Dealerii Ford din Romania

Sfat prietenesc?! Cineva? Undeva?

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Sfat prietenesc?! Cineva? Undeva?

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 11:23

Hi,

Dupa ce am citit de toate pentru toti... de BDT, de Colina... de Romcar...

Am si eu o mare problema... ma apropii vertiginos de 2500Km (adicatelea mai am vreo 300 de Km si gata) si tre sa fac
inspectia aia de 2500... unde sa ma duc... precizez ca masina este luata de la BDT... dar sincer dupa ce am citit aici... nu prea se merita
se te duci nicaieri... dar totusi... :)

Multam pentru orice fel de sfat!
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde adispan » 29 Mar 2007, 11:38

io am facut-o tot la bdt, ca tot de acolo miam luat masina; a durat juma de ora, nu stiu exact ce au facut
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Mesajde bogdanv » 29 Mar 2007, 11:39

parerile sint impartite: cei mai multi, insa, spun ca e bine sa iti faci revizia la dealer
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Mesajde FordFIESTA » 29 Mar 2007, 11:53

eu am luat masina tot de la bdt si am facut revizia de 2500 la iei si am stat langa ala sa vad ce face la ea (bineinteles ca nu prea au vrut aia)si mare lucru nu ii face, o urca pe platforma si verifica presiunea la roti, uleiul, antigelu (la mine a mai fost nevoie sa copleteze putin antigel)si cam atat, si m-a costat 24 ron
Avatar utilizator
FordFIESTA
Gold Member
 
Mesaje: 785
Membru din: 14 Apr 2006, 00:06
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford fieSTa
VIN: WF0HXXGAJH6B38113

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 11:58

Nu costa nimic.
Pe el l-au furat la antigel.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 12:31

Multam de sfaturi! deci clar ma duc la BDT!

Cand am vorbit cu ei au zis ca nu costa nimic... decat :) daca trebuie sa completeze la ulei :) se pare ca au lasat o portita sa mai ciupeasca si ei ceva!

Multam!
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 12:49

Mai pot doar sa-ti spun ca si eu o am tot de la bdt, am facut acolo si p-asta si p-aia de 1 an; la capitolul asta n-am avut nimic sa le reprosez.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 13:24

Cornel001 scrie:Mai pot doar sa-ti spun ca si eu o am tot de la bdt, am facut acolo si p-asta si p-aia de 1 an; la capitolul asta n-am avut nimic sa le reprosez.


Pana acum nici eu nu am ce sa le reprosez... sper sa fie totul ok... dar acum cum o fi norocul!

O zi buna!
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde kosmin » 29 Mar 2007, 13:39

Eu am facut revizia de 2500 la BDT acum 2 zile. Am fost acolo la 10 dimineata caci imi facusem programare(oricum dupa aiureala care e acolo nu prea conteaza daca ai programare sau nu... vii si zici ca vrei sa faci revizia).

Ce s-a intamplat... Le-am predat talonul si cheile si m-au pus sa semnez o hartie si m-au anuntat ca "s-ar putea sa fie nevoie sa completeze cu ulei. E 35,6 RON/l. E ok?"... Ok zic eu, gandindu-ma ca nu va fi nevoie de asa ceva ca eu aveam cam 80-90% nivelul la ulei.
Apoi m-au invitat sa ma duc in sala de asteptare pt clienti. Era undeva la etaj de unde poti sa vezi tot ce misca prin service... dar nu se putea fuma acolo si asa am coborat si am iesit afara langa masina. Dupa o cafea si 2 tzigari, timp in care observ ca mecanicii au o pasiune de a face mini curse cu masinile oamenilor prin parcare, vine grabit un mecanic si, bling bling, imi deschide masina.
Se suie in ea, se uita in oglinda sa vada daca ii sta parul bine, cred eu ca se bangheste un pic prin cotiera, apoi isi regleaza scaunul. Gest care mi s-a parut absolut nejustificat... WTF? parcasem fix in fata intrarii in garajul service-ului la 5 metri. Ok... fie... o duce inauntru, trage 2 claxoane si aprinde toate becurile. O suie pe elevatoru ala, invarte pe rand rotile si dupa o scurta inspectie ochiometrica a dedesubtului focii :D, o da jos. Deschide capota... iar o inspectie ochiometrica... scoade joja de la ulei, face o constatare in gand si apoi se apuca sa caute ceva(eu banuiam deja ce). Evident scoate de undeva un bidon de ulei de 1l Ford Formula 5W30(Asta am vazut dupa desigur). Pune ulei la fel de gratios cum pune Raduleasca in reclama aia de la Floriol(sau ce naiba e) si apoi inchide capota. Eu, care pana atunci statusem cuminte, zic sa il abordez asa usor... sa ne imprietenim si il intreb ceva de complezenta.. daca e normal sa fie cutia de viteze asa greoaie... el raspunde scurt.. "Da.. e normal". Apoi se suie in masina si o scoate din garaj si o parcheaza undeva in fundu' curtii (la propriu). Vine inapoi si intra la receptie service, preda cheile si alta hartie. Ma duca sa imi iau masina... ala de la receptie imi spune cu mult interes... "Da... a trebuit sa completeze cu ulei... Va costa 35,6 RON". Nu am mai zis nimic ca nu avea rost... am platit. Dau sa plec... el "Nu... stati sa v-o aduc eu". Si se duce in fundu' curtii si vine cu masina in fata la receptie.

