Tuning

vopsire bara home

Pentru ca se cere, pentru ca vedem, pentru ca ne place, pentru ca vrem !!!!

vopsire bara home

Mesajde florinelu_4u » 15 Feb 2013, 03:26

doresc sa fac un model pe bara..am la dispozitie un minicompresor electric(gen teleshopping)..dupa un slefuit fin de tot..un grund pt plastic,pot sa.mi fac modelu cu vopsea normala...sau imi treb vopsea speciala pt plastic..sau spray???

..toata nebunia asta pt ca oricum treb sa dau bara jos si sa repar o crapatura dobandita in urmei unei soferite destepte care pp k avea dopuri in urechi cand claxonam k nebunu sa nu mai dea inapoi..mia dat dna vreo 300 d ron..da am foliat masina de acei bani..si baraaa:-‘‘
Avatar utilizator
florinelu_4u
Incepator
 
Mesaje: 35
Membru din: 05 Ian 2013, 14:58
Localitate: bucuresti
Maşina: Ford 1.8 TDDI,90 HP
VIN: WFONXXGCDN2S58366

Re: vopsire bara home

Mesajde turbojack » 15 Feb 2013, 09:05

Ce model ? Tribale ?
Ce compresor ? cu butelie ?
Pe vopsea se da cu filler si vopsea/lac. Pe plastic curat se sa cu primerplast.
Nu se intelege ce doresti.
Avatar utilizator
turbojack
1nsane Member
 
Mesaje: 5855
Membru din: 15 Mai 2011, 12:03
Localitate: CJ

Re: vopsire bara home

Mesajde florinelu_4u » 15 Feb 2013, 12:31

mi.a fost crapata in zona dintre numar si grila radiator...nu mi.a sqrit nici o bucata din ea..si cu un poxipol sau un poncnit ceva..merge reparata ,intelegi!eh..eu vreau sa vopsesc anume suprafata incepand de la grila radiator..numar..grile de plastic de la proiectoare..in V cum ar veni..pe capota o sa vina.. autocolant mat/lucios nu m.am hotarat!
m.ai greu de explikt in scris..era o poza pe aici da nu o mai gasescX(
si asta vreau sa stiu pot vopsi cu vopsea normala?..care vopsesti prin curte..gardu poarta exemplu..:D:D..si peste lac!
Avatar utilizator
florinelu_4u
Incepator
 
Mesaje: 35
Membru din: 05 Ian 2013, 14:58
Localitate: bucuresti
Maşina: Ford 1.8 TDDI,90 HP
VIN: WFONXXGCDN2S58366


Înapoi la Tuning

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login