Switch to full style
Răspunde

Probleme la autentificare/logare

02 Dec 2009, 10:18

Sunt mai multe cauze ce ar putea duce la aparitia problemelor de autentificare

  • Nu ma pot autentifica sau dupa autentificare, dupa afisarea a 2-3 paginii, nu mai sunt autentificat
    Aceasta este, in general, o problema de cookie-uri. Pentru inceput, puteti sterge cookie-urile folosind linkul acesta : ucp.php?mode=delete_cookies
    In cazul, rar, in care modalitatea de mai sus nu da roade, cookie-urile vor trebui sterse manual din browser-ul dumneavoastra
    • Mozilla : Meniul Tools -> Options -> Tab-ul Privacy -> Sectiunea Cookies -> Show Cookies -> Search : clubford -> Selectati tot si click pe Remove Cookies
    • IE : Meniul Tools -> Internet Options -> Tab-ul General -> Sectiunea Browsing History -> Settings -> click pe View Files -> cautati (F3 sau Ctrl+F) dupa clubford -> stergeti fisierele "cookie:administrator@clubford.ro/" si "cookie:administrator@www.clubford.ro/"
    Daca cele de mai sus nu functioneaza, cereti o parola noua.

  • Am uitat parola (daca nu va da mesajul "Aţi introdus o parolă greşită", inseamna ca NU e o problema de parola, deci nu e necesar sa o schimbati - urmati pasii de mai sus)
    Daca ati uitat parola, faceti click aici.

  • Cont nou creat sau parola proaspat schimbata, cont inactiv
    La crearea unui cont sau la resetarea parolei, primiti un e-mail pe adresa specificata care contine username si password, dar si, sub acestea, un link pentru activare, pe care trebuie sa dati click ca sa se reactiveze contul.
    Daca nu ati primit acest e-mail, faceti click aici.

Re: Probleme la autentificare/logare

01 Ian 2011, 11:44

Salut am si eu aceasta problema nu mai pot sa ma loghez nici pe ie. sau mozzila si am cerut o noua parolasi tot nu vrea dupa ce am activato dar pe google pot. De ce. mersii

Re: Probleme la autentificare/logare

29 Oct 2012, 11:12

Siteul nu-mi permite sa bifez casuta: "autentifica-ma automat". La fiecare vizita a siteului este necesar sa ma autentific. BUG?

Browser: firefox 16.0.2

Re: Probleme la autentificare/logare

02 Noi 2012, 13:15

Se uita cineva prin aria asta?

Re: Probleme la autentificare/logare

03 Noi 2012, 09:21

Foloseste fereastra de autentificare (link cu acelasi nume), nu member login (pop-up-ul care apare).

Re: Probleme la autentificare/logare

03 Dec 2012, 13:30

Buna ziua.
Atunci cand accesez forumul de pe mobil, dupa putin timp (1 minut) nu mai sunt logat.
Folosesc un telefon cu ultima versiune de android 4.2.1 si dolphin browser.
Tine de ceva setari?
Multumesc

Re: Probleme la autentificare/logare

19 Dec 2018, 13:37

Salut,

Vreau sa schimb parola si adresa de email asociate contului, dar primesc mesajul de eroare anexat.
Care ar fi motivul si care e rezolvarea?

Multumesc.
Fişiere ataşate
Clipboard01.jpg

Re: Probleme la autentificare/logare

19 Dec 2018, 13:58

salut, cred ca adresa de mail nu mai este permisa. Incearca sa folosesti o alta adresa de mail...

Re: Probleme la autentificare/logare

19 Dec 2018, 20:24

Se poate schimba doar parola. Adresa de e-mail rămâne aceea care s-a utilizat la crearea contului.

Re: Probleme la autentificare/logare

12 Aug 2019, 18:06

da cu tapatalk ce s-a intamplat?

Re: Probleme la autentificare/logare

12 Aug 2019, 20:51

upgrade la forum, versiune noua de PHP, inca ne chinuim pentru ca avem mult cod vechi.
Răspunde