Am plecat si i-am bagat, in gand, in ma-sa.

De mentionat:
- daca mi-ar fi facut si mie presiunea la roti poate ar fi observat ca am schimbat un cauciuc... dar nuuu...
- mi s-a parut per total o inspectie de care te poti lipsi linistit.

Inteleg faptul ca ei trebuie sa vanda piese si consumabile si ca d-aia mi-au bagat pe gat un litru de ulei... dar, frate... de ce vor sa se plimbe toti cu masinile noastre?! asta nu inteleg!?

Cam atat...
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde catanea » 29 Mar 2007, 13:41

Chiar daca iti completeaza ulei, antigel sau remediaza orice alta problema pe care o observa....nu te costa nimic. Din cauza asta ii spune revizie gratuita :D
Ca ei factureaza oricum toate operatiile si consumabilele e treaba lor, se descurca ei cu Romcaru-ul ulterior....
Fusion 2006, 1.4 TDCi, 68 CP
Avatar utilizator
catanea
Member
 
Mesaje: 419
Membru din: 15 Aug 2006, 15:04
Localitate: Pitesti

Mesajde kosmin » 29 Mar 2007, 13:48

Scria pe factura ca am discount 100% la manopera. Adica doar manopera trepadusului e moka... asta am inteles eu din factura. Oricum niste nasparlii. Acum incep si eu sa ma gandesc unde sa fac revizia urmatoare. E naspa rau... btw, cu asociatia aia cum stam? :D poate asa avem mai multe sanse sa le facem felul.
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 14:05

Ai zis foarte bine, cum ti-e norocul.
Cand te duci in service ford, oricare ar fi el, te duci sa joci la loterie.
Ceea ce evident nu e normal.
O sa repun subiectul meu cu reclamatia.
Daca o sa luam cat mai multi atitudine practc si nu doar plangandu-ne pe forum, atunci o sa castigam mai des la loterie :D

Din cate stiam eu aia de 2500 e complet gratuita.
Poti sa dai un tel la importator la relatii clienti si ii intrebi p-aia cum e treaba.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde kosmin » 29 Mar 2007, 14:15

Ok... o sa ii sun sa vad care e faza cu reviza. Oricum dovada ca mi-au luat bani am, ca am factura.

Si da, ar trebui sa ne organizam un pic in lupta monstri de la service. Trebuie sa facem asociatia, sa cotizam... ca altfel nu se invart treburile, sa angajam un avocat bun... care sa ne invete ce sa facem la service si ce sa nu facem, cum adunam singuri probe valide si tot felul de kestii utile.... Aaa... iar pentru subiecte din astea mai sensibile va trebui sa gasim o cale de comunicare mai sigura... nu de alta... dar nu suntem singuri pe forum ;).

Ar trebui dezbatut subiectul la intalniri. E vorba de putin efort din partea fiecaruia si poate reusim sa facem ceva sa mearga.

O sa fie probabil nota de scepticism printre noi... dar evreii au doua vorbe:
1. decat nimic, mai bine putin.
2. putin cu putin face mult.
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 14:25

Ok... incep sa ma panichez :)

Stie cineva vreun rus / moldovean de peste prut care vinde kalasnikoave si / sau grenade? :)) Ma gandeam sa-mi iau aruncatorul de flacari,
da parca nu merita sa stric fordurile altor colegi de suferinta... asa cu kalasnikovu... dau in cine trebe!

Bun...

Oricum (ca sa fiu on topic) o sa va anunt si la mine cum a decurs toata treaba la service!

