis in doua ore. Credeti-ma pe cuvant: ma astepta un agent, de la usa m-a acostat, in jumate de ora era totul gata. Asa ca m-am lamurit de serviciile "profesionistilor" din Timisoara. Si nu e numai la Ford. Firma la care lucrez are o flota intreaga de Renault. Toate serviciile de intretinere sunt facute tot la Arad. Cinste si respect. Cat despre service-ul de la Arad, pana acum sunt foarte multumit. Cred ca poimaine ma duc sa fac revizia de 15000 Km.

mda si eu tot de la timisoara am luat-o(maaare bulumac )dar mi-am revenit nu mai calc pe acolodupa ce am fost o data si m-au suparat grozav.daca citeste vreunul (desi ma indoiesc ca le pasa ce se scrie aici)le urez un faliment cit mai urgent si le transmit o injuratura grosolana (.. ~X( ......................................................................de ghiolbani)

si inca ceva ,am citit aici pe forum despre cineva care a ajuns sa-si faca revizia in austria de raul lor si era omul foarte multumit chiar daca batuse un drum destul de lung pt asta.RUSINE sa le fie celor care au creeat situatia asta
focusufd
Member
 
Mesaje: 251
Membru din: 13 Ian 2008, 22:38
Localitate: timis
Maşina: Focus Trend Style 1.6 Benzina 100 HP, sedan Moondust Silver Metallic 2008

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde Sexyrat » 10 Ian 2009, 17:31

Eu am stat la revizia de 2500 in octombrie 2 ore. Am intrebat pretul la revizia de 15 mii si mi-au zis 950 pe cand la arad 650.
Avatar utilizator
Sexyrat
1nsane Member
 
Mesaje: 4759
Membru din: 22 Iul 2008, 12:48
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus, 2010, 1.6 tdci Break euro 5

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde narcispelea » 10 Ian 2009, 18:40

Salut frati de suferinta.Eu am Focus din 2008 si l-am busit un pic.Ce sa zic am fost la constatare si sa nu va zic ce constatare mi-au facut...(3300 euro din care 700 manopera),pisele costa in jur de 1000 fata de 2400 cat au spus ei,dar sunt reprezentatnta,sa spunem ca intelegem.Masina fiind in garantie au spus ca masina trebuie reparata la ei sau la un service autorizat ford.Cand am aflat devizul de piese care a venit dupa vreo 2 zileam hotarat sa ma interesez si in alte parti.Asa am aflat ca pot lua piesele cu mult mai ieftin (si tot originale) si ca nu este nicio problema daca le montez in orice service autorizat (asa ca m-am decis sa fac manopera la suzuki unde cunosc pe cineva si preturile nici macar nu pot fi comparate).
Asa,mai era ceva, cand am fost la constatare am dorit sa fac si un test pentru motor ca sa fiu linistit ca nu are nimic,raspunsul fiind ca nu este necesar,verificarea facandu-se prin "ascultarea cu urechea". Luni comand piesele de la un magazin si sper ca le voi monta tot saptamana viitoare.Sper sa iese bine.Mai revin cu pareri dupa aceea.Bafta...
Avatar utilizator
narcispelea
Ford Freak
 
Mesaje: 209
Membru din: 02 Ian 2009, 21:12
Localitate: Timisoara
Maşina: FORD FOCUS, 2008, 1.6, 100 CP, TREND
VIN: WF0HXXWPDH8C37967

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde chiar_el » 18 Ian 2009, 23:40

De piese intreaba pe forum, la vanzatorii nostri de piese, ca poate obtii un pret mai bun
Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea
Nota: nu lasati cheia in portbagaj deoarece este necesara la deschidere. (instructiuni de utilizare Logan, pag 3.17)
Avatar utilizator
chiar_el
 
Mesaje: 983
Membru din: 06 Noi 2007, 19:17
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus
VIN: WF05XXGCC5GL85496

