Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE FORUMUL CLUBFORD

Moderator: Automatistul

PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE FORUMUL CLUBFORD

Mesajde hyperion_fre » 12 Mar 2008, 00:55

Nu stiu daca e bine postat aici dar ar trebui facuta o sectiune cu parerile celor care au cumparat de la cei ce vand diferite lucruri pe site sa ne facem o parere despre marfa lor.De exemplu la anvelope de ocazie si reesapate parerile sunt impartite uni zic ca nu sunt bune dar nu am vazut o parere in care sa zica ca e multumit.Deci asteptam pareri......
"Vezi-ti de drumul tau si alege din viata ce este bun; pentru nimicuri nu este timp suficient!"


“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”
Avatar utilizator
hyperion_fre
Incepator
 
Mesaje: 97
Membru din: 13 Noi 2007, 17:25
Localitate: M-Ciuc
Maşina: Ford Focus 2001, 1.6 , 101Cp

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde fuckeru » 12 Mar 2008, 07:12

Nu demult am cumparat o piesa de la o persoana care vinde piese prin intermediul siteului.Am luat tzeapa!!!Am primit de la el o piesa folosita desi el insista ca piesa e nou noutza.
Daca imi este permis am sa ii fac si o antireclama oferinduva mai multe detalii si divulgandui numele de user. :(
Avatar utilizator
fuckeru
Ford Freak
 
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2008, 14:32
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 2 1,6TDCI 90CP 2006 Hatch.Trend

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde hyperion_fre » 12 Mar 2008, 11:02

Chiar ar fi indicat sa dai si un nume de la cel care te-a tepuit sa stim pe viitor....poate cineva e multumit de respectivu si chiar rog sa scrie sa stim cu ce fel de comerciantzi lucram
"Vezi-ti de drumul tau si alege din viata ce este bun; pentru nimicuri nu este timp suficient!"


“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”
Avatar utilizator
hyperion_fre
Incepator
 
Mesaje: 97
Membru din: 13 Noi 2007, 17:25
Localitate: M-Ciuc
Maşina: Ford Focus 2001, 1.6 , 101Cp

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde fuckeru » 12 Mar 2008, 11:58

mai exact am cumparat un filtru de motorina de la acest user.in momentul cand am desfacut coletul (mi-a fost trimis prin posta)am constatat ca in interiorul filtrului se afla motorina. :-O iar pe capacul din plastic al preincalzitorului de motorina era topit pe unele portiuni.L-am sunat pe tip si i-am povestit necazul iar acesta a incercat sa imi explice cum ca filtrul este nou dar el il achizitioneaza de la o reprezentanta auto iar cei de acolo incearca filtrele inainte de a fi montate pe masini =)).Stau acum si ma gandesc la cati dintre cei care merg la reprezentante sa isi faca reviziile tehnice le sunt schimbate consumabilele cu adevarat(cu unele noi).Eu sunt mai mult ca sigur ca am primit de la dummy un filtru folosit.Am facut greseala sa il montez pe masina. :(
Avatar utilizator
fuckeru
Ford Freak
 
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2008, 14:32
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 2 1,6TDCI 90CP 2006 Hatch.Trend

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde alecsutzu » 12 Mar 2008, 12:22

eu am cumparat de pe emag.ro si sunt super super seriosi.....prompti, sinceri nu te amana, nu te amagesc. Sunt super.
Ultima oara am cumparat un router woreless, care s-a nimerit sa nu`l aiba pe scot, m`au sunat si s-au scuzat pana m`am plictisit sa le ascult scuzele :) si ca il trimit in secunda in care il primesc pe stoc. Sunt super de treaba....recomand cu drag.
http://www.casa-galbena.com

Cazare la cele mai mici preturi....
Avatar utilizator
alecsutzu
Proud Fiesta Owner
 
Mesaje: 3425
Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
Localitate: Radauti
Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde toxicristi » 12 Mar 2008, 16:39

Alecsutzu, e vorba de comercianti de pe acest site. Nu cred ca la emag au filtru de motorina.

Poate o sa reusesc sa implementez un user rating.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde alecsutzu » 12 Mar 2008, 16:43

aha...got it...nu am fost prea atent.! :) sorry!
carry on!
http://www.casa-galbena.com

Cazare la cele mai mici preturi....
Avatar utilizator
alecsutzu
Proud Fiesta Owner
 
Mesaje: 3425
Membru din: 28 Sep 2006, 11:19
Localitate: Radauti
Maşina: Fiesta 1.6TDCi 90CP

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde hyperion_fre » 14 Mar 2008, 21:13

Da e o idee f buna cu user rating.Bafta
"Vezi-ti de drumul tau si alege din viata ce este bun; pentru nimicuri nu este timp suficient!"