@Cornel: Cand se tine concursul ala de tras la tina... prevad ca o sa fiu printre fondatori :D
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde kosmin » 29 Mar 2007, 14:28

@live4ever: scuza-ne ca ti-am deturnat topicul dar topicuri ca aceastea nu ar fi normal sa existe. Tocmai d-aia cred ca ne-am si agitat. Nu te speria, nu o sa ti se intample nimic la revizia asta... poti doar sa patesti ca mine... un litru de ulei bagat pe gat, sau poate antigel. Mergi unde ti-e mai usor sa ajungi. De la 15000 in sus sunt probleme. Probleme care speram sa le rezolvam.
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 14:30

kosmin scrie:@live4ever: scuza-ne ca ti-am deturnat topicul dar topicuri ca aceastea nu ar fi normal sa existe. Tocmai d-aia cred ca ne-am si agitat. Nu te speria, nu o sa ti se intample nimic la revizia asta... poti doar sa patesti ca mine... un litru de ulei bagat pe gat, sau poate antigel. Mergi unde ti-e mai usor sa ajungi. De la 15000 in sus sunt probleme. Probleme care speram sa le rezolvam.


pai nu l-ai deturnat cu nimic... asta era si ideea sa aflu si eu ce si cum... oricum cel mai aproape e BDT Vest... ca de acolo am si luat masina... si mai
ma locuiesc de cand ma stiu eu (adica din frageda pruncie) in Dr. Taberei... asa ca o sa ajung tot la ei pt. 2500Km... oricum prevazusem ca o sa dau ceva
pe "completarea" de ulei si / sau antigel... sper doar sa nu bat recordul la "completat" :)

O zi buna!
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 14:30

"Si da, ar trebui sa ne organizam un pic in lupta monstri de la service. Trebuie sa facem asociatia, sa cotizam... ca altfel nu se invart treburile, sa angajam un avocat bun..."

Pai asta ziceam si eu pe vechiu forum.

De acord, sa vorbim mai multe la intalniri. De fapt am mai avut discutii cu unii membri prin ianuarie, dar inca nu s-a concretizat nimic, nici cu asociatia.

Cum ziceam, o sa revin curand, cu detalii despre ultima mea patanie, o telenovela mai lunga.

PS aveti grija in trafic, sa nu aveti incidente... ca acolo incepe 'distractie' mare cu service... dupa noroc...
Oricum la timpul de asteptare pt tinichigerie norocu este f redus.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde live4ever » 29 Mar 2007, 14:34

@Cornel: Eu m-am oferit voluntar, si pentru tras la tinta in service-uri si in cazul in care cineva din membrii asociatiei se retrage... pot sa ii iau locul, dar vorba ta, mai ne discutam la intalniri.
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde kosmin » 29 Mar 2007, 14:49

Pai nu cred ca e vreo limitare la numarul de membri. Din contra, cu cat mai multi cu atat mai bine. Din cate stiu eu asociatia nu este inca facuta. Asa ca vom avea ocazia sa ne inscriem. Important e sa nu uitam ce am patit pe la service-uri si sa ne calmam, pt ca apoi sa ne pierdem interesul, iar la urmatoarea revizie sa venim sa plangem iar pe forum. Trebuie sa fim hotarati pana la capat.
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde ella79 » 29 Mar 2007, 15:01

am inteles ca e bine sa te duci la service la dealerul de unde ti-ai luat masina. am inteles ca la colina sunt super ok .... eu de acolo imi voi lua masina si intr-adevar sunt super ok .
revizia de 2500 km e gratuita .
FORD FOCUS TREND 2007, 1,6 TDCi, 90 Cp, 4 doors, MOONDUST SILVER
Avatar utilizator
ella79
Ford Freak
 
Mesaje: 186
Membru din: 18 Mar 2007, 20:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: FORD FOCUS TREND 2007, 1,6 TDCi, 90 Cp, 4 doors, MOONDUST SILVER

Mesajde GoogleBot » 29 Mar 2007, 15:14

Nu cred ca are importanta unde te duci. Ideea e sa fie facute toate reviziile la timp sa nu pierzi garantia. Eu am facut revizia de 2500 cam la 3500 cred, in Craiova. Limita de 2500 nu e batuta in cuie dar mi-au zis ca nu accepta peste 3500. Evident la revizie doar au miscat de roti si s-au uitat putin pe sub masina. Totul free.
La Matiz revizia de 1k (tot gratuita) am facut-o la Sibiu cu masina incarcata full de bagaje (eram in excursie). Au bagat-o asa inauntru, nu stiu ce au facut dar a fost tot gratuit. Urmatoarele revizii le-am facut la mai multe service-uri din Craiova, apoi in Bucuresti.
Avatar utilizator
GoogleBot
Ford Freak
 
Mesaje: 114
Membru din: 06 Iul 2006, 00:27
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Focus 2006 Sedan

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 15:25

Limitarea se refera doar la membrii fondatori.
Dupa infiintare se pot inscrie si alti doritori, desigur.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde Cornel001 » 29 Mar 2007, 19:16

