Dealerii Ford din Romania

Neco Motors - Bacau

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Neco Motors - Bacau

Mesajde Ludicass » 23 Iun 2007, 21:37

Salutari tuturor..

Dupa ultima mea vizita la dealerul local din Bacau, Neco Motors, am aflat cu placuta surprindere ca la dealer se citeste acest forum :D . Asa ca m-am gindit sa deschid un topic nou..ca sa aiba si cei de la NECO posibilitatea sa afle cam ce gindeste lumea despre serviciile lor... Deocamdata eu ma voi abtine de la comentarii, nu vreau sa influentez opiniile celor care au trecut pe la NECO. Astept opinii...
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Mesajde catanea » 24 Iun 2007, 21:03

Am trecut si eu pe langa NECO in Bacau, e chiar peste drum de Plus....sincer nu prea arata a service de afara. Doar pe forum am mai auzit vorbindu-se despre el, asa ca numele mi-a sarit in ochi....abia apoi am vazut si sigla Ford :D De pe afara arata rau....inauntru nu pot sa ma pronunt parerea mea :idea:
Fusion 2006, 1.4 TDCi, 68 CP
Avatar utilizator
catanea
Member
 
Mesaje: 419
Membru din: 15 Aug 2006, 15:04
Localitate: Pitesti

Mesajde Alen » 26 Iun 2007, 22:57

mda...ala ce ai vazut tu, catanea, era service-ul...showroomul e in alta parte...dar nu asta-i problema...
deocamdata eu am o parere relativ buna, in sensul ca am avut masina in 3 saptamani de la comanda, ceea ce e destul de bine, nu am asteptat de sa-mi iasa ochii dupa ea (cei ce asteapta stiu ca orice zi trece greu)...tipa care s-a ocupat de mine a fost foarte draguta (la propriu si la figurat)....s-a ocupat si de actele de leasing, a mai alergat si ea pentru mine (deh, eram pieton, vandusem cealalta masina)...
avand doar 2000 de km la bord, n-am avut probleme cu masina si abia ma pregatesc de "intermediara", deci pe parte de service nu am ce sa va spun, nu m-am confruntat cu probleme.....sa se mai adune km si revizii, desi sper din suflet ca problemele sa ma ocoleasca (ca si pe voi dealtfel)...
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Mesajde mariufs » 27 Iun 2007, 01:07

Mie NU mi se par seriosi. Am comandat la ei un Focus Sedan cu promisiunea ca va fi livrat pe 28 mai (si multe alte patanii pana la comandarea efectiva si achitarea avansului).... si inca mai astept fara nici cea mai mica informatie despre data livrarii, doar povesti ... La intrebarea ... ce se intampla dom'le cu mashina, ce dureaza atat mi-au raspuns ca a iesit din fabrica pe 28 mai si de atunci asteapta citez "OK-ul de la fabrica sa o puna pe transport". Asta e singura lor explicatie alaturi de promisiuni ca vine sapt viitoare (si din saptamana in saptamana a mai trecut o luna).
Ford Focus 2 Trend Collection Sedan 1.6 16V 100CP - Black Panther
mariufs
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 24 Apr 2007, 16:34

Mesajde Fiestel » 13 Iul 2007, 15:41

Din punctul meu de vedere nu sunt seriosi. Cred ca au departament de minciuni si inventarea lor. Scuze peste scuze dupa ce iti promit marea cu sarea. Nu sunt singurul care a patit-o cu ei. Mie mi-au zis ca-mi aduc masina in 2 saptamani dupa ce semnez actele. Le semnez si stupoare... dureaza 3 luni. Ce sa le mai faci acum ca ai semnat... Adu ce ai pe stoc.. Gaseste una... vine in 2 saptamani de la Bucuresti... numai cand sa o trimita la Bacau ajunge la Oradea (sau minciuna asta mi s-a pus in brate)... mai asteapta o saptamana...

Colega de birou alta patanie... ii zic ca au masina in curte... fac actele...da-mi masina.. nu ca e in curte la Bucuresti... nervi si draci... vine masina femeii... afla cu stupoare ca au gresit seria de sasiu... ii da alta serie ... si aia gresita...uita sa ii spuna ca la pret se mai adauga si 1% nu stiu ce comision...

