Dealerii Ford din Romania

ProLeasing Motors - Ploiesti

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 28 Mai 2009, 18:29

Sufletzel,466401 scrie:De asemenea pentru domnul Dumitrescu,putem intermedia un curs de sofat-sa nu mai rada baietii de la bloc de el.Vorbesc foarte serios si fara sa fiu sarcastic.
Domnul Dumitrescu,ce scrie pe raspunsul oficial primit de la Proleasing Motors?Unele defecte pot avea ca si cauza o utilizare necorespunzatoare-lucru confirmat si de alte persoane ;)



Ia sa vii tu sa imi faci o oferta de curs de sofat, sa vedem ce si cum. Desi cred ca sofez mult mai bine decat tine. Garantat.

Unele defecte pot fi datorate si produsului prost, nu al soferului. Am garantie 4 ani fara limita de Km, da? Asta nu ar trebui sa insemne in acceptiunea noastra faptul ca 4 ani mi se garanteaza ca masina merge ok din toate punctele de vedere, daca nu cumva o dau de stalp?

La voi garantia e ca sa mintiti cumparatorul, nu ca sa il asigurati ca a cumparat un produs bun. Mai nou, masinile sunt consumabile, nu bucsile si alte piese ale caror rezistenta nu poate fi garantata.

Da' lasa, ca tot la Targoviste vin la revizii si reparatii, pana fie ma dati afara si pot sa va dau in judecata, fie imi reparati masina incat sa fiu multumit. Daca tot v-am dat bani, sa va dau si batai de cap.
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Sufletzel » 28 Mai 2009, 18:34

Apropo,lucrarile pe garantie le aproba romcarul-nu dealerii.
Iti dau datele mele personale sa ma "judeci" ? :))
Si nu te obliga NIMENI sa iti cumperi Ford
Avatar utilizator
Sufletzel
HAOS Crew
 
Mesaje: 857
Membru din: 26 Mar 2008, 09:14
Localitate: Bucuresti/Ploiesti
Maşina: Focus '08 PH-26-SFX
VIN: WFOGXXGCDG8L0xxxx

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 28 Mai 2009, 22:13

Ma, daca m-as sti ca voi aia de la ProLeasing Ploiesti, nu as mai scoate capul in lume.

Pai bine ma, nesimtitilor, masina aia care o dezmembrez eu acum a stat la voi in curte o gramada de vreme...

timp in care ati furat de pe ea ca nemancatzii tot ce ati putut scoate...

ati furat pana si injectoarele si lantul de distributie, nu mai zic de mizilicuri ca stergatoarele, oglinzi shi alte prostii

du-te invartindu-te

cat despre FORD, nu masina e neaparat de vina, ci incompetentii din service-uri si dealerii... daca ati fi profesionisti, ati face treaba buna, nu sa vina clientul sa va invete ce sa faceti

cand am inlocuit saptamana trecuta o janta pe casco, de destepti si profesionisti ce sunteti, unul de la receptie service imi spunea ca janta nu are piulitele de la prizoane si valva in cutie cand vine din germania...

i-a pus valva la plata firmei de asigurari...

pana nu am urlat la ei si i-am pus sa se duca la cutie, au tot dat cu Doamne-ajuta ca nu shi nu

shi cand au desfacut cutia shi au vazut ca e inauntru shi set de piulite si valva si plasiticul ala din centrul jantei, au tacut din gura si au schimbat subiectul

incompetenta crasa, aia va defineste
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Smiley » 28 Mai 2009, 22:23

in conditiile astea, sa te duci in continuare la ei pare a fi un semn de masochism.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 28 Mai 2009, 22:28

Smiley,466676 scrie:in conditiile astea, sa te duci in continuare la ei pare a fi un semn de masochism.



pai nu...problema e ca inca nu imi dau motive sa ii dau in judecata shi nici dovezi suficiente cat sa cashtig shi sa le iau o caciula de bani daune...

de aia ma duc in continuare, pentru ca la cat sunt de incompetenti, tot calca pe bec si ii ard
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde BoogY » 29 Mai 2009, 00:03

Pentru ca nu te potolesti sa vorbesti civilizat au WARN si pentru ca nu vrei sa intelegi ca masina nu este pregatita pentru tratamentele pe care tu i le aplici sa zici mersi ca mai esti primit in service.
BoogY
 

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Sufletzel » 29 Mai 2009, 00:05

