Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

Probleme forum!

Moderator: Automatistul

Re: Probleme forum!

Mesajde Mihai R » 10 Ian 2014, 07:24

Chiar daca nu merge tapatalk daca intrati acum de pe mobil forumul trece automat intr-o tema pentru telefoane si tablete. Tapatalk NU este printre prioritati. Sunt 40GB de poze care inca trebuie urcate.

- Volvo V90 2021 / B4 Polestar Engineered / 220CP / Thunder Grey / R-Design - 35.400km @ 01.2024
- Volvo XC60 2023 / B5 / 250CP / Thunder Grey / R-Design - 2.990km @ 01.2024
- Volvo V60 MK2 2020 / D4 / 190CP / Ice White / R-Design - 40.500km @ 01.2024
- Volvo XC40 MK1 2020 / T3 / 163CP / Glacier Silver / R-Design - 26.900km @ 01.2024

EX: Ford Focus MK3 2013 TOPIC DEDICAT // Skoda Superb MK3 2018 // Mini Cooper 2018 // Ford Mondeo MK5 2016 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Fiesta MK7 2016 // Ford Focus MK2 2008 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Kuga MK1 2008
Avatar utilizator
Mihai R
 
Mesaje: 5276
Membru din: 31 Mai 2008, 13:40
Localitate: Taunusstein Germania / Bucuresti Romania
Maşina: Volvo V90, B4 Polestar Engineered, 220CP, R-Design

Re: Probleme forum!

Mesajde Mihai R » 10 Ian 2014, 08:47

deejay_xb scrie:mereu forumul asta a avut probleme.. crapa tot timpul.. ori e hostu varza ori sunt puse chestii aiurea peste phpbb..
am si eu comunitatea mea dar nu am avut nici 1% din problemele clubford..


Permite-mi te rog sa =))

comunitatea ta
Statistici
Total mesaje 26518 • Total subiecte 2056

ClubFord
Total mesaje 1286914 • Total subiecte 85006 • Total membri 110881

- Volvo V90 2021 / B4 Polestar Engineered / 220CP / Thunder Grey / R-Design - 35.400km @ 01.2024
- Volvo XC60 2023 / B5 / 250CP / Thunder Grey / R-Design - 2.990km @ 01.2024
- Volvo V60 MK2 2020 / D4 / 190CP / Ice White / R-Design - 40.500km @ 01.2024
- Volvo XC40 MK1 2020 / T3 / 163CP / Glacier Silver / R-Design - 26.900km @ 01.2024

EX: Ford Focus MK3 2013 TOPIC DEDICAT // Skoda Superb MK3 2018 // Mini Cooper 2018 // Ford Mondeo MK5 2016 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Fiesta MK7 2016 // Ford Focus MK2 2008 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Kuga MK1 2008
Avatar utilizator
Mihai R
 
Mesaje: 5276
Membru din: 31 Mai 2008, 13:40
Localitate: Taunusstein Germania / Bucuresti Romania
Maşina: Volvo V90, B4 Polestar Engineered, 220CP, R-Design

Re: Probleme forum!

Mesajde john17 » 10 Ian 2014, 08:55

Mihai R scrie:daca intrati acum de pe mobil forumul trece automat intr-o tema pentru telefoane si tablete.

Ieri (9 ian) am intrat de pe tel sa vad daca a inviat si s-a incarcat forma desktop. la a 2-a vizita intr-adevar a luat varianta de mobil, ulterior insa tot desktop (de pe Android)...
Fara sa caut nod in papura, probleme de genul celor de pe clubford (mesaj de eroare cand nu e stapanul acasa, zile in sir de disparitie) nu am intampinat pe forumuri cu mult mai mari, dar nici pe altele mici gazduite acasa! Asa ca nu vad rostul postului care ia in deradere numarul mic de accesari, posturi etc.
Avatar utilizator
john17
1nsane Member
 
Mesaje: 2801
Membru din: 14 Sep 2011, 13:05
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW, Opel, VW, Yamaha

Re: Probleme forum!

Mesajde Mihai R » 10 Ian 2014, 09:07

Ok :)

- Volvo V90 2021 / B4 Polestar Engineered / 220CP / Thunder Grey / R-Design - 35.400km @ 01.2024
- Volvo XC60 2023 / B5 / 250CP / Thunder Grey / R-Design - 2.990km @ 01.2024
- Volvo V60 MK2 2020 / D4 / 190CP / Ice White / R-Design - 40.500km @ 01.2024
- Volvo XC40 MK1 2020 / T3 / 163CP / Glacier Silver / R-Design - 26.900km @ 01.2024

EX: Ford Focus MK3 2013 TOPIC DEDICAT // Skoda Superb MK3 2018 // Mini Cooper 2018 // Ford Mondeo MK5 2016 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Fiesta MK7 2016 // Ford Focus MK2 2008 ( TOPIC DEDICAT ) // Ford Kuga MK1 2008
Avatar utilizator
Mihai R
 
Mesaje: 5276
Membru din: 31 Mai 2008, 13:40
Localitate: Taunusstein Germania / Bucuresti Romania
Maşina: Volvo V90, B4 Polestar Engineered, 220CP, R-Design

Re: Probleme forum!

