Discuţii, detalii, propuneri, nelămuriri şi înscrieri în Asociaţia Non-Profit ClubFord România
Răspunde

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 10:17

Aplicasem si eu saptamana trecuta dar n-am platit inca taxa.
Sper ca ce platesc acum se va considera taxa pe anul 2009, cum ai spus tu, sa nu ma trezesc ca platesc pentru o luna taxa full iar in ianuarie sa trebuiasca iar platita :-?? :D

LE: asociatia se numeste "Asociatia Non Profit Club Ford Romania" ?
ca asa e specificat in e-mail-ul de confirmare primit
Ultima oară modificat de Alma pe 25 Noi 2008, 10:21, modificat 1 dată în total.

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 10:21

adispan,330339 scrie:PS - probabil decembrie va fi luna in care se vor perfecta primele intelegeri de care vor beneficia membrii asociatiei; cel mai probabil vor fi intelegerile cu FORCAR si Neste Automotive


=D> =D> =D>

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 12:18

=D> pentru FORCAR!!! Despre Neste... 8-}
Deocamdata e bine si atat. Multumim initiatorilor pentru efortul depus O:-)

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 14:13

daca ai ceva de zis despre Neste, e un topic dedicat subiectului

va rog sa ramanem ontopic aici

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 14:15

Am depus azi la Raiffeisen. :)

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

25 Noi 2008, 19:14

adispan,330498 scrie:daca ai ceva de zis despre Neste, e un topic dedicat subiectului

va rog sa ramanem ontopic aici


Se pare ca nu am vrut sa discut despre ei, altfel chiar scriam in topicul cu pricina...
Sa uitam dara #:-S

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

11 Dec 2008, 19:42

Taxa este pe 2008 sau 2009

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

11 Dec 2008, 19:43

2009

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

16 Dec 2008, 21:12

Cum i-am spus si lui Adi o sa platesc si eu taxa de inscriere la inceputul lui Ianuarie pentru ca acum am balanta negativa la firma si in principiu nu am bani :D

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

03 Feb 2009, 13:07

Intrebare scurta: e nevoie sa confirm efectuarea platii ? Trimit OP undeva ? Multumesc!

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

03 Feb 2009, 14:50

nu

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

04 Feb 2009, 00:19

cine imi spune si mie ce suma se plateste in lei
din pacate nu am gasit cursul euro din 1 ianuarie 2009 ci doar din 5 ianuarie 2009 care este 4,0296

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

04 Feb 2009, 08:12

la data de 1 ian 2009 era valabil cursul stabilit de BNR pe data de 31 dec 2008, deci 3,9852

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Feb 2009, 10:28

asta inseamna ca cei 26 de euro fac 103.61 ron
edit am primit pe e mail o promotie si am platit 93,34 ron prin ING

ID ul meu este 00236

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

27 Feb 2009, 08:07

Am platit ieri la Raiffeisen.

Daca e nevoie sa scanez dovada de plata si sa o trimit, va rog sa ma anuntati.

Sa auzim de bine!

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

04 Mar 2009, 23:41

salutare tuturor; pentru ca ni (ni = Consiliul Director) se pare ca subiectul functionarii Asociatiei a intrat in derizoriu, as dori sa va intrebam un lucru:

ce v-ati dori sa va ofere Asociatia ClubFORD pentru a deveni membri?

va multumim pentru raspunsuri

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

04 Mar 2009, 23:56

De obicei nu dau sfaturi altora pentru ca nu am timp sa ma gindesc la alte proiecte.

Apropo adi pls sa imi trimiti un email sa imi spui cind ai drum in CTA sa vad daca te pot ajuta.

Citeva idei macar

1 asociatia reactioneaza greoi (nici pina azi nu am primit legitimatia - momentan nu am avut neoie de dinsa :D )
2 pentru eventuala colaborare cu Ford Constanta am cerut anumite informatii pentru a le prezenta (cind vrei sa obtii ceva trebuie sa pui pe masa ce oferi) nu am primit nimic pina azi
3 daca se poate la inregistrarea in full gratis :D ar fi minunat :))
4 am cerut anumite informatii din partea lui Ionut pentru contractul cu Ford Constanta, nu au venit

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

05 Mar 2009, 09:56

Pai asteptarile mele personale de la Asociatie sunt:

1) Sa asigure o cat mai buna functionare a forumului ClubFord. Asta inseamna un server mai bun, conexiune la net mai buna, sa se reduca numarul momentelor de nefunctionare care in ultimul timp apar aproape zilnic, sa stiu ca avem o copie de siguranta off-site a bazei de date.