Eu ma abtin-poate ia cineva masuri si scapa de gunoiul(aruncat cu noroi aiurea) de mai sus.
CU ce dovezi sustii tu ca Proleasing Motors a furat ceva?Iti sugerez sa ramai la caruta-automobilul(implicit condusul) si lumea civilizata te depaseste cu mult de tot.
Mai usor cu acuzele si injuriile si spor la dat in judecata-poate castigi(o presiune la roti gratis)
Avatar utilizator
Sufletzel
HAOS Crew
 
Mesaje: 857
Membru din: 26 Mar 2008, 09:14
Localitate: Bucuresti/Ploiesti
Maşina: Focus '08 PH-26-SFX
VIN: WFOGXXGCDG8L0xxxx

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde cata35 » 29 Mai 2009, 07:40

constat cu stupoare ca de fiecare data cand cineva spune anumite lucruri despre pro leasing singurul care sare ca ars estel sufletel. dc oare? si la adresa mea a avut de aemenea o reactie de mistocar. probabil el are relatii acolo sau poate lucreaza la ei de le ia apararea mai tot timpul

pentru florin: cred ca ar fi bine sa incerci si prin bucuresti cu reviziile, problemele care mai apar pe viitor. pentru mine pro leasing va fi ultima varianta la care sa apelez.
cata35
Member
 
Mesaje: 409
Membru din: 23 Oct 2008, 12:48
Maşina: ford kuga 2018
VIN: 2018XXXXXXXXXXXXX

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 29 Mai 2009, 13:26

catalin plopeni,466841 scrie:constat cu stupoare ca de fiecare data cand cineva spune anumite lucruri despre pro leasing singurul care sare ca ars estel sufletel. dc oare? si la adresa mea a avut de aemenea o reactie de mistocar. probabil el are relatii acolo sau poate lucreaza la ei de le ia apararea mai tot timpul

pentru florin: cred ca ar fi bine sa incerci si prin bucuresti cu reviziile, problemele care mai apar pe viitor. pentru mine pro leasing va fi ultima varianta la care sa apelez.



n-ai inteles ceva amice: SUFLETEL asta chiar lucreaza la ProLeasing la Ploiesti, si e probabil pe undeva prin conducere... de aia se ataca mereu

faptul ca sunt prosti ca si mecanici, sau faptul ca dau peste ochi la lucrari, nu il mentionez numai eu, ci si altii

plus de asta, faptul ca sustin ca fura il pot proba personal: de pe masina pe care acum ma ocup sa o dezmembrez, cat a stat la ei in curte la Ploiesti au disparut stergatoare, oglinda heliomata, maruntisuri gen maciulia de la schimbatorul de viteze ( pe care ei or sa sustina ca le-au furat altii, nu ei ), dar si lantul de la distributie si injectoarele... ori eu sunt absolut sigur ca in curtea lor nu putea sa vina clientul sa scoata chiulasa si sa ia acele componente ale motorului fara sa il vada nimeni... astea sunt minciuni sfruntate

alta dovada ca fura a fost cand cu ochii mei i-am vazut cum au luat un Transit la revizie, l-au pus pe proprietar sa se intoarca in 3-4 ore, au bagat-o pe rampa si in timp ce se faceau ca lucreaza la ea, au scos roata dreapta spate, au dus-o in spate si au venit cu alta care se vedea pe geam ca e mai tocita si i-au pus-o aluia pe masina

alta data, tot la o revizie, un client a spus ca pleaca si ii roaga sa il sune cand e masina gata, am stat de vorba cu clientul respectiv despre masina, ca aveam nemultumiri la Transitul meu, iar clientul a hotarat sa ramana sa vada ce fac aia...

dupa doua ore, aproximativ, il suna si ii spun ca masina e gata...

nu va dati seama ce scandalul dracului le-a facut omul ala care a vazut clar ca nu i-au schimbat nimic la masina, mai ales ulei si filtre...

cat despre modul meu de a conduce, garantez oricui ( accept orice fel de test sau proba, oricand ) ca sunt un sofer cu experienta si ca atunci cand eu sesizez o problema la o masina, acea problema exista...

ca sunt mai pretentios si mai fanatic in legatura cu masina mea, e problema mea personala, dar nu accept sa imi spuna unul si altul ca masina merge bine, atunci cand chiar nu e asa

si da, folosesc un limbaj vulgar si nu mi-e rusine de asta, pentru ca il folositi si voi, dar va ascundeti si o dati intoarsa ...

