Dealerii Ford din Romania

Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambovita

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Stere » 05 Mar 2012, 12:27

Buna ziua,

Imi puteti da un pret estimativ, va rog, la urmatoarele servicii pentru masina din semnatura? Cu card de fidelitate Proleasing inclus, cu piesele achizitionate de la dvs, la sediul din Ploiesti.
- schimbat bujii (Beru)
- curatat galeria de admisie
- revizie primavara @ 212,000 km (ulei, filtre)
- tinichigerie: vopsit usa stanga fata, partea de sub bandou (2 puncte de rugina)

Multumesc.
Merge, merge?
Stere
Ford Freak
 
Mesaje: 147
Membru din: 18 Noi 2007, 23:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK3, 06.2002, 2.0 TDDI, 115 CP
VIN: wf05xxgbb52u35407

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 06 Mar 2012, 16:48

bugatty scrie:
proleasing_motors,1047495 scrie:D-le bugatty,
In acest moment, la locatia noastra din Targoviste, este disponibil pentru test-drive Ford-ul Focus titanium cu motorizarea 1.6 diesel, 115 CP.

In cazul in care doriti sa efectuati un test-drive cu acest model sau daca va intereseaza sa testati o alta varianta de motorizare a Ford-ului Focus, ne puteti contacta la telefon 0245206262 pentru o programare.
Desigur, daca sunteti de acord, ne puteti comunica prin MP un numar de telefon la care sa va putem contacta noi pentru programare sau pentru discutii.
Va multumim pentru interesul fata de serviciile Proleasing Motors si va dorim o zi cat mai buna!


Spuneti-mi va rog cam cu cat timp inainte trebuie sa sun sau sa va dau pm, atat pt modelul existent, cat si pt alt model. Multumesc.



Buna ziua d-le bugatty,
Pentru a testa modelul existent la Targoviste este suficient, de obicei, sa ne contactati cu o zi inainte, pentru programare.
In privinta modelelor care nu sunt disponibile la locatia din Targoviste, perioada de programare este mai mare iar disponibilitatea acestora variaza in functie de actiuni ale departamentelor de vanzari de la celelalte locatii.
Pentru un raspuns clar va invitam sa ne contactati pentru a discuta si a clarifica aspectele privind data si modelul pe care doriti sa il testati.
Va multumim pentru post si va asteptam.
O dupa-amiaza cat mai placuta!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 07 Mar 2012, 14:41

Nu esti inca inscris ls newsletterul nostru? Acum e momentul!
Grabeşte-te şi inscrie-te până la 31 martie si poţi câştiga unul din premiile puse la bataie!

Formularul de inscriere şi regulamentul de concurs sunt disponibile pe site.
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 28 Mar 2012, 16:26

Pregateste-te pentru eroii din echipa campionilor Ford!
Anul acesta îți pasăm un avantaj decisiv de până la 5000 € (TVA inclus) prin oferta Ford ECOAvantaje şi Programul de Stimulare a Înnoirii Parcului Auto.
Ca de la campioni pentru campioni!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde tuculica68 » 30 Mar 2012, 17:07

Buna ziua. la ce pret se mai ridica o diagnoza ( tester ) pt masina din semnatura ? as dori sa mi se verifice toti parametrii de functionare. Multumesc.
Avatar utilizator
tuculica68
Incepator
 
Mesaje: 82
Membru din: 26 Mar 2011, 09:34
Localitate: campina
Maşina: Fiesta 1.25 2012

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde georgef » 30 Mar 2012, 19:24

am fost pt. prima oara la proleasing buzau si desi nu stiam cum sunt preturile spre stupoarea mea m a costat revizia doar 500 ron ( ford mondeo 2008 benzina):verificare jocuri,ulei, filtru ulei, filtru polen, filtru aer, diagnoza, deblocare unitate cd,curatat motorul + manopera.sper sa fie mereu preturi de bun simt.
georgef
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 09 Ian 2011, 21:40

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 02 Apr 2012, 13:46

Buna ziua,
D-le Tuculica68, in legatura cu solicitarea dumenavoastra, va rugam sa ne oferiti o o adresa de e-mail sau sa activati optiunea de mesaje private pe acest forum, astfel incat sa va putem transmite oferta de prêt.

