Service-uri auto generale

Service Constanta

Serviceuri ce nu tin de dealerii/reparatorii autorizati Ford

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Regulile sectiunii Comercial s-au schimbat. Va rugam sa consultati regulamentul sau acest topic.

Re: Service Constanta

Mesajde misha1997 » 28 Sep 2009, 03:39

Martini si cosh, eu cred ca este bine sa vedeti si iulius service, cel putin pentru ca mie mi-a facut schimb de ulei si nu mi-a luat bani nici pe manopera, nici pe ulei, nici pe tester (am vazut pe site ca au promotie de ulei gratuit la o marca de ulei si i-am sunat sa ii intreb) trebuie sa stii asta de la prieteni altfel platesti. Mai era un mondeo alb acolo cu reparatie capitala la motor. Merita sa vezi.
misha1997
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2009, 23:07
Maşina: cielo
VIN: klatf19vdss098276

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 28 Sep 2009, 07:28

eu o sa trec pe la mai multe service-uri pana gasesc unul de care sunt multumit atat de calitatea lucrarii dar si de preturi, insa dupa ce termin garantia masinii. pana atunci doar strang informatii si le discut cu voi.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde bodo04 » 04 Oct 2009, 11:52

Salutare, ma si eu o intrebare, evident, ca altceva nu aveam de zis.
La ce service sa merg ??? Pt reparea butonului de distribuite al aerului, imi da aer numai pe la picioare.
Ast raspuns.
bodo04
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Iul 2009, 05:44
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus 1999 1.4
VIN: 12345678912345678

Re: Service Constanta

Mesajde dilandrei » 08 Oct 2009, 12:32

salut!
am ceva de reparat la un focus,mai exact ceva de tinichigerie(bara fata si spate si aripa stanga fata) si cei de la asigurari, de la bcr, mi-au dat o lista cu service-uri din constanta la care sa merg si sunt ei in parteneriat.
acum marea mea rugaminte e daca ma puteti sfatui cu unul din service-urile pe care il recomandati sau pe care il dezaprobati :|
lista e cam urmatoarea:
AUTOMOTIVE SERVICE srl, str Caraiman,nr 4
DAN INVEST srl,sos. Mangaliei, nr 191
EUROPARTS SERVICES,bd Aurel Vlaicu nr 144
GTE REP CAR, str Celulozei nr 2A
MOTORS PRONTO,str Duiliu Zamfirescu nr 29
RADACINI MOTORS srl,bd Aurel Vlaicu nr 186B
RENT CARS SERVICE LITORAL,str I.C.Bratianu nr 251
SIGMA LC SERVICE srl,str Trotus nr 74
TOTAL SERVICE INTERNATIONAL, bd Tomis 103
UTILNAVOREP sa,bd Aurel Vlaicu,nr 52
astept un raspuns si va multumesc anticipat
cu respect,
andrei
Ford-ul la putere!!!
Avatar utilizator
dilandrei
Member
 
Mesaje: 292
Membru din: 09 Mai 2008, 17:46
Localitate: constanta
Maşina: ford focus 1.8 tddi 75 cp 2003
VIN: wfonxxgcdn3d44478

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 08 Oct 2009, 16:21

stiam ca asiguratorii au cam toti contracte cu reprezentantele, inclusiv transatlantis, tiriac, autoklass. ma mir ca niciunul nu se regaseste in lista ta/lor.
cand am avut si eu de reparat dupa accident, printre service-uri era si transatlantis si am fost foarte fericit.
din ce ai enuntat eu unul nu am avut contact cu niciunul. dar daca ai casco ai putea s-o faci pe casco unde vrei tu si stii ca e bine, dar CU REGRES pe RCA-ul vinovatului, si se inteleg asiguratorii intre ei ;)
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde The Cosh » 08 Oct 2009, 20:04

bai, deci iulius...e cam ciudat pentru mine....mi-au rupt un furtun de la AC, si apoi mi au zis ca asa era!!! :-S
Ford Puma '99 1.7 Zetec125Cp.
Prietenia este ca si cand faci pipi pe tine: toata lumea poate sa o vada, dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il aduce
Nimium tentendo funem abrumpis
Avatar utilizator
The Cosh
Ford Freak
 