reclamatii?
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde cata35 » 29 Mai 2009, 14:04

este chiar baiatul patronului de la proelising de aia se ataca ca disperatu. nu accepta ca uneori cei de acolo gresesc, fireste sunt si ei oameni.
cata35
Member
 
Mesaje: 409
Membru din: 23 Oct 2008, 12:48
Maşina: ford kuga 2018
VIN: 2018XXXXXXXXXXXXX

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde cata35 » 29 Mai 2009, 14:07

de aia se simte el bazat si se da mare si tare, cal are pe tasu in spate. halal oameni. in loc sa incerce sa impace lumea si sa incercepe viitor sa repare astfel de discrepante el face urat.
cata35
Member
 
Mesaje: 409
Membru din: 23 Oct 2008, 12:48
Maşina: ford kuga 2018
VIN: 2018XXXXXXXXXXXXX

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 29 Mai 2009, 14:12

catalin plopeni,467161 scrie:de aia se simte el bazat si se da mare si tare, cal are pe tasu in spate. halal oameni. in loc sa incerce sa impace lumea si sa incercepe viitor sa repare astfel de discrepante el face urat.


*limbaj neadecvat*

nu ma intereseaza daca imi iau iar warn, mizerii de genul lui trebuie sa le iei pe capota

sunt tare curios ce mashina are el, jegosu'...

pun pariu k i-o ling aia si in fund, numai sa fie baiatu' lui tata multumit...

JEG!!!
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde BoogY » 29 Mai 2009, 14:41

Acesta a fost ultimul tau post,7zile ai BAN daca nu te potolesti nici dupa zbori definitiv!
BoogY
 

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde brycheta » 29 Mai 2009, 21:05

Cine este acest client asa nemultumit ? La ce drumuri au in TGV e normal sa aiba zgomote la masina.Limajul rural folosit de el denota originea sa :)) Dar du-te la alt service daca nu iti convine , exista si alti dealeri FORD.Sau nu ai curaj ti-e frica ca vei fi tratat cu dosul ?Nu mai face afirmatii de fiurt daca nu poti dovedi,e posibil sa iti schimbi domiciliul si acolo nu poti sa te plimbi cu masina . ESTI DE-A DREPTUL JENANT !
Avatar utilizator
brycheta
Incepator
 
Mesaje: 10
Membru din: 02 Sep 2008, 09:06
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Focus , 2007,1600cmc,100CP,Trend

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde BoogY » 30 Mai 2009, 11:03

Afirmatiile fara fond care pot denigra Proleasing se pot rezolva foarte simplu cu un mic proces de calomnie dar vorba aceea nu exista padure fara frunze uscate...si nici dealeri fara laudatori:))
BoogY
 

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 06 Iun 2009, 15:56

DACA II ADUN PE TOTI CEI CARE SUNT NEMULTUMITI DE PROLEASING, IL DATI AFARA DE PE FORUM PE SUFLETEL?

AM VREO 30 DE PRIETENI PRIN JUR CARE II DAU LA TOATE ICOANELE
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Lupuconstantin » 06 Iun 2009, 16:03

Daca vrei sa te duci sa faci revizia undeva ca lumea du-te la Pitesti la Royal Motors , este la intrare in Pitesti pe partea stanga cand vii de la bucuresti pe autostrada.
Eu de acolo am luat masina si tot acolo fac toate reviziile , au preturi mici si fac treaba buna.
Revizia la 15 000 = 380 ron - 1, 6 benzina
Mondeo mk 4.
Avatar utilizator
Lupuconstantin
Gold Member
 
Mesaje: 663
Membru din: 07 Noi 2008, 10:28
Localitate: Videle
Maşina: Volvo xc60, 163cp,Hyundai i10, Ford Mondeo mk4

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 06 Iun 2009, 16:11

STIU PRIETENE DE PRETURILE LOR FARA CONCURENTA IN ZONA ASTA, DAR CA SA AJUNG ACOLO, TREBUIE SA RUP MASINA DIN TARGOVISTE PANA IN GAIESTI, PE CEL MAI PROST DRUM DIN ROMANIA, 30 DE KM...PE CARE II FACI IN APROAPE O ORA

