Imagini/Filme/Sunete diverse
Răspunde

80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 09:22

Am filmat ieri, in parcarea Carrefour Orhideea.
Voi ce parere aveti?

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 09:38

daca pleca si cu scartait de roti... :D

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 09:50

:-O

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 09:59

Nu am nimic cu femeia, sa-i dea Dumnezeu sanatate, dar e un real pericol pe strada! Ar trebui sa se sesizeze cineva. La varsta aia nu ar trebui sa sustina un examen medical pt permis? Cum de mai conduce?

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 10:02

Jalnic : odata ca nu poate intoarce capu de la spondiloza nici sa se uite in oglinda din dreapta, conduce la intamplare de aceea si prudenta exagerata; nu vede peste bord, numai banuieste ce e in fata masinii (asta din cauza incovoierii); nu conduce, ci se tine de volan; ce sa mai zic de reflexe, ca pana calca frana cu incetinitorul ... fereasca Dumnezeu sa nu-i iesi, sau sa-ti iasa in cale... Nu e de ras, e de plans.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 10:04

In primul rand recunosc ca eu am fost placut surprins de faptul ca la cum se misca, a putut sa isi duca singura cosul si nu l-a lasat langa masina cum fac multi cetateni mai tineri.

Apoi, da, e cam ciudat sa conduca la varsta aia. Ce ma surprinde e... ce masina are!! :)) Oare si-a luat-o singura? A castigat-o la concursul de break-dance? :D

Trebuia sa suni la Police sa le zici.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 10:12

A parcat pe locul corespunzator , bravo ei ca are curaj , rau pentru noi participantii la trafic , la cum se misca are reflexe de "formula 1" , cand o vedeti in trafic doritiva sa fiti in alta localitate.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 10:33

Incredibilă femeia respectivă.
Eu nu dau vina pe ea că poate femeia nu mai gândește cum trebuie.
Sistemul e putred.
Pe toate posturile tv vezi știri cu octagenari care au adormit/murit la volan și au mai distrus și alte vieți pe parcurs.

Iar când iei permisul/reînnoiești, dai șpagă la controlul psihologic, dai șpagă la medical să faci repede analizele, etc.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

28 Iul 2011, 13:04

Incredibil dar Adevarat............Cu ce SENILITATE s-a urcat la volan.Oare nu se poate sesiza Politia? Sa ma scuze..dar poate fi un real pericol pe strada. Copiii ei ce spun...?sau intentionat o lasa..poate ..poate...Doamne iarta-ma ca gandesc asa...

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

29 Iul 2011, 08:51

Asta este sprintena !!!
Ati vazut aseara la TV pe ala care conducea masina si era paralizat de la brau in jos ??? si fara carnet !! si era a doua oara cand il prinde politia

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

29 Iul 2011, 20:07

am avut ocazia sa vad o trupa de 15 astfel de "tineri" in anglia ..plecau in camping toti cu masinile ; cu volan pe dreapta desigur ; fac pariu ca reflexele sunt undeva foarte aseamantoare cu a unui copil de 5 ani

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

29 Iul 2011, 20:33

Nene in primul rand ma mir de unde ai avut atata rabdare sa filmezi.In al doilea rand ,nu contest ca e pericol public dar stupoare masina nu este lovita,si exceptand tendinta de a se urca pe cel din fata la plecarea de pe loc, nu conduce rau.Oricum cred ca nu avem ani de viata cati are ,,juna'' de conducere.Deh parafrazand un clasic aflat in viata...traim in Romania

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

31 Iul 2011, 17:44

Nene, masina era lovita pe toate partile, crede-ma. Cel mai nasol era pe partea dreapta, dar si pe stanga era atinsa, si in fata la fel...

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

31 Iul 2011, 17:55

Nasool atunci.Pai si cu ocazia deselor accidente nu sa sesizat nici un ,,organ'' in legatura cu permisul junei?

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

01 Aug 2011, 08:23

Daca le-o fi facut prin parcarile supermarketurilor, cine sa se mai sesizeze? Chiar, astia n-or avea camere prin parcarile alea uriase? Iti gasesti masina "julita" (mi s-a intamplat), si prinde orbu/baba, scoate-i ochii...

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 04:59

Tare baba!
Risc de accident este la orice varsta. Probabil chiar mai mare cu cat varsta este mai..."inapoiata". Eg: 18 ani
De adormit la volan, toti adormim la fel. Reflexe slabe datorate lui Bachus sunt mai pregnante la varste mai fragede decat a "junei".