Pe mine sincer ma dezgusta dealerul de la Bc.
Fiesta, 1.3, 70CP,Confort, Moondust Silver,din orasul mort - Bacau.
Avatar utilizator
Fiestel
Ford Freak
 
Mesaje: 243
Membru din: 18 Dec 2006, 13:02

Pot sa ma refer, doar la partea de vanzari..........

Mesajde cosmarinescu » 09 Aug 2007, 19:50

Pot sa ma refer, doar la partea de vanzari, deoarece inca nu am ajuns sa am nevoie de ei! Despre consilierii (consiliera de vanzari).. numai de bine! Draguta, atenta si serviabila, insa ca sa intelegeti ce doresc sa va spun, in plina campanie promotionala pentru Fusion, se jura ca nu exista si nu se pune problema de aproximativ 12.200 euro ddp! O invit sa citeasca pagina romcarului si imi spune ca ei nu au acele masini si ca s-au epuizat.... vraji made in Marea Neagra. Cand ii transmit informatia ca mi-am gasit eu masina(modelul, culoarea) intr-un show room si ei doar trebuie sa o aduca si sa trateze cu dealerul respectiv, devin brusc interesati, promit marea si dispar ... cu briza banuiesc. Ulterior, aud reclama radio, sun de complezenta, si aflu ca au un Fusion, dar e singurul si etc etc. Si atunci pentru ce cheltui pe spotul radio? ca ai buget de reclama? In concluzie, viitorul suna bine, ca prezentul cam prezinta ... bruieri! Sa nu vorbesc cu pacat... Oricum eu le urez numai de bine... ca sunt baieti simpatici, si ...mai sunt si in drumul meu...
Fusion 1,4 DURATEC Comfort 2007 moondust silver
LIVE - http://www.terrafm.ro/radio/
Avatar utilizator
cosmarinescu
Ford Freak
 
Mesaje: 169
Membru din: 01 Aug 2007, 19:48
Localitate: piatra neamt
Maşina: Ford Fusion Comfort 2007 1,4 Duratec "Lizuca"

Mesajde adris1919 » 21 Aug 2007, 14:02

La fel ca Fiestel, am patit si eu. Promis cu "limba de moarte" 10 zile maxim 2 sapt. livrat in exact 10 saptamani. Culmea, dupa ce trec cele 2 saptamani, mai da gagica si bip, ca n-are bani sa plateasca telefonul pt vesti proaste si minciuni nerusinate. Ma rog, poate n-are ea nici o vina, asa primeste ordin de la sef, dar, daca persista in astfel de minciuni si nu e cazul meu singular, insemna ca asta e modul lor de lucru.
NU ma mai inebuniti cu felul in care arata consilierii de vanzari. Pai ce dracu, ne ducem la parada modei, la expozitie de gagici sau la cumparat masini?!?
Pentru cei care vad doar prima parte, pot sa-si ia gandul ca vor obtine ce si mai ales cand vor.
Cu siguranta ca fac traininguri specializate pe minciuni, mod de prezentare si livrare a minciunilor, si nu a masinilor.
Dupa parerea mea, ar fi bine sa va documentati foarte bine inainte, si NEAPARAT SOLICITATI UN MODEL DE CONTRACT, si MAI ALES CITITI CONTRACTUL PE CARE URMEAZA SA-L SEMNATI INAINTE DE A-L SEMNA!
E plina tara asta de dealeri de masini, nu ramaneti blocati pe unul singur. Eu unul urasc minciuna. Decat sa promiti una si sa faci alta, mai bine o zici pe aia dreapta. Cel putin in cazul meu, care eram foarte hotarat pe model si pe termen.
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Mesajde Fiestel » 13 Sep 2007, 19:29

Vreau sa zic ca cei de la Neco Motors sunt cei mai prosti posibili. M-am dus sa imi pun alarma si dupa ce ca stau 5 ore pana e gata imi da masina cu casetofonul resetat (si nu mai stiam codul). Ma duc a doua oara la ei sa imi bage codul la cd-player si cica trebuie sa platesc. Atunci mi-a crescut tensiunea si m-am dat la ei. Le-am zis simplu: eu v-am dat masina cu cd-player functional asa sa mi-o dati inapoi. Si imi ia un agarici cheile furios sa bage masina inapoi in service sa demonteze cd-player-ul sa afle codul. Imi da masina cu cd-playerul functional. Eu nervos ca am mai pierdut o ora cu treaba asta plec. La 2 Km de service dau sa sterg parbrizu. Surpriza, stergatoarele erau montate invers (cel mare in dreapta si cel mic in stanga). Iar a crescut tensiunea in mine. Ma duc la service, scandal si se rezolva pana la urma. Dar asta nu e tot. Au uitat sa puna la loc o clema de la spoiler. Ma duc inapoi dupa smecheras sa ii zic si trimite in sictir pe altu sa rezolve problema mea.