D-ne Georgef, va multumim pentru feedback. Ne bucuram foarte mult sa aflam ca experienţa in service-ul nostru din Buzau a fost pe masura aşteptărilor dumneavoastră si vă stăm, in continuare, la dispoziţie pentru orice intrebari sau servicii.

Va dorim tuturor o dupa-amiaza placuta!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 02 Apr 2012, 16:37

Periodic, prin programul FORD MENIU SPECIAL ai preţuri speciale pentru servicii de reparații şi înlocuire de piese.
Descopera ce am pregătit in luna aprilie pentru tine şi maşina ta!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde nervoss » 04 Apr 2012, 17:32

Un ansablu cu pompita amorsare si furtunasele aferente pentru o fiesta 1.4 Tdci an 2006(modelul cu facelift) la ce pret il pot obtine? Eventual si manopera pentru montaj in vederea garantiei
Multumesc,
Irinel
[i]Scanari si adaptari cu VagCom 12.12. [/i]

[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/415139.html][img]http://images.spritmonitor.de/415139.png[/img][/url]
Avatar utilizator
nervoss
Incepator
 
Mesaje: 99
Membru din: 20 Aug 2010, 14:24
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Fiesta 1.4 TDCi Ghia/VW Golf VI 1.6TDI 4motion
VIN: WFOHXXGAJH6J17130

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde nervoss » 06 Apr 2012, 12:18

Nu va mai deranjati cu un raspuns. O zi buna!
[i]Scanari si adaptari cu VagCom 12.12. [/i]

[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/415139.html][img]http://images.spritmonitor.de/415139.png[/img][/url]
Avatar utilizator
nervoss
Incepator
 
Mesaje: 99
Membru din: 20 Aug 2010, 14:24
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Fiesta 1.4 TDCi Ghia/VW Golf VI 1.6TDI 4motion
VIN: WFOHXXGAJH6J17130

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 06 Apr 2012, 14:46

Buna ziua d-le Irinel,
Ne cerem scuze pentru intarzierea in raspuns, mesajul dvs a fost primit in data de 4 aprilie, dupa orele de program iar ieri (5 aprilie) compania nu a putut raspunde mesajelor si solicitarilor pe acest forum.
V-am transmis oferta si explicatiile necesare prin PM in aceasta dupa-amiaza.
Va dorim o zi cat mai buna si un weekend excelent!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 11 Apr 2012, 15:17

In perioada 12- 16 Aprilie nu vom putea răspunde mesajelor şi solicitărilor dumneavoastră pe acest forum.
Vă urăm Sărbători Fericite, să aveţi parte de vreme frumoasă şi drumuri bune!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 19 Apr 2012, 12:14

Dragi Fordisti,
La showroom-urile Proleasing Motors vă aşteaptă o surpriză pe care vă invităm să o descoperiţi şi să o testaţi!

Mai multe detalii vă vom dezvălui la showroom. :)


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 08 Mai 2012, 14:42

Testează Noul Ford Focus cu motorul Ecoboost de 1.0 l chiar in oraşul tău, pe un traseu special!
Poţi câştiga unul dintre cele 3 carduri pentru un plin de combustibil dar şi multe alte premii de participare.

Programul evenimentului de lansare:
11- 13 mai - Porţi Deschise la Proleasing Motors in Ploieşti
14 – 16 mai - Porţi Deschise la Proleasing Motors in Buzău
18 – 20 mai - Porţi Deschise la Proleasing Motors in Târgoviste


Confirmă-ţi participarea printr-un e-mail la relatii.clienti@proleasing.ro sau intra pe pagina noastra de facebook si inscrie-te prin aplicaţia ECODrive!

Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 14 Mai 2012, 09:25

Începând de astăzi şi până miercuri, 16 mai, te aşteptăm la showroom-ul nostru in Buzău să descoperi cele mai noi tehnologii Ford!
Ţi-am pregătit şi o provocare - testează noul motor EcoBoost de 1.0 l pe un traseu special, incearcă să obţi un consum cât mai mic şi poţi câştiga unul dintre cele 9 carduri de combustibil dar şi alte premii de participare!

