Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

un tepar (sau mai multi?)

Moderator: Automatistul

un tepar (sau mai multi?)

Mesajde dan_mesterel » 28 Oct 2009, 14:10

Sal,
Avand nevoie de airbagurile frontale, am cautat pe net si, fiind o zi neagra pt mine, am luat legatura cu "autosibish", aka Cristi ( :-/ ), tel 0744845698. I-am dat datele masinii si mi-a zis ca are, ca vor fi aduse din Spania. Dupa un timp m-a sunat un alt tip de pe un nr de Spania (Ionut :-/ ), mi-a dat un nr. de cont sa virez un avans pt incredere. Pret total 350 euro! Am virat 50 lei (cont Homoranu Radu), am primit coletul prin fan curier: adresa de cluj Autohouse Europa, str Zorilor, tel 0742023707. (colegii din cluj, exista?). M-am dus la service si surpriza: airbagurile nu se potrivesc. Sun la nr de pe colet iar tipa care rasp zice ca a fost doar intermediar, dar ionut e serios si imi va trimite alte airbaguri sau returna banii. Ii cer si imi da un nr de romania al acestui Ionut (0758412653). Ca sa nu il stresez pe om, il sun la termene rezonabile si incepe sa ma duca cu presul:ba ca e in Sp, ba ca sa mai pun nush ce rezistente, ba ca a gasit doar pe cel de la pasager, in final nu mai rasp la tel. nici ceilalti. Mai mult trimite sms sa nu il mai frek la melodie ca nu a rez nimic, sa nu il stresez aiurea. Atunci ii propun sa imi trimita doar airbagul pe care il are si dif de bani si la cererea lui, ii trimit adresa. Cred ca degeaba! Am incercat iar sa sun, am trimis sms, nimic.
Din ce am constatat: pe club opel si club ford apare un individ radu1981 - tot unul dintre astia este. Ei sunt din Sibiu sau Cluj, desi pe cl opel zice ca e din Iasi. Oricum sunt niste boscheti de tzepari.
Asa ca aveti grija! Au mai multe nr de tel si o gramada de anunturi pe net. Nu dau acte la marfa.

Stima,

Dan


PS: Vand airgaguri frontale ff 1 cu o singura mufa (cel de volan cu sigla mica) - Superoferta!
Sa dam dovada de solidaritate:
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=2&t=89574
Avatar utilizator
dan_mesterel
Member
 
Mesaje: 368
Membru din: 02 Dec 2008, 17:54
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Focus 1,8 TDCi, 115 cp, 2003
VIN: wf0axxgcda3s07431

Înapoi la Feedback . Reclamaţii . Sugestii . Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login