In concluzie sunt cei mai incompetenti oameni pe care i-am vazut in viata mea.


RUSINE!!!!
Fiesta, 1.3, 70CP,Confort, Moondust Silver,din orasul mort - Bacau.
Avatar utilizator
Fiestel
Ford Freak
 
Mesaje: 243
Membru din: 18 Dec 2006, 13:02

Mesajde _SAM » 13 Sep 2007, 20:31

cat de departe sunt de Bacau?
if speed scares you, use windows
Ford Focus II 1.4, Sedan, Panther Black, Trend Style
Avatar utilizator
_SAM
Incepator
 
Mesaje: 64
Membru din: 23 Iul 2007, 22:09
Localitate: Iasi

Mesajde mariuscociorva » 13 Sep 2007, 21:49

reprezentatna e la iesirea din bacau , cam la 2 km de metro pe partea dreapta cum mergi spre bucuresti . service-ul este(sau era) ca e in curs de mutare la narcisa peste drum de service-ul dacai si daewoo
Ford Focus 1,8 tdci
mariuscociorva
1nsane Member
 
Mesaje: 2321
Membru din: 14 Aug 2006, 18:58
Localitate: bacau

Mesajde adris1919 » 14 Sep 2007, 10:39

_SAM scrie:cat de departe sunt de Bacau?

Nu suficient! La 1.5 km de Practiker, Metro, Dedeman, pe dreapta sensului spre Bucuresti.
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Mesajde Fiestel » 14 Sep 2007, 11:19

De pe data de 17 se muta si service-ul la un loc cu reprezentanta, pe E85 in comuna Nicolae Balcescu, cam la 1,5Km de Metro, pe partea dreapta cum te duci spre Bucuresti. Nu recomand la nimeni pe astia, sunt prea neseriosi. Ma gandesc sa renunt la garantia oferita de ei si sa ma duc la alt service mai serios.
Fiesta, 1.3, 70CP,Confort, Moondust Silver,din orasul mort - Bacau.
Avatar utilizator
Fiestel
Ford Freak
 
Mesaje: 243
Membru din: 18 Dec 2006, 13:02

Mesajde _SAM » 14 Sep 2007, 13:51

unde? din ce comentarii vad, parca toti sunt neseriosi.
dar dintre Bacau, Iasi, Galati ce ati alege?
if speed scares you, use windows
Ford Focus II 1.4, Sedan, Panther Black, Trend Style
Avatar utilizator
_SAM
Incepator
 
Mesaje: 64
Membru din: 23 Iul 2007, 22:09
Localitate: Iasi

Mesajde Alen » 14 Sep 2007, 14:01

avand in vedere ca reviziile sunt la 15000 km sau o data pe an, fiecare se poate programa la revizie la orice dealer Ford din tara...

eu zic ca merita sa-ti faci o revizie ca lumea la Bucuresti la CSD, de exemplu, doar n-o faci in fiecare luna...

iti faci programare din timp, te tii de ea si-ai rezolvat problema......asta daca nu ai incredere sau nu esti multumit de serviciile celor de aici...
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Mesajde celenhein » 16 Sep 2007, 23:29

MULTUMESC la lume ca a deconspirat prostia si de la NECO.

Vecinul lui de mai in deal Gesara sau mai nou Gold & Platin e la fel (am avut Opel-ul la service la ei, jalnici lucreaza ca tzaranii).

Tocmai cautam sa fac revizia de 30.000 la FF2 TDCI si acum stiu unde sa nu ma duc.

Multumesc la lume si multa compatimire pentru cei patziti.

