Asociaţia ClubFord România

Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Discuţii, detalii, propuneri, nelămuriri şi înscrieri în Asociaţia Non-Profit ClubFord România

Votaţi fotografia care v-a plăcut si trimiteţi-l pe user la plimbare cu Noul Ford Ranger

Chestionarul s-a închis pe data de 20 Dec 2012, 12:10

Imagine
11
2%
Imagine
42
7%
Imagine
8
1%
Imagine
4
1%
Imagine
63
11%
Imagine
42
7%
Imagine
11
2%
Imagine
144
25%
Imagine
16
3%
Imagine
229
40%
 
Voturi totale : 570

Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde toxicristi » 12 Dec 2012, 12:10

BDT Ford si Asociatia ClubFORD Romania va invita sa votati in perioada 12 decembrie – 20 decembrie 2012 (ora 12.00) si sa decideti care va fi fericitul forumist care se va plimba din 21.12.2012 pina in 03.01.2013 cu Noul Ford Ranger.

Castigatorul va fi anuntat pe data de 20 decembrie seara si acesta va primi dreptul de folosire a masinii pentru perioada mentionata mai sus in baza unui contract de pilotaj.

Fotografiile care nu s-au regasit si pe forum si pe wall-ul BDT nu au intrat in competitie!
Au intrat in competitie fotografiile care au indeplinit conditiile urmatoare:
- postata pe wall-ul BDT sau eventului creat;
- like la pagina BDT;
- postate pe forum in topicul special creat (adica acesta);
- postat linkul catre poza de pe wall-ul BDT in topicul de pe forum;
- fotografiile needitate.
Conditiile au fost cumulative si eliminatorii.

ATENTIE:
- BDT Ford si Asociatia ClubFORD Romania isi rezerva dreptul de a exclude din concurs participantii care nu respecta regulamentul;
- voturile de pe conturi clona sau conturi create special pentru acest concurs vor duce la descalificarea concurentului;
- masina va fi preluata si predata la BDT Ford Bucuresti, cheltuielile pentru preluarea si predarea masinii intra in sarcina cistigatorului;
- costurile de utilizare (combustiblul, lichid parbriz, taxe parcare, etc) pentru perioada utilizarii masinii intra in sarcina cistigatorului.

Va rugam sa nu postati comentarii in acest topic.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde lmaqurius » 19 Dec 2012, 09:10

toxicristi scrie:Va rugam sa nu postati comentarii in acest topic.

Am si eu o rugaminte: va rog sa eliminati din concurs pe aceia care cersesc voturi prin PM.
lmaqurius
Incepator
 
Mesaje: 14
Membru din: 04 Noi 2010, 14:38
Localitate: Tg-Mures
Maşina: fusion ebony 2010 1400 80/ka 2000 1300

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde adispan » 19 Dec 2012, 09:33

se cheama campanie electorala :))
on topic: whhooaaaa, am primit 37 voturi, va multumesc
si mai on topic: gogogo darkmiiiiiiic :)
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde Alejandro » 19 Dec 2012, 14:51

Spam pe PM... urât...

Emil_Greus scrie:Salut!

Referitor la topicul de aici: viewtopic.php?f=15&t=83294, m-am inscris cu poza de mai jos. Daca ti se pare ok, ma poti ajuta sa strang puncte votand in dreptul ei.