Mesajde Officer » 10 Ian 2014, 15:13

deejay_xb scrie:mereu forumul asta a avut probleme.. crapa tot timpul.. ori e hostu varza ori sunt puse chestii aiurea peste phpbb..
am si eu comunitatea mea dar nu am avut nici 1% din problemele clubford..


Ma bucur enorm ca in schimb ti-ai putut vinde produsele pe acest forum, asa cu toate problemele lui.

Eu sunt curios cati dintre utilizatori sunt dispusi sa plateasca o suma modica lunara sau anuala pentru o platforma perfecta asa cum isi doresc unii pe da boja.

Stim sa beneficiem de o chestie, sa ne plangem dar nu stim sa intrebam cu ce putem ajuta.
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Re: Probleme forum!

Mesajde deejay_xb » 10 Ian 2014, 18:31

VIPER - conteaza cat e de mare sau mica? pt ca hostul il alegi in functie de previziunile de dezvoltare / de nr de useri / de activitate / trafic ..
Mihai R - vezi mai sus..

Officer - eu ca si orice alt user de pe acest site v-am creat trafic si activitate, ati crescut in rang ati strans alti useri, ati facut bani din reclame etc, nu vad de ce trebuie sa va ajut eu sau alt user cu altceva; la Facebook Yahoo gmail youtube si alte situri se plateste o taxa ceva?!?

acum daca chiar ati ajuns asa cu intrebari penale - chiar sunt curios de cati bani faceti voi cu asociatia si cu situl lunar si unde se duc banii, pt ca dpmdv ar trebui luat/cumparat un hosting competent pt site tinand cont ca el e baza, ca sa nu mai zic ca totul se putea evita cu backup facut cu cap, cu securizare mai serioasa etc.. hai ca incepe sa imi placa discutia :D
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
deejay_xb
1nsane Member
 
Mesaje: 2463
Membru din: 18 Apr 2007, 12:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Porsche Cayenne Turbo twin-turbocharged 4.8L V8 500+ hp

Re: Probleme forum!

Mesajde Officer » 15 Ian 2014, 18:33

Habar nu am despre ce vorbesti. Eu sunt doar un alt user care are niste drepturi in plus pe forum pentru moderare si atata tot. Nici macar nu sunt membru in asociatie, nu iau niciun ban de la nimeni, nu ma intereseasa rankingul acestui forum, nici ce trafic are, nici cine face reclama aici si ma folosesc de el pentru informatii gratuit, am mai vandut una alta gratuit, mi-am facut chiar prieteni printre userii sai - adica am avut numai de castigat de pe urma lui asa ca mi se pare normal ca atunci cand mai are cate o problema sa nu ma isterizez de parca mi-ar datora mie forumul sau asociatia sau oricine alticineva ceva pentru ca "le-am generat trafic". Forumul exista datorita nou si noi avem nevoie de forum. E o relatie simbiotica si e normal ca atunci cand forumul are probleme sa incercam sa gasim solutii, nu sa dam in cap, sa tragem la raspundere, sa ne exprimam suburban.

Oricum cred ca o mare parte din acest trafic este generat de sectiunea comerciala care din punctul meu de vedere poate sa nici nu mai existe. Multi useri care nu aduc nicio valoare adaugata bazei de informatii de pe acest forum si care pentru a-si vinde marfa pe site-uri gen mercador, tocmai, okazii, e-bay etc ar trebui sa scoata ceva din buzunar.

Comparatia dintre clubford si yahoo, fb si altii de aceasta talie este amuzanta chiar si pentru mine care nu stapanesc acest domeniu. Compari mere cu pere. Compari platforme create pentru a face bani si sustinute inca de al inceputuri de angel investors cu sute de mii sau milioane de $ cu un forum auto incropit de niste pasionati ai marcii in cu totul alte scopuri din cate stiu eu; iar daca mi se confirma ca scopul a fost deturnat sau va fi deturnat ma voi distanta de clubford insa dupa cum se vede treaba de la mine, nu prea pare a fi vreo fabrica de bani.

Daca tu visezi numai bani si nu mai poti de grija altora ca s-ar putea sau nu s-ar putea sa faca bani, e problema ta dar nu mai imi spune mie ca am inceput cu intrebari penale si nu ma eticheta si incadra intr-o categorie din care nu fac parte daca nu stii cine sunt si ce fac.
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Re: Probleme forum!

