Switch to full style
Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Iun 2011, 13:25

Salutare,

A facut careva dintre voi verificarea instalatiei de clima prin oferta de la neste, cea de 99 ron?

Am si eu programare maine si vroiam sa stiu daca este ok din punct de vedere al lucrarilor/verificarilor efectuate in comparatie cu pretul. Aceeasi oferta este si la alti dealeri.

Multumesc.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Iun 2011, 14:10

bogda1313,917509 scrie:Filtrul de aer numai facut "acordeon" intra :).
.


O sa fac o poza cu filtrul montat de mine si nu , nu este acordeon

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Iun 2011, 18:57

Uite si poza :
FiÅŸiere ataÅŸate
DSCN5685.jpg

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

29 Iun 2011, 09:38

Am interactionat si eu cu Neste pentru vopsierea barei fata si a aripii drepte.
Pot spune ca am ramas impresionat de modul in care au decurs lucrurile, atat din partea personalului de la receptie clienti cat mai ales din partea d-lui George Vranceanu de la "daune" care s-a ocupat de reparatie.
Lucrarea s-a desfasurat rapid...luni dimineata am lasat masina, iar marti la ora 12 (in conditiile in care se estima un miercuri, joi) am fost sunat ca masina este gata (acceptul de plata fusese deja primit de la casco).
Cele doua repere au iesit vopsite excelent...nimic de reprosat.

Asadar, cel putin pe partea de vopsitorie, recomand Neste. Pentru orice interventie de acest tip, luati legatura cu dl George Vranceanu. Un om de nota 10.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

22 Iul 2011, 22:29

buna ziua, rog pret pentru furtunul de la vasul de expansiune pana la cele 2 bifurcatii undeva la mijlocul motorului.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

25 Sep 2011, 14:00

Salut. Rama cd-player modelul oval pentru Focus 2. Cat costa? Ce culoare este? Ce termen de livrare?

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

19 Feb 2012, 11:38

Buna ziua. Pentru mondeo meu puteti sa imi spuneti va rog cat ma costa fulia de la motor + cureaua de alternator-ac + rola (cu ambreiaj) pentru alternator + celelalte role de la intinzator...

Sau eventual daca exista un kit de reparatii pentru problema cu fulia de la monde tdci.

Multumesc.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

19 Feb 2012, 11:44

nu stiu daca o sa primiti vreun raspuns pe topicul asta
eu l-am facut pentru a ne exprima opiniile in legatura cu serviciile lor, nu stiu daca e monitorizat de cineva de la ei, care sa va raspunda

cel mai bine ii sunati sau contactati direct

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Apr 2012, 08:20

Buna ziua, ma intereseaza manopera si pretul (daca aveti si piese, marca) unui kit de distributie -Ford Focus Turnier 2003, ENDURA TDDi 66kw/90 CP- WFONXXGCDN3D61085

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Apr 2012, 09:32

cred ca ar trebui sa suni, ma indoiesc ca citeste altcineva decat cei care sunt forum aceste posturi

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Apr 2012, 10:31

Mai si scrie de 1000 de ori in toate topicurile cu service-uri.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

26 Apr 2012, 10:34

Salut,

am fost si eu pentru prima oara la Neste. Masina e luata de la BDT dar service-ul la ei ma cam dezamagit.

Am fost foarte impresionat de cei de la Neste. Am avut de inlocuit un parbriz (era ciobit de la o piatra) si niste plastice antinoroi de la bara fata. Baietii au fost foarte ok. Si chiar au rezolvat problema foarte frumos. Arata impecabil plus ca si atitudinea fata de client a fost una care m-a impresionat.

Am fost foarte multumit si mi-au inspirat foarte mare incredere.

M-am hotarat ca pe viitor inclusiv revizii sa merg tot la ei.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Mai 2012, 19:56

Stie cineva orarul service-ului de la Neste?

