Asociaţia ClubFord România

Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Discuţii, detalii, propuneri, nelămuriri şi înscrieri în Asociaţia Non-Profit ClubFord România

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 10 Mar 2008, 23:25

mai cititi din cand in cand topicu ala blocat in care scriu numai io, si o sa vedeti care e statusul curent al lucrurilor
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde verga_Cip » 11 Mar 2008, 15:35

Oameni buni...ca orice lucru bine facut, dureaza un pic pana se pune pe roti treaba. Dureaza pentru ca cei implicati mai si lucreaza (au servici), dureaza pentru ca cei de care depindem, dau termene sau isi dau termene (vezi cazul avocatei care spune, ok am primit azi astea, ne vedem saptamana viitoare pentru ca.....).
Asadar...lasati lucrurile sa decurga normal...eu vrea sa salut initiativa lui Adi si a celor implicati care in ciuda treburilor pe care le au in mod curent, gasesc resursele necesare sa se ocupe si de Asociatie.

Cat priveste anuntul infiintarii ... va fi unul mare si tare pe forum, e greu sa va anuntam pe fiecare in parte.... ;) (vezi doleanta unui forumist care scria sa-l anuntam :D )

Mai ramane problema ajutorului...sunt sigur ca Adi, in masura in care va avea nevoie, o va cere, si in masura in care fiecare dintre noi vom putea, il vom ajuta.

Cu stima,
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Xmad » 11 Mar 2008, 15:46

Daca doriti sa strangeti ceva bani se poate face prin vanzari de autocolante care sa contina in pret si o anumita contributie.
Adica faceti ceva de genu "Club Ford Proud Member" la 50 de lei bucata (unde costul de productie al unui asemenea autocolant ajunge la 5-9lei ) si asa se vor strange suficienti bani + ca este o posibilitate sa gasesti in trafic membri ai acestui forum.
Mist ... nothing can escape
Avatar utilizator
Xmad
Ford Freak
 
Mesaje: 186
Membru din: 24 Apr 2007, 13:12
Localitate: Slatina
Maşina: ford focus

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde gfocuss » 11 Mar 2008, 19:13

..de acord cu Xmad..
ford focus 1.8 TDCI 115 cai activi, din 2006 echipare trend.
STOCURI GERMANIA http://www.weku.ro
gfocuss
Member
 
Mesaje: 413
Membru din: 08 Dec 2007, 20:26
Localitate: Arad
Maşina: Ford Focus 115 HP
VIN: WF0WXXGCDW6S85852

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde dromamobilu » 14 Mar 2008, 09:50

d'acord, ma bag si eu, cu sticker sau fara sticker:)
da de prin cluj sunt oameni pe aci? ca am vazut Bacau, Slatina, Bucuresti....da Clu?
Nothing works faster, or lasts longer than music!
Avatar utilizator
dromamobilu
Incepator
 
Mesaje: 70
Membru din: 13 Mar 2008, 22:19
Localitate: Cluj
Maşina: ford focus st 2015
VIN: WTREUSIONDTYEAISL

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde shine » 18 Mar 2008, 18:21

dromamobilu scrie:d'acord, ma bag si eu, cu sticker sau fara sticker:)
da de prin cluj sunt oameni pe aci? ca am vazut Bacau, Slatina, Bucuresti....da Clu?


pai intra si tu la sectiunea evenimente si cauta intalniri de pe la clu`..
eu am auzit(citi) ceva ...
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adris1919 » 09 Apr 2008, 11:01

Cu ceva timp in urma m-am trecut si eu pe o lista. Nu stiu ce s-a intamplat cu acea lista. Ideea e ca as dori si eu sa ma inscriu in asociatie. Cum se poate face? Trebuie sa astept momentul infiintarii oficiale? Vreu si eu sa cumpar stickere, orice alte insemne, ma rog, ca tot omul interesat si pasionat de masina si de marca sa. Si daca pot sa sprijin cu ceva activitatea, feel free to ask!
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Tiry213 » 09 Apr 2008, 12:54

Xmad scrie:Daca doriti sa strangeti ceva bani se poate face prin vanzari de autocolante care sa contina in pret si o anumita contributie.
Adica faceti ceva de genu "Club Ford Proud Member" la 50 de lei bucata (unde costul de productie al unui asemenea autocolant ajunge la 5-9lei ) si asa se vor strange suficienti bani + ca este o posibilitate sa gasesti in trafic membri ai acestui forum.

