Răspunde

Re: Probleme forum!

09 Mar 2009, 17:29

Si eu as vrea sa stiu acelasi lucru , RDS e de vina sau.....?

Re: Probleme forum!

09 Mar 2009, 17:35

Sunt mai multi vinovati printre care si RDS-ul ;)
E mai complicat de explicat e ceva telenovelistic :D

Re: Probleme forum!

09 Mar 2009, 17:39

nu stiu. posibil sa fi fost de la rds, la punctul unde este serverul. am vrut , sa zic, in gluma, ca la mine la bloc si in general si la servici merge bine rds-ul, deci sa-mi dea serveru' mie :P
problema de care ziceam eu, cu cookie, nu a avut de a face cu pauza de zilele astea.

Re: Probleme forum!

21 Apr 2009, 10:42

Cristi (toxicristi) poti remedia problema cu embedded filebox ?
Orice link pui iti arata acelasi filmulet ca embedded, desi daca dai sa copiezi link-ul din fereastra embedded iti da link-ul corect.

P.s. parca nici 220ro nu merge.

Re: Probleme forum!

30 Dec 2011, 22:37

Buna seara,

De cca trei zile nu mai vad fotografiile de la subiecte.
Prima data am intrat la "Promotionale" si era doar textul. Am crezut ca se schimba fotografiile si de aceea nu sunt dar intrand la alte subiecte situatia era aceiasi. Nu vad fotografiile.
Nu mi-am ales tocmai bine momentul pentru sesizare dar poate ma lamureste cineva care este cauza.

Multumesc si

La multi ani! tuturor membrilor forumului si celor dragi lor

Re: Probleme forum!

05 Iun 2012, 20:42

Am o problema de azi dimineata.NU mai imi apar butoanele pentru a raspunde si mai ales pentru a initia un topic nou.
Nu pot scrie decat la raspuns rapid.Problema mare este ca nu pot initia un nou topic si e foarte aiurea.

Re: Probleme forum!

05 Iun 2012, 22:10

Rezolvat

Re: Probleme forum!

05 Iun 2012, 22:57

Multumesc!

Re: Probleme forum!

06 Iun 2012, 10:22

De ieri cred imi apar intai banner-ele publicitare unul sub altul aliniat la stanga, care inainte erau pozitionate in dreapta forumului. Sub toate aceste bannere apare si forumul. Varianta subsilver2.
Doar pe Google Chrome, pe Internet Explorer pare ok. Pana acum a functionat bine si cu Chrome.

Re: Probleme forum!

06 Iun 2012, 13:16

Ctrl+F5 sau Ctrl+R

Re: Probleme forum!

06 Iun 2012, 13:30

Saru'mana, ai adus pacea in browser-ul meu :)

Re: Probleme forum!

07 Iun 2012, 02:09

Salut, am remarcat ca (probabil ca urmare a unui upgrade) ati ramas cu foarte multe broken link-uri in f. multe topic-uri. Sunt cazuri in care si unele poze nu se mai afiseaza din acest motiv. Ma ofer sa va rezolv problema daca vreti.

Re: Probleme forum!

24 Iun 2012, 13:54

Nu e nimeni interesat de acest aspect? :-/ E foarte enervant sa tot dai click pe link-uri si sa nu mearga ... Repet, rezolv eu, free of charge ...

Re: Probleme forum!

22 Noi 2012, 12:03

La accesarea unor postari mai vechi, apar citeodata mesaje de eroare
FiÅŸiere ataÅŸate
_stu.JPG
_ise.JPG

Re: Probleme forum!

22 Noi 2012, 13:37

Dureaza prea mult pana le dezgroapa... :D

Re: Probleme forum!

10 Feb 2013, 16:35

aceleasi erori imi apar si mie, la orice topic deschis.....

DE MUTAT

09 Iun 2013, 14:00

Cred ca pagina clubford este virusata astazi de cate ori am incercat sa intru imi apar mesaje de la antivirus, va rog sa verificati

Site virusat 2.jpg
Site virusat 2.jpg (38.95 KiB) Vizualizat de 5989 ori


Site virusat 1.jpg
Site virusat 1.jpg (50.71 KiB) Vizualizat de 5991 ori


Multumesc

Re: Probleme forum!

10 Iun 2013, 09:29

viewtopic.php?p=1249834#p1249834

Si eu am avut probleme insa neidentificand EXACT nu am postat! Avertismentul l-am primit de pe 2 PC-uri cu 2 AV diferite!

Re: AJUTOR MODERARE

10 Iun 2013, 10:10

Nu am gasit nimic dubios pe site

http://onlinelinkscan.com/results/forum-clubford-ro/
http://sitecheck.sucuri.net/results/forum.clubford.ro
http://www.unmaskparasites.com/security ... lubford.ro
http://safeweb.norton.com/report/show?u ... ford.ro%2F

Fisierul scris acolo nu exista. E posibil sa dea false positive?

Re: AJUTOR MODERARE

10 Iun 2013, 10:14

Evident; se pare ca avast-ul e constant in a se comporta astfel. :D

Re: AJUTOR MODERARE

10 Iun 2013, 22:19

eu am avg antivirus - in 7 iunie la fel mi-a facut si mie... acu' nu mai face.

Re: Probleme forum!