Multumesc mult!
Emil



darkmic scrie:Salut si scuze de deranj.Stiu ca e posibil sa mai fi primit o data acest mesaj dar sincer am uitat :))
Am si eu nevoie de ajutor cu un vot pentru ultima poza, daca este posibil ( poza 10, mondeo mk4 de sub zapada cu nr MBF ) viewtopic.php?f=17&t=83294
Multumesc anticipat
Alejandro
Incepator
 
Mesaje: 50
Membru din: 17 Mar 2008, 18:01
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Trend Style 1.6 100CP 2007

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 19 Dec 2012, 15:49

Sincer sa fiu stiu ca e urat dar nu am initiat eu acest "trend" ci am aplicat aceleasi metode ca ale concurentei dupa ce am studiat regulamentul concursului si am vazut ca aceasta campanie electorala nu contravine regulilor jocului. Inca o data imi cer scuze fata de cei pe care i-a deranjat mesajul/mesajele si multumesc celor care m-au votat sau au participat la vot. Sarbatori fericite tuturor !!!
P.S. Se pare ca stiu sa fac "campanie electorala" mult mai bine desi am cel putin 24 ore intarziere.
P.P.S. Daca castig sper sa reusesc sa ii fac un review decent.
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 19 Dec 2012, 15:57

De asemenea rog pe cei care jurizeaza concursul sa nu se ia in considerare voturile conturile create incepind cu data anuntarii lui la intalnirea lunara a carei gazda a fost FORD BDT VEST. Imi cer scuze fata de membrii noi ca cer asa ceva dar pentru a evita eventualele plangeri ,acuzatii de frauda electorala zic ca e mai bine asa .
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde VIPER » 19 Dec 2012, 17:32

As dori ca la finalul concursului sa imi cunosc adevaratii fani, stiu ca m-au votat din suflet ;)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 19 Dec 2012, 17:42

VIPER scrie:As dori ca la finalul concursului sa imi cunosc adevaratii fani, stiu ca m-au votat din suflet ;)

Unchiule, tin foarte mult la tine dar sa stii ca m-am votat... tin mai mult la mine :))
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde VIPER » 19 Dec 2012, 17:50

Nici o problema, nepoate, asa e la alegeri ;) Eu sunt mai batran, am votat pe altcineva ;)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde adispan » 19 Dec 2012, 18:31

si eu l-am votat pe darkmic, 1qle :))
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde Emil_Greus » 19 Dec 2012, 19:43

Vad ca "s-a inflamat" topicul, chiar daca rugamintea initiatorului a fost sa nu postam comentarii aici ( "Va rugam sa nu postati comentarii in acest topic" )

Initial am vrut sa nu postez nimic, dar deschizand calculatorul si vazand toate aceste "flame-uri" am decis postez si eu. Poate unul dintre moderatori va muta toate postarile intr-un topic separat. E pacat sa poluam aici. Oricum acesta va fi primul si ultimul meu mesaj pe aceasta tema.

In prmul rand profit de ocazia de a posta pentru a multumi celor care au votat poza mea si pentru a-mi cere scuze fata de cei care au fost deranjati de mesajul primit in Inbox.

1. E normal ca aceasta "campanie de promovare" sa se desfasoare atata timp cat ea nu e intersisa de regulament si atata timp cat accordarea votului este pur si simplu optional, in functie de considerentele fiecaruia.
2. Atunci cand prietenii mi-au spus ca vor crea conturi pentru a vota in favoarea mea, le-am spus sa nu faca, fiinca am vazut ca acest lucru este interzis prin regulamentul stabilit de organizatori.
@darkmic: din pacate tu ai recunoscut ca ai primit astfel de voturi si ai cerut anularea lor. regulamentul postat cateva randuri mai sus spune f. clar: "voturile de pe conturi clona sau conturi create special pentru acest concurs vor duce la descalificarea concurentului;"..... UPPSSS

Imi pare rau ca s-a ajuns la discutii, dar pana la urma acest lucru e normal intr-o competitie.

Si un ultim gand: atata timp cat cei care au postat initial pozele pe facebook, dar nu si pe Club Ford si au fost eliminati instant fara drept la replica, astept ca aceleas atitudine impartiala si corecta sa se aplice si aici.

Poate ca postarea va fi stearsa sau ciuntita - din nou e decizia moderatorilor si adimistratorilor acestui topic.