Bafta !!!
2006 Focus Turnier Trend, 1.6 TDCi - 109CP, Wagon, Polar-Silver Metalic (Germany)
Avatar utilizator
celenhein
Incepator
 
Mesaje: 42
Membru din: 18 Aug 2007, 12:42
Localitate: Bacau

Mesajde Mihai L » 16 Sep 2007, 23:30

Ca o constatare: Problema service-urilor Ford este ca nu sunt suficient de departe... :lol:
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Mesajde _SAM » 18 Sep 2007, 18:37

cand ati cumparat masina de la ei, ati primit ceva? covorase&stuff?
if speed scares you, use windows
Ford Focus II 1.4, Sedan, Panther Black, Trend Style
Avatar utilizator
_SAM
Incepator
 
Mesaje: 64
Membru din: 23 Iul 2007, 22:09
Localitate: Iasi

Mesajde Alen » 18 Sep 2007, 18:43

da...felicitari si urari de bine.... :D

aaaa si :

1. alarma - contra cost
2. covorase - contra cost

si sa nu uit....pachetul legislativ obligatoriu (triunghi, stingator si trusa medicala)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Mesajde adris1919 » 27 Sep 2007, 14:26

Doar pachet legislativ si vreo 2 luni de asteptare in plus.
Service-ul e jalnic (cel putin cel de la narcisa).
Alen, decat CSD, mai bine germanica sau austrica. E mai sigur si costa la fel. Doar mai multa oboseala, pana iesi din tara.
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Mesajde crysti_m » 01 Oct 2007, 00:31

am avut si eu treaba cu service-ul celor de aici si sincer va spun ca sunt niste incompetenti,nu au treaba cu nimic,foarte foarte greu lucreaza....cei de la Bucuresti ar trebui sa le dea niste sfaturi fratilor si sa faca niste controale ca se face firma de rusine si vorba aia nu e ...
FORD FOCUS TREND COLLECTION 1.6 TDCI 90 CP SEDAN__ALL BLACK
Avatar utilizator
crysti_m
Member
 
Mesaje: 447
Membru din: 07 Iul 2007, 23:45
Localitate: Bacau
Maşina: Focus 2 -2007- 1.6 TDCI 90 CP

Mesajde Alen » 01 Oct 2007, 00:47

ar trebui sa spui la concret ce anume te-a deranjat...sa stii ca cei de la dealer au cont pe forum si urmaresc discutiile
cu ocazia asta ar afla si ei mai multe despre ce ii nemultumeste pe clienti...asta daca ii intereseaza intr-adevar...
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Mesajde crysti_m » 01 Oct 2007, 00:52

in primul rand pot sa spun ca au aparatura invechita rau,cand ma duceam sa intreb de comanda,spuneau ca nu le merge computeru ,ca nu le merge sistemu....ma mir ca nu au bani de un sistem mai nou ..si apoi se misca foarte foarte greu cu reparatiile,nu au personal oare?dak nu insisti si spui ca ai nevoie de masina nu ai nici o sansa, iti arata ca are multe dosare inaintea ta ....nu mi se par pregatiti in domeniu (unii)
FORD FOCUS TREND COLLECTION 1.6 TDCI 90 CP SEDAN__ALL BLACK
Avatar utilizator
crysti_m
Member
 
Mesaje: 447
Membru din: 07 Iul 2007, 23:45
Localitate: Bacau
Maşina: Focus 2 -2007- 1.6 TDCI 90 CP

Mesajde Ludicass » 13 Noi 2007, 14:10

Revin sa confirm ca dealerul local urmareste discutiile de pe forum si stie de imaginea negativa pe care o are in zona Bacau si nu numai. Recent, intr-o discutie, mi s-a spus in gluma de o persoana din cadru firmei ca prin deschiderea acestui topic, eu sint vinovat ca as fi pus bomba! Fitilul l-au aprins forumistii. :D Recent le-am adus la cunostinta de initiativa CSD si club ford....cu intilnirea organizata de ei..le-am sugerat ca nu ar fi rau sa incerce si ei asa ceva pt zona moldovei. Le-am povestit de intilnirile club ford..sa vedem daca au si ei initiativa.