“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”
Avatar utilizator
hyperion_fre
Incepator
 
Mesaje: 97
Membru din: 13 Noi 2007, 17:25
Localitate: M-Ciuc
Maşina: Ford Focus 2001, 1.6 , 101Cp

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Huffy » 19 Mar 2008, 12:17

fuckeru scrie:mai exact am cumparat un filtru de motorina de la acest user.in momentul cand am desfacut coletul (mi-a fost trimis prin posta)am constatat ca in interiorul filtrului se afla motorina. :-O iar pe capacul din plastic al preincalzitorului de motorina era topit pe unele portiuni.L-am sunat pe tip si i-am povestit necazul iar acesta a incercat sa imi explice cum ca filtrul este nou dar el il achizitioneaza de la o reprezentanta auto iar cei de acolo incearca filtrele inainte de a fi montate pe masini =)).Stau acum si ma gandesc la cati dintre cei care merg la reprezentante sa isi faca reviziile tehnice le sunt schimbate consumabilele cu adevarat(cu unele noi).Eu sunt mai mult ca sigur ca am primit de la dummy un filtru folosit.Am facut greseala sa il montez pe masina. :(


Treaba asta mi se pare de toata jena...chiar ar trebui sa avem in vedere o metoda de reclamare...
Avatar utilizator
Huffy
 
Mesaje: 4692
Membru din: 07 Iun 2005, 19:51
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde hyperion_fre » 19 Mar 2008, 23:51

A cumparat careva anvelope de ocazie,sunt bune de ceva?
Sau anvelope reesapate?
"Vezi-ti de drumul tau si alege din viata ce este bun; pentru nimicuri nu este timp suficient!"


“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”
Avatar utilizator
hyperion_fre
Incepator
 
Mesaje: 97
Membru din: 13 Noi 2007, 17:25
Localitate: M-Ciuc
Maşina: Ford Focus 2001, 1.6 , 101Cp

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Maskatu » 21 Mar 2008, 22:09

anvelope de ocazie depinde... daca sunt unele cu putini km pot sa merite.. dar 2 anvelope costa 200-250 ron deci nu e asa mult, iar alea resapate au si ele taina lor.... sunt si ele bune dar dupa un anume nr de km incepe sa se desprinda cauciucu care a fost introdus ulterior la resapare.
Maskatu
1nsane Member
 
Mesaje: 2268
Membru din: 25 Oct 2007, 00:26
Localitate: sat Bucuresti

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Huffy » 22 Mar 2008, 01:02

back ontopic va rog...
Avatar utilizator
Huffy
 
Mesaje: 4692
Membru din: 07 Iun 2005, 19:51
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde link2 » 22 Mar 2008, 09:33

Eu am cumparat de la FOR CAR si sunt 100% multumit. Se pricep bine la ford si au preturi bune.
Avatar utilizator
link2
1nsane Member
 
Mesaje: 1463
Membru din: 07 Ian 2008, 14:36
Localitate: Cluj
Maşina: focus2 hb sport, 1.6 tdci

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Florin21 » 26 Mar 2008, 23:10

