Asociaţia ClubFord România

probleme schimbator fiesta 1.4 tdci

Discuţii, detalii, propuneri, nelămuriri şi înscrieri în Asociaţia Non-Profit ClubFord România

probleme schimbator fiesta 1.4 tdci

Mesajde cichirdan » 26 Aug 2016, 14:31

Salutare,

Sunt nou in acest club; am achizitionat, de putin timp, un ford fiesta 1.4 tdci, pana aici totul bine :) :) :) : pret cumparare oki, masina inscrisa pe ro, taxa platita si nerecuperata, consum foarte bun, de fapt acesta a fost motivul alegerii acestei masini,in fine, ieri cand ma intorceam de la servici pana sa ajung acasa, in urma cu 700 de metri am simtit ca nu mai intra masina in viteza :( :( :( si ca schimbatorul doar mesteca acolo in gol, pana la urma cred ca am nimerit a treia si am ajuns acasa,cu greu si cu miros de ambreiaj :(( . Apoi am zis s-o duc la un service dar daca incerc s-o las pe liber ramane de fapt in viteza, in care nu stiu, si nu mai pot pleca cu ea de pe loc :(( . Ce pot face ??? :-?? De la ce sa fie ??? :-/ Sa fi sarit timoneria ??? :-S Daca I s-a mai intamplat cuiva, daca ma puteti ajuta orice ar fi apreciat, sau daca e cineva priceput si poate sa vina sa se uite la ea ?

Multumesc anticipat :D :D :D
cichirdan
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Aug 2016, 14:06
Maşina: Ford

Înapoi la Asociaţia ClubFord România

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login