Pina acum eu m-am abtinut de la comentarii referitoare la calitatea serviciilor oferite de NECO pt ca nu as fi vrut sa fiu acuzat de subiectivism (am avut niste divergente cu ei in etapa de achizitie/livrare a masinii). Ce remarc in ultima vreme, este ca ei se straduiesc sa indrepte lucrurile. De cind cu noua locatie, parca si profesionalismul lor a crescut. Si-au deschis propriul serviciu de tinichigerie/vopsitorie asa ca nu te mai plimba aiurea la serviceuri no-name. Din pacate sufera si ei de aceeasi problema pe piata serviceurilor auto..lipsa personalului cu experienta, mecanici, vopsitori, etc. Au citiva buni..dar nu e suficient. Cine e meserias in domeniu isi deschide un mic biznis si lucreaza pe cont propriu...nu prea sta la salariu fix. E criza de meseriasi peste tot..de la ford la vw, de la renault la audi!

Sfatul meu: daca ajungeti la NECO service, incercati sa discutati cu ing de service - dl Marcu! Eu unu am fost placut impresionat de comportamentul lui, de modul in care mi-a rezolvat problemele. Deasemenea, la garantie Iliutza e iar un om cu care puteti discuta si clarifica orice aspect. Din pacate, aceeasi istorie cu NU AVETI VOIE IN SERVICE!...care mie mi se pare suspecta...Si stiu ce vorbesc din experiente triste la alte reprezentante din Bacau unde mi-au fost inlocuite piese, tarifate servicii neefectuate. Dar sa gindim pozitiv si sa speram ca la Neco nu se vor intimpla chestii din astea! :D
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Mesajde adris1919 » 14 Noi 2007, 17:55

Din pacate nu ma ajuta vremea si nu pot pleca in austria. Daca nu ma lasa sa stau langa masina, ma pish (pardon :oops: ) pe garantia de 4 ani si ma duc la revizie la service-ul prietenului meu.
Clar, nici nu discut!
Ce e aberatia asta, ca n-am voie sa asist? Pai la vizita de la 2500 km au luat masina si au bagat-o in service la 16.30 si am plecat de la ei la 21.30. Noroc ca a fost gratuit, ca altfel plateam 5 ore de manopera pt operatiuni care au durat maxim 30 minute.
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Mesajde Cornel001 » 14 Noi 2007, 18:19

Vai de capu meu.
Pai aia de 2500, mai mult de 15 min din cate stiu nu dureaza. hai 20 cu urcat si coborat cu 'rampa'.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Mesajde crysti_m » 14 Noi 2007, 18:37

eu la revizia de 2500 am stat 20 minute.....
FORD FOCUS TREND COLLECTION 1.6 TDCI 90 CP SEDAN__ALL BLACK
Avatar utilizator
crysti_m
Member
 
Mesaje: 447
Membru din: 07 Iul 2007, 23:45
Localitate: Bacau
Maşina: Focus 2 -2007- 1.6 TDCI 90 CP

dealeri Ford

Mesajde david75 » 16 Noi 2007, 12:02

> un prieten de-al meu care a reparat pe la inceputul anului un Mondeo la ei, s-a dat cu capul de capota cand a vazut ce reparatie i-au facut la tinichigerie: capota statea stramb, vopseaua ca data cu bidineaua; apoi a mai avut batai de cap cu partea de setari la airbag-uri (care au fost inlocuite); in total s-a plimbat vreo 2 luni pe la ei si tot nu era multumit
> sper ca acum nu mai au probleme asa de mari, avand atelier de tinichigerie
> cam aceeasi poveste este si cu dealer-ul de la Iasi - TESTER (un prieten cu o Fiesta s-a dus in garantie sa-i rezolve o usa care nu se inchidea bine; i-au reparat-o in sensul ca acum era si stramba); am fost si eu la ei cu Fiesta in 2005 (desi era SH si nu eram obligat, dar vroiam o testare pe computer pt linistea mea) si in afara de faptul ca am stat vreo 2 ore jumate in sala de asteptare, mi-au facut schimbul de ulei si au pus peste nivelul MAX, la testul pe computer mi-au dat ca ar fi totul OK dar nu mi-au lamurit o problema legata de racirea motorului - nu functiona bine termocuplul (sau cum s-o chema) - problema care a rezolvat-o cel caruia i-am vandut ulterior masina fara a fi mecanic
> este de remarcat lipsa de interes a angajatilor firmei la dealeri; este vina celui care supravegheaza totul si nu ia masuri sa stopeze aceasta atitudine
1,6 TDCi 90 CP
cod culoare 4CWAWWA (Deep Navy)
david75
Member
 
