Dealerii Ford din Romania

Service Ford Arad vs Timisoara

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Service Ford Arad vs Timisoara

Mesajde ununou1 » 23 Ian 2012, 11:19

Salutare tuturor?

Ce parere aveti de service-ul din Arad e mai bun ca si calitatea serviciilor decat cel din Timisoara?!
La preturi sigur e mai bun cel din Arad.
Ex:kit distributie + manopera la Arad= 800lei FF2 1.6 TDCI
kit distributie + manopera la Timisoara= 1350lei FF2 1.6 TDCI
Stie cineva un mecanic bun la service-ul din Arad?

Multumesc!Astept parerile voastre...
Avatar utilizator
ununou1
Member
 
Mesaje: 336
Membru din: 06 Iul 2011, 21:05
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus Break 1.6 TDCI
VIN: WF0WXXGCDW6P62347

Re: Service Ford Arad vs Timisoara

Mesajde AREDI » 29 Ian 2012, 19:20

@ununou1
salut
nu stiu daca sunt mai profesionisti cei din TM decat cei din AR, dar pot sa-ti spun sa mergi la arad la reprezentanta ford si sa-l cauti pe Daniel (un mecanic f. bun si cu experienta). poti sa-i spui ca Edi te-a trimis la el .
daca nu e cu suparare ,esti din arad sau timisoara ?
daca iei legatura cu el anuntama si pe mine ce ai rezolvat.
toate cele bune.
Avatar utilizator
AREDI
Incepator
 
Mesaje: 32
Membru din: 12 Noi 2011, 09:01
Localitate: Arad
Maşina: Ford focus 2 break / DA3HHDA1W / an 2005 / 1560 cmc TDCI/ 66 kw /90cp

Re: Service Ford Arad vs Timisoara

Mesajde ununou1 » 30 Ian 2012, 10:55

Salut,

Sunt din Timisoara ,si saptamina trecuta am fost la Arad sa schimb distributia si filtrele si am fost multumit de cum a
lucrat.Am fost la un tip Oscar.
Trebuie sa mai schimb si amortizoarele pe fata cat de curand o sa incerc sa merg la nenea care mi l-ai recomandat sa vad cum lucreaza si el.

Numai bine!
Avatar utilizator
ununou1
Member
 
Mesaje: 336
Membru din: 06 Iul 2011, 21:05
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus Break 1.6 TDCI
VIN: WF0WXXGCDW6P62347

Re: Service Ford Arad vs Timisoara

Mesajde sindelbel » 28 Iul 2014, 19:09

Sal.
Hm nu stiu cum sunt cei din Tm, dar in Ar e dezorganizare am fost saptamana trecuta pt o diagnoza pe partea de avans, cea ce nu s-a intamplat defapt, dupa cum a recunoscut si mecanicul, care in loc sa urmaresaca parametri de lucru ai avansului pe tester, cea ce aveam eu nevoie a dat doar o citire a codurilo de eroare in fine....dar ca sa fie colac peste pupaza dupa achitarea serviciului si predarea masinii de catre asa zisul personal specializat cand ajung catre seara acasa, ma gandesc sa deschid capota sa arunc o privire asupra motorului si cand colo, constat cu stupoare ca nu mai aveam capacul de protectie al motorului, lucru care m-a infuriat putzin .Pun mana pe tel si sun pe tipul de la receptia servisului careia i-am predat masina si care cu toate ca a stiut, ca au omis sa puna capacul pe motor in servis nu m-a sunat toata ziua, mai precis de la ora 12 de cand ridicasem masina si pana seara, dupa ora 18 cand constatasem eu lipsa acestuia. A motivat ca el de fapt a avut intentia sa ma sune dar ....deci cu alte cuvinte puse una peste alta trageti si voi concluzia asupra modului de organizare intr-o reprezentanta Ford din Ar , daca uita sa puna un capac pe motor si erau 3-4 persoane care se invareau pe langa masina pt ca urmaream modul de lucru de undeva de afara fiind o usa deschisa ce sa mai spunem atunci de alte chestii....
Sanatate!
sindelbel
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Sep 2011, 13:08
Maşina: Ford Mondeo Turnier 1,8 16v,1798cm,81kw
VIN: WFOWXXGBBW2U33804


Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login