Switch to full style
Sectiune dedicata exclusiv evenimentelor, adunarilor, intalnirilor, ocaziilor speciale la care sunt invitati sau au participat membrii ClubFord
Răspunde

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

28 Noi 2014, 18:11

cypydcv scrie:Dar ai ajuns sa o faci pe banii tai?

La noi, in Romanica....e grele!
In ziua accidentului, politia l-a gasit vinovat pe respectivul.Dar ca sa nu ii ia permisul, am fost "sfatuiti", sa mergem pe amiabila. Asiguratorul lui a spus ca nu este el vinovat, ci eu. Mergand din nou la politie, de data asta au spus ca sunt eu vinovat. Am mers la asiguratorul meu si...logic, vinovat el. Dar ...totusi i-a deschis dosar si l-a trimis la Bucuresti, la comisie, pentru analiza. Raspunsul.....culpa comuna.
O abrambureala .....maxima!
Ma costa vreo 450-500 de ron, s-o fac pe banii mei
250 ron - tinichigeria
100 ron - vopsitul
100-150- o alta aripa, ca sa nu pun chit pe asta.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

28 Noi 2014, 18:14

Ne cheama la treaba si sambata , si duminica si luni. Program 6-14.
Dec.. as putea veni la intalnire, daca ar fi de la ora 15.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

28 Noi 2014, 23:51

Ma din ce imi amintesc eu cum ai spus ca a fost accidentul...cam tind sa le dau dreptate pt ca il lege spune ca nu ai voie sa intri in intersectie daca este blocata sau ocupata..chiar daca tu ai prioritate in acel moment. Deci....atentie la neatentie ;)

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 08:16

Apai cu vremea asta nu cred ca ies din casa.

P.S : Ionut imi pare rau pentru situatia ta, dar din cate am inteles a fost premeditat :) aveai nevoie de bara noua.

E bine sa fim atenti in trafic , si pentru vecinu ca nu se stie niciodata.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 13:09

Naspa si vremea dar naspa si ca nu ne adunam mai multi....

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 15:10

Scuarul dintre cele 2 sensuri de mers de pe strada Brailei....reprezinta intersectie?
Ce intersecteaza?
Acolo, este o intersectie...dubla. Cel care vine de pe Regiment 11 Siret are prima data intersectie in cruce, apoi scuarul si apoi intersectie in "T", el venind din "coada "T"-ului, intersectandu-se cu un drum cu prioritate care mai are si verde la semafor.
Daca el a intrat pe verde, mergand foarte incet(avea in fata cele 2 vehicule mari), semafoarele s-au schimbat intre timp, el nu se mai asigura pe acel scuar? Nu se mai uita in dreapta?
FiÅŸiere ataÅŸate
intersectie Str.Brailei cu Regiment 11 Siret.jpg

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 19:27

Atata timp cat el a intrat pe verde ar fi treuit sa il lasi sa treaca chiar daca intre timp ti s-a facut verde. Tocmai ce am spus daca intersectia este blocata ai obligatia sa astepti sa se elibereze. In imagine este o intersecrie in forma de T, asta daca ai dubii :))

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 21:45

Asa este! Daca intersectia este blocata ai obligatia sa astepti sa se elibereze.
Daaaaar, chiar nu se vad cele 2 intersectii? Prima in cruce si a doua in T ?
Uite si un link catre google maps, cu zona respectiva: https://www.google.ro/maps/@45.4280155, ... ,21z?hl=ro
Acum vezi ca sunt doua?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

29 Noi 2014, 23:44

:)) tu vezi diferit intersectia...parerea mea este ca este o intersectie in T nu 2...daca nu era partea cu boscheti (scuze palmieri) tot 2 intersectii erau? Oricum, ca sunt 2 sau o intersectie el odata ce a intrat pe verde, teoretic nu are de unde sa stie ca intre timp s-a facut verde si pt ceilalti... asta este parerea mea acum daca gresesc...