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Mai 2012, 20:02

Stiu ca la service incepe programul la 8 dimineata.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

07 Mai 2012, 12:20

Multumesc.
Am sunat astazi la ei si programul e 8:30 - 17:00

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

10 Mai 2012, 11:09

Fratilor, da ce tarif au astia de la Neste la manopera?
Mi-au cerut pentru schimbarea amortizoarelor fata 380 lei in conditiile in care alt dealer imi cere 150 lei?
Care e faza, nu ar trebui sa aiba acelasi normativ in ceea ce priveste durata lucrarii (celalalt dealer imi pusese 1.3 ore iar ora de manopera e 115 lei TVA inclus)? Sau la Neste ora de manopera e 292 lei? Le-am zis pas ...

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

10 Mai 2012, 20:32

Care a fost celalalt dealer?

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

11 Mai 2012, 21:14

Proleasing. Nu e din Bucuresti dar nu ar trebui sa fie relevant.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

14 Iul 2012, 19:52

Buna ziua
ma intereseaza pentru fordul din semnatura
-amortizoare fata spate
-flansa amortizor
-disc frana fata spate
-placute frana
-ulei servodirectie
Multumesc

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

14 Iul 2012, 21:47

tin sa ii multumesc domnisoarei de la receptie neste astazi 14.07.2012
era singurul dealer de ford de la care aveam telefon si aveam nevoie disperata de orice service autoricat ford , deschis sambata in tulcea care sa ma ajute caci aveam masina pe platforma
nota 10 pentru customer care
asa DA!
bravo!

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

17 Dec 2012, 16:49

Buna ziua,
Doresc sa achizitionez un Focus 3 si nu ma pot hotara intre cele doua motoare 1.0l 125 cai si 1.6tdci 95cai.
Scopul meu ar fi sa fac un calcul pentru costurile de utilizare pentru 5 ani sa vedem care ar fi mai economic, incluzand asigurari, taxe si revizii. Daca as putea vedea o lista comparativa cu pretul primelor 5 revizii as putea alege motorul castigator!!
Va multumesc anticipat!

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

05 Oct 2013, 17:08

Am sunat pentru o estimare de cost pt schimb distributie, Focus2, 1.6 benzina.
Mi-au zis ca ar fi cam:
kit distributie+pompa apa (680ron)
curea accesorii (220ron)
Manopera (400ron)

Care ati facut la ei - preturile astea sunt reale?
Cand se schimba pompa de apa nu se schimba si lichidul de racire? Sau doar se completeaza cu ce se pierde?

Ce piese folosesc ei pt distributii?

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

05 Noi 2013, 22:41

Salut. A mai fost cineva de curand la Neste? Ceva impresii? Si inca ceva. Daca las masina acolo, cu ce plec de la oamenii astia de langa soseaua de centura? e vreun autobuz pe acolo? Multumesc anticipat.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

06 Noi 2013, 11:55

Salut, te aduc ei cu masina pana la metrou. Cel putin cu mine asa au facut cand am lasat masina acolo.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

18 Noi 2013, 16:53

alternativ iti pot chema si un taxi. in 5 minute ai si plecat de acolo.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

30 Mar 2014, 12:54

Am fost si eu la Neste, super profesionisti, va recomand!

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

28 Apr 2014, 11:52

Am fost sambata sa fac revizia la Neste. Am fost multumit ca de fiecare data, si pretul pentru revizie mi s-a parut unul f bun avand in vedere ca mi-au schimbat si filtru polen, testare ids, sistem franare si amortizoare (au o oferta pusa si pe site).

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

09 Mai 2014, 22:33

Revizii la Neste la ambele masini, totul ok, pretul de la oferta mi s-a parut bun.

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

23 Mai 2014, 16:14

Reparat aer conditionat la Neste. jos palaria. repede si profesionist :D

Re: Neste Automotive - dealer & service Ford

05 Iun 2014, 17:26

dragosch scrie:Revizii la Neste la ambele masini, totul ok, pretul de la oferta mi s-a parut bun.


Revizie cu piese Motorcraft?
Răspunde