Switch to full style
Pentru ca se cere, pentru ca vedem, pentru ca ne place, pentru ca vrem !!!!
Răspunde

PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

30 Apr 2011, 23:18

Stie cineva unde si daca se pot gasi in Romania parasolare special construite (adica exact pentru dimensiunile geamurilor de la Ford Focus 2 sedan) ?!
Am vazut ceva la nemti dar la niste preturi de-ti trecea pana si gandul !!

Re: PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

01 Mai 2011, 14:24

Dar la ce fel de parasolare te referi, pentru geamurile laterale, parbriz, luneta? Pune un link cu ce ai gasit in Germania sa vedem cum arata.

Re: PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

01 Mai 2011, 22:39

Nu-mi aduc aminte cum se numea firma care le producea, deci nu va pot furniza link-ul.
Stiu doar ca erau pentru geamurile laterale si spate, DAR erau exact pe dimensiunile geamurilor, special pentru fiecare model de masina si se fixau de marginile geamurilor cu rama parasolarelor doar prin impingere, adica nu necesitau niciun surub, adeziv, scai, sau alte minuni.

Re: PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

02 Mai 2011, 19:05

Aici gasiti, sa nu va speriati de preturi.
http://www.climair.de/shop/index.php/cat/c31382_Focus--Typ-DYB--Fliessheck--5-door--2011-.html

Re: PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

04 Mar 2017, 15:57

6 ani mai tarziu se poate si mai ieftin :D, daca nu te deranjeaza luneta din 2 bucati.
http://www.carshades.co.uk/shades-ford-c-2729_3040.html

Re: PARASOLARE SPECIALE PENTRU FORD FOCUS 2 SEDAN

29 Mai 2018, 14:58

Tot e scump. Am luat de pe emag (cu 10 lei) un parasolar pentru parbriz impartit in doua, cu cate o vergea de metal in fiecare jumatate, teoretic doar flexezi cercurile de metal si sta fara ventuze. Abia cand am venit am realizat ca nu verificasem si dimensiunile - 140x70cm. Normal ca nu se potriveste. Ventuze nu imi pun, o sa iau unul "normal" de 80cm inaltime, de-ala ce il agati cu oglinda sau cumva si cu parasolarele. Decat nimic, e bun si ala.
Răspunde