30 Dec 2013, 18:49

Subscriu la problemele mentionate de colegii de mai sus,primesc acelasi mesaj.Folosesc avast,si firefox.
De cate ori incerc sa deschid pagina site-ului,primesc mesajul "Site de atac raportat" .Si daca dau sa vizualizez ca este problema imi apare asta:
" Site-ul este marcat ca suspect. Accesarea acestui site poate dăuna computerului dvs.

O parte a acestui site a fost marcată pentru activitate suspectă de 4 (de) ori în ultimele 90 de zile.

Ce s-a întâmplat când a accesat Google acest site?

Dintre cele 305 (de) pagini testate pe site în ultimele 90 de zile, am constatat că 16 (de) pagini au dus la descărcarea şi instalarea de software dăunător fără consimţământul utilizatorului. Ultima accesare a acestui site de către Google a avut loc în data de 2013-12-30 şi ultima identificare de conţinut suspect pe acest site a avut loc în data de 2013-12-30.

Printre programele software dăunătoare se numără 24 scripting exploit(s), 17 trojan(s). Infectarea a dus la o medie de 2 (de) noi procese pe computerul ţintă.

Sunt găzduite programe dăunătoare pe 11 (de) domenii, inclusiv r7pkyb0z.4pu.com/, h60m673wiy3cd.4pu.com/, cog9sis6bl8216.4pu.com/.

7 (de) domenii par să funcţioneze ca intermediare pentru distribuirea de programe malware vizitatorilor acestui site, inclusiv ppqmsis8.4pu.com/, zhbi7xxm319l72.4pu.com/, h60m673wiy3cd.4pu.com/.

Acest site a fost găzduit pe 1 (de) reţele, inclusiv AS24940 (HETZNER-AS).

A funcţionat acest site ca intermediar, fapt ce a dus la distribuirea suplimentară de programe malware?

În ultimele 90 de zile, clubford.ro nu pare să fi funcţionat ca intermediar pentru infectarea niciunui site.

A găzduit acest site programe malware?

Nu, acest site nu a găzduit software dăunător în ultimele 90 de zile.

Cum s-a întâmplat acest lucru?

În unele cazuri, anumite terţe părţi pot adăuga cod dăunător pe site-uri legitime, motiv pentru care vom afişa mesajul de avertisment.

Paşii următori:

Reveniţi la pagina anterioară.
Dacă dvs. sunteţi proprietarul acestui site, puteţi solicita o examinare a acestuia cu ajutorul Instrumentelor Google pentru webmasteri. Puteţi găsi mai multe informaţii despre procesul de examinare în Centrul de ajutor pentru webmasteri Google.

Ultima actualizare: acum 3 (de) ore"
Chiar si avastul imi semnaleaza cand deschid unele topicuri, ca blocheaza pagina, ca a gasit troieni,malware,etc.

Re: Probleme forum!

08 Ian 2014, 22:58

Dupa cca o saptamana in care nu am putut accesa nici site-ul si nici forumul, in seara asta vad ca merge, insa de pe mobil se incarca versiunea desktop acum.
Pe langa "carcalacii" amintiti personal nu inteleg de ce cand "stapanul nu-i acasa" (de ex in zilele intalnirii si cateva in preajma Revelionului) se inchide complet taraba si apare mesajul acela de eroare. Pe nici un forum, mic sau mare, gazduit pe mega servere sau pe pian in baie, nu am intalnit asa ceva!

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 13:09

Am pățit și eu ieri.
FiÅŸiere ataÅŸate
Untitled2.jpg

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 13:49

Si arata si ciudat mai nou "stickerul" cu online de langa numele utilizatorilor
FiÅŸiere ataÅŸate
Picture 1.png

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 20:04

mereu forumul asta a avut probleme.. crapa tot timpul.. ori e hostu varza ori sunt puse chestii aiurea peste phpbb..
am si eu comunitatea mea dar nu am avut nici 1% din problemele clubford..

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 20:22

Problemele cred ca se stiu, de catre admini... sunt discutate si pe acest topic viewtopic.php?p=1313686#p1313686 care a fost inchis. Cred ca problemele aparute se datoreaza si celor care gazduiesc forumul http://www.serverzone.ro/

Una peste alta... salut redeschiderea forumului, multumim pentru efortul depus pentru a fi repus din nou pe picioare... =D> imi place cum se misca momentan, raspunde prompt la comenzi si deschide instant paginile... am impresia ca s-a lucrat putin si la design pentru ca arata mai bine... sau mi se pare mie ca nu am mai vazut forumul in functiune de zile bune... :)) Mai ramane de rezolvat problema cu fotografiile urcate pe forum... speram cu totii ca nu s-au pierdut... si imi doresc sa nu mai fie nici un fel de probleme pe viitor.

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 22:52

deejay_xb scrie:mereu forumul asta a avut probleme.. crapa tot timpul.. ori e hostu varza ori sunt puse chestii aiurea peste phpbb..
am si eu comunitatea mea dar nu am avut nici 1% din problemele clubford..


Si cam cat de mare e comunitatea ta?

Re: Probleme forum!

09 Ian 2014, 23:58

nu mai merge forumul pe tapatalk?

Re: Probleme forum!

10 Ian 2014, 00:33

Pe moment nu, va reveni si Tapatalk-ul, vor reveni si pozele. Se lucreaza ;)
Răspunde