PROBLEMA CU PROLEASING NU E PROPRIU-ZIS IN MECANICI, CI IN CEI DIN RECEPTIE SERVICE SI IN CEI CARE AU ROL DE DECIZIE

MECANICII CAM STIU CE SI CUM, NU PREA AI CE SA II INVETI

CU TOT RESPECTUL PTR MECANICII DIN TARGOVISTE DE LA PROLEASING, O SA CONTINUI SA LUCREZ CU EI SI DUPA CE TERMIN LEASINGUL...DAR LA FIRMA LA CARE LUCREAZA EI, MA DUC DOAR CAND SUNT PREGATIT EMOTIONAL SA MA CERT CU TOTI

SUNTEM IN ROMANIA, AIA MA DERANJEAZA... AM SUNAT IN GERMANIA LA KOLN LA FORD SI AU ZIS IN FELUL URMATOR: "NE PARE RAU DE PROBLEMELE CARE LE AVETI CU MASINA, VA ASIGURAM CA A FOST CONSTRUITA CU GRIJA. DACA VRETI SI VA PERMITETI, VENITI SA O REPARATI IN GERMANIA, LA ORICE DEALER FORD. VA TREBUI SA PLATITI, DAR VETI PUTEA CERE BANII INAPOI IMPORTATORULUI ROMAN."

CE CREDETI, MA DUC? PAI MAI IAU EU BANII INAPOI DE LA ROMCARU' LU' TIRIAC LA SFANTU' ASTEAPTA
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Maxim » 09 Iun 2009, 15:03

Incep prin a va spune faptul ca nici nu stiu cat de mult sa va multumesc celor care ati postat. Chiar acum trebuie sa fac revizia de 15000 si ma gandeam sa ma duc in Ploiesti. La revizia de 2500km am dus masina in service si mi-a spus ca nu are nicio probleema. Cand am cumparat masina in stopul din spate nu nu intra apa, ca sa fiu mai explicit acum se abureste pe interior, dupa reviza de 2500 km am observat ca se abureste, acum dupa ce am citit atatea am devenit suspicios. Parerea mea este ca nu e ceva major, masina este in garantie si se va schimba doar trebuie sa respecte conditiile de garantie, posibil sa fie un defect de la cumparare pe care sa nu-l fi vazut eu si nici cel de la revizie nu-l putea observa ca doar cand speli masina sau ploua se abureste stopul. Sincer nu vreau sa arunc cu batul degeaba in oameni am mici probleme , portbagajul trebuie trantit de 2-3 ori ca senzorul de pe bord sa nu mai arate ca este deschis, are un zgomot ciudat toba de esapament, mici chestii care dupa parerea mea sunt normale la o masina noua sau cel putin 1% din masinile noi sa aibe mici probleme. Aici producatorul trebuie sa fie mai atent daca vrea ca pe viitor noi sa ramanem fideli marcii Ford sau nu. Acum stau si ma gandesc unde sa ma duc pentru revizie la Bucuresti, Targoviste sau la Pitesti sa fac revizia? La Bucuresti cunosc pe cineva am un coleg de munca cu relatii la service, la Pitesti sau Targoviste nu am pe nimeni dar se poate rezolva doar ca mi-e rusine sa apelez la cineva pentru un lucru care mi se cuvine , pe care am paltit o caruta de bani. Din ce ati expus voi aici m-ati facut sa-mi para rau ca mi-am luat masina noua, iar urmatoarea masina o cumpar second-hand ca sa nu mai fiu nevoit sa trec prin revizii cu adaos de 500% asa cum am citit pe anumite site-uri. Oricum un lucru este cert la Ploiesti chiar daca este la 10 minute de mine tarifele practicate sunt duble sau triple si majoritatea se plang de serviciile profesionistilor de la Ford. Operatorii economici dau tunuri inca, sau au dat acum este criza iar rezultatele vor fi cu adevarat pe masura iar service-urile care si-au respectat clientii vor avea activitate in continuare iar cele care nu vor da faliment.


Va urez multa bafta si va multumesc celor care au postat aici si astept cu nerabdare noi vesti de la voi.
Maxim
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 24 Iul 2008, 13:16
Maşina: New Focus Trend 1.6 , 100CP Capacitate 1596 cc

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 09 Iun 2009, 23:55

Maxim,475402 scrie: Acum stau si ma gandesc unde sa ma duc pentru revizie la Bucuresti, Targoviste sau la Pitesti sa fac revizia?


