Ford BDT

BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Dealer autorizat Ford

BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 06 Iun 2012, 15:46

Va salut,

Pentru inceput dorim sa multumim membrilor forumului, Asociatiei ClubFord Romania si JoyCraft pentru atmosfera creata cu ocazia Zilelor ClubFord 2012. Recunoastem ca ne-am simitit foarte bine alaturi de voi si am reusit sa obtinem si informatii referitoare la asteptarile voastre si modul in care ne putem imbunatatii calitatea serviciilor.

Ne bucuram ca alaturi de Ford Romania si Asociatia Club Ford Romania am reusit sa expunem, in premiera nationala pentru public, noul Ford B-Max. Acesta a stat alaturi de un Ford Model T aratand astfel 100 de ani de evolutie pentru modelele Ford. Le multumim reprezentantilor producatorului ce au fost alaturi de noi si ne-au sprijint pe parcursul evenimentului.

Acesta eveniment a marcat un inceput, iar pe viitor BDT Ford doreste sa vina in sprijinul Asociatiei si membrilor ClubFord prin oferte speciale, evenimente si concursuri dedicate acestora.

O prima oferta, venita odata cu semnarea parteneriatului cu Asociatia Club Ford Romania, este un discount de 50% pentru revizia standard ce se va acorda primilor 50 de membri ai Asociatiei ce vor efectua aceasta operatie in unul din service-urile noastre. Pentru a beneficia de discount-ul mentionat va fi necesara si prezentarea cardului de membru al Asociatiei Club Ford Romania.

Pentru membrii care nu vor beneficia de aceste 50 de revizii, BDT Ford ofera un discount de 30% pentru revizia standard. Aceasta promotie este valabila toata luna Iunie.

Programarea la service se va face momentan prin PM la mine. Va rog ca acesta sa contina: nume, serie sasiu, numar inmatriculare auto, numar kilometri, numar telefon pentru contact, motiv programare (revizie sau alta problema), disponibilitate. Dupa primirea mesajului va voi contacta pentru stabilirea detaliilor programarii.

Pentru informatii suplimentare ma puteti contacta la numarul de telefon din semnatura.
Fişiere ataşate
100.jpg
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford

Mesajde AdiC » 15 Iun 2012, 07:23

Salut!

Am fost eu ieri la BDT si am beneficiat de revizia cu 50% reducere.

Maisina: Ford Fiesta, 1.4 tdci, 2004 (revizie 7 ani)

A costat 467 lei (fara filtru motorina, cu filtru polen care normal nu intra la revizie). Ca si impresii: a fost OK, a durat cam 2 ore, am fost informat de fiecare data cand a fost nevoie. Recomand, mai ales ca se vede ca este o companie mare si se face treaba conform normativelor (de exemplu mi-au completat lichidul de racire desi n-am cerut; stiu, asa e normal, atata ca la un service de cartier asta nu s-a intamplat). A, da.... recomand sa va extindeti garatia la masina; costa 100E/an dar, credeti-ma, merita ;) Pacat ca nu aveti un B-Max in showroom...

Poate ne auzim si anul viitor ;)
Adi
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: BDT Ford - dealer & service Ford

Mesajde Smiley » 22 Iun 2012, 18:57

Salut Ross!
Am o problema cu un antifurt (original ford) care s-a uzat si din cauza lui nu mai pot da roata jos. Va ocupati si cu asa ceva?
Daca da, imi poti da o estimare de pret? Eventual si pentru platforma, daca aveti (am pana la roata respectiva si nu prea pot misca masina)
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: BDT Ford - dealer & service Ford

Mesajde ross » 22 Iun 2012, 21:31

Salut,
Daca imi dai un mesaj cu nr de tel. te sun maine pentru mai multe detalii.

Merci!
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford

Mesajde bogdanv » 23 Iun 2012, 00:29

Tineri grabiti-va ca se duc repede reviziile cu reducere....eu am facut-o astazi si sint multumit de alegerea facuta mai ales ca am luat si Garantia 12.

Nu pot spune cit a durat, pentru ca eu am avut si un alt eveniment neplacut care mi-a imobilizat masina in service ceva vreme (distributia busita + transportul pe platforma ca saraca nu mai putea sa mearga pe roti de una singura) si tratat cu mare profesionalism tot la ei, dar pot spune ca pretul este extrem de atractiv. Bombonica2 a avut parte de revizie anuala in aproximativ 620 lei (filtrele, ulei, 2 becuri si filtru polen - nimic aftermarket!).

