Dealerii Ford din Romania

Tiriac Auto Constanta

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Tiriac Auto Constanta

Mesajde florin pintilie » 16 Ian 2012, 18:04

Salut,
Postez aici in speranta ca voi afla parerile dumneavoastra despre acest dealer. Urmeaza sa ma duc cu masina la ei pentru revizii/reparatii. Chiar nu vad nimic aici despre acestia. Oare sunt atat de buni si eu nu am stiut nimic pana acum?
florin pintilie
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Noi 2011, 19:39
Maşina: ford focus2010 1600cc 16v 100cp aniversary

Re: Tiriac Auto Constanta

Mesajde otheitis » 16 Ian 2012, 20:24

Sunt varza....Mai bine merge la "TRANS ATLANTIS" citi ori am apelat la ei a fost ok,in plus aduce piese care ai nevoie maximum in 5-7 zile.La Tiriac o sa astepti 2-3 luni.
Avatar utilizator
otheitis
Ford Freak
 
Mesaje: 214
Membru din: 05 Noi 2010, 22:11
Localitate: Atena,Grecia
Maşina: Ford Focus 1,4 (Facelift)

Re: Tiriac Auto Constanta

Mesajde tacidreq » 31 Ian 2012, 09:43

Din punctul meu de vedere dute la tiriac . Sunt mai liberi si mai profesionisti , in plus stiu cum sa vorbeasca cu clientu si mai ales sa il asculte . Doar nu degeaba sunt si reprezentanta mercedes . E drept ca platesti putin mai mult decat la transatlantis , dar nu cu mult , ceva de genu pana in 70lei . Eu chiar azi o sa trec pe acolo sa imi fac o programare de revizie ptr 60000km .
tacidreq
Incepator
 
Mesaje: 22
Membru din: 08 Iul 2009, 21:21
Localitate: Constanta
Maşina: Mondeo 2008 Hatch 2.0 TDCI 140 CP
VIN: WF0EXXGBBE8L29531

Re: Tiriac Auto Constanta

Mesajde claudiuvuta » 12 Oct 2012, 13:12

Eu voi face la ei revizia de 20.000 km/un an pentru Focusul din semnatura. Mi s-au parut flexibili. Am obtinut un pret de 530 de lei pentru aceasta revizie (inlocuire ulei+filtru ulei; filtru aer; filtru habitaclu).
Comparand Tiriac Auto cu Ford Transatlantis nu ma pot plange nici de unii, nici de ceilalti. De la Transatlantis am cumparat o Fiesta si o gramada de accesorii de-a lungul timpului. Oamenii sunt ok si prompti.
claudiuvuta
1nsane Member
 
Mesaje: 1756
Membru din: 11 Iul 2010, 10:36
VIN: WF0KXXGCBKBM75419

Re: Tiriac Auto Constanta

Mesajde Quasar » 04 Oct 2014, 23:39

Am achiziționat masina de la Tiriac Auto C-ta. Fara sa le fac reclama,am fost foarte mulțumit in privința celui care s-a ocupat de mine. Masina am scos-o ca si preț destul de bine,mi-a promis in plus alarma si covorașe si s-a ținut de cuvânt. Daca cineva este interesat de un dealer serios de la Tiriac sunt dispus să-i dau numele pe privat.
Avatar utilizator
Quasar
Ford Freak
 
Mesaje: 133
Membru din: 07 Sep 2014, 22:52
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus Sedan 1.0 ecoboost 125 c.p.
VIN: WF0MXXGCBMEP61373

Re: Tiriac Auto Constanta

Mesajde bruno » 28 Dec 2015, 21:31

Ca dealer.....nu as putea sa comentez,am facut doar o data revizia acolo,m-am ales fara voia mea cu un actibild pe luneta de nu mai pot s-o dezlipesc,ca pret........sint piperati,ca profesionalism,ma las la mina mea,mai exact,cind sotia le-a cerut informatii celor de la aprovizionare etc.....sint habarnisti rau,incearca sa lege mai multe piese de una care ai avea nevoie ptr ca.......asa este la ei(asta a fost explictia),cind am vorbit eu cu ei......am sunat de 4 ori la secretara ca sa reusesc intr-un tirziu sa vorbesc cu cineva......care nu prea stia despre ce-i vorba cu toate ca i-am dat denumirea in argo si ce-a tehnica...in schimb un plus,cind am facut revizia la ei a durat mult,cu tergiversari etc dar totodata mi-au aratat citeva minarii facute de trans-atlantis.........acum,fiecare intelege ce vrea,eu personal ii prefer pe trans-atlantis dar stau cu ochiul pe ei,cum nu esti atent cum iti fac o solutie gen dacia 1300
Ford focus sedan 1,8/2007/115 caluti
Sint inofensiv dar gindul meu e criminal...
bruno
Member
 
Mesaje: 273
Membru din: 31 Iul 2007, 12:18
Localitate: Constanta


Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login