Va urez multa bafta si va multumesc celor care au postat aici si astept cu nerabdare noi vesti de la voi.



amice, du-te la Pitesti

nu te baza ca acolo nu s-ar face nimic din manariile obisnuite la romani, ca si ei sunt oameni, dar daca esti atent si pui multe intrebari, iti vor raspunde... in felul asta nu le dai posibilitatea sa te fenteze...

insista sa iti puna ulei de calitate, gen mobil one, nu din cel TEXACO la butoi de 208 litri, ca e impur si strici masina degeaba

verifica personal sa iti fi pus filtru de aer nou si filtre de carburant si ulei, ca e posibil sa simuleze doar aceasta operatiune

daca schimbi filtrul de polen, prefa-te interesat de locul in care vine montat, fa pe dracu in zece sa arunci un ochi asupra lui, sa te convingi ca e nou sau ca il schimba cu unul nou

cam astea ar fi sfaturile mele in ce te priveste la o revizie...

succes, dar mare grija
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Maxy » 10 Iun 2009, 00:28

Maxim,475402 scrie:Incep prin a va spune ...
Va urez multa bafta si va multumesc celor care au postat aici si astept cu nerabdare noi vesti de la voi.
Treaba cu portbagajul nu este o problema. La Focus portbagajul se comporta ca o usa in sensul ca are doua "trepte" ca sa ma exprim asa.
I Felt The Difference
Avatar utilizator
Maxy
Gold Member
 
Mesaje: 610
Membru din: 23 Iun 2006, 14:22
Localitate: Capitala
Maşina: ex Ford Focus Titanium fl 2.0 TDCi 2008

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde BoogY » 10 Iun 2009, 02:00

Haha cum domnule sa nu schimbe filtrele la revizie? Tu chiar crezi ca acolo e sat fara caini? Ca sa nu mai vorbim ca filtrele samd le platesti deci prosti sa fie sa nu le schimbe...parerea mea!
BoogY
 

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Maxim » 10 Iun 2009, 09:05

Am primit mail de la Proleasing ploiesti si mi-au spus ca revizia costa 175 euro ( aproximativ).. asa ca este destul de clar ca 10 mil se duceau pe apa sambetei si nici nu eram sigur de lucrare.
Maxim
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 24 Iul 2008, 13:16
Maşina: New Focus Trend 1.6 , 100CP Capacitate 1596 cc

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde cor_leone » 10 Iun 2009, 09:18

In mod normal , piesele inlocuite ar trebui sa ti le puna in portbagaj , plus ca scapa si ei
de problema deseurilor :D
Deasemenea , se poate observa daca un surub a fost desfacut , are urme de cheie , e mai lucios
de la mainile murdare de ulei , in cazul schimbarii filtrului de polen covorasul soferului nu mai e in pozitia obisnuita - aceste indicii le-am observat in cazul meu .....
Focus II, an 2008, 1,6 benzina ti-vct , 115 cp. VIN : WF0PXXGCDP8C50075
Tot inainte , ca inainte era mai "bine" ...!
Avatar utilizator
cor_leone
Member
 
Mesaje: 317
Membru din: 09 Sep 2008, 06:15
Localitate: Focsani
Maşina: FORD FOCUS Trend 1,6 Ti-VCT 115 CP , mai 2008, hatchback
VIN: preferspritdevara

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Florin Dumitrescu » 10 Iun 2009, 10:40

BoogY,476010 scrie:Haha cum domnule sa nu schimbe filtrele la revizie? Tu chiar crezi ca acolo e sat fara caini? Ca sa nu mai vorbim ca filtrele samd le platesti deci prosti sa fie sa nu le schimbe...parerea mea!



Mai, voi nu traiti in ROmania si eu nu stiu?

Cum adica sa fie prosti sa nu le schimbe, ca tu le-ai platit? Atat de inocent esti? Pai iti ia tie banii, ti le scutura pe ale tale si le pune la loc...si cu alea noi face alti bani, vanzandu-le la unul care a iesit din garantie si vrea sa faca revizia, sau unul care are masina de afara si nu are obligativitatea de a face reviziile pentru garantie...