Mesaje: 221
Membru din: 06 Dec 2008, 22:42
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Puma VCT 1,7 125Cp 1999
VIN: WF0CXXGAECVK83219

Re: Service Constanta

Mesajde MoroXp » 29 Ian 2010, 18:34

DAN INVEST srl,sos. Mangaliei, nr 191 - NU recomand. La ford cand am fost sa schimb un geam s-au chinuit o gramada pana au reusit la final mi-au cerut cu 100 lei mai mult decat pretul comunicat initial plus ca mecanicul care a lucrat la ea mi-a patat schimbatorul de sange. La clio cand am dus-o in service la ei era iarna si a plouat in seara respectiva iar ei au lasat masina neacoperita si s-au adopostit cainii de paza in ea (mi-au facut volanul si scaunele praf au trebuit schimbate si alea dupa aceea).
Avatar utilizator
MoroXp
Ford Freak
 
Mesaje: 167
Membru din: 03 Iun 2008, 23:26
Localitate: constanta
Maşina: Ford Fiesta 2002, 1,4 TDCi Ghia
VIN: WF0HXXGAJH2T30402

Re: Service Constanta

Mesajde dilandrei » 29 Ian 2010, 19:03

imi pare rau pentru tine :(
GTE REP CAR, str Celulozei nr 2A recomand, numai ca stii ca suntem in Romania si trebuie sa te ti de capul lor ca altfel te lungesc mai mult de cat e cazu :-S
cu respect,
andrei
Ford-ul la putere!!!
Avatar utilizator
dilandrei
Member
 
Mesaje: 292
Membru din: 09 Mai 2008, 17:46
Localitate: constanta
Maşina: ford focus 1.8 tddi 75 cp 2003
VIN: wfonxxgcdn3d44478

Re: Service Constanta

Mesajde Xc3s89 » 08 Feb 2010, 15:04

MoroXp,636884 scrie:DAN INVEST srl,sos. Mangaliei, nr 191 - NU recomand. La ford cand am fost sa schimb un geam s-au chinuit o gramada pana au reusit la final mi-au cerut cu 100 lei mai mult decat pretul comunicat initial plus ca mecanicul care a lucrat la ea mi-a patat schimbatorul de sange. La clio cand am dus-o in service la ei era iarna si a plouat in seara respectiva iar ei au lasat masina neacoperita si s-au adopostit cainii de paza in ea (mi-au facut volanul si scaunele praf au trebuit schimbate si alea dupa aceea).

din cate stiu eu ... mecanicii nu pun geamuri ... poate era ketchup de la kebab ... vroiai sa-ti acopere masina tie in special ? nu-mi spune , tu cand o lasi in fata blocului o acoperi cu o prelata speciala care nu retine umezeala ca sa nu-ti buleasca vopseaua , si nu au caini la dan invest ... am stat destul de mult de acolo .sa stii ca de multe ori antireclama e mai buna ca reclama
Xc3s89
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2010, 14:55

Re: Service Constanta

Mesajde ianasupermode » 08 Feb 2010, 15:44

MoroXp, pari instabil, din moment ce aveai alta parere Dan Invest : "nu am gasit nicaieri geamul (nu il aveau pe stoc si trebuia sa mai astept inca 1 zi) si cum eram in criza de timp am fost in cartier la niste baietii si l-am aranjat, nu este el original dar este super, m-a costat 350 de lei sunt foarte multumit de lucrare ( dan-invest se numeste service-ul )".
Ceea ce ti s-a intamplat a fost nefericit, insa nu inseamna ca s-a intamplat tuturor. Am prieteni cu masini mult mai pretentioase cu probleme mult mai mari pe care le-au dus la service, iar baietii s-au descurcat cu brio.
Si, din cate vad, si problema ta s-a rezolvat in final, nu?
P.S. surprizele referitoare la preturi vin din partea furnizorilor.Asa cum tu ai avut parte de una neplacuta, sunt altii care au avut parte de unele placute.
ianasupermode
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2010, 15:30

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 09 Feb 2010, 11:52

@ianasupermode si @Xc3s89:

sunteti cumva de la service-ul respectiv? nu ar fi nicio problema, chiar ne-ar bucura si un raspuns oficial, dar macar sa va prezentati.