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde Alcalin20 » 17 Iun 2009, 10:35

La Casa Auto Timisoara au redus preturile la service cu 32 % pentru piese de schimb. Sunt mai ieftine filtrele ca oriunde in oras, si , pe deasupra sunt ORIGINALE. 0256 217 057 e numarul de service. Baietii de acolo sunt profesionisti, conditiile sunt foarte bune, si acum e si foarte ieftin.
Alcalin20
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Iun 2009, 09:59

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde narcispelea » 17 Iun 2009, 11:20

Serios??????? :-O Eu aveam alta impresie!!! =)) Si nu te cred :) .
Avatar utilizator
narcispelea
Ford Freak
 
Mesaje: 209
Membru din: 02 Ian 2009, 21:12
Localitate: Timisoara
Maşina: FORD FOCUS, 2008, 1.6, 100 CP, TREND
VIN: WF0HXXWPDH8C37967

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde Mihai L » 17 Iun 2009, 11:52

Eu l-as crede, ca doar lucreaza acolo... =))
(nu stiu sigur, dar dupa cum se bate cu pumnuletii in piept, 99.99% de acolo ia banii).
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde narcispelea » 27 Iul 2009, 21:57

Alcalin20,481611 scrie:La Casa Auto Timisoara au redus preturile la service cu 32 % pentru piese de schimb. Sunt mai ieftine filtrele ca oriunde in oras, si , pe deasupra sunt ORIGINALE. 0256 217 057 e numarul de service. Baietii de acolo sunt profesionisti, conditiile sunt foarte bune, si acum e si foarte ieftin.



Intradevar pretul pieselor a mai scazut dar nu sunt cele mai ieftine de pe piata.In privinta reviziei la 1 an sau 15000 de km m-am interesat si la Arad si la Sibiu,la Arad era undeva la 420 de lei,la Sibiu cam 390 lei si in Timisoara a costat aproape 440 lei.Deci daca facem un calcul micut vedem ca in alte parti e mai ieftin insa daca nu te afli cu treaba pierzi si timp si costurile drumului acopera diferenta.Conditile sunt bune,curatenie,acces la internet Wireless,tonomat de cafea,televizor,spatiu climatizat si nu iti iei murdara masina inauntru dupa ce se incheie revizia.Cat despre angajati,toata stima si respectul adevarati profesionisti si meseriasi,cu putine exceptii.Asa ca eu as zice sa mergeti cu incredere,doar sa va cunoasteti drepturile de posesor si sa tineti ca acestea sa nu va fie incalcate.Incercati si poate va schimbati si voi parerea.Salut.
Avatar utilizator
narcispelea
Ford Freak
 
Mesaje: 209
Membru din: 02 Ian 2009, 21:12
Localitate: Timisoara
Maşina: FORD FOCUS, 2008, 1.6, 100 CP, TREND
VIN: WF0HXXWPDH8C37967

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde lukay » 28 Iul 2009, 18:44

:-t ti-au reparat gratis de-i lauzi?sau chiar si-au revenit?
Eu am un focus mai vechi si la preturile lor i-l mai cumpar inca odata
You'll never drive alone
Avatar utilizator
lukay
Member
 
Mesaje: 258
Membru din: 16 Mai 2009, 11:24
Localitate: Timisoara

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde narcispelea » 29 Iul 2009, 10:47