Rezervă-ţi un loc printr-un e-mail la relatii.clienti@proleasing.ro sau intră pe pagina noastră de facebook şi inscrie-te prin aplicaţia ECODrive!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde cristi21us » 15 Mai 2012, 08:25

BUna ziua.
Ati putea sa faceti o oferta de pret pentru schimbare pompa apa la un ford mondeo 2005 TDCi 115 CP? Manopera plus piesa.Va multumesc.
cristi21us
Incepator
 
Mesaje: 72
Membru din: 15 Iun 2010, 12:33
Maşina: Ford Fiesta 2017
VIN: WF0DXXGAKDGY82038

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 15 Mai 2012, 13:17

Buna ziua tuturor,

Domnule Cristi21us, va multumim pentru mesaj, v-am transmis oferta prin PM.
O zi minunata!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde concaten1 » 23 Mai 2012, 19:52

Felicitari echipei Proleasing Motors din Targoviste pentru organizarea evenimentului ECODRIVE =D>
Avatar utilizator
concaten1
Gold Member
 
Mesaje: 937
Membru din: 14 Dec 2008, 21:46
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford Fiesta 1.25 75 CP 2007 Silver

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 24 Mai 2012, 07:45

Buna dimineata domnule concaten1,
Ne bucuram foarte mult sa aflam ca evenimentul din weekend-ul trecut de la Targoviste a fost pe placul dumneavoastra si ne va face placere sa va avem alaturi si la evenimente viitoare.
Va multumim impresii si va dorim o zi minunata!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde ALEKSS » 05 Iun 2012, 17:14

Buna ziua,
ma intereseaza un pret pentru toate filtrele si ulei pentru masina din semnatura si schimbul lor

Multumesc
Avatar utilizator
ALEKSS
Gold Member
 
Mesaje: 528
Membru din: 06 Apr 2008, 13:04
Localitate: PLOIESTI
Maşina: FORD FOCUS 2012 - 1.0 125cp
VIN: WF0KXXGCBKCE11148

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 06 Iun 2012, 13:27

Bun gasit tuturor,
D-le ALEKSS, v-am transmis prin MP oferta solicitata.
Va multumim pentru post si va dorim o dupa-amiaza placuta!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 06 Iun 2012, 14:03

Cauti o masina rulata cu un nivel inalt de echipare, numar mic de Km si la un pret accesibil?
Te invitam sa descoperi cele mai noi oferte la autovehiculele rulate pe site, in Sectiunea AUTO RULATE!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 12 Iun 2012, 16:09

Răcoreşte-te cu ofertele noastre de vară!
Prin programul Ford Meniu Special ai verificarea sistemului de aer condiţionat la doar 77 lei iar la inlocuirea filtrului de aer pentru habitaclu FordPlus beneficiezi de un preţ special!
Accesează secţiunea FORD MENIU SPECIAL pe site si descoperă ofertele care te pregătesc de vacanţă!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Ronnie 78 » 29 Iun 2012, 09:20

Salutare la toata lumea! Vreau sa imi exprim si eu dezamagirea si frustrarea ca sunt proprietar de auto Ford in orasul Buzau, in care dealer este firma Proleasing. E adevarat ca nu am un Ford nou in garantie. Am un `biet` Focus vechi de 7 ani. Poate exista o politica neoficiala sau neasumata public prin care se acorda intaietate la calitatea serviciilor acordate masinilor in garantie.
Am fost la dealer cu o problema legata de senzorul ESP. Ramasese martorul din bord aprins ca si cum esp-ul ar fi actionat non-stop. Am fugit de la servici si am stat o ora jumate pentru o diagnoza. Nimic de zis, aglomeratie, un singur receptioner service, etc. Nu am primit nicio explicatie pertinenta la momentul acela, mi s-a spus sa revin in ziua X pentru o investigatie pe partea electrica, care va dura 2-3 ore. Bucurie mare, zic las ca ii dau de cap baietii...macar sa identifice problema sau sa inlature toate cauzele posibile. Cand am revenit la Proleasing Motors, am asteptat timp de 3 ore, cu masina neintrodusa in service nicio secunda, ca sa-mi spuna de fapt concluzia diagnozei initiale. Nici pomeneala de verificare electrica, explicatii puerile gen `nu reusim sa ne conectam la server`, etc. Amabilitate cat cuprinde, dar rezultate concrete zero. Cod de eroare C1288...Brake Pressure Sensor Circuit Failure. Desi erau insirate o multitudine de cauze posibile pe rezultatul diagnozei (o amarata de foaie cu niste coduri, trasa la xerox, in limba engleza; cred ca exista si de-alde 7 clase care au nevoie totusi de traducere, nu?!) ei s-au oprit la prima, schimbare modul ABS/ESP - 6.900 lei. Simplu! Daca nu ma insel cauza numarul doi insirata acolo era un scurt la partea electrica...nu ma pricep prea bine...cert e ca au vrut sa faca o verificare electrica amanuntita si au sfarsit prin a ma tine acolo 3 ore in sala de asteptare fara sa bage masina nicio secunda in service.
Nu mi se pare normal acest lucru!!! Asta este politica Ford? Daca da, atunci viitoarea mea masina nu va mai fi Ford... categoric. Degeaba fac masini frumoase si fiabile daca nu-si respecta clientii.
Ronnie 78
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2012, 19:33
Maşina: Ford Focus 2 Turnier

