Cumparare

Caut suport butoane, capac scrumiera, ornament FF 2 facelift

Toate subiectele in care nu s-a scris de 3 luni (15.02.2008)
Unde si cat

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Caut suport butoane, capac scrumiera, ornament FF 2 facelift

Mesajde StefanGal » 04 Oct 2014, 17:51

Salutare,

Caut pentru FF 2 facelift :

- suport orizontal cu tot cu butoane intre panou clima si capac scrumiera - culoare gri ;
- capac scrumiera - cel basculant - culoare gri ;
- ornament argintiu pe tunel central - cel din jurul schimbatorului, care contine si bricheta si se prelungeste intre manerul frana de mana si spatiul oval/dreptunghi de depozitare, etc.

Am vrut sa le "imbrac" in folie dar se pare ca "meseriasii" B-) se tem sa le desfaca din bord motivand : Ford - probabilitatea mare sa rupa clipsurile la demontare.

As vrea reperele de mai sus in stare perfecta, fara zgarieturi, stersaturi si cu toate clipsurile de prindere :)

Multumesc,
Stima
Avatar utilizator
StefanGal
1nsane Member
 
Mesaje: 1022
Membru din: 27 Aug 2009, 08:50
Localitate: Galati
Maşina: Ecosport 2018, 1L, 125 CP. BMW 2009, 318i, 2.0 L, 143 CP

Re: Caut suport butoane, capac scrumiera, ornament FF 2 face

Mesajde mihaibre » 04 Oct 2014, 23:30

pai crezi ca merita sa dai o caruta de bani pe respectivele piese doar pentru ca nu ai fost la meseriasii potriviti sau sa iei tu sculele in mana si sa faci treaba calumea? :D parerea mea e ca daca le ai, nu ai de ce sa te temi de demontare, nu vei strica nimic.
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Caut suport butoane, capac scrumiera, ornament FF 2 face

Mesajde StefanGal » 05 Oct 2014, 07:04

:)

Caruta de bani ? Nu cred...

Pe de alta parte, din pacate, imi lipseste rabdarea, timpul si o mana dreapta...le am pe amandoua stangi cand vine vorba de "migaleala".
Nu mi-a placut niciodata sa ma bag la chestiile astea...de pe vremea "traforajului" ;)

Prefer sa cumpar piesele si sa ma duc sa mi le monteze cineva care are scule, timp, etc...chiar daca ma costa...

Caut in continuare

Stima
Avatar utilizator
StefanGal
1nsane Member
 
Mesaje: 1022
Membru din: 27 Aug 2009, 08:50
Localitate: Galati
Maşina: Ecosport 2018, 1L, 125 CP. BMW 2009, 318i, 2.0 L, 143 CP


Înapoi la Cumparare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 8 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 8 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login