Nu mi-au reparat gratis,dar cred ca incearca sa schimbe vederea proasta asupra dealerului local.Mie mi se pare ca e destul de ok,doar ca trebuie sa iti sti drepturile si sa ti sa iti fie respectate,daca nu e vina ta si nu poti sa spui ca sunt ei nu stiu cum...Referitor la costuri pentru manopera si revizii sunt destul de scumpi fata de alte marci,dar daca vrei sa iti fie reparata masina la Ford platesti.In cazul meu masina este in garantie si tin foarte mult ca reviziile sa se faca la un service Ford pentru ca masina e produsa de ei si normal ar trebui sa o cunoasca ca la carte.M-am informat de pretul reviziei si in alte orase apropiate si pretul era apropiat mai ieftin,insa cu costurile deplasarii nu mai era rentabil.In cazul pieselor este adevarat ca s-au ieftinit insa nu sunt sub pretul pietei,si mai ales fata de ceea ce putem lua noi de la firmele autorizate de pe forum.Bineinteles ca nu ii laud pe toti,ca nu sunt toti ingeri,spre exemplu un director mi-a facut o impresie jalnica,prin comportamentul dovedit fata de client,insa pentru restul angajatilor am toata stima,sunt adevarati profesionisti.Cam asta pot sa spun eu. :D
Avatar utilizator
narcispelea
Ford Freak
 
Mesaje: 209
Membru din: 02 Ian 2009, 21:12
Localitate: Timisoara
Maşina: FORD FOCUS, 2008, 1.6, 100 CP, TREND
VIN: WF0HXXWPDH8C37967

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde dayryad » 03 Aug 2009, 17:14

zi am primit un pret de la Casa Auto Timisoara de vorbeam singur....
Schimbat placute frana fata la masina din semnatura 422ron..
cica 300ron placutele / 122ron manopera...
Pentru cine stie preturile de la forcar ..... poate sa isi faca o impresie privind increderea in cei de la Casa Auto Timisoara
Ford Focus 1.8 tdci 2001 combi VIN WF0NXXGCDN1A69287
Avatar utilizator
dayryad
Incepator
 
Mesaje: 90
Membru din: 23 Iun 2008, 12:25
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 1.8 TDCI F9DA
VIN: WF0NXXGCDN1A69287

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde BlackMo » 21 Ian 2010, 17:36

Alcalin20,481611 scrie:La Casa Auto Timisoara au redus preturile la service cu 32 % pentru piese de schimb. Sunt mai ieftine filtrele ca oriunde in oras, si , pe deasupra sunt ORIGINALE. 0256 217 057 e numarul de service. Baietii de acolo sunt profesionisti, conditiile sunt foarte bune, si acum e si foarte ieftin.


Alcaline, mi-ati bagat masina la vopsitorie de 2 ori (a doua oara la cererea mea) si tot mi-ati gresit culoarea. Nici pe gratis nu mai vin la voi, sa fiu al dracu !

P.S.: Si cand am venit cu injectoarele pacanind ca ciocanele lui Hefaistos mi-ati dat cu flit, ca cica ar fii de vina motorina. PAI EU BAG MOTORINA DE LA TRACTOARE IN MASINA DE 15 000 DE EURO ?!
precizez: masina in garantie...Astia ne prostesc cu garantia ca sa-si umple ei buzunarele din revizii, dupa care, cand vine vorba de ceva stricaciuni se trag pe kur si dau vina pe client.

DAR-AR FALIMENTU-N VOI SA DEA !
Ford Focus MK2 Sedan, 1.6 TDCI
Avatar utilizator
BlackMo
Incepator
 
Mesaje: 86
Membru din: 01 Oct 2007, 13:50
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 2, 1.6 TDCi

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde dieselbee » 13 Feb 2010, 22:09

parerile despe ford arad se sustin in cotinuare?

sunt proaspat posesor de mondeo si inca nu am atins masina deloc (sunt mare surubar). mi s-a dat un pret pentru verificare initiala de 100 ron (mecanic + vizual) si de inca 200 ron daca se pune si pe comp.e ok?

tocmai ce am citit manualul utilizatorului la masina. :D lichid de spalare parbiz "ford". simt ca o sa doara daca merg pe varianta lor.
Imagine De vanzare la pret bun! Multe extra, carte de service

vand interior complet, textil negru motive albastre, pentru mk3 combi la 150 ron
Avatar utilizator
dieselbee
Member
 