Dorinta mea, dar cred ca e la nivelul de ideal ar fi ca toti sa fim mai corecti, sa lasam "smecheriile deoparte" si sa ne avem ca fratii, ca doar suntem intr-o comunitate numeroasa, uniti de acelas pasinui - pentru autoturisme si in special pentru cele reprezentate de ovalul albastru.
Avatar utilizator
Emil_Greus
1nsane Member
 
Mesaje: 1106
Membru din: 15 Iun 2008, 18:11
Localitate: PLOIESTI
Maşina: Ford Expedition Max XLT, 3.5 V6; Ex. Ford Focus, 2008, 1.6 benz+GPL

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 19 Dec 2012, 20:06

Ai citit ce ai vrut. Nu am zi ca eu. Nu am nevoie de asemenea voturi asa ca nu mai face asemenea afirmatii calomnioase nefondate ca sa te afli in treaba. Eu NU am ca tine numai 3 prieteni in Clubford si am aproape 9 ani de activitate in forum si 4 editii zcf in organizare si prezenta. De asemenea sunt nelipsit la orice activitate a CF Bucuresti si am participat si la intalniri regionale si in tara. Asa ca te rog sa casti BINE ochii inainte sa faci asemenea acuzatii. Si UPS ...Pot aduce confirmari de la jumatate din nr de voturi ca m-au intalnit personal la cel putin unul din evenimentele organizate de Asociatie. Nu am 3 prieteni in Clubford ci mult mai mult (si am si in CF Bulgaria ) . Inainte sa bati campii cu asemenea ofense UITA-TE la cine acuzi ca sa iti dai seama cat de nerusinate insinuarile tale. Ca nici cu tactica asta proasta cu spam-ul in stare sa aduni suficiente voturi e problema ta. Invata macar cand ceri sprijin sa il ceri cum trebuie si nu jigni aiurea ca cu stii sa pierzi cu demnitate. Si cind am cerut ce am cerut , am vrut sa evit discutii de genul " concurs aranjat" , ceea ce ai si insinuat.
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 19 Dec 2012, 20:09

Ah ... Ca fapt divers, cind cereai tu votul lui Alex1405 eu eram la o cafea ca era in zona. Asta nu ai vazut pe facebook sau vezi decat ceea ce iti poti imagina.
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde bogdanv » 19 Dec 2012, 22:48

gat cu gilceava fetelor. miine la 12.00 o sa am voturile si asa cum am spus voi elimina din concurs pe oricine a primit vot de pe clone sau conturi facute zilele astea. In rest sintem colegi si coforumisti, deci....sa ne purtam civilizat.

merci! si va rog NO COMMENTS BELOW!!! ...or else....
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde toxicristi » 19 Dec 2012, 23:08

Rezultatul final va fi cat se poate de transparent (fara a incalca secretul votului) si va fi dat in urma unei atente analize a voturilor si votantilor, facuta de catre organizatori. Vom sanctiona orice frauda.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde darkmic » 20 Dec 2012, 12:14

Multumesc tuturor celor care au participat la vot si in special celor care m-au votat. Sarbatori fericite !
Prezidentul comitetului permanent, comitetului electoral, comitetului scolar, comitetului agricol si al altor comitete si comitii

Diagnoza IDS , reparatii si piese auto , asigurari RCA si CASCO .

Custom Automotive - un alt fel de service

http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=33&t=102042
Avatar utilizator
darkmic
 
Mesaje: 2176
Membru din: 20 Iun 2005, 22:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo MK4 Hatch
VIN: WF0EXXGBBE8Yxxxxx

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde toxicristi » 20 Dec 2012, 12:56

Numar voturi totale : 570
Numar voturi de la membrii inscrisi dupa 12.12.2012 12:00 : 11
Numar perechi de voturi cu acelasi IP : 5
Numar voturi de pe clone depistabile (conturi noi, posturi foarte putine, IP-uri identice) : 0

Voturile care nu se iau in considerare prin regulament (cele de la membrii noi si cele cu acelasi IP) respecta procentele votului (nu favorizeaza pe nimeni mai mult decat procentul public) si sunt in numar mic/acceptabil, astfel nu s-a depistat nicio incercare de fraudare. Nu se impune nicio sanctiune asupra concurentilor.

