Switch to full style
Răspunde

Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

29 Iun 2016, 23:55

Incercati sa pastrati o discutie civilizata si sa ne respectam reciproc.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

27 Ian 2017, 10:06

Salut domnilor,

In urma unei discutii cu alyn_acn m-am hotarat sa va intreb daca nu aveti nevoie de ajutor in echipa de moderare a forumului.
Din pacate ClubFord nu e un exemplu de comunitate online. Sunt foarte multi utilizatori ce posteaza alandala, multe topicuri dublate si multi moderatori care nu au mai dat pe forum cu lunile daca nu cu anii.

Consider ca am ceva experienta atat in domeniul forumurilor (sunt admin pe www.uta-arad.ro/forum, de fapt forumul ala e facut de la 0 de mine) cat si in domeniul Ford zic ca am acumulat ceva experienta.
Ca si profesie sunt inginer proiectant centuri de siguranta auto si pot spune ca am o vasta experienta in tot ceea ce tine de siguranta auto.

Daca nu e nevoie de ajutorul meu, nu e nici o problema sau suparare insa as aprecia totusi un raspuns indiferent ca e afirmativ sau negativ.

Numai bine tuturor,
Claudiu

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

31 Ian 2017, 10:58

Din atatia admini nu si-a putut face niciunul timp sa analizeze mesajul meu?
OK, nu am sa mai insist insa nu-i de mirare de ce comunitatea asta arata cum arata.

Toate cele bune!

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

31 Ian 2017, 12:21

Recunosc că ar fi trebuit gestionată diferit cererea ta, implicit oferirea unui răspuns (personal nu văzusem mesajul de aici, dar o discuție a avut loc). Pentru asta îmi cer scuze.

Totodată pot spune și că, din păcate, s-a decis să nu creștem numărul membrilor din echipa de moderare. Momentan. Asta nu înseamnă că nu vor fi ocazii pe viitor. Condiția e să rămâi echilibrat și să susții comunitatea, chiar dacă, așa cum spui, arată așa cum arată. Sau poate chiar de asta avem nevoie, de implicarea membrilor. Reporturi, sfaturi bune, sugestii pentru îmbunătățirea forumului, ajutor benevol dat în evenimente. Așteptăm de la tine să ne spui unde crezi că e nevoie să facem schimbări, să lucrezi cu moderatorii, adminii, utilizatorii pentru binele comunității. Beneficiile (a se citi intrarea în echipa de moderatori) vor veni negreșit o dată cu toate cele de mai sus.

Și cel mai important, din punctul meu de vedere, e să avem răbdare, să nu fim impulsivi pentru că e posibil să nu folosim tocmai calea sau limbajul corect. E valabil atât ca moderator, cât și ca utilizator.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

02 Noi 2017, 20:58

Se poate ca adresa clubford.ro sa duca direct pe forum? Actuala mi se pare cam degeaba plus ca are un continut hilar cel putin pe mobil cu lorem ipsum, drag and drop page builder etc.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

02 Noi 2017, 21:16

Pe mobil ai Tapatalk ;)

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

03 Noi 2017, 12:04

Nu asta era ideea ci ca vede unu pe strada autocolantul cu clubford lipit pe masina, intra si da de o chestie absolut aiurea. Eu am bookmarkuit adresa forumului era o sugestie pentru imagine poate nu cea mai buna.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

06 Noi 2017, 08:32

Va salut! Se poate sa creati un forum si pentru noul model de fiesta? Fiesta VIII....2017? Va multumesc.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

06 Noi 2017, 19:16

Se va face un subforum pentru Fiesta mk8, cel mai probabil odată cu cel de Focus mk4.
Deocamdată doar în versiunea europeană există mk8, oficial ultima versiune recunoscută de cea americană este Fiesta mk7.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

13 Oct 2020, 12:37

Salut!
Se poate face o zina speciala pentru Ford Puma 2020. Exista momentan una pentru Puma, dar contine multe informatii despre modelele vechi

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

15 Ian 2022, 21:07

Se poate ca un moderator sa suspende acest cont si sa stearga postarile? A inceput sa polueze forumul cu ele, nici nu stiu ce anume ar fi in acele linkuri ca nici nu vreau sa le accesez.
Fişiere ataşate
Capture.PNG