Mesaje: 382
Membru din: 11 Feb 2010, 00:58
Localitate: Timisoara
Maşina: mondeo 2001 2.0 tddi 66kw
VIN: demidulce0000rece

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 14 Feb 2010, 01:20

Verificarea pe standul de ITP si pe elevator vizual e 60 de ron (frane, amortizoare, detectorul de jocuri si vizual elevator), diagnoza computerizata inca 140 ron. Poti sa asisti la operatii atata timp cat nu iti pui salopeta si soliciti salariu la sfarsitul lunii :)

Bafta,
Ultima oară modificat de Alen pe 17 Mar 2010, 19:10, modificat 1 dată în total.
Motiv: sters quote-nu e necesar daca citati mesajul anterior !
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde dieselbee » 16 Feb 2010, 15:50

mersi de raspuns!
Imagine De vanzare la pret bun! Multe extra, carte de service

vand interior complet, textil negru motive albastre, pentru mk3 combi la 150 ron
Avatar utilizator
dieselbee
Member
 
Mesaje: 382
Membru din: 11 Feb 2010, 00:58
Localitate: Timisoara
Maşina: mondeo 2001 2.0 tddi 66kw
VIN: demidulce0000rece

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde cosminhd » 17 Feb 2010, 22:43

Sunt de acord cu BlackMo in ceea de soune ca un patit cu "prietenii " de la Casa Auto Timisoara.
Am avut neplacerea sa am de a face cu ei anu trecut prin Iarna , cand am avut un prag lovit intr-o bordura , o suprafata de maxim 30 de cm , nu foarte vizibil. Stiind ca am Casco m-am dus la baieti sa mi-o repare , mare gresala...Baiatul de la Casco imi spune ca dureaza reparatia maxim 2 ore ca se face relativ usor( din ciocan) , merg cu masina la dealer, surpriza , o pun pe elevator si constata ca trebuie schimbat tot pragul !!! imi spun ca dureaza 3 zile ( vopsire , uscare , bla bla bla), zis si facut .
A DURAT 5 ZILE si asta cu toate ca am sunat in fiecare zi, sa verific statusul ( am lasat-o Luni dimineata si am luat-o Vineri la ora 18:00) spunandu-i unui anume domn Mircea ca am mare nevoie de ea Vineri ca plec din localitate.
Masina am adus-o dupa un drum de Fagaras-Timisoara , in care am prins si ploaie si era destul de murdara, am fost taxat scut cu remarca ca de ce nu am adus-o spalata ( gresala mea , recunosc) dar ei nu s-au obosit sa imi spuna cand m-au programat sa o aduc spalata.
Cand mi-o aduc inapoi Vineri , PLOUA AFARA, ma cheama sa o iau la ora 16:00 si stau in sala de asteptare ca un milog pana la 18:00, timp in care i rog pe baieti sa sune si sa mi-o aduca si ei incerca dar nu reusesc JENANTTTTT, ca apoi sa imi spuna ca e cu un baiat la spalatorie!!! desi afara ploua !!!!
M-am uitat la reparatie , nimic de reprosat , impecabil ( SI COSTUL HOTIE PE FATA , VREO 5000 RON , NOROC CA ERA PE CASCO) , dar felul cum trateaza clientii si nesimtirea grasa ( stau si vad cum imi vine "baiatu" cu masina de la spalatorie desi afara ploua, 2 ORE !!) ma fac sa nu mai merg la ei niciodata .
...... pacat ca lumea nu stie si e prostita........cand am luat masina ma pupau si-n kur apoi au facut pipi de sus ca s-a schimbat roata...
CRAPATI !!!
cosminhd
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Oct 2008, 08:07
Maşina: Ford Focus ,2008, 1.6 Ti-vct, 115 CP, trend

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde clauarad » 26 Feb 2010, 21:56

parerile despe ford arad se sustin in cotinuare?