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 02 Iul 2012, 08:34

Buna dimineata d-le Ronnie 78,

Ne pare rau sa aflam ca serviciile Proleasing Motors nu au fost pe masura asteptarilor dumneavoastra.
Proleasing Motors nu favorizeaza anumiti clienti in functie de vechimea masini iar singurul criteriu dupa care se stabileste ordinea intrarii in serice a masinilor este programarea.
La acest moment nu avem suficiente informatii pentru a analiza situatia pe care o prezentati, nu putem purta o discutie argumentata cu dvs pe acest subiect si nici nu va putem oferi raspunsuri la intrebari.
Va rugam sa ne oferiti cateva informatii de identificare (numele dvs, numarul de telefon, seria de sasiu a Ford-ului Focus detinut) iar va vom contacta pentru a discuta despre nemultumirea dvs si pentru a va oferi raspunsurile si clarificarile pe care le solicitati.
Va multumim pentru acest feedback si asteptam cu interes raspunsul dvs.
O zi buna!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Ronnie 78 » 04 Iul 2012, 14:06

Ceea ce am relatat eu mai sus este un fapt consumat. Ar fi de dorit ca aceasta grija fata de client sa se manifeste la fata locului, nu intr-un spatiu virtual si nu dupa ce am plecat de la dvs.

PS: Ar fi interesant sa nu imi mai dati nicio replica pana nu vad prima postare de client multumit!
Ronnie 78
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2012, 19:33
Maşina: Ford Focus 2 Turnier

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde smokefield » 10 Iul 2012, 14:05

buna ziua,

am cerut o oferta pe mail legata de mai multe lucruri - am trimis pe 2 casute, nestiinda care e cea buna ( service.ph@proleasing.ro, ford@proleasing.ro) - vad ca dupa aproximativ 4h nu a raspuns nimeni :) mai asteptam...:)
smokefield
 
Mesaje: 393
Membru din: 12 Sep 2011, 15:40
Localitate: Ploiesti
Maşina: c-max

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 10 Iul 2012, 16:24

Stimate d-le smokefield,
Am primit e-mail dvs in jurul orelor 11.30 iar unul dintre consilierii receptiei service v-a si raspuns in jurul orelor 11.40, solicitand seria de sasiu a Ford-ului C-MAX pentru care doriti ofertele de pret.
Va rugam sa verificati e-mail-ul si sa ne anuntati daca nu ati primit raspunsul nostru.
In concluzie, asteptam sa ne transmiteti seria de sasiu a masinii, fara de care nu va putem oferi detaliile solicitate (fie prin e-mail, fie prin PM pe acest forum).
Va multumim pentru postare si va dorim o dupa-amiaza placuta!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde smokefield » 10 Iul 2012, 17:19

nu am primit mesajul...evident ca as fi trimis seria :). o sa va trimit seria pe pm si va rog sa imi dati ori pe mailul respectiv, ori aici pe PM oferta. multumesc.
smokefield
 
Mesaje: 393
Membru din: 12 Sep 2011, 15:40
Localitate: Ploiesti
Maşina: c-max

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 11 Iul 2012, 10:36

buna ziua tuturor,
D-le smokefield, v-am transmis ofertele solicitate de dvs atat prin PM cat si pe adresa de e-mail.
Va dorim o zi minunata!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login