Hai sa va zic ce am patit eu:
Saptamana trecuta am sters cu anvelopa o bordura, rezultatul fiind o taietura de 1cm pe lateral. asa ca a inceput nebunia de rigoare ptr. procurarea unei anvelope asemanatoare, sau a altora noi sau mai putin noi. Zis si facut... Dupa cautari am gasit la cineva care vindea aici pe forum 4 anvelope second-hand la un pret acceptabil. Am luat legatura sambata cu el am convenit pretul si a ramas ca miercuri sau joi un prieten sa se prezinte la el la Brasov sa le ridice. Cand am vorbit cu el i-am precizat ca sunt un om de cuvant si ce am stabilit ramane stabilit chiar daca eu sunt oltean si pe la noi se mai poarta si tepele si ca ma bucur ca el este cam ''ardelean'' si ii stiu ca oameni de cuvant deci nu am de ce sa-mi fac griji. Aseara cand am vorbit cu el si sa-l intreb la ce ora il poate contacta prietenul meu ptr. a ridica cauciucurile a aparut un semn de intrebare in sensul ca ar mai exista cineva care doreste sa vada cauciucurile. I-am adus aminte ce am discutat cu el si i-am precizat ca sper ca sa nu ma dezamagesca..., pana la urma a ramas convenit sa-l caut in jur de ora 09. A doua zi telefonul lui era inchis si stai si suna ca fraierul de la 08.30 pana pe la ora 17.28 cand a binevoit sa-si deschida telefonul. Raspunsul care a venit, dupa mine, putin credibil, a fost ca in cursul noptii masina i-a fost sparta si i-a fost furat tot din ea inclusiv cauciucurile pe care le avea pe bancheta din spate, nu mai avea curent la telefon si a pierdut toata ziua pe la politie..., in jur de ora 16 vindea ceva pe aici pe forum..., se pare ca hotii i-au mai lasat cate ceva... =)) =)) =)) Preferam sa-mi zica domne' nu mai bate drumul degeaba de la Valcea la Brasov, le-am dat cu un pret mai bun la altcineva sau nu mai vreau sa ti le dau tie..., imi place omu' care are curajul sa zica in fata ce are de zis. Nu are sens sa-i zic numele de user il las sa se bucure... Daca citeste mesajul nu am decat sa-i zic ca nu mi-au placut si nu or sa-mi placa niciodata oamenii care nu stiu sa se tina de cuvant!
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde catser » 27 Mar 2008, 08:43

Florin21 : ar fi bine sa spui si numele individului neserios, ca sa nu mai pateasca si altii acelasi lucru...
Fiecare popor are conducatorii pe care-i merita.
Avatar utilizator
catser
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 04 Mai 2007, 10:33
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Fiesta Comfort 2007 1.25i 75CP Tango

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde xdocx » 27 Mar 2008, 09:07

am luat 4 jenti de la cuculete!---prompt, intelegator, serios---RECOMAND
am luat 16 prezoane de la deejay_xb--prompt, serios---RECOMAND
am luat cotiera de la Fiesta 1.25i--serios, prompt----RECOMAND
iar de FORCAR nu mai zic--RECOMAND CU CALDURA
FORD FIESTA 1.3i, 2005, HATCHBACK , 3 USI, Albastra (sau Deep Navy cum ii zic ei)! "Fieruta" pe numele ei!
Avatar utilizator
xdocx
1nsane Member
 
Mesaje: 1151
Membru din: 17 Sep 2007, 14:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2004 1.3 60cp

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Florin21 » 27 Mar 2008, 12:23

catser scrie:Florin21 : ar fi bine sa spui si numele individului neserios, ca sa nu mai pateasca si altii acelasi lucru...

Individul a reactionat imediat si mi-a si lasat un mesaj pe privat ca ''nu aveam contract si ca daca vroiam cauciucuri trebuia sa caut la hipermarket'', la telefon nu putea sa-mi raspunda, sa-mi dea un e-mail sau sa-mi lase un mesaj pe forum, in schimb cum l-am ironizat a fost promt si a reactionat cum ma asteptam... I-am raspuns... Daca continuua, o sa-i fac numele public... Nu suport oamenii care nu se tin de cuvant!
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde chiar_el » 27 Mar 2008, 14:03

Ai o retinere in a-i face numele public? Spune ca e vorba de userul cu care esti in contradictie aici: viewtopic.php?f=130&t=13999&st=0&sk=t&sd=a#p210022
Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea
Nota: nu lasati cheia in portbagaj deoarece este necesara la deschidere. (instructiuni de utilizare Logan, pag 3.17)
Avatar utilizator
chiar_el
 
Mesaje: 983
Membru din: 06 Noi 2007, 19:17
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus
VIN: WF05XXGCC5GL85496

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde adicristea » 27 Mar 2008, 14:52

Trebuie sa dau si eu un MARE plus user-ului FORCAR - prompt, care se implica, care ajuta cu informatii, nici o intrebare nu este lasata fara raspuns, ma si mir cand are timp!
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde titocus » 19 Apr 2008, 17:51

Eu il recomand pe ford_mazda la categoria piese auto!
Comenzile le fac prin telefon (nu pe forum). O singura data mi-au fost trimis din greseala 1 set de presuri spate in loc de presuri fata. A doua zi am trimis pe cheltuiala lui inapoi presurile, a 3-a zi le-am avut pe cele corecte si am primit scuzele de rigoare. :)
Mentionez ca iau piese pt. cele 2 masini Ford Mondeo detinute, inclusiv pt. prietenii care au Ford tot de la el. De asemenea si mecanicul meu tot de acolo ia piese (in special pe cele originale), factura a fost corecta si prezenta de fiecare data.
De la Forcar am comandat o singura data.
Il recomand fiindca e serios. Daca piesa este pe stoc a doua zi este la mine cu siguranta :)