PS: e ciudat ca v-ati inscris amandoi chiar ieri, la aceeasi ora, aveti doar 1 singur mesaj pe forum, pe acelasi topic si luati apararea service-ului respectiv. Iar utilizatorul moroxp, este de incredere, il cunosc personal si nu e genul care sa vorbeasca aiurea.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde MoroXp » 09 Feb 2010, 13:34

Am fost multumit de lucrare pe moment dar dupa aceea in timp au aparut probleme cu acel geam. Nici macar toate cioburuile din usa nu s-au chinuit sa le scoata, cand tranteam usa mai tare se auzea cum zdrangane acele cioburi ramase. Era sanga 100% pt. ca personal l-am sters cu un servetel umed si m-am oferit sa ii dau si baiatului care s-a taiat un asemenea servetel, cat despre acoperirea masinii ai inteles complet gresit (masina era avariata pe toata partea dreapta, nu aveam geamuri si usa din spate nu se mai inchidea, trebuia sa fie pus ceva pe ea avand in vedere ca afara ploua nu sa o lasa acolo in curte adapost de caini.) Poti verifica la OPC: este depusa o plangere pt. acest caz cu pozele aferente. Nu au caini? =)) te inseli, au chiar cateva exemplare de talie mare.
Avatar utilizator
MoroXp
Ford Freak
 
Mesaje: 167
Membru din: 03 Iun 2008, 23:26
Localitate: constanta
Maşina: Ford Fiesta 2002, 1,4 TDCi Ghia
VIN: WF0HXXGAJH2T30402

Re: Service Constanta

Mesajde manu72 » 09 Feb 2010, 13:50

Pt inlociurea rulmentului fata dreapta, un sfat va rog. am un mecanic dar nu nu e numai de ford . Sa ma risc, cu el , sa-l las sa-l schimbe?
Imagine
Avatar utilizator
manu72
Member
 
Mesaje: 436
Membru din: 30 Oct 2009, 14:20
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 ghia
VIN: WF05XXWPD57M85138

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 09 Feb 2010, 16:00

@manu72, daca ai masina in garantie te sfatuiesc sa apelezi la un service agreat Ford pentru a nu o afecta . daca ai probleme de garantie, atunci mergi la baiatul tau in care ai incredere ca doar nu sunt chiar atat de diferite masinile :)

si inca ceva, unele service-uri ofera in perioada asta "moarta" reduceri mari, vezi poate gasesti la un service ford un pret mult mai mic decat ai gasi la service-ul de cartier. merita sa dai un telefon macar sa ceri un pret.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde ianasupermode » 09 Feb 2010, 16:44

La Dan Invest NU sunt "caini de talie mare", iar baietii NU sunt incompetenti asa cum a subliniat acest client nemultumit. Dihaniile despre care vorbeste dansul erau niste catei hraniti de oamenii care stau la blocurile alaturate.Aceste animale au intrat prin diferite locuri in incinta service-ului, surpriza neplacuta si pentru cei de la service, dar acum rezolvata.
Dupa cum se observa, Dan Invest inca are activitate, dovada ca problemele intampinate de domnul MoroXp nu au fost atat de grave cum a pretins chiar si la OPC.
Oriunde se fac greseli, trebuie doar sa oferi oamenilor sansa de a repara.
Este in interesul service-ului sa presteze servicii de calitate buna, iar clientul sa fie multumit.
Domnule MoroXp, v-ati intors cumva si ati spus cuiva sa va scoata toate cioburile care au ramas in usa si ati fost refuzat ?

offtopic : MoroXp, felicitari pentru gestul bland de a oferi un servetel unui om care s-a taiat
ianasupermode
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2010, 15:30

Re: Service Constanta

Mesajde MoroXp » 09 Feb 2010, 17:58

ianasupermode nu stiu de ce te ambitionezi sa negi niste lucruri adevarate uita-te si tu la ce spui:

"Dihaniile despre care vorbeste dansul erau niste catei hraniti de oamenii care stau la blocurile alaturate.Aceste animale au intrat prin diferite locuri in incinta service-ului, surpriza neplacuta si pentru cei de la service, dar acum rezolvata"

