Switch to full style
Răspunde

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

05 Mar 2012, 19:28

Facelift-ul e binevenit. Arata binisor si ceva mai "profesional" asa un pic, fata de cel precedent.
Viteza de incarcare a paginilor s-a marit, deci foarte bine, acest lucru apreciez foarte mult.
Pe parcurs, daca mai gasesc ceva, va mai zic. Momentan, atat!
Felicitari designer-ului si adminilor pentru idee si initiativa.

LE:
1.template-ul "cristaline" e groaznic, probabil e facut pentru monitoare cu rezolutii foarte mici, pentru ca totul este extrem de inghesuit...
2.prosilver e vechi antic si cel putin design la nivel de baza.
3.Eu merg pe subsilver.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

05 Mar 2012, 20:20

Cum adica e inghesuit sau in centru!?..ca la mine se vede pe tot ecranul la fel la toate fonturile alea,dar in afara de subsilver celelate doua sunt hidoase,nu imi plac,la fel si emoticonii faislift astia :mrgreen:
Am vazut ca se misca mai cu talent acum,e mai bine asa.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 00:07

Dap! felicitari, arata chiar foarte bine facelift-ul.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 00:08

Nu reusesc sa intru in forum cu Firefox (introduc userul si parola, imi zice ca m-am logat, dar nu am voie sa accesez sectiunile, de ex. Focus) asa ca am trecut la IE. In rest felicitari pt efort.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 09:43

Va salut ! Am de vanzare brate fata pentru ford mondeo.! este interesat cineva? :)

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 09:50

La mine nu functioneaza corect "View active topics" Imi arata doar o mica parte din ultimele posturi Am incercat cu explorer si cu mozilla si la fel

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 10:13

Galeria cu poze?!

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 17:47

Bine venit facelift-ul mai ales ca acuma se misca mai bine, cu viteza melcului de la OMV :D
Se pare ca s-a rezolvat si problema cu instiintarile pe mail despre noi mesaje in topic-urile unde suntem abonati.
Spor la treaba...app, conditiile alea de utilizare ale forumului unde se gasesc pana la urma?
Si nu am niciun raspuns referitor la formularul de inscriere, cine stie cunoaste..........

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 18:15

felicitari se "misca " mult mai bine iar facelift-ul arata foarte bine ...

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

06 Mar 2012, 22:22

la mine nu merg link-urile de la DIY, imi zice page not found a mai patit cineva asta?

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

07 Mar 2012, 12:05

O sugestie, sper ca e locul potrivit pentru asa ceva.

La pagini de genul - "View new posts", ce nu este link catre topic sa fie cu un font o idee mai mic - data, initiatorul, etc. Asa ar iesi mai mult in evidenta link-urile pe care sa dai click.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

07 Mar 2012, 15:16

Logarea pe invizibil nu mai e valabila?
Emoticonuri de kko
Nu e de neobisnuit dar butonul din stanga NEW TOPIC e cam ciudat pus acolo

Se misca mai usor
Restul mai vedem

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

07 Mar 2012, 23:59

De ce nu ma retine logat?...si dupa un anume timp,ma delogheaza singur...wtf? ce nu stiu sa fac eu? :lol:

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 08:15

Facelift-ul arata binisor.Asta nu inseamna ca este si mai util.Lipsesc'Galeria de poze'precum si multe discutii din topic-uri nu se mai regasesc.Mai trebuie lucrat.
Ford for ever

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 09:24

nu pot sa atasez jpg-uri la post-uri, desi fisierele au sub 150 KB; sau nu fac eu bine ?

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 10:02

test jpg

mesaj: Ne pare rău, cota fişierelor ataşate a fost atinsă.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 10:20

Felicitari pentru munca depusa, apreciez efortul depus, dar... va rog daca se poate un raspuns si o rezolvare la cele sesizate mai jos:

- La mesaje private atunci cand se incearca atasarea unei fotografii da mesajul urmator: Ne pare rău, cota fişierelor ataşate a fost atinsă.
- Functia de "search" - cautare - nu mai intoarce atatea rezultate ca si altadata... Am dat o cautare dupa urmatoarele cuvinte "proiectoare Ford Focus Mk1" si mi-a intors un singur rezultat... si acela din sectiunea de vanzari... doream sa il ajut pe un user de pe forum cu un tutorial legat de montarea de proiectoare pe Ford Focus Mk1... pana la urma am luat la mana toate topicurile din sectiunea Ford Focus Mk1 pana ce am gasit ce imi trebuia...
- De ce nu mai este afisat la fiecare user in parte, sub avatar, toate datele de la profil...?!
- Unde a disparut sectiunea in care puteam vizualiza membri afiliati unui anumit grup, de exemplu "Grupul ClubFORD Rm.Valcea"...?!
- De ce nu se mai este activa optiunea de a adauga un URL...?!
- Foarte multi dintre noi - cel putin eu - aveam salvate in bookmarks-ul browser-ului de internet link-uri care faceau trimitere directa la anumite topicuri ce contineau tutoriale foarte utile... cand incerci sa cauti dupa acel link apare mesajul urmator: 404 Page Not Found... Se poate rezolva cumva...?! Unele topicuri sau discutii sunt foarte vechi si pentru gasirea lor trebuie sa pierzi timpul in gasirea lor.
- Emoticons-urile acestea care sunt acum, se pot inlocui cu cele vechi...?! Nu sunt deloc expresive.