Am cumparat si de pe http://www.be-loud.ro . Sunt seriosi si ei. Am comandat din greseala un Radio CD cu afisaj alb in loc de verde, i-am sunat dupa o ora, i-am rugat sa modifice comanda si nu a fost nici o problema. Mi-a placut la ei ce conditii de livrare au (desfacutul coletului in prezenta curierului rapid, verificarea integritatii acestuia si prezenta facturii).
Mondeo 3 TDDi, Aquamarine Frost Pearl M/S
Focus 1 1.6 16V, Pacific Green
Mondeo 4 EcoBoost
Focus 3 TDCi
*Ce fac pe acest forum este in totalitate benevol, fara vreun beneficiu.*
Avatar utilizator
titocus
1nsane Member
 
Mesaje: 13312
Membru din: 12 Iun 2006, 15:46
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Mondeo 3 TDDi, Focus 1.6 16V, Mondeo 4 EcoBoost, Focus 3 TDCi

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde stdanm » 22 Apr 2008, 14:54

FORCAR foarte bun
in schimb am cumparat de la alt user o janta "noua, rulata maxim 100 km". din pacate cand a ajuns la mine, janta in afara ca avea mici zgarieturi pe ea, zgarieturi care la mine nu se vedeau dupa 7000km, mai era si stramba (lucru vazut la vulcanizare). deci cu grija la ce cumparati de la useri care trimit prin curier.


ideea cu user rating mi se pare foarte buna.
Avatar utilizator
stdanm
Gold Member
 
Mesaje: 759
Membru din: 20 Mai 2007, 18:51
Localitate: Bucuresti, Nord

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde catser » 23 Apr 2008, 08:39

@stdanm
de ce nu dai numele userului ?....ca sa ia si altii aceeasi teapa?....scopul acestui topic este tocmai acela de a ne feri de teparii de pe forum !
Fiecare popor are conducatorii pe care-i merita.
Avatar utilizator
catser
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 04 Mai 2007, 10:33
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Fiesta Comfort 2007 1.25i 75CP Tango

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde stdanm » 23 Apr 2008, 09:14

catser scrie:@stdanm
de ce nu dai numele userului ?....ca sa ia si altii aceeasi teapa?....scopul acestui topic este tocmai acela de a ne feri de teparii de pe forum !

:-?? nu stiu... userul este laudat mai sus, "cuculete" se numeste. dupa ce i-am spus ce si cum, el a fost destul de ok, adik a zis ca nu e a lui, ca a vandut-o pentru cineva si s-a oferit sa plateasca pentru indreptarea ei. nu m-a mai interesat asta, eu luasem janta aia drept noua, sa o am in caz ca... adik nu aveam nevoie neaparata de ea. si cam atat. din acest motiv ziceam daca ar fi posibila implementarea user rating, ar fi super. adik ai vedea ca omu e 98% serios sau nu :D
Avatar utilizator
stdanm
Gold Member
 
Mesaje: 759
Membru din: 20 Mai 2007, 18:51
Localitate: Bucuresti, Nord

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde irsido » 14 Aug 2008, 14:39

Eu recomand FORCAR, de unde am cumparat tot ce am avut nevoie si au fost livrate in cele mai bune conditii.
Pentru cei care vor sa cumpere SH ceva, le recomand sa caute intai piesele/accesoriile noi si o sa vada ca nu e prea mare diferenta la pret, si o sa se evite astfel de neplaceri.
Mondeo Mk4 2.0i
Avatar utilizator
irsido
1nsane Member
 
Mesaje: 1159
Membru din: 24 Mar 2007, 16:45
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo Mk4 2.0i

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde Florin21 » 15 Aug 2008, 23:26

Toata stima intr-adevar ptr. cei de la Forcar, doua chestii as avea insa sa le reprosez:
- unu: pretul pe care l-am primit pe oferta pe PM nu a fost acelasi cu cel din magazin care a fost mai mare uneori cu 10-20lei si asta nu o data mi s-a intamplat de mai multe ori, dar treaca-mearga;
- si doi, filtrul de benzina pe care l-am cumparat de la ei nu a fost original a fost ceva mai mare si fara colierul acela cu care se fixeaza de caroserie si am fost nevoit sa fac o improvizatie...
In rest fara cuvinte, ptr. rapiditatea cu care raspund solicitarilor iar in privinta preturilor deocamdata sunt cei mai buni. :D
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde adyamg » 02 Sep 2008, 19:11