Deci, concluzionam ca parerea ta e pe langa, in tara asta!!!!
Asta-i tot, ne vedem pe strazi / Te las sa iti combini mashina cu ce crezi
avem doua roti la sol, mereu e una dintre ele / avem un motor si-o viata intreaga fara portiere
avem demnitate, ingenunchiem doar in viraj / avem urlete-n pistoane, in loc de basi in portbagaj

0728 395 935 sau 0740 021 784; pe messenger, mykedany
B 68 RZF
Avatar utilizator
Florin Dumitrescu
Gold Member
 
Mesaje: 532
Membru din: 04 Apr 2008, 20:06
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford New Focus Ghia X 2007, 2.0 TDCI, 136 CP, full options, on 18" machined rims
VIN: wf05xxgcd57s01178

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Mihai L » 10 Iun 2009, 13:41

cor_leone,476111 scrie:In mod normal , piesele inlocuite ar trebui sa ti le puna in portbagaj , plus ca scapa si ei
de problema deseurilor :D
Deasemenea , se poate observa daca un surub a fost desfacut , are urme de cheie , e mai lucios
de la mainile murdare de ulei , in cazul schimbarii filtrului de polen covorasul soferului nu mai e in pozitia obisnuita - aceste indicii le-am observat in cazul meu .....

Toate se pot simula, crezi ca le e greu sa dea cu o carpa pe ici pe colo si cu mana murdara de ulei?? =))
Iar despre suruburi... se pot desface o tura si strange la loc, ca sa ramana si urme.
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde cor_leone » 10 Iun 2009, 13:55

Hai sa nu exageram!
Daca nu mi-ar fi schimbat filtrul de polen as fi simtit acelasi miros greu , bine o sa ziceti
ca putea sa-l dea cu spray si sa nu-l schimbe.
Exemplele pot continua.
Eu zic ca totusi , in general , nu risca ei sa faca smecherii din astea pentru ca daca
nimereste pe cineva care chiar desface unul din filtre si vede ca-i murdar sau uleiul este tot
negru ( bine, la diesel se innegreste dupa 10 km :) ) , si se pune pe ei cu OPC, TV , politia etc.
vor pierde mult mai mult.
Focus II, an 2008, 1,6 benzina ti-vct , 115 cp. VIN : WF0PXXGCDP8C50075
Tot inainte , ca inainte era mai "bine" ...!
Avatar utilizator
cor_leone
Member
 
Mesaje: 317
Membru din: 09 Sep 2008, 06:15
Localitate: Focsani
Maşina: FORD FOCUS Trend 1,6 Ti-VCT 115 CP , mai 2008, hatchback
VIN: preferspritdevara

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Mihai L » 10 Iun 2009, 13:58

Eu ziceam ca idee...
Dar se prea poate ca filtrul de aer sa constate ca este mai curat, il sufla putin si ti-l pun la loc. Filtrul de polen la fel (nu de alta, dar s-a trezit cineva cu filtrul de polen schimbat la fiesta parca, si ulterior a constatat ca nu a avut din fabricatie si nici dupa "inlocuire").
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde Maxim » 10 Iun 2009, 14:56

Pai sa te interesezi la ce service s-a intamplat ca sa nu cumva sa mergem si noi pe acolo ...
Maxim
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 24 Iul 2008, 13:16
Maşina: New Focus Trend 1.6 , 100CP Capacitate 1596 cc

Re: PRO LEASING PLOIESTI

Mesajde gabicosta » 26 Iun 2009, 08:09

imi place acest forum care a devenit atat de partinitor.nu sunt de acord nici eu cu limbajul vulgar(dar este de inteles)in schimb daca dam la o parte vulgaritatile ramanem cu adevarul.apropo de furat....traim in aceasta tara minunata si nu pot sa ma opun sistemului,asa ca am cumparat si eu chestii originale de la angajatii din reprezentanta....aaaa vrei sa sti cine e, nu?sti tu la cine ma refer cand spun ca vrei sa sti....si nu trebuie sa probez acest lucru numai sa dau satisfactii(ma multumesc sa cumpar diverse la sfert de pret ca suntem in romanica).asa ca oameni buni verificati ,puneti semne,incercati orice daca nu vreti sa fiti pacaliti pur si simplu.problema cu romanul este ca se vaita dar nu face nimic.ori nu poate ,ori nu stie,ori este indolent(banii usor castigati ...).oricat de urat ar vorbi un client nu poti sa faci acelasi lucru si tu ca reprezentanta(reprezentant).sa ne auzim cu bine
gabicosta
Member
 
Mesaje: 292
Membru din: 28 Aug 2007, 01:27
Localitate: prahova
Maşina: ka 2001

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 13 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login