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

30 Noi 2014, 10:37

Salut. Din pacarte la mine a interveni ceva in program si o sa fiu nevoit sa plec mai devreme spre Bucuresti. Drep urmare nu voi putea partcipa maine la intalnire. Imi pare rau, sper sa ne vedem alta data.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

30 Noi 2014, 18:13

cypydcv scrie::)) tu vezi diferit intersectia...parerea mea este ca este o intersectie in T nu 2...daca nu era partea cu boscheti (scuze palmieri) tot 2 intersectii erau? Oricum, ca sunt 2 sau o intersectie el odata ce a intrat pe verde, teoretic nu are de unde sa stie ca intre timp s-a facut verde si pt ceilalti... asta este parerea mea acum daca gresesc...

"Daca nu era partea cu boscheti"......era alta treaba. Dar ESTE !
Semaforul lui fiind verde, el intra in intersectie. Corect! Dar are dreptul sa traverseze doar prima intersectie(cea in cruce), urmand apoi sa se asigure din dreapta la urmatoarea intersectie(cea in T).
Traseaza imaginar(sau pe hartie, cum vrei), axele benzilor si sensurilor de mers si vezi unde se intretaie. Punctele de intersectie ale dreptelor trasate reprezinta intersectiile din teren. Iata:
FiÅŸiere ataÅŸate
intersectie Str.Brailei cu Regiment 11 Siret.jpg

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

30 Noi 2014, 18:15

Se vad cele 2 intersectii? Am sau nu dreptate?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

30 Noi 2014, 21:41

Eu zic ca acolo este o singura intersectie in T

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

01 Dec 2014, 14:18

Sa schimbam putin subiectul :)) are cineva idee daca pot face itp-ul mai devreme cu cateva luni?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

01 Dec 2014, 18:03

Eu unul, n-am idee. Dar, in principiu, cred ca se poate face. Doar ca, logic de altfel, vechiul itp isi va pierde valabilitatea, ramanand valabil cel nou de la data cand il faci.
Vezi ca, mai nou, trebuie sa-ti dea o hartie, in format A4, care nu mai stiu exact cum se numeste.
"Certifcat de inspectie tehnica periodica" , parca asa se numeste. (Nu il am in fata. Il tin in masina)

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

01 Dec 2014, 19:10

La faza cu data care se va schimba ma asteptam si nu este o problema dar treaba cu foaia A4 nu o stiam...daca poti sa imi spui exact cum se numeste si daca trebuie sa fie ceva specific scris ca atunci cand ma duc sa nu imi traga aia vreo taca daca este relativ noua schimbarea.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

01 Dec 2014, 20:11

Certificat de Inspectie Tehnica Periodica
Asa arata:
FiÅŸiere ataÅŸate
2014-12-01-190.jpg

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

01 Dec 2014, 22:18

ok am inteles...merci

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

03 Dec 2014, 11:40

Punem mana de la mana si facem de o intalnire pe 15 ?
http://forum.anunturi-galati.ro/blog/1/ ... in-strada/

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

13 Dec 2014, 13:36

cine are un aparat de masurat tensiunea care intra in baterie ?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

13 Dec 2014, 15:08

Nimeni :))

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

13 Dec 2014, 16:37

ma asteptam :))

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

13 Dec 2014, 17:23

La cati suntem...chiar vrei sa le avem pe toate? :))

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

13 Dec 2014, 21:10

de te mai ajut eu sa schimbi volanul.. las

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

14 Dec 2014, 14:18

mda ce sa zic...seful galeriei tu erai :))

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

20 Dec 2014, 18:16

Mi-am facut masinaaaaaaaaa! Azi am luat-o de la service. Mai trebuie sa ma mai duc o data, sa-mi retuseze imbinarea dintre vopseaua masinii si zona vopsita nou.
In rest....e ok.
Intalnire ceva?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

20 Dec 2014, 18:52

Iti arde de intalnire :)) vrei sa te etalezi?

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

21 Dec 2014, 11:45

Eehh, ziceam si eu , asa! Ca n-a mai fost demult!
De etalat.....n-am ce etala. E aceeasi masina, la fel ca acum cateva luni.
Dar daca vrei tu s-o admiri....te rog! :D

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

21 Dec 2014, 14:17

Ar merge de o intalnire asa de sfarsit de an dar nu stiu cine o sa vina acum, avand in vedere cati veneau in timpul anului.

Re: GALATI & BRAILA - Intalniri

23 Dec 2014, 17:36

Pana nu se inscriu macar vreo 5-6..... nu se poate numi intalnire.
Răspunde