Si eu sunt de parere ca ar fii foarte bun asa ceva. Un autocolant mai diferit, suporti de numere, etc.
Si asa se strang fonduri mult mai rpd, fiindca lumea nu mai are impresia ca da banii pe nimic. Multi nu stiu ce inseamna o asociatie, cu ce le poate fii de ajutor, etc.
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 09 Apr 2008, 16:28

io sper ca pina de Pasti sa putem sa va furnizam cererea de inscriere in Asociatie ... :D
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adicristea » 09 Apr 2008, 16:39

Un fel de "iepuras"?
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Alen » 16 Apr 2008, 13:45

adispan scrie:io sper ca pina de Pasti sa putem sa va furnizam cererea de inscriere in Asociatie ... :D

pe-a mea ia-o cu tine la Arbore si las-o acolo, c-o gasesc...
;)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde GeorgeFord » 16 Apr 2008, 19:18

Revin cu o intrebare pe care am pus-o si acum un an, numai ca atunci nu s-a putut face: anul acesta credeti ca vom putea directiona cei 2% din impozit catre asociatie? Sau tot ratam ocazia?
Ford Fiesta 2006 Comfort, Duratec, 1,25 l, 16V, 75CP
"Bulbucata"
Avatar utilizator
GeorgeFord
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 18 Iul 2006, 14:59
Localitate: Bucuresti,Dr.Taberei
Maşina: Fiesta 2006, 1.25 l, 16v Duratec, 75CP, tonic blue, Comfort

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 16 Apr 2008, 22:34

anu asta sper sa nu mai ratam ocazia
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Gebeleizis » 06 Mai 2008, 11:11

adispan scrie:anu asta sper sa nu mai ratam ocazia

Adi, cu admiratie pt efortul tau/vostru de pana acum, da-mi voie sa iti aduc unele mici lamuriri.
Am citit ultimul tau post in topicul blocat. Zici asa:
"update 6 mai
- astazi atestam actele de constituire ale asociatiei
- depunem patrimoniul in banca

- maine 7 mai, avocata va inregistra asociatia in Registrul asociatiilor

de joi puteti completa cererile de aderare la asociatie "

Mi-e teama ca esti intr-o eroare. Probabil informat gresit de "avocata" pe care ai gasit-o. Care avocata este ea insasi intr-o eroare. Sau mai multe.
Mai intai, valoarea minima a patrimoniului initial cerut pentru infiintarea unei asociatii este stabilit prin art. 6 din Ordonanta 26 la dublul salariului minim brut pe economia nationala. Asta este clar de cativba ani si nu stiu ce si unde a trebuit ea sa se informeze ca sa va spuna cati bani trebuie adunati.
Apoi, "maine 7 mai" in niciun caz NU se va inregistra asociatia in Registrul asociatiilor.
Maine , 7 mai, s-ar putea doar depune la registratura judecatoriei in carei raza teritoriala are sediu asociatia cererea de acordare a personalitatii juridice si de inregistrare a ei in registrul asocioatiilor si fundatiilor tinut de judecatorie, impreuna cu documentele doveditoare.
Acestea ar trebui sa fie:
-dovada disponibilitatii denumirii asociatiei
-actul constitutiv si statutul in 3 exemplare originale,
-dovada detinerii sediului social (contract de inchiriere sau comodat + copia actului de proprietate al celui care da asociatiei dreptul de a folosi acel spatiu),
-dovada depunerii patrimoniului initial (daca abia astazi il depuneti la banca, inseamna ca tre se te intorci la avocata sa ii dai extrasul de cont sau confirmarea pe care ti-o da banca pt depunerea sumei)
-cazierele fisc ale membrilor fondatori
-taxa de timbru (parca in valoare de 19 lei)
-timbru judiciar de 3 lei