Se fie sanatoasa si fara peripetii la volan.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 09:27

La virsta pe care o are pot fi probleme cu capul dar asta nu avem de unde sa stim . Teoretic poate fi dusa dar tot asa poate fi mult mai lucida decit multi tineri din trafic .
In legatura la cum se misca , nu va lasati inselati . Sint boli la care mersul poate fi chinuitor si aproape imposibil , dar stind in fund sa poti conduce fara probleme .
Un exemplu ? EU ! Mi-a aparut o problema la coloana si " gestul " de a merge este extrem de chinuitor , nu merg ca baba dar este clar ca am ceva ! Daca stau in fund la volan nu am absolut nimic cu picioarele , ma pot misca cum vreau eu .
Acum daca ma vede cineva ma poate filma si pe mine si sa posteze pe net : un hodorog cu Mondeo ! care abia isi tiriie picioarele dar conduce masina .... si se poate face un can-can de tot hazul .
Deci ?
PS. daca ma vedeti nu ma filmati . Sint in perioada de evaluare a bolii si ma pregatesc de operatie la coloana ! :)>-

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 13:25

Sa nu confundam miscarea cu reflexele, totusi...

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 16:15

:-?? intradevar, nu stiu ce sa spun, sa o feliciti sau sa o "scoti din circulatie".
totusi cred ca este PERICOL!!!!

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 16:50

Este.
Chiar am incercat sa aflu conditiile in care se poate prelungi dreptul de a conduce si nu am gasit in clar. In cazul meu pentru ca nu expirase nu a mai fost nevoie de control medical, dar aici cred ca doar daca se uita politistul de la permise nu-i mai innoia permisul...

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

06 Aug 2011, 18:20

eu cred ca nici nu are permis sau este expirat de vreo 20 de ani ori poate are permis de la Pitesti.

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

08 Aug 2011, 10:04

Hai sa poluez si eu un pic pe aici,adica sa va spun ce am patit azi.Mergeam linistit pe banda mea,noroc ca o faceam linistit,era o straduta fara trafic,pe partea stanga era oprit un polo,cand aproape sa trec de el ,dintrodata fara semnalizare fara nimic,tasneste (nu exagerez) respectivul polonic si imi taie calea.Eu ce sa fac frana si volan dreapta,ma urc pe bordura(altfel se urca rau pe mine).Opreste si polonicul jumatate pe banda mea si acuma vine partea faina: ia ghiciti ce specimen era la volan? Era sora mai mare a junei din filmarea anterioara.Asta nu ar fi fost nimic dar cum credeti ca a reactionat vita?Ranjea cu toti dintii la mine.Am innebunit cand am vazuto.Apoi ce iam povestit nu suporta forumul.Morala?FRATILOR FERITIVA DE BABE CA DE DRACU

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

08 Aug 2011, 14:17

pai la 80 de ani (cred ca avea mai mult la cat de rapida era) are curaj nu gluma. condusul este cum este, dar impinsul caruciorului si facutul de cumparaturi.. Curaj nu gluma :)

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

08 Aug 2011, 17:51

Eu cred ca se bucura ca a scapat de un accident... =D>

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

08 Aug 2011, 18:29

Doamne fereste sa-ti iasa in cale!!! Senilitate...si cred ca am spus totul :-O

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

08 Aug 2011, 20:18

poate are si prieten mai stiii =)) =)) =))

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

11 Aug 2011, 20:21

Mihai L,951325 scrie:Eu cred ca se bucura ca a scapat de un accident... =D>


Se bucura firar ea sa fie da era sa imi provoace ea mie unul,de ala cerebral :D

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

16 Aug 2011, 12:17

sprintena babaciunea, dar ar face bine sa nu mai foloseasca volanul pe post de baston!

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

05 Sep 2011, 17:03

baba ca baba.
Eu eram cu o pustoaica de 24 de ani in masina si dau semnal cu vre-o 50 de metrii inainte de a face stanga. La care pustoaica: dar de ce dai semnal asa devreme? Se da cand executi "manevra" . Am ramas fara replica. Deci se aplica si aici: asa face toate

Re: 80 de ani, in baston, de abia merge, si conduce!!!

07 Dec 2011, 16:45

http://stirileprotv.ro/stiri/11-septemb ... logan.html
Deci nu se potoleste. Iar Politia se face ca nu vede, desi am trimis sesizare si atunci cand am facut eu filmul in parcarea Carrefour.
Răspunde