Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

intrebare.

Moderator: Automatistul

intrebare.

Mesajde Nicora Alexandru » 02 Mar 2008, 02:25

incerc sa trimitun mesaj{sa pun intrebari} dar nu pot.imi apare cu culoarea rosie nu mesaj[No recipient definet]
Nicora Alexandru
Incepator
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2008, 19:05
Localitate: Baia Mare
Maşina: mondeo1993 in 2005--mondeo2004 dci in2013

Re: intrebare.

Mesajde Smiley » 04 Mar 2008, 22:25

nu ai selectat destinatarul mesajului.
pentru a-l selecta, fie gasesti un post al respectivului si ai pe acolo un buton "pm", fie in fereastra de mesaje ai in stanga o fereastra unde poti introduce utilizatorii carora vrei sa le trimiti mesajul (ai si un link "Find member" pe acolo)
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

raspuns lui Smiley

Mesajde Nicora Alexandru » 04 Mar 2008, 22:47

Merci de sfat...Totusi as dori ca subiectul mesajului sa ajunga pe forum ,nu la anumita persoana!!!
Nu ca nu as dori sa corespondez ,dar mai multe sfaturi mar ajuta cu defectiunea pe care o am .Multumesc.
Nicora Alexandru
Incepator
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2008, 19:05
Localitate: Baia Mare
Maşina: mondeo1993 in 2005--mondeo2004 dci in2013

Re: raspuns lui Smiley

Mesajde toxicristi » 04 Mar 2008, 22:55

Incercand sa ii raspunzi lui Smiley, ai facut din greseala un subiect nou. Trebuia sa faci click pe butonul RASPUNDE sau pe QUICKREPLY, nu pe SUBIECT NOU.. L-am unit eu cu cel vechi.

Daca ai o nelamurire, atunci navigheaza in aria corespunzatoarea masinii tale (pe prima pagina mai jos), si fa un subiect nou, in care sa specifici, in titlu nelamurirea pe care o ai, iar in corpul(textul) mesajului sa nu te zgarcesti in informatii. Mesaj privat se poate trimite doar unei persoane, cand vrei sa ii comunici ceva care sa nu fie citit de toata lumea.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

multumiri

Mesajde Nicora Alexandru » 09 Mar 2008, 02:01

mersi,pentru sfaturi.
Nicora Alexandru
Incepator
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2008, 19:05
Localitate: Baia Mare
Maşina: mondeo1993 in 2005--mondeo2004 dci in2013

Re: raspuns lui Smiley

Mesajde Smiley » 09 Mar 2008, 07:55

Nicora Alexandru scrie:Merci de sfat...Totusi as dori ca subiectul mesajului sa ajunga pe forum ,nu la anumita persoana!!!
Nu ca nu as dori sa corespondez ,dar mai multe sfaturi mar ajuta cu defectiunea pe care o am .Multumesc.


Nicoara, uite un rezumat scurt de tot al modului de comunicare pe forum:
-un forum are mai multe sectiuni, in care exista topicuri. un topic este o discutie despre un subiect cat mai bine definit. ca sa deschizi un topic nou, poti folosi butonul New topic.
-un topic are posturi. posturile sunt mesaje ale utilizatorului, in interiorul topicului, referindu-se(speram noi, moderatorii) la subiectul topicului. ca sa postezi un astfel de mesaj, poti folosi butonul PostReply. mesajele sunt vizibile tuturor forumistilor.
-mesajele (sau PM-urile) sunt cele la care am crezut eu ca te referi tu initial. sunt mesaje trimise de catre un utilizator altui utilizator si nu pot fi vazute de catre ceilalti forumisti.
-forumul ofera si posibilitatea de Search, de cautare a unor cuvinte cheie in topicurile existente.

daca tu ai o problema (cu masina sau de alt fel), prima data ar trebui sa cauti (cu Search) sa vezi daca a mai avut cineva o problema asemanatoare si, daca da, sa continui discutia acolo. Daca nu gasesti nimic relevant, cauti sectiunea in care s-ar incadra cel mai bine problema ta si deschizi acolo un topic nou.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare.

Mesajde toxicristi » 09 Mar 2008, 10:20

Cu o mica adaugare, la traducerea in limba romana am pus accent pe folosirea cuvintelor in limba materna decat in engleza.
Astfel, pe forum, daca l-ai setat in limba romana, vei gasi :

topicuri = subiecte (cum ai pus tu intrebarea aici ; la fel ca primul butonul din stanga, "subiect nou")
replys = raspunsuri (raspunsuri date intrebarii din topic ; asa cum ti-a dat smiley si cu mine in acest subiect, butonul "raspunde")
posts = mesaje (toate articolele scrise, adica atat subiectele initiate cat si raspunsurile date)

mesaje private = cum zicea smiley

Deci structura va fi cam asa:
  • Indexul Forumului
    • Categorie
    • Categorie (ex : Diverse)
      • Sectiune
      • Sectiune (ex : Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă)
        • Subiect
        • Subiect(ex : "intrebare." - acest subiect)
          • Raspuns
          • Raspuns(ex : acest mesaj, pe care l-am scris eu aici)
          • Raspuns
        • Subiect
      • Sectiune
    • Categorie
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: intrebare.

Mesajde Nicora Alexandru » 12 Mar 2008, 00:29

ok
Nicora Alexandru
Incepator
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Feb 2008, 19:05
Localitate: Baia Mare
Maşina: mondeo1993 in 2005--mondeo2004 dci in2013


Înapoi la Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 13 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login