Va rog..., va respect munca si efortul depus, stiu ca nu toate problemele ridicate isi pot gasi rezolvarea peste noapte dar, ar fi bine fie rezolvate, pe rand puctual...
Cine a mai sesizat alte disfunctionalitati in comparatie cu versiunea veche a forumului, ii rog sa le aduca in atentie si sa le expuna aici.
Voi adauga acest mesaj si pe topicul << Cum merge site-ul nostru? Probleme? 3.0 >>

Cu respect...

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 11:10

subscriu la ceea ce zis Florin21, aceleasi probleme le am si eu, e destul de frustrant sa nu mai mearga search-ul pt tutoriale mai ales ca erau foarte utile pentru cei mai noi pe aici. Sper sa se rezolve cat mai repede, o zi buna

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 13:21

ingineer scrie:la mine nu merg link-urile de la DIY, imi zice page not found a mai patit cineva asta?


Incearca sa pui in loc de www.clubford.ro/blablabla... forum.clubford.ro/blablabla...
au mutat forumul de un subdomeniu si inca nu au reusit sa actualizeze toate linkurile.

O zi suuper!

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 21:38

Merci mult pentru raspuns. Am facut asa cum ai zis si a mers.
O seara buna.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

08 Mar 2012, 23:22

merge, merge!
frumos!

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

09 Mar 2012, 09:45

In profil nu mai exista VIN si link-ul catre galeria personala. In plus, la posturi nu este afisata informatia despre masina.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

09 Mar 2012, 14:34

Oare citeste cineva din staff ce scriem noi aici?

Face cineva ceva in privinta rectificarii problemelor sesizate? E deja frustrant sa obtii doar 3 rezultate la o cautare.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

10 Mar 2012, 00:55

Nu reusesc sa adaug poze la anunt. Zice ceva de genu: Ne pare rau....................

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

10 Mar 2012, 01:03

Daca ati citi ce s-a scris in mesajele anterioare ati vedea ca au mai fost semnalate aceste probleme.
Mutarea s-a facut cu ceva probleme; pe bucatica de forum de test care a rulat o perioada in paralel cu cel vechi a fost totul aproape ok, dar nu s-au putut testa mai multe facilitati (cum e galeria de poze, atasamentele.. etc). Pt. ca exista o incompatibilitate la nivel de sintaxa intre varianta veche si aceasta, cea noua, mai dureaza ceva pana totul va fi 98% functional :D - se lucreaza manual la remedierea problemelor, nu e ceva care sa se poata face automat.

Aveti putina rabdare; se lucreaza.. dar sunt putini cei care stiu ce trebuie facut si au si ei scoala / serviciu / guri de hranit :P

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

10 Mar 2012, 10:11

Nu e vorba de lipsa de rabdare, am avut impresia ca upgrade-ul este complet...

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

11 Mar 2012, 10:50

Am mai observat o problema de care nu am citit pe aici. Este legata de login pe un telefon cu WinMo 6.5 si browser Opera, si anume, in prima pagina bag datele de login si dupa ce apas Login in pagina noua vad buton de logoff semn ca autentificarea s-a facut ok. Apoi pagina este automat redirectionata catre board index. Aici apare ca nu as fi logat. Cumva se pierd datele de login...

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

13 Mar 2012, 07:53

Arata super fata de cel de dinainte, dar am o problime cand incerc sa accesaz unul din link-urile postate la sectiunea <Rezumat Topicuri> din categoria <Ford Focus 2> primes urmatoarea eoroare 404 Page Not Found. Este normal ?

Multumesc si mult succes in continuare!!!!!!!!!

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

13 Mar 2012, 08:47

Incearca sa modifici www.clubford.ro cu forum.clubford.ro in link-urile care iti dau 404.

Re: Bine ati venit la ClubFord Facelift

13 Mar 2012, 09:02

daca modific cum ai scris mai sus merge .... multumewc mult
Răspunde