Mesaje: 404
Membru din: 23 Apr 2007, 21:52
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 1,6 TDCI 90 CP Hatch GL-08-UBL
VIN: WF05XXWPD55A20591

Mesajde Alen » 16 Noi 2007, 12:11

un aspect neplacut pe care l-am vazut eu ieri : era in curte o fiesta pe benzina, tonic blue, cu luneta sparta si cu o lovitura pe hayon....
ploua dimineata de rupea, la un moment dat o daduse in lapovita....masina era acolo fara nici un fel de folie de protectie care sa acopere spartura, astfel incat o gramada de apa ii intra omului direct in masina...nu s-a sinchisit nimeni, proprietarul nu era acolo, masina fusese lasata probabil la reparat...
angajatii sunt prea ocupati la prima ora sa-si bea cafelele ca sa observe asa ceva...si chiar daca observa cineva, probabil nu-i pasa, pe principiul "las-o ca doar nu-i a mea"... :?
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Mesajde crysti_m » 16 Noi 2007, 19:09

Dupa cum stiti,mie mi-au pus bara spate ciobita si zgariata,(am avut opuso dauna),cand mi-au iam spus si aratat domnului director al serviceului si mi-a promis ca o sa ma rezolve cu micile incidente cand isi deschid ei vopsitoria.Am fost ieri sa ii reamintesc domnului director ca are o datorie,si m-a programat fara probleme,am ramas placut impresionat ca ma rezolva,m-a programat pe data de 23 noiembrie,acum sunt curios sa vad cum ma rezolva,daca o face bine sau am sa regret si din nou probleme..oricum va tin la curent si sper sa fie bine....
FORD FOCUS TREND COLLECTION 1.6 TDCI 90 CP SEDAN__ALL BLACK
Avatar utilizator
crysti_m
Member
 
Mesaje: 447
Membru din: 07 Iul 2007, 23:45
Localitate: Bacau
Maşina: Focus 2 -2007- 1.6 TDCI 90 CP

Mesajde Ludicass » 16 Noi 2007, 21:54

SFAT: daca aveti probleme cu serviciile oferite la orice reprezentanta sau sinteti tratati cu dosul de catre angajati, solicitati sa vorbiti cu unul din sefi! Daca tot nu se misca lucrurile in directia dorita...puneti mina si trimiteti un mail la firma mama respectiva..in tara de origine, cu un copy si celor de la reprezentanta....sa vedeti cum se misca lucrurile.

Aaaaa..inca ceva...Foarte utila e revista TOP GEAR..care are o rubrica pe site pt probleme de genul asta. Eu am trimis un mail cind am avut probleme si mi-a fost publicat imediat. Efectul a fost SPECTACULOS! S-a lasat cu sanctiuni, sedinte....Iar la analiza s-a dovedit clar ca ceea ce reclamam, era intemeiat. :wink:


PS1: in cazul meu nu era vrb de reprezentanta ford, ci de o alta marca.

PS2: Faza amuzanta: am asistat pesonal la o situatie in care un cetatean german caruia ii ofeream servicii de interpretariat, om obisnuit - simplu cetatean german, a mers impreuna cu mine la o reprezentanta pt revizie. Omul a fost tratat cu dosul...a reclamat acest lucru...a primit acelasi tratament. Asa ca omul n-a stat pe ginduri...a sunat direct in Germania...la firma mama. A explicat exact ce si cum, a dat datele reprezentantei unde ne aflam si problemele constatate. Dupa doar 10 minute sa vezi agitatie in birourile reprezentantei :D Reclamatia lui telefonica a fost preluata imediat...cineva din Germania i-a sunat pe cei din Romania si nu stiu ce le-a zis dar erau aia intr-un stres...Nu stiau ce sa ne mai dea si sa ne mai faca! Directorul de service era numai un zimbet :D Atunci am aflat eu ca periodic se fac niste evaluari ale servisurilor si reprezentantelor..iar firmele mama care fac evaluarea, nu se joaca cu asemenea reclamatii...mai ales ca veneau de la un con-cetatean! :wink:
Ultima oară modificat de Ludicass pe 17 Noi 2007, 11:42, modificat de 3 ori în total.
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Următorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 15 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 15 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login