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

15 Ian 2022, 21:14

Rezolvat.
Ajută dacă dai report la postările respective, pentru că nu putem fi mereu pe fază în toate topicurile. Un report ne sare în ochi și ne duce direct la mesajul cu pricina.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

17 Feb 2022, 09:28

@Vlad - am vazut si raportat tot felul de mesaje spam in ultima vreme, dar incep a lua amploare. Cred ca nu trece o zi fara sa posteze gunoaiele alea de mesaje la intamplare. Se poate face ceva sa le fie greu sa-si inregistreze conturi, sau un fel de CAPTCHA la inregistrare?

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

17 Feb 2022, 10:27

Avem o forma rudimentara de catptcha, da' se pare ca trec botii de ea destul de lejer.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

11 Aug 2022, 08:43

Salut.
A mai observat cineva ca de o vreme incoace forumul functioneaza mai greu? Sunt momente in care o pagina se incarca imediat, alte ori dureaza 1-2 minute, sau chiar nu merge deloc si-mi da eroarea de jos:

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Additionally, a 503 Service Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

11 Aug 2022, 10:09

Salut, da, avem o problema cu un atac DDoS, baiatul care se ocupa de hosting lucreaza la remedierea problemei...

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

11 Aug 2022, 11:01

Wow, ok. De ce ar ataca cineva un forum auto? :))

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

11 Aug 2022, 11:16

Nu mi-e foarte clar, dar am vreo trei teorii:
- vreun comerciant enervat ca ii tot stergem conturile fake pe care si le tot face. Avem vreo doi suspecti, nimic iesit din comun.
- suntem victima colaterala, pe acelasi server mai sunt cateva domenii
- chinezii, rusii si alti descreierati care ataca in ultima vreme bucati zdravene din infrastructura tarilor NATO

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

05 Mar 2024, 17:43

Salut, revin cu un mesaj tot legat de spammeri, daca se poate face ceva legat de ei.
Totul despre membri -> Liste cu membrii forumului a devenit un hub pentru SPAM si conturi false care tot posteaza prostii gen "Casual dating", topicuri in limbaj cyrilic. Si devin din ce in ce mai insistenti. M-am saturat sa tot dau report.

Se poate face ceva in privinta lor?

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

05 Mar 2024, 21:23

Am tot sters din ei. Dar daca nu mai exista filtru la inscriere, e care pe care... Ca nu numai sterg, dau si Ban permanent la user...

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

06 Mar 2024, 15:21

Cred ca si astea pot fi sterse + ban. Din pacate n-am autoritatea unui admin/moderator, ca ii executam pe loc.
Ma gandesc sa nu dea vreun botanist click pe linkuri si cine stie ce se mai poate intampla dupa.
Fişiere ataşate
SPAM.jpg

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

06 Mar 2024, 22:43

Interesant e ca unii useri sunt inscrisi acu 3-4 ani, cu nume cat de cat romanesti. Si care au stat latenti si nu au facut nimic pana acum...

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

08 Mar 2024, 17:12

E al nustiucatelea membru inscris acu 400 de ani care brusc s-a activat sa spameze... Ceva e dubios...
Fişiere ataşate
Captură de ecran 2024-03-08 171047.png

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

08 Mar 2024, 18:24

Inca unu, la fel...
Fişiere ataşate
Captură de ecran 2024-03-08 182323.png

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

08 Mar 2024, 18:26

Inca unu, wtf...
Fişiere ataşate
Captură de ecran 2024-03-08 182528.png

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

14 Mar 2024, 20:02

Au apărut din păcate niște boți care penetrează firewall-ul serverului și mai nasol, se identifică sub un username fără activitate .. Un admin trebuie să fie atent la banarea IP-ului, să nu aibă de suferit bietul user nevinovat. Facem ce putem până găsim o variantă rezonabilă.

Re: Admini, moderatori - reclamatii/sugestii/feedback

15 Mar 2024, 20:13

Eu nu ii banez dupa IP, doar dupa nume.
Răspunde