Nu recomand, eu sunt din arad, si imi fac testele, si service-ul la Timisoara.
De ce? nu imi este frica, de faptul ca platesc piese si nu se schimba, si niciodata nu au fost prea ocupati, ca sa imi dea explicatii, cel putin la telefon, spre deosebire de DVS domnule Radu POP
Avatar utilizator
clauarad
Member
 
Mesaje: 336
Membru din: 31 Oct 2008, 17:24
Localitate: Arad
Maşina: Ford Focus 2012 TDCi 119 cp

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 27 Feb 2010, 01:07

Afirmatia e destul de grava clauarad! Te rog sa elaborezi! La urechile mele nu a ajuns nici o informatie privind o astfel de problema (neinlocuirea unor piese tarifate pe deviz) si as vrea sa stiu de ce si daca e fondata afirmatia. Incerc sa ma mandresc cu faptul ca am in subordine un atelier care incearca sa rezolve toate problemele clientilor si care nu se coboara la un astfel de nivel ieftin de a nu inlocui piese cum pretinzi tu ca s-a intamplat, dovada stau zecile de clienti din alte localitati care aleg sa-si faca service-ul in atelierul nostru! Astept lamuriri privind cazul specific pe un msg privat. Multumesc.
Ultima oară modificat de Alen pe 17 Mar 2010, 19:11, modificat 1 dată în total.
Motiv: sters quote-nu e necesar daca citati mesajul anterior !
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde clauarad » 27 Feb 2010, 10:27

Da, am argumentat partial, si raspunsul meu daca il doresti il poti face public.
Avatar utilizator
clauarad
Member
 
Mesaje: 336
Membru din: 31 Oct 2008, 17:24
Localitate: Arad
Maşina: Ford Focus 2012 TDCi 119 cp

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde joe06 » 27 Feb 2010, 10:49

Pai si ce mai astepti. Fa-l public pentru ca toata lumea e interesata de gasirea unui service in care masina si clientul sa fie respectat, ca doar nu mergem sa ni se repare gratis. Din pacate in Romania nu exista un asemenea service.
joe06
Gold Member
 
Mesaje: 796
Membru din: 27 Mai 2007, 21:40
Localitate: Bucuresti

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 27 Feb 2010, 20:58

Voi prezenta eu situatia dupa ce voi analiza problemele prezentate daca nu va deranjeaza! Chiar daca clauarad spune ca nu-l mai intereseaza cauza, pe mine ma intereseaza in mod direct sa rezolv astfel de probleme! Nu avem pretentia de a fi un atelier de reparatii infailibil (asa ceva nu exista si cine are pretentia la asa ceva e inevitabil sa fie dezamagit de orice atelier de reparatii de oriunde din lume). Suntem doar un atelier ce incearca sa-si imbunatateasca serviciile in mod continuu si sa rezolve astfel de probleme care mai mult ca sigur ca au pornit de la greseala de comunicare.

Bafta,
Ultima oară modificat de Alen pe 17 Mar 2010, 19:11, modificat 1 dată în total.
Motiv: sters quote-nu e necesar daca citati mesajul anterior !
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 15 Mar 2010, 15:55

Dupa cum am precizat mai devreme am sa revin cu solutionarea incidentului. Cred ca problema s-a datorat unei neintelegeri si ca acum este rezolvata. Asta numai Clauarad poata sa confirme sau infirme, din punctul meu de vedere e rezolvat.
Problemele lui Clau sunt rezolvate si mai avem un sofer de Ford zambitor pe soselele patriei (pe cat se poate dupa problemele ce le-a avut cu injectoarele). In rest sper ca situatiile de genul acesta cu partea de comunicare sa nu se mai repete la atelierul nostru!

Bafta,
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde Mihai L » 15 Mar 2010, 15:59

Ma asteptam la ceva mai detaliat, avand in vedere declaratia:
konektor,658290 scrie:Voi prezenta eu situatia dupa ce voi analiza problemele prezentate daca nu va deranjeaza! ...
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde clauarad » 15 Mar 2010, 16:00

numai Clauarad poata sa confirme sau infirme, din punctul meu de vedere e rezolvat.


