Dealerii Ford din Romania

Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambovita

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde flohusky » 28 Noi 2018, 11:10

Mai intra si reprezentantii dealerului pe aici ? Va raspund la solicitarile de preturi/oferte ?
Focus 3 facelift Titanium wagon 1.5 Ecoboost 150CP 2017
Avatar utilizator
flohusky
Gold Member
 
Mesaje: 592
Membru din: 02 Mai 2006, 10:11
Localitate: Bucuresti

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Pastari » 19 Mar 2019, 15:29

Pe 20 februarie 2019 am facut comanda pentru un Ford Kuga, benzina, 1.5 Ecoboost, la Proleasing Motors Blejoi. Dealerul spune ca nu are informatii in sistem despre productie. Deci, inca nu a iesit din fabrica. As vrea sa stiu cam cat dureaza pana imi comunica VIN-ul, apoi cat mai dureaza pana la livrare?
Pastari
Incepator
 
Mesaje: 10
Membru din: 24 Feb 2019, 13:25
Localitate: Constanta
Maşina: Ford

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde FordFelician » 16 Dec 2019, 15:07

Bună ziua! Am fost cu fordul la Proleasing Dambovita, am vorbit cu domnul Chelcan, un bun profesionist, singura problema am avut-ocu cel care mi-a vopsit bara fata, nu vreau sa fac rau nimanui, omul acesta,insă, nu prea stie cum se face meseria lui. Am primit bara cu câteva locuri ,,coaja de portocala,... in zona proiectoarelor si pe la grila. In consecinta am protestat, si-a recunoscut eroarea si mi-a motivat cu volumul mare de repere care trebuie sa le rezolve. Recunosc ca mi-sa propus sa se refaca lucrarea, dar, in urma promisiunii vopsitorului ca locurile respective nu se vor degrada, am renuntat! De remarcat disponibilitatea si de preferat motivarea oamenilor din atelier sa faca lucrari de calitatea demna de o reprezentanta! Succes!
FordFelician
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 14 Noi 2017, 11:09
Maşina: Ford

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde FordFelician » 16 Dec 2019, 15:28

Am uitat sa intreb! Care ar fii pretul pentru remedierea urmatoarei probleme : mi se deconecteaza bluetooth-ul, conectez telefonul si se deconecteaza singur, cateodata mai repede, alteori mai tarziu. Am incercat sa resetez sistemul, lucrurile au ramas la fel!
FordFelician
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 14 Noi 2017, 11:09
Maşina: Ford

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde laurentiu7 » 16 Dec 2019, 15:57

Legat de BT : Cauta pe forum cum se face update la unitatea ta.
1. MK2 Focus 2.0 TDCI 136 HP Ghia, Hydronic Heater. FF2_Black_Panther
2. MK3.5 Focus 1.5 Ecoboost 150 HP Titanium, 6F35 Auto Gearbox.
.........................................
Stergatoare Ford Focus 3
viewtopic.php?f=213&t=130794
laurentiu7
Gold Member
 
Mesaje: 969
Membru din: 15 Dec 2007, 22:57
Localitate: Bucuresti

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Ronnie 78 » 25 Oct 2023, 12:06

Foarte de treaba si profesionisti cei de la Proleasing Buzau in ultimii ani. M-au ajutat cu diagnoze foarte bine interpretate in ultimele 2 randuri cand am fost la ei. Chestii de complexitate medie spre mare.
Ronnie 78
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2012, 19:33
Maşina: Ford Focus 2 Turnier

Anterior

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login