Va multumim pentru corectitudine!
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde adispan » 20 Dec 2012, 13:04

bravo darkmic !!!!
le multumesc si io celor care mi-au acordat votul lor, promit ca la primavara sa ii fac o plimbare cu masina (cu masina mea, nu cu ranger-u')

la multi ani fericiti tuturor :)
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde VIPER » 20 Dec 2012, 13:39

VIPER scrie:As dori ca la finalul concursului sa imi cunosc adevaratii fani, stiu ca m-au votat din suflet ;)

Cei 16, va astept pe PM. Chiar vreau sa ne stim, si poate la anul la ZCF2013 sa bem impreuna ;)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde bogdanv » 20 Dec 2012, 15:46

Multumesc Ford BDT care ne-a pus la dispozitie masina caci altfel nu aveam pe ce sa ne "batem" aici.
Multumesc celor care au participat.
Multumesc celor care au votat.
Multumesc celor care m-au votat (treceti pe la casierie la ZCF 2013...)!
Felicitari Mihai! Trimite-mi copie dupa buletin si permis si sa nu uiti sa faci poze, multe poze. Vezi ca daca nu faci poze in fiecare zi si daca nu pe postezi aici si pe Fb o sa vin sa iti iau masina...:))
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde DON GYOVANY » 22 Dec 2012, 19:02

adispan scrie:le multumesc si io celor care mi-au acordat votul lor, promit ca la primavara sa ii fac o plimbare cu masina (cu masina mea, :)


Asadar astept primavara...si sa ai suport de pahare si lada frigorifica plina cu bere in masina,ca imi place sa beau berea rece cand am sofer.. :D
Te-am votat ca sa vezi ca nu sunt rautacios :P ,off topic da. :D
Vorba nashului meu: de la fiecare "om" inveti cate ceva.
Instalator sanitar,montez centrale termice,cazane pe lemne si carbune,aparate aer conditionat,panouri solare e.t.c.
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=38239
Avatar utilizator
DON GYOVANY
Member
 
Mesaje: 489
Membru din: 13 Feb 2009, 23:26
Localitate: CRAIOVA
Maşina: Ford Scorpio, 1986, 2.0i OHC-EFI, 85kw/115 cp & BMW 330xd,184 hp!
VIN: WF0AXXGAGAGU01536

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde DonCarlos » 23 Dec 2012, 23:11

Pacat de inflamarile de muschi... Eu am votat cum am luat cunostinta de intrecere. Fara a fi influentat de catre nimeni. Recunosc, am primit si eu PM pe tema acesta, dar nu ma deranja deloc.

Si da, am votat cu prima poza, parca al lui Steuaboy. Nu il cunosc, nu ma cunoaste, dar i-mi place poza la nebunie, se vede partea practica a masinii. Nu il tine pentru show-room, toata stima pt el. In rest toate erau frumoase, tineti tot asa, ClubFord!

Craciun Fericit si La Multi Ani!
Traieste pentru azi, inspirandu-te din trecut, cu speranta in viitor.
Avatar utilizator
DonCarlos
Ford Freak
 
Mesaje: 144
Membru din: 03 Apr 2011, 20:07
Localitate: Cluj Napoca
Maşina: Mondeo MK4 2.0 TDCi

Re: Vot - Petreceti sarbatorile de iarna cu Ford Ranger

Mesajde toxicristi » 25 Dec 2012, 10:42

Merci pentru ca ai votat si pentru rari.

Acest topic se inchide :)

Craciun Fericit!
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon


Înapoi la Asociaţia ClubFord România

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login