Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie
Răspunde

Dealer si service autorizat Ford In Iasi

08 Apr 2009, 11:31

Salut,

Abia m-am mutat in jud. Iasi si implicit iubita mea auto trebuie sa-si schimbe service-ul autorizat. Am aflat ca dealer-ul este Tester . Intrand pe forum m-a apucat groaza de ce-am citit acolo :(( ... O sansa mai am mesajele sunt destul de vechi. Cei care ati fost recent ce parere aveti de service-ul lor? Daca da recomandati-mi unul autorizat in zona.

Multumesc

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

25 Iul 2009, 01:26

am auzit ca nu mai sunt asa rai pe cum par.au mai scapat de "uscaturi", iar o sursa interna imi spune ca au niste promotii noi la piese.
daca le faci o vizita sa ne spui si noua cum a fost ...ma bate gandul sa-mi iau un Ford , dar stau in dubii datorita reputatiei dealerului local :)

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

20 Aug 2009, 07:36

Eu am "auzit" ca cei care sunt curiosi sa vada pe pielea lor cum e acolo unde multimea zice ca e tzeapa, vor lua si ei tzeapa...
Iasiul e ok, Ford-ul e ok, Ford Iasi nu e ok! Cel mai aproape e Neco Bacau unde cu siguranta e mai indicat sa te duci decat la Tester (Iasi sau Suceava). La fel cum exista si posibilitatea de a nu te duce la un reparator autorizat Ford, adica sa-ti gasesti acolo un garaj bun care sa aiba grija de masinuta si sa fie finut cu buzunarul clientului.

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

27 Oct 2009, 18:03

:(( is criminali din toate punctele de vedere:
- neseriosi cu programarile
-a durat 8 ore o revizie simpla(schimb ulei si filtre)
-mi-au distrus T-ul de la alimentare si mi-au tinut masina sechestrata 2saptamani
zic bogdaproste ca am scapat de ei -am terminat garantia

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

25 Feb 2011, 23:44

A aparul un nou dealer Ford in Iasi. am citit astazi un articol in ziarul evenimentul. Cei care au Honda vor fi si dealer Ford. Din auzite am inteles ca sunt ok pe service cu preturile si sunt seriosi. Peste 2 luni trebuie sa fac revizia de 4 ani si sper sa nu mai merg la Bacau. Daca a avut cineva tangente cu service-ul lor (am inteles ca repara si alte marci) va rog sa imi spuneti, sa stiu daca merg la ei sau nu.

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

01 Iul 2011, 16:16

Salut.

Ti-ai facut revizia la Iasi?
Cum a fost?

Merci

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

20 Feb 2014, 19:07

Cei noi sunt mai "buni" la pret, dar la calitatea serviciilor no comment! Tester sunt peste...eram sa fac accident dupa schimbarea placutelor de frana, nu au aerisit sistemul!
Si cand am fost la ultima revizie din iunie 2013, mai era cineva care se plangea ca a intrat cu o problema si acum are alta :) ... asta e o sa fac revizia la un nene...

Pacat ca am facut 8 ani revizia numai la reprezentanta.....

P.S.: Le-am dat reply la emailul cu oferta de amortizoare, pentru ca la ultima revizie s-a constant ca trebuie sa schimb amortizorul stanga fata si la final am mentionat putin de problema franei.... nici un raspuns.... rusine

Re: Dealer si service autorizat Ford In Iasi

07 Iun 2014, 11:04

Jinxie scrie:Cei noi sunt mai "buni" la pret, dar la calitatea serviciilor no comment! Tester sunt peste...eram sa fac accident dupa schimbarea placutelor de frana, nu au aerisit sistemul!
Si cand am fost la ultima revizie din iunie 2013, mai era cineva care se plangea ca a intrat cu o problema si acum are alta :) ... asta e o sa fac revizia la un nene...

Pacat ca am facut 8 ani revizia numai la reprezentanta.....

P.S.: Le-am dat reply la emailul cu oferta de amortizoare, pentru ca la ultima revizie s-a constant ca trebuie sa schimb amortizorul stanga fata si la final am mentionat putin de problema franei.... nici un raspuns.... rusine




Va rog sa ne trimiteti PM cu datele dv sau sa ne contactati telefonic / mail pentru a clarifica situatia descrisa mai sus .
Din datele profilului de pe forum nu putem sa stabilim exact identitatea dvs ca si client.
Ne cerem scuze pentru intarzierea acestei postari ( fata de luna februarie in care ati semnalat problemele pe forum ) . Urmarim in general doar postarile aferente topicului nostru : Iaşiul are din nou dealer Ford - ATI Motors Holding

Va multumim si asteptam sa ne contactati .
Răspunde