Cei de la Forcar sunt destul de seriosi si puteti si negocia cu ei. Spre exemplu eu am aflat asta fara sa vreau, adica discutanta cu reprez de vanzari nush cum a ajuns el sa zica ca imi da o reducere la placutele de frana. Nu a fost ceva considerabil insa data viitoare o sa am grija sa aduc eu vorba despre reducere :)
adyamg
1nsane Member
 
Mesaje: 8305
Membru din: 01 Apr 2008, 23:25
Maşina: Ford Focus 1.6 Zetec

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde andoruls » 02 Sep 2008, 19:18

Da legat de pret as putea sa zic ca uneori nu se tin de ceea ce spun...i-am sunat cu 2 ore inainte de a ma duce pentru un filtru de ulei acolo fara sa spun ca sunt membru club ford si au zis..30 ron...ajung la ei pe la 17 si cand spun ce vreau primul pret 35 ron :-t ..ii zic am vb mai devreme cu cineva de la dumneavoastra si a zis 30 ron ....EL : aaaa daaa??? Bine haide pt dumneavoastra ca sunteti Membru Club Ford dar el este 35 ron ..WTF :| nu stiu dar 4 zile inainte luase cineva cu 26 ron :-?? ciudat nu..iti vine sa le dai cu firma in cap....

La capitolul promtitudine intradevar palaria jos....
Ford Focus Titanium Ecoboost 150
Avatar utilizator
andoruls
1nsane Member
 
Mesaje: 2041
Membru din: 23 Feb 2007, 02:59
Localitate: Bucuresti/Rm. Valcea
Maşina: Ford Focus 1.6 EcoBoost 150
VIN: WF0KXXGCBKBD10918

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde wanna » 04 Sep 2008, 19:04

eu tot ce am cumparat am luat de la forcar, am trimis mail seara si dimineata la 9:00 aveam deja raspuns.
Ce imi place este ca imi dau mai multe variante de pret pentru acelasi produs (realizat de firme diferite), si pot sa imi aleg in functie de ce am in buzunar la momentul respectiv.
NU mi s-a intamplat niciodata sa imi dea un pret pe mail si cand ajung la ei imi zica altceva.
Imagine
Avatar utilizator
wanna
Supergirl
 
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Iun 2007, 15:51
Localitate: Bucuresti - Braila
Maşina: Ford Ka
VIN: 10293847561029384

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde ovidiutzx » 13 Sep 2008, 15:56

andoruls,286745 scrie:Da legat de pret as putea sa zic ca uneori nu se tin de ceea ce spun...i-am sunat cu 2 ore inainte de a ma duce pentru un filtru de ulei acolo fara sa spun ca sunt membru club ford si au zis..30 ron...ajung la ei pe la 17 si cand spun ce vreau primul pret 35 ron :-t ..ii zic am vb mai devreme cu cineva de la dumneavoastra si a zis 30 ron ....EL : aaaa daaa??? Bine haide pt dumneavoastra ca sunteti Membru Club Ford dar el este 35 ron ..WTF :| nu stiu dar 4 zile inainte luase cineva cu 26 ron :-?? ciudat nu..iti vine sa le dai cu firma in cap....


Diferenta de pret nu a fost din cauza ca membrii ClubFord au reducere la ei ? Parca asa era regula, ei vand produse pe forumul nostru, dar dau o reducere fata de ce vand in magazin.
Fiesta 1.25 75CP 2007 Sea Grey
ex: Escort 1.1 50CP 1985 Blue
Imagine
Avatar utilizator
ovidiutzx
Ford Freak
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Aug 2006, 18:30
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Fiesta 2007 1.25/ 75CP Sea Grey; Escort 1985 1.1/ 37KW

Re: PARERI DE LA CEI CE AU CUMPARAT DE PE SITE...

Mesajde altauprieten » 21 Feb 2009, 23:48

Eu ii MULTAM lui ST_STYLE pt ajutor ( piese , livrare si asistenta),
Super sa te aiba omul aproape la nevoie ! Succes la toate ale tale !
Ex Ford Focus 2
Avatar utilizator
altauprieten
Ford Freak
 
Mesaje: 166
Membru din: 17 Mai 2007, 13:45
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus 2 TDCI // B-65-TGZ
VIN: WF05XXGCD55M11110

Următorul

Înapoi la Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login