Da, problemele au fost rezolvate, si sunt foarte multumit, de ceea ce mi-ai facut la masina.
de vazut sigurat o sa ne mai vedem, si sa bem o cafea, sau la o revizie.
Pana una alta, mai ai un client, care ranjeste de la volan.

Multumesc inca o data.
Avatar utilizator
clauarad
Member
 
Mesaje: 336
Membru din: 31 Oct 2008, 17:24
Localitate: Arad
Maşina: Ford Focus 2012 TDCi 119 cp

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 15 Mar 2010, 17:08

Mihai L,671641 scrie:Ma asteptam la ceva mai detaliat, avand in vedere declaratia:
konektor,658290 scrie:Voi prezenta eu situatia dupa ce voi analiza problemele prezentate daca nu va deranjeaza! ...


A fost o neintelegere cu receptionerul cu care s-a discutat! Omul meu a fost foarte prins in ziua respectiva si a repezit-o un pic pe doamna cand a sunat a doua oara sa mai ceara detalii, in loc sa o roage sa sune mai tarziu cand era mai putin de lucru.... pentru asta ne-am cerut scuze si sper sa nu mai am cazuri de genul asta. Cat despre lucrare asta a decurs in mod normal si masina functioneste normal!

Bafta,
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde joe06 » 15 Mar 2010, 20:58

konektor - oamenii tai te cam fac de ras, dupa cum citesc pe topicurile cu Tm. si Arad.
Unul nu stie sa schimbe un filtru de motorina astfel incat sa mai si porneasca masina dupa aceea.
Unul da indicatii de genul "trage-o pana porneste", altul nu stie sa vorbesca la telefon cu clientii.
Eu zic sa-i mai tragi putin de urechi, ca altfel faci eforturi degeaba sa schimbi perceptia despre oamenii care lucreaza in service-urile din Ro, indiferent de marca, ca nici altii nu sunt mai buni.
joe06
Gold Member
 
Mesaje: 796
Membru din: 27 Mai 2007, 21:40
Localitate: Bucuresti

Re: Dealerul Ford in Timisoara

Mesajde konektor » 15 Mar 2010, 21:30

Intr-adevar sunt anumite cazuri punctuale care pun semne de intrebare privind calitatea serviciilor dar sunt explicatii destul de "omenesti" pentru fiecare din ele. Am cam 400 de intrari lunar in service, factorul uman va duce intotdeauna la nemultumiri din partea anumitor clienti.
App :)))) ala ce zicea sa traga masina eram eu =)) si in cazul respectiv chiar era singura solutie sa pornesti masina... se mai intampla la motoarele de 2.0 l ca din neatentie sa intre aer pe instalatie si daca nu tragi masina schimbi electromotorul... cred ca am explicat astea pe undeva prin topicurile care atacau subiectul respectiv... nu am avut si nu voi avea niciodata pretentia de a avea un atelier de reparatii impecabil dar am pretentia ca fac tot ce imi sta in puteri de a imbunatati lipsurile ce le avem!

Bafta,
Ultima oară modificat de Alen pe 17 Mar 2010, 19:12, modificat 1 dată în total.
Motiv: sters quote-nu e necesar daca citati mesajul anterior !
Fiesta 1.4 TDCI, 90 HP CIP - Micutza
Honda Africa Twin, RD03, 650CC, - Scippio
Avatar utilizator
konektor
Ford Freak
 
Mesaje: 160
Membru din: 14 Oct 2007, 12:45
Localitate: Arad
Maşina: Ford Fiesta 2007, 1.4 TDCI, 90 HP CIP, TANGO - Micuta; HONDA Africa Twin RD03, 650cc - Scippio
VIN: WF0HXXWPJH6A85555

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login