Switch to full style
Sectiune dedicata exclusiv evenimentelor, adunarilor, intalnirilor, ocaziilor speciale la care sunt invitati sau au participat membrii ClubFord
Răspunde

Concurs la nivel national

13 Mar 2010, 10:35

Salutare gasca,

Ma gandesc la acest lucru de mult si totusi azi m-am hotarat sa postez, si poate cu ajutorul si cu sfaturile voastre poate reusim sa facem ceva.
Suntem 42688 de membri din cate am vazut eu pe forum. Propun sa organizam un concurs la nivel national, concurs in care fiecare participant sa treaca mai multe probe(indemanare,viteza, etc.) Din fiecare judet se va alege cel mai bun participant care va concura la faza nationala. Propun o taxa de participare acceptabila fiecarui participant(se va stabili de comun acord),atragerea de sponsori locali si la nivel national, si cu ajutorul partenerilor Asociatiei sa putem strange un fond din care sa premiem castigatorii.
Asta e propunerea mea. Astept semne(sper nu obscene) din partea voastra.
Poate prin aceasta actiune ne vom face si mai cunoscuti.

Numai bine.

Cu stima,
Danos

Re: Concurs la nivel national

14 Mar 2010, 20:01

mai usor...nu navaliti cu totii.

Re: Concurs la nivel national

14 Mar 2010, 21:29

pai ... nu prea ai nimerit forumul. aici nu e grupare dedicata sporturilor motorizate....... din contra sunt total impotriva bizonilor cu stikare galbene patrare.

Re: Concurs la nivel national

14 Mar 2010, 22:12

Cine organizeaza evenimentul? In ce locatii? Cine da banii? Cine stabileste regulile? Cine obtine aprobarile? Sa continui cu intrebarile?

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 08:37

era o ideeeee si doream din partea voastra pareri, solutii, dar vad ca unii dintre voi deja au "sarit" la gatul meu. Se pare ca e greu la noi sa organizam ceva. Din cate stiu nici macar un calendar nu am reusit sa facem, dar sa mai organizam altceva........

Numai bine.

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 09:23

din pacate, organizarea unor asemenea evenimente costa.
nu poti sa strangi participantii intr-o parcare, sa rogi spectatorii sa se stranga intr-un colt si sa pui soferii sa se intreaca in celalalt colt.
trebuie sa ai autorizatie de la politie, trebuie sa inchiriezi locul unde se va desfasura concursul, trebuie sa asiguri securitatea spectatorilor (garduri, marcaje, etc), trebuie sa asiguri asistenta medicala (si o ambulanta cu tot cu echipaj, care sa stea jumatate de zi dupa tine, costa destul de mult). toti cer bani, si nu prea poti acoperi costurile doar din taxa de participare. fie gasesti ceva sponsori (cei care au organizat intalnirea nationala din 2009 stiu cat e de greu sa-i convingi sa-ti dea bani) fie taxezi spectatorii (apar atunci si costuri pt marketing, pt publicitate, etc).

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 09:27

Initial ne ironizezi ca nu scriem. Apoi cand scriem ca de ce nu suntem de acord. Pai vino tu cu niste detalii concrete si apoi putem vorbi.

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 10:26

Nu a vrut domnule sa sara nimeni la gat, propunerea este ok, insa ne izbim de cateva probleme de rezolvat, probleme care rezulta din intrebarile lui Adi si Smiley. Interbarile nu sunt rautacioase, ci mai degraba pertinente! Sa ne aducem aminte de accidentul de la Galati cu fetita de 13 ani care a murit. Apropos, citisem sau am auzit la radio ca acum cateva saptamani s-a dat verdictul in acel caz. Nu mai gasesc stirea.

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 10:39

Ii multumesc lui Smiley pentru ca a avut bunavointa de a-mi explica si mie in ce consta organizarea unui asemenea eveniment. ideea era sa incercam sa facem si altceva inafara de Intalnirea Nationala.

In legatura cu accidentul de la Galati, unde din pacate a murit o fetita, treaba e "imputita". Sunt implicati oameni cu bani in acest proces, si cu bani in Romania rezolvi totul. Asa ca ..............

Numai bine

Re: Concurs la nivel national

15 Mar 2010, 18:55

Din ce stiu, organizatori acestor evenimente trebuie sa fie supusi autorizarii ACR din judetul respectiv. Apoi acestia trebuie sa intocmeasca un dosar cu regulamentul concursului, masurile de siguranta, jurizare, harti care este supus si acela aprobarii ACR. Apoi urmeaza umblatul pe la toate autoritatile : primarie, politie, ambulanta, jandarmerie.

Daca tot iti surade ideea, ai putea sa te interesezi la ce costuri ajunge o astfel de distractie, dar toti participand in aceeasi zi, nicidecum o intrecere pe judete.
Răspunde