Scrap yard

Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Dezmembrari, unde, cum, ce?

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Reguli forum
Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.

Structura categoriei a suferit modificari, atentie unde initiezi topicul/subiectul!

Topicurile de la fosta sectiune Tuning si accesorii auto vor fi mutate in fosta sectiune Piese de schimb, acum intitulata Piese de schimb, de tuning si accesorii auto. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!

Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Mesajde bibicu » 08 Ian 2009, 14:08

Salutare,

Zilele astea am avariat masina frontal (rau) si nu am Casco. Caut o Fiesta lovita in spate si care este in curs de dezmembrare. Ma intereseaza bare frontale, faruri fata, radiator, aripa stanga, roata stanga, etc.

Imagine

Motorul, parbrizul, computerul de bord si airbagurile sunt ok. Accidentul a avariat doar partea din fata a masinii, respectiv stanga-fata. Socul de la impact (masina a fost stearsa perpendicular) nu s-a simtit in habitaclu, chiar daca partea frontala este avariata serios pana la motor. Partile laterale, precum si spatele masinii nu sunt afectate deloc.

Analizez si posibilitatea de a o vinde. Astept oferte.

Claudiu
bibicu
Incepator
 
Mesaje: 20
Membru din: 03 Oct 2007, 10:52
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta 2006; Duratec 16V/1.25L/75CP

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Mesajde andrei.ilcu » 11 Ian 2009, 21:14

daca esti mecanic si o repari tu iesi mai ieftin daca nu vinde-o ti-o cumpar eu cat vrei pe ea 0726697497
andrei.ilcu
Incepator
 
Mesaje: 17
Membru din: 02 Noi 2008, 14:33
Maşina: Ford Focus, hatchback, 2005, 1.6, 100CP, mediu

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Mesajde narcispelea » 11 Ian 2009, 21:20

hai ca deja disper.Imi pare rau pentru ce ai patit dar la Focusul meu am lovit roata din spate dreapta si mi-a sarit airbagul lateral si la tine din cate se vede a fost un soc mult mai mare si nu ti-au sarit.Din pacate nici eu nu am CASCO si am de platit pe airbag si restul componentelor de siguranta de 2-3 ori mai mult decat avaria masinii.Bafta si sper sa o recuperezi.
Avatar utilizator
narcispelea
Ford Freak
 
Mesaje: 209
Membru din: 02 Ian 2009, 21:12
Localitate: Timisoara
Maşina: FORD FOCUS, 2008, 1.6, 100 CP, TREND
VIN: WF0HXXWPDH8C37967

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Mesajde melcu79 » 15 Ian 2009, 14:06

Fiesta aia nu are decat airbaguri frontale (daca nu...) deci nu avea ce sa sara.
Lovitura a fost laterala si nu frontala, fortele de decelerare s-au disipat altfel de aia nu au sarit airbagurile.
Sa auzim de bine si sa mergem la fel!
Avatar utilizator
melcu79
Gold Member
 
Mesaje: 949
Membru din: 08 Oct 2007, 22:08
Localitate: D.Taberei, Bucuresti
Maşina: Fusion Comfort,2007, 68 cp

Re: Am avariat frontal Fiesta 1.3benz/2006. Caut solutii.

Mesajde Moartea » 09 Feb 2009, 20:48

bibicu,354153 scrie:Salutare,
Caut o Fiesta lovita in spate si care este in curs de dezmembrare.


sfatul meu e să iei la rând firmele de asigurări
ai cele mai mari şanse să găseşti o epavă atât de nouă...
şi ei, la rândul lor, sunt interesaţi să scape de fiare
decât Fiat, mai bine Logan... sau, hai, Ford...

cea mai bună băutură este apa de izvor
dacă pui o picătură într-un kil de vinişor!

motoarele de la 6 cilindri în sus cântă!
Avatar utilizator
Moartea
Member
 
Mesaje: 291
Membru din: 02 Iun 2007, 14:56
Localitate: Bucureşti
Maşina: Transit mk7, passat 3B (B5) 1.8 20 sopapi, hergestellt am Bremen, in 1998, in Deutschland


Înapoi la Scrap yard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login