Mesajde VIPER » 15 Ian 2014, 18:47

deejay_xb scrie:VIPER - conteaza cat e de mare sau mica? pt ca hostul il alegi in functie de previziunile de dezvoltare / de nr de useri / de activitate / trafic ..
Mihai R - vezi mai sus..

Officer - eu ca si orice alt user de pe acest site v-am creat trafic si activitate, ati crescut in rang ati strans alti useri, ati facut bani din reclame etc, nu vad de ce trebuie sa va ajut eu sau alt user cu altceva; la Facebook Yahoo gmail youtube si alte situri se plateste o taxa ceva?!?

acum daca chiar ati ajuns asa cu intrebari penale - chiar sunt curios de cati bani faceti voi cu asociatia si cu situl lunar si unde se duc banii, pt ca dpmdv ar trebui luat/cumparat un hosting competent pt site tinand cont ca el e baza, ca sa nu mai zic ca totul se putea evita cu backup facut cu cap, cu securizare mai serioasa etc.. hai ca incepe sa imi placa discutia :D

Eu pe scurt iti zic atat: habar nu ai ce vorbesti. Pana una alta nu vad sa scrie sub userul tau ca esti membru cotizant. Daca e sa te iau si eu la bani marunti cum ma iei implicit tu pe mine, cred ca pierzi. Habar nu ai cine sunt, ce am facut pentru aceasta comunitate si cum, ce si cat am investit (irelevant ca vorbim de timp sau bani sau ce vrei tu). Si toate le-am facut benevol si cu mare placere. Munca de moderator e de cacat, pentru ca toti iti scuipa in cap crezand ca e tarlaua lor si e democratie si pot face ce vor, cand si cum vor. Iar daca le aplici Regulamentul, sar de fund in sus. Nu, tata, un forum e despotism luminat, nu democratie. Vii la mine in casa? Apai te rog frumos (in prima faza) sa respecti niste reguli ale casei si, mai ales, sa respecti gazdele.

P.S. multumesc (si eu, si sunt convins ca si MihaiR) pentru "lectia de hosting". Din nou iti spun, habar nu ai cine sunt(em), ce nivel avem in domeniu si cate cunoastem.

Ca sa exemplific sa inteleaga toti: daca pe forum apare o **la din fier roz cu luminite si toti incep



apai ne ducem frumusel la Socola! Multumim, dar aia nu se cheama ajutor. Se cheama "Captain Obvious", doh!!!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Probleme forum!

Mesajde deejay_xb » 16 Ian 2014, 20:13

VIPER scrie:... habar nu ai cine sunt(em), ce nivel avem in domeniu si cate cunoastem....


daca voi aveti impresia ca pt mine sau alt user conteaza cine esti tu viper sau de cine vorbesti in acea fraza citata de mine mai sus e clara treaba.. esti un user la fel ca si noi pe acest site.

iar "habar nu ai ce vorbesti" poti sa ii spui cui vrei.. (halal explicatie, de obicei acesta este raspunsul cuiva care nu stie sa raspunda concret)

Comparatia dintre clubford si yahoo, fb si altii de aceasta talie este amuzanta - un exemplu exagerat poate, dar nu mere cu pere, sunt la fel situri auto-sustinute care NU CER TAXE de la useri! si te rog sa ma contrazici daca tu crezi altfel (repet e un exemplu exagerat dar cu aceeasi baza, plecând de la fraza "Eu sunt curios cati dintre utilizatori sunt dispusi sa plateasca o suma modica lunara sau anuala pentru o platforma perfecta asa cum isi doresc unii pe da boja")

si ca sa inchei discutia cu mariile voastre, eu (ca si alti cativa USERI de pe acest site) va atrageam atentia ca CEVA NU E BINE! (voi ati inceput cu intrebarile gen "blabla dar voi ce faceti", etc)

PS: puteti sa ziceti ce vreti in acest topic, pentru ca "eu habar nu am", chiar daca nu stiti cine sunt, ce experienta am, voi sunteti the best etc.. bye.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
deejay_xb
1nsane Member
 
Mesaje: 2463
Membru din: 18 Apr 2007, 12:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Porsche Cayenne Turbo twin-turbocharged 4.8L V8 500+ hp

Re: Probleme forum!

Mesajde Thor » 08 Feb 2014, 20:43

Salut, problema mea cu forumul este ca nu reusesc sa vad nici o poza, nici un atasament nimic, indiferent de sectiune.
Focus C-max 2.0 TDCI Titanium 2012
Avatar utilizator
Thor
Ford Freak
 
Mesaje: 234
Membru din: 15 Oct 2007, 11:31
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Anterior

Înapoi la Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login