Prin ce ai spus rezulta faptul ca admiti ca intradevar o haita de caini s-au adapostit in masina pt. ca cineva a omis sa o bage intr-un loc acoperit unde sa fie ferita de ploaie (masina nu avea geamuri pe partea dreapta, usa din spate nu se inchidea) si de acei caini care pretinzi ca erau hraniti de oameni. Iti spun eu cum sta treaba: acei caini erau hraniti de catre personalul din service, inaite de modernizarea care ati facut-o recent (turnat beton pe jos si halele din spate) service-ul era pazit seara de 2-3 caini lupi de talie mare.

ai mai spus ca: "Oriunde se fac greseli, trebuie doar sa oferi oamenilor sansa de a repara."

La mine s-au facut la rand 3 gresili la interval relativ scurt: prima cu geamu la ford, a doua cu tapitaria si volanul la clio si a treia pe care nu am spus-o dar o sa ti-o spun acum pt. ca faci ambitie: am dus o skoda octavia pt. schimbarea distributiei si in portbagaj se aflau doua undite care au disparut. M-am intors sa intreb de ele si toti angajati au dat din umeri inclusiv patronul care i-a luat la intrebari. Dupa aproximativ o luna am fost sunat sa revin sa imi recuperez unditele.

Cand spuneti ca toti fac greseli si ca este ceva normal sunt de acord dar raportul 3:3 chiar ma ingrijoreaza.

Referitor la gestul cu servetelul numai am nimic de comentat, daca am specificat ca era sange atunci sange era pt. ca nu am cum sa fac confuzie la chestiile astea. Mai sus spuneati ca putea fi kechup din kebab: oare este in regula ca angajatii service-lui sa serveasca masa in masinile clientilor? Cum oare ati putut sa va ganditi la asemenea rezolvare?

Ati mai spus ca "surprizele referitoare la preturi vin din partea furnizorilor" - si aici este o problema, la nici un magazin de piese auto nu am mai intampinat asta, adica eu primesc pretul final 250 lei si dupa montarea aferenta a geamului se schimba pretul, mai adaugam inca 100 lei in plus si dam vina pe furnizor. Pai eu ce trebuia sa fac? sa spun ca nu imi convine? sa plec cum am venit adica fara geam si sa ma astept inca 3 ore sa il dea baiatul respectiv jos. Pretul comunicat pentru piese auto intradevar se poate modifica poate datorita cursului valutar, poate datorita timpului necesar livrarii dar la mine nu era cazul: in 5 ore cat am asteptat pentru montare s-a modificat pretul.
Avatar utilizator
MoroXp
Ford Freak
 
Mesaje: 167
Membru din: 03 Iun 2008, 23:26
Localitate: constanta
Maşina: Ford Fiesta 2002, 1,4 TDCi Ghia
VIN: WF0HXXGAJH2T30402

Re: Service Constanta

Mesajde manu72 » 09 Feb 2010, 18:55

martini,644889 scrie:@manu72, daca ai masina in garantie te sfatuiesc sa apelezi la un service agreat Ford pentru a nu o afecta . daca ai probleme de garantie, atunci mergi la baiatul tau in care ai incredere ca doar nu sunt chiar atat de diferite masinile :)
Masina am luat-o SH, nu cred ca are garantie! poate cea oferita de ford dar cine stie....
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 10 Feb 2010, 10:05, modificat 1 dată în total.
Motiv: reparare QUOTE.
Imagine
Avatar utilizator
manu72
Member
 
Mesaje: 436
Membru din: 30 Oct 2009, 14:20
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 ghia
VIN: WF05XXWPD57M85138

Re: Service Constanta

Mesajde Xc3s89 » 10 Feb 2010, 15:14

hmm , nu lucrez la dan-invest , dar as putea spune ca am fost acolo cu probleme mai mari decat cele ale domnului Moroxp si nici odata nu au dat buleala baietii . Intotdeauna am fost acolo cu masini recunoscute pentru piesele lor destul de scumpe iar de fiecare data calitatea pieselor si a manoperei a fost foarte buna . imi pare rau ca nu am apucat sa dau reply mai devreme , dar martini tu esti sigur ca prietenul tau este de incredere si ca de fapt nu spune povesti din auzite ? Moroxp referitor la povestea cu skoda si unditele , nu cred ca esti tu cel care a dus skoda aia acolo ... contrazice-ma si spune-mi de unde veneai de la peste
Xc3s89
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2010, 14:55