2) Sa organizeze "evenimente sociale" de genul Intalnirilor Nationale, sau cum a fost vizita la CSD si SIAB.

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

05 Mar 2009, 11:14

si ca sa continuam ce a spus foarte bine DanielArdelian2

3) sa se implice ori de cate ori este nevoie, fie prin strangerea de semnaturi fie prin manifestatii, in sensibilizarea autoritatilor. Aici ar intra si participarea la discutiile intreprinse cu societatea civila de catre autoritati in eventuala re remodificare a legii circulatiei pe drumurile publice.

4) sa organizeze actiuni ecologice fie prin plantarea de pomi fie prin ecologizarea diverselor zone (aici se poate face chiar ceva la nivel national ;) ). Ma gandesc la asta deoarece poluand si stricand mediul inconjurator ar trebui sa dam si ceva inapoi nu numai sa fim niste paraziti ai mediului :-"

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 12:40

Întrebare de baraj - cât durează din momentul confirmării plății(cele 10 zile) și până primesc cardul & stuff ? Mulțumesc.
Identificator de înscriere : CF-00255.

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 13:26

in momentu de fata, destul de mult

insa din cate stiu de la ionutz, cardurile sunt gata, mai ramane sa vina si restu obectelor care vor forma pachetu, si apoi le veti primi

termen estimat: de azi in 2 saptamini

va rog, reveniti la intrebarea "ce ati dori sa va ofere asociatia"?

merci

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 13:29

Si daca de exemplu vreau sa ma duc azi sa-mi cumpar niste stergatoare de la Forcar cum dovedesc ca-s mambru in Asociatie sa beneficiez de o reducere conform parteneriatului realizat? :-??

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 13:36

nu cred ca le-am trimis baza de date cu membrii, deci momentan nu ai cum sa dovedesti

insa cred k poti sa ii rogi sa intre pe forum si sa se uite la c scrie in avatarul tau; eu cred ca baietii sunt suficient de deschisi la minte ca sa nu ne banuiasca de vreo smecherie

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 13:39

ok mersi ;)

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 14:06

Visez cu ochii deschiși dar încerc și eu.

Vis-a-vis de întrebarea ta Adi : la membrii care se înscriu să zicem la anul să avem gata o cărticică cu istoria ford în românia sau istoria ford pur și simplu.
Dacă știți la cumpărarea unui vw primești o carte groasă cu toată istoria lor text, poze gratuit.

Asta probabil înseamnă taxe de înscriere mai mari dar eu zic că ar merita.
Nu toți cei de pe forum știu istoria ford și cred că le-ar plăcea să aibă în format fizic o astfel de carte/broșură scurtă.

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 14:11

http://www.fordautotechnic.ro/index,78,473.htm ;)
http://www.fordautotechnic.ro/index,78,404.htm
http://www.fordautotechnic.ro/index,78,403.htm
http://www.fordautotechnic.ro/index,78,402.htm
http://www.fordautotechnic.ro/index,78,401.htm

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

06 Mar 2009, 14:19

s-a notat, alex

almanahe, good point, good point :D

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

09 Mar 2009, 17:12

1) In statut scrie asa: "24.2. Sa participe activ, neselectiv la realizarea activitatilor propuse de Asociatie". Asta inseamna ca daca asociatia decide sa planteze copaci sambata dimineata la ora 8 la Adunatii Copaceni, iar eu nu apar, I'm out?

2) Cum a ramas cu cotizatiile platite prin ING? Se poate identifica fara echivoc persoana care a trimis banii?

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

10 Mar 2009, 23:43

#1 nu este o obligatie
#2 da

Re: Detalii despre Asociatia CLUB FORD

17 Mar 2009, 17:11

Salut baieti,

Astazi am platit si eu din ING taxa de inscriere pentru CF-00244. Acum mi-am dat seama ca am gresit detaliile platii, si acolo am scris userul de pe forum si nu identificatorul cererii.
Banuiesc ca se poate identifica plat si rezolva.
V-am trimis si mail pe adresa inscrieri at clubford.ro, daca mai trebuie ceva va rog sa imi spuneti.
Răspunde