Nu-mi vine sa cred.
Vorbeam mai sus de ochii mari in trafic, si iar am comis-o...
La doar doua luni dupa ce am ridicat-o din service.
Cred ca ar trebui sa ma las de sofat. :x
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde kosmin » 30 Mar 2007, 09:47

Ce ai patit mai exact?
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde Cornel001 » 30 Mar 2007, 10:26

Am sters coltul unui matiz... ori nu l-am vazut semnalizand (desi de obicei ii vad), ori a facut cum fac multi care semnalizeaza tarziu sau unii chiar deloc... am vrut sa ma bag imediat dupa el facand stanga, si eram atent mai mult la cel care venea dupa el sa vad daca am loc sa ma bag, si cum priveam mai mult in dreapta nu am vazut ca matizul in loc sa se duca inainte, vroia sa faca si el stanga prin stanga mea.
Nu e grav, am bara zgariata sub far, si totusi nu mai scap de incidente.
Tot trebuie sa ajung la service pt parbriz si antena.
Da nu e urgenta.
Totusi tinand cont ca zilele tracute i-am ferit eu pe altii, inseamna ca nu sunt sofer chiar atat de prost.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde Officer » 30 Mar 2007, 10:43

Stiti ce ma gandeam? Daca adunam noi toate povestioarele astea sub un singur thread si facem un user si o parola speciale pentru directirii de la dealeri? Nu e mare branza sa le aflam adresele de mail. Asta ca sa fie in tema cu parerile proprietarilor de Ford...poate se schimba ceva...ma gandesc ca e spre binelel tuturor.
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Mesajde live4ever » 30 Mar 2007, 10:56

Officer scrie:Stiti ce ma gandeam? Daca adunam noi toate povestioarele astea sub un singur thread si facem un user si o parola speciale pentru directirii de la dealeri? Nu e mare branza sa le aflam adresele de mail. Asta ca sa fie in tema cu parerile proprietarilor de Ford...poate se schimba ceva...ma gandesc ca e spre binelel tuturor.


Dar nu stiu cat de binevoitori sunt acei directori :) sau daca le pasa :)
Best regards,
Cristian-Cezar Bocu
http://retardus.blogspot.com/

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi FUTURA X 115HP
Avatar utilizator
live4ever
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 08 Mar 2007, 16:42
Localitate: Bucuresti

Mesajde kosmin » 30 Mar 2007, 10:58

Nu se schimba cu nimic... la fel cum nu se schimbe si daca faci reclamatie in afara, la ford europe. O sa se schimbe dupa ce pierd vreo 2-3 procese si poate cateva mii de euro daune. Apoi singuri o sa aiba grija ca personalul sa te trateze corect.

@cornel: cam nasol asa... am urmarit ce mai ziceai si pe softpedia si, chiar ca nu prea scapi de belele. Daca esti credincios un pic du-o si tu la spovedanie... poate a pacatuit vreodata :). Oricum, stai linistit, in bucuresti shit happens. Nu e zi cand ajung inapoi acasa de la munca si sa nu ma gandesc ca era sa o comit in timpul zilei de 2-3 ori. Plus... in bucuresti poti sa ai norocul sa nu o lovesti in trafic, dar in schimb ii poti face felul fericit prin parcari :D... fie ca e sau nu vina ta.

Drive safe!
FordFocus Trend 007 / 1,6 TDCi / 90CP / H-B 5 usi / Kelp Metallic
Avatar utilizator
kosmin
Gold Member
 
Mesaje: 634
Membru din: 17 Feb 2007, 10:38
Localitate: TM
Maşina: Ford Focus MK2, 2006, 1.6 TDCi, 90 cp, Trend 007

Mesajde Pine » 30 Mar 2007, 21:54

Eu am facut revizia de 2500 km acum cateva zile la Colina. Nu m-a costat nimic. Dar nici nu cred ca au verificat prea multe la masina. In schimb au fost serviabili si punctuali.
Ford Focus Hatchback CL 2007, 1,6/100CP
Pine
Incepator
 
Mesaje: 36
Membru din: 15 Dec 2006, 18:51
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF05XXGCD56P68084

Mesajde old_focus » 19 Apr 2007, 15:06

Revizia de 2500km este gratuita. Manopera. Orice fluid completat se plateste, mai putin situatia in care pierderea apare ca urmare a unui defect de fabricatie. Atunci se face apel la programul de garantie. Este normal ca o masina noua sa manifeste pierderi si/sau consumuri de fluide, in anumite limite.
old_focus
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Apr 2007, 14:59

Următorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login