Re: Service Constanta

Mesajde Nidik » 09 Mar 2010, 23:02

NU recomand MOTORS PRONTO. "Domnul" Dragos - patronul acestui service m-a "facut" acum vreo 2 ani lejer de 300 de lei din condei la o reparatie de tinichigerie plus vopsitorie. Dansul stie a masura cantitatile de chit, diluantul, vopseaua(de la firma X ca e cea mai buna!) numai cu kilogramul si cu litrul se pare!
Tinichigii varza, vopsitorii OK, in special un tatar cu un defect de vorbire, dar foarte constiincios, mecanici OK dar fara a excela(ca meseriasi si calitate a lucrarilor).
In plus, termenul initial stabilit pt. reparatie nu a fost respectat.
Nidik
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Feb 2010, 22:05

Re: Service Constanta

Mesajde andrei0241 » 12 Mar 2010, 00:15

La Dan Invest am apelat doar ptr a vopsi barile la un A3. Lucrarea a iesit bine, insa a durat mai mult decat au spus ei
Avatar utilizator
andrei0241
1nsane Member
 
Mesaje: 2571
Membru din: 15 Apr 2009, 14:17
Localitate: Constanta
Maşina: Fiesta 2008 1.4 Tdci

Re: Service Constanta

Mesajde xspeed » 26 Mar 2010, 11:23

Pentru a nu citi toate cele 7 pagini ale topicului, se poate face pana acum un top al meseriasilor particulari/service-urilor dn Constanta, tinand cont de parerea fiecaruia?

Vreau sa merg la un mecanic responsabil si cu experienta pentru a-mi da un diagnostic, de ce am ramas intr-un timp asa scurt fara antigel in vas.

Consider ca situatia este destul de complexa, de aceea caut pe cineva care stie ce face..
Detalii: viewtopic.php?f=62&t=43873
alinxcraciunescu@gmail.com
xspeed
Ford Freak
 
Mesaje: 129
Membru din: 09 Noi 2008, 22:10
Localitate: CONSTANTA
Maşina: Ford Fiesta 1.3 70cp
VIN: WF0HXXGAJH5J07578

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 26 Mar 2010, 15:05

ti-am citit topicul si pare destul de grav daca ar fi garnitura aia de la chiuloasa... nu poti sa mergi la Transatlantis, macar sa iti puna diagnosticul? chiar daca nu iti convin preturile de reparatie, macar sa stii despre ce e vorba.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde manu72 » 28 Mar 2010, 22:14

un mecanic priceput e la atelierele alea de la capatul liniei 51, nea Sandu, cum mergi spre camp exact unde intoarce 51 , ca reper halta Traian, are desenat pe atelier o masina cu vopsea rosie! eu la el am mai reparat si am fost multumit si de calitate si de pret!
Imagine
Avatar utilizator
manu72
Member
 
Mesaje: 436
Membru din: 30 Oct 2009, 14:20
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 ghia
VIN: WF05XXWPD57M85138

Re: Service Constanta

Mesajde xspeed » 07 Apr 2010, 10:43

Va recomand un "meserias" responsabil si cu experienta din cate am vazut, lucreaza la una din reprezentantele Ford din oras, sta in valu..

Nu am nici un interes sa-i fac reclama, si sper sa fiu cat mai obiectiv in aprecieri.