La depunerea cererii insotite de aceste acte se formeaza un dosar (veti primi un numar de dosar) si se va fixa un termen de judecata (probabil saptamana viitoare).
La termenul de judecata, judecatorul va verifica indeplinirea tuturor cerfintelor legale pt infiintarea asociatiei. Daca NU e totul ok, stabileste un nou termen de judecata pana la care vor trebui facuite corecturile de rigoare (pt asta e bine ca la termenul de judecata sa fie prezenta tanti avocata asta ca sa vada daca e totul ok sau nu ). Daca e ok, judecatorul pronunta o hotarare prin care dispune inscrierea asociatiei in registrul persoanelor juridice. Numai ca inca nu s-a terminat nici acum toata procedura: aceasta hotarare de comunica procurorului; care are dreptul de a declara recurs, daca i se pare ceva in neregula. Abia dupa trecerea si a acestui termen de recurs (care e de 5 zile) se va inscrie asociatia in reguistrul special si va primi un numar de ordine, iar voua vi se va elibera incheierea judecatorului prin carfe a dispus infiintarea asociatiei si un certificat cu numarul corespunzator din Registrul special tinut de judecatorie (numar care este echivalentul J-ului pt societati comerciale).
Abia dupa acest moment, asociatia exista dpdv juridic si poate functiona.
Ba dpdv fiscal va trebui sa mergeti si la adm financiara sa va dea certificatul fiscal.

Sper ca am fost clar si ca explicatiile mele va vor fi de folos. Daca mai ai nevoie de alte lamuriri, nu ezita sa intrebi.
Bafta!
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre...
Gebeleizis
Ford Freak
 
Mesaje: 115
Membru din: 22 Dec 2007, 00:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo Ghia, 2.0 TDDI 85kw, 2001, Sedan, Nantucket Grey

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 06 Mai 2008, 13:18

ai dreptate

nu cunosteam tot acest mumbo-jumbo al sist juridic din romania ... ideea e ca maine terminam o treaba care, si din vina mea, s-a lungit f mult

deci mai asteptati nitel pana sa cereti cererile de inscriere, baieti :D
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Mariustom » 06 Mai 2008, 14:16

adispan scrie:deci mai asteptati nitel pana sa cereti cererile de inscriere, baieti :D

Să te duci în moaşă-ta :D
Că eu aşteptam cu pixu-n mână să semnez cererea :-S

Acu am trecut pe stand-by :-"

Acum serios, abia aştept cererea de înscriere :)
Avatar utilizator
Mariustom
Member
 
Mesaje: 447
Membru din: 30 Noi 2006, 22:23
Localitate: Reşiţa
Maşina: Ford Focus Turnier 2001 TDDI

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde GeorgeFord » 06 Mai 2008, 19:43

GeorgeFord scrie:Revin cu o intrebare pe care am pus-o si acum un an, numai ca atunci nu s-a putut face: anul acesta credeti ca vom putea directiona cei 2% din impozit catre asociatie? Sau tot ratam ocazia?

