Service-uri auto generale

Garantie, conditii si altele

Serviceuri ce nu tin de dealerii/reparatorii autorizati Ford

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Regulile sectiunii Comercial s-au schimbat. Va rugam sa consultati regulamentul sau acest topic.

Re: Garantie, conditii si altele

Mesajde adicristea » 01 Iun 2010, 16:40

Pai in afara de Dacia e cineva?

Later: http://www.incont.ro/auto/reviziile-si- ... rvice.html aici persoana care vorbeste nu zice nimic de 30% cota de piata. Si ma gandesc ca asa se intampla in orice tara. Ce masina are 30% cota de piata in Germania? Sau in Franta? Sau in Spania, tari UE? Sigur la aia se refera?
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Garantie, conditii si altele

Mesajde Maxim » 22 Iul 2010, 14:03

Haideti sa va spun...din punctul meu de vedere Fordul este o masina buna pentru drumurile noastre...este stabila si foarte rezistenta. Raportul calitate pret este ok ( parerea mea)...Eu n-am avut probleme grave cu masina in 2 ani...doar stopurile pe spate se aburesc..unul chiar l-am schimbat in garantie dar tot se abureste..asa ca m-am lasat pagubas deoarece n-am chef sa ma cert cu cei de la ROMCAR...Stiti foarte bine ca nu service-urile sunt de vina ca cei de la ROMCAR nu aproba schimbarea pieselor...asa ca unele service-uri nu au nicio vina iar noi le facem reclama negativa degeaba...
Concluzie: Nu merita sa-ti iei masina noua..daca iei mergi si cumpara una de afara...facuta pentru Germania nu pentru Romania fabricata pe la Bulgari sau Turci.. Aceste aspecte conteaza enorm..stiti bine ca cele mai proaste ( rebuturile) ajung la noi in tara...ca de romanul e mandru de el si cumpara orice...doar sa arate ca are...
Asa ca hai ca...eu zic ca pe viitor fiecare sa-si dea cu parerea ce masina model, tip crede el ca merita privind raportul calitate-pret...Nu prea sunt posturi vis-a-vis de acest aspect iar eu inainte de a cumpara masina am cautat in speranta ca-mi fac o opinie clara asupra ce ma asteapta pe viitor din punct de vedere al masinii si al service-ului...
Acum nu trebuie sa facem din tantar : ARMASAR pentru orice fleac..
Maxim
Incepator
 
Mesaje: 24
Membru din: 24 Iul 2008, 13:16
Maşina: New Focus Trend 1.6 , 100CP Capacitate 1596 cc

Re: Garantie, conditii si altele

Mesajde Clash » 12 Mai 2011, 08:08

Am gasit un articol interesant care cred ca ar fi bine de luat in seama. Dati clik aici iar pentru sondaj dati click AICI
Avatar utilizator
Clash
Member
 
Mesaje: 310
Membru din: 12 Aug 2008, 15:15
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 1.8 TDCI 115 CP 2008 Trend

Anterior

Înapoi la Service-uri auto generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login