Dati un semn daca sunteti interesati..
alinxcraciunescu@gmail.com
xspeed
Ford Freak
 
Mesaje: 129
Membru din: 09 Noi 2008, 22:10
Localitate: CONSTANTA
Maşina: Ford Fiesta 1.3 70cp
VIN: WF0HXXGAJH5J07578

Re: Service Constanta

Mesajde dogukan » 09 Apr 2010, 12:42

salut cum iau si eu legatura cu ala din valu cum il cheama numar telefon etc vreau sa imi faca o verificare macar te rog frumos are calculator ceva sau cum constata da si mie un semn ms
Ford Mondeo Mk3 115cp

Mobil: 0722 - 538.629

Bragadiru / Ilfov

B 60 YPD / Nume: Dogukan - (DENIS)
Avatar utilizator
dogukan
Incepator
 
Mesaje: 30
Membru din: 11 Feb 2010, 16:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2006 116 Cai 2.0 TDCI Ghia

Re: Service Constanta

Mesajde Ford_ct » 16 Apr 2010, 12:43

Nu va sfatuiesc sa apelati la Tiriac Auto, service pentru Ford, din Constanta. Diagnoza 110 lei, iar verificat injectoare prin metoda clasica 90 lei. Verificarea injectoarelor s-a facut prin metoda clasica, adica scoaterea racordului de retur de la fiacare injector si verificarea motorinei care iese pe retur prin actionarea demarorului, lucru pe care il puteam face si eu in fata blocului, dar pentru ca nu aveam ce face cu 90 lei am ales service-ul Tiriac. Diagnosticul a fost ca toate cele patru injectoare sunt defecte, doua dadeau toata motorina pe retur iar doua erau blocate. Deoarece service-ul nu accepta la montare decat injectoare noi si achizitionate prin ei la pretul de 2500 lei !!!! bucata m-am decis sa duc masina la un specialist in injectoare. Ei nu s-iau batut capul sa caute si alte cauze pentru codul de eroare P 1200.
Problema s-a rezolvat prin faptul ca s-a aerisit putin instalatia brin slabirea conductelor de la injectoare, actionarea demarorului, dupa care motorul a pornit, cu toate ca avea toate cele patru injectoare defecte.
Problema exista la un injector in sensul ca debitul este cam mare dar specialistul a spus ca se rezolva. EVITATI Sevice-ul Tiriac Auto din Constanta.
Ford_ct
Incepator
 
Mesaje: 39
Membru din: 20 Sep 2007, 17:08
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus break Ghia, 2002, TDCi, 85 kw / 115 CP
VIN: WFONXXWPDN2U16264

Re: Service Constanta

Mesajde misha1997 » 16 Iun 2010, 21:37

Iulius Service Auto http://www.iulius-service.ro/
misha1997
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2009, 23:07
Maşina: cielo
VIN: klatf19vdss098276

Re: Service Constanta

Mesajde martini » 17 Iun 2010, 10:22

@misha1997:
ai fost acolo, n-ai fost acolo, ti-a placut, nu ti-a placut, au preturi bune, n-au preturi bune ... asteptam comentarii si experiente, nu doar o simpla reclama.

de asemenea, poate e prea dimineata si nu vad eu bine la ora asta, insa la pagina lor de contact apar cam toate firmele de masini, mai putin FORD. http://www.iulius-service.ro/index.php? ... ag=contact
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Service Constanta

Mesajde lacrimoza » 23 Iun 2010, 20:43

helloo!! recomand service-ul ford tiriac auto..servire impecabila, m-au ajutat si cu dosarul casco..desi asigurarea mai nou nu acopera janta deteriorata..ma tineau la curent cu starea masinii..nu-mi venea sa cred modul lor de-a se purta cu clientii..nota 10 :) eu auzind povesti de la prieteni din bucuresti care tot fac reclamatii servicurilor bucuresti...prima data am fost la transatlantis care m-au tratat de sus,imi vorbeau in temeni tehnici..ff reci ..nu zic ca trebuiau sa -mi dea si flori :) dar acum am grad de comparatie..
lacrimoza
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Iun 2010, 14:57
Maşina: ford fiesta2007 1.4ghia

Re: Service Constanta

Mesajde xspeed » 25 Iun 2010, 07:56

Cine face in particular de pe forum, sau unde ma sfatuiti sa fac o diagnoza in Constanta? Calitate - pret ok..

Multam !
alinxcraciunescu@gmail.com
xspeed
Ford Freak
 
Mesaje: 129
Membru din: 09 Noi 2008, 22:10
Localitate: CONSTANTA
Maşina: Ford Fiesta 1.3 70cp
VIN: WF0HXXGAJH5J07578

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Service-uri auto generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login