Adi, am auzit ca formularul 200 pentru chestia de mai sus se poate depune pana cel tarziu pe 9 mai. Cred ca-i dau pentru Budimex daca pt Club Ford nu se poate.
Ford Fiesta 2006 Comfort, Duratec, 1,25 l, 16V, 75CP
"Bulbucata"
Avatar utilizator
GeorgeFord
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 18 Iul 2006, 14:59
Localitate: Bucuresti,Dr.Taberei
Maşina: Fiesta 2006, 1.25 l, 16v Duratec, 75CP, tonic blue, Comfort

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 06 Mai 2008, 20:33

e o idee foarte buna, George, daca intrarea noastra in legalitate se va produce dupa 9 mai

oricum, vom accepta si donatii, pe linga taxa de inscriere si cotizatia anuala :D
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adicristea » 06 Mai 2008, 20:58

GeorgeFord scrie:
GeorgeFord scrie:Revin cu o intrebare pe care am pus-o si acum un an, numai ca atunci nu s-a putut face: anul acesta credeti ca vom putea directiona cei 2% din impozit catre asociatie? Sau tot ratam ocazia?

Adi, am auzit ca formularul 200 pentru chestia de mai sus se poate depune pana cel tarziu pe 9 mai. Cred ca-i dau pentru Budimex daca pt Club Ford nu se poate.


George, si eu vreau sa ii dau pt Budimex. Mi-am petrecut cel putin 4 ani din viata acolo (din pacate). Sincer, as prefera ca anul asta sa-i dau acolo. Asociatia va avea anul asta atat taxa de aderare, cat si taxa anuala, plus ce mai dam noi ca donatie. Cand afli contul celor de la Budimex imi poti da si mie un PM, te rog?
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde Tiry213 » 07 Mai 2008, 09:33

Ce e Budimex?
Imagine
Tiry213
1nsane Member
 
Mesaje: 2316
Membru din: 31 Iul 2007, 14:12

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde shine » 07 Mai 2008, 09:38

Tiry213 scrie:Ce e Budimex?


din cate stiu e un spital pentru copii.
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde shine » 07 Mai 2008, 09:39

adicristea scrie:
GeorgeFord scrie:
GeorgeFord scrie:Revin cu o intrebare pe care am pus-o si acum un an, numai ca atunci nu s-a putut face: anul acesta credeti ca vom putea directiona cei 2% din impozit catre asociatie? Sau tot ratam ocazia?

Adi, am auzit ca formularul 200 pentru chestia de mai sus se poate depune pana cel tarziu pe 9 mai. Cred ca-i dau pentru Budimex daca pt Club Ford nu se poate.


George, si eu vreau sa ii dau pt Budimex. Mi-am petrecut cel putin 4 ani din viata acolo (din pacate). Sincer, as prefera ca anul asta sa-i dau acolo. Asociatia va avea anul asta atat taxa de aderare, cat si taxa anuala, plus ce mai dam noi ca donatie. Cand afli contul celor de la Budimex imi poti da si mie un PM, te rog?



cand afli ceva, da-o mai departe. eu vroiam sa ma bag pentru SMURD dar nu stiu care si cum si ce trebuie sa fac. oricum, cei de la SMURD fac o gramada de lucruri, daca stie cineva ceva, sa dea mai departe.
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde GeorgeFord » 07 Mai 2008, 18:54

eu am auzit de cateva ori la radio, se faceau recomandari pentru a directiona 2 % din impozit catre Fundatia Scheherazade, cea care se ocupa de renovarea si modernizarea Spitalului de copii Marie Curie (numit si Budimex). Eu mi-am operat fetita in martie in acest spital si pot spune ca ma simt legat emotional de el. Cu regret va spun ca nu am contul, o sa-l caut (in primul rand sunt eu interesat), daca-l gasesc in timp util, va anunt.
Ford Fiesta 2006 Comfort, Duratec, 1,25 l, 16V, 75CP
"Bulbucata"
Avatar utilizator
GeorgeFord
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 18 Iul 2006, 14:59
Localitate: Bucuresti,Dr.Taberei
Maşina: Fiesta 2006, 1.25 l, 16v Duratec, 75CP, tonic blue, Comfort

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde GeorgeFord » 07 Mai 2008, 19:04

Citez:
-"Contributia poate fi facuta de orice salariat, conform Legii 571/2003 Codul fiscal, prin completarea formularului fiscal 230, pana la data de 15 mai 2006."
-"renovarea Spitalului “Marie Curie” din Bucuresti (Fundaţia Scheherazade, codul de identificare fiscală 21888424 şi contul bancar IBAN, RO 91 BRDE 445 SV83423184450)"
Mai multe puteti afla accesand:http://www.portal.clickme.ro/blog/social/2-din-impozitul-pe-venit-pentru-ong-uri/98
Scuze pentru off topic.
Ford Fiesta 2006 Comfort, Duratec, 1,25 l, 16V, 75CP
"Bulbucata"
Avatar utilizator
GeorgeFord
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 18 Iul 2006, 14:59
Localitate: Bucuresti,Dr.Taberei
Maşina: Fiesta 2006, 1.25 l, 16v Duratec, 75CP, tonic blue, Comfort

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adicristea » 07 Mai 2008, 19:09

Am facut un topic nou AICI pentru a nu devia de la subiectul prezentului thread.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde nastasa_andrey » 14 Mai 2008, 08:10

Salutare!

Nu stiu daca postez unde trebuie .... dar vreau sa va ofer serviciile mele in cazul in care aveti nevoie. Eu sunt administrator de system (in principiu linux) si va pot ajuta cu intretinere/instalare/configurare pentru serverul ce tine forumul. Daca aveti nevoie de ceva (orice, chiar si o parere) nu ezitati sa ma contactati.
Focus Trend Collection CL 2007, 1.8 TDCi - 115CP, Sedan, Ocean Blue (VIN: WF04XXWPD47D77471)
nastasa_andrey
Ford Freak
 
Mesaje: 125
Membru din: 23 Aug 2007, 16:43
Localitate: Giurgiu
Maşina: Ford Focus 1.8 TDCI 85KW 115 CP
VIN: WF04XXWPD47D77471

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde verga_Cip » 14 Mai 2008, 12:06

nastasa_andrey scrie:Salutare!

Nu stiu daca postez unde trebuie .... dar vreau sa va ofer serviciile mele in cazul in care aveti nevoie. Eu sunt administrator de system (in principiu linux) si va pot ajuta cu intretinere/instalare/configurare pentru serverul ce tine forumul. Daca aveti nevoie de ceva (orice, chiar si o parere) nu ezitati sa ma contactati.



Locatie?
Completeaza in profil.

De-acum comunicam pe PM, nu mai scrie aici! Merci.
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde super_pompi » 22 Dec 2008, 00:55

Va salut!
hai sa va stresez si eu un pic!!!
Am completat formularul de inscriere in asociatia Ford, numai ca am facut o greseala....
Eu vreau sa platesc pentru anul viitor...ca nu are rost pentru 10 zile sa platesc taxa aia...
La anul cand voi plati trebuie sa scriu tot acel cod personal sau trebuie sa dau din nou `inscriere`?
Va multumesc!
Avatar utilizator
super_pompi
Ford Freak
 
Mesaje: 218
Membru din: 16 Sep 2008, 00:22
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Mondeo II, 1999, 1753 cmc, 90 HP
VIN: WF0FXXGBBFWG48475

Re: Contributii & ajutor la infiintarea asociatiei

Mesajde adispan » 22 Dec 2008, 07:49

oricind ai plati-o, ea se contabilizeaza pt 2009
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re:

Mesajde dra » 06 Feb 2009, 21:39

alexandrusavu,182923 scrie:O să contribui și eu financiar pt că mi-a fost de un real ajutor comunitatea clubford.

SUBSCIU si deja m-am inscris in asociatie !
toate bune tuturor.
broasca testoasa ajunge intotdeauna la destinatie
Avatar utilizator
dra
Gold Member
 
Mesaje: 856
Membru din: 11 Apr 2007, 08:57
Localitate: bv
Maşina: S max 2013, 2.0l, 138 hp, aproape nou la 186000km

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Asociaţia ClubFord România

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login