Sint mindru ca am reusit sa incheiem acest parteneriat cu BDT care aduce niste beneficii membrilor Asociatiei si Forumului si sint convins ca impreuna cu BDT vom mai avea surprize placute pentru membrii Asociatiei si Forumului.

Impresie generala: FB.
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: BDT Ford - dealer & service Ford

Mesajde Smiley » 24 Iun 2012, 07:29

ross scrie:Salut,
Daca imi dai un mesaj cu nr de tel. te sun maine pentru mai multe detalii.

Merci!


Multumesc mult Ross pentru ajutor!

Problema a fost rezolvata sambata in service-ul BDT, antifurtul a fost dat jos cu dalta (altfel n-a vrut).
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 25 Iun 2012, 09:40

Cu placere Smiley.

Multumim bogdanv si AdiC.
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde b32ssh » 26 Iun 2012, 09:41

Salut am avut si eu probleme cu A.C-ul, am fost la BDT si am rezolvat problema ca de fiecare data.
Nu vreau sa fac reclama dar la BDT se schimba piesa care e defecta nu dupa ureche ca in alte parti.
Multumesc Ross.
Avatar utilizator
b32ssh
Ford Freak
 
Mesaje: 129
Membru din: 05 Ian 2009, 22:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007 100 CP 1.6 16V Trend Style Hatchback
VIN: 69VIN69BAUT69ACAS

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 11 Iul 2012, 18:23

Multumim si noi b32ssh!

In continuarea promotiei anterioare, BDT Ford ofera un discount de 30% pentru revizia standard si in luna Iulie.

Programarea la service se face prin PM la mine. Va rog ca acesta sa contina: nume, serie sasiu, numar inmatriculare auto, numar kilometri, numar telefon pentru contact, motiv programare (revizie sau alta problema), disponibilitate. Dupa primirea mesajului va voi contacta pentru stabilirea detaliilor programarii.

Pentru informatii suplimentare ma puteti contacta la numarul de telefon din semnatura.
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde AdiC » 01 Aug 2012, 08:52

Ross, da-mi, te rog, un pret pentru inlocuire kit accesori (piese + manopera). Merci!
2008 Ford Fusion 1.4 TDCi
AdiC
 
Mesaje: 543
Membru din: 14 Ian 2005, 11:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0UXXGAJU8G73542

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde moro50 » 22 Aug 2012, 20:45

Pai acum ce sa mai intelegem. Pana acum BDT era cel mai slab service din Bucuresti si acum a devenit cel mai bun.
Stim ca ai facut treaba buna in partea cealalta, dar nu prea cred ca un om poate sa schimbe asa brusc tot ce se intampla intr-un service. Doar oamenii tot aia sunt, nu s-au schimbat toti de cand esti tu la ei.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde cj86sef » 23 Aug 2012, 07:41

da, omul sfinteste locul :)
Focus II, 10.2006 1.6tdci, 109cp turnier, gri+alb, Focus I, 11.2001, 1.6i, 100cp, turnier, albastru
Imagine
[b]Focus II SEF[/b]http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=15&t=76017
Avatar utilizator
cj86sef
1nsane Member
 
Mesaje: 2404
Membru din: 02 Iul 2011, 13:41
Localitate: Turda
Maşina: ford focus, 2006, 1.6 tdci,80kw: ford focus 2001, 1.6, 16 v, 100 cp VF0NXXGCDN1K74871
VIN: wf0wxxgcdw6j57655

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde moro50 » 24 Aug 2012, 23:06

Pai ce sa sfinteasca ca el nu are vechime la BDT atat de mare si nici nu cred ca a schimbat toti mecaniciii si electricienii care nu aveau habar cu ce se mananca Fordul.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 24 Aug 2012, 23:12

Salut,

Moro, iti multumesc si ma bucura faptul ca stii si apreciezi ceea ce am facut si fac. Pentru mine chiar conteaza lucrul asta.

Oriunde as lucra, incerc ca in cazurile in care se apeleaza la mine sa fac in asa fel incat serviciile sa fie cat mai aproape, din punct de vedere calitativ, de viziunea mea cu privire la asta. Desigur ca nu e usor si nu intotdeauna reusesti sa faci lucrurile asa cum ti-ai dori, dar prin perseverenta sunt convins ca se poate.

Nu vreau sa afirm ca BDT Ford este cel mai bun, este plin netul de reprezentanti care se bat cu pumnul in piept... Iti pot spune insa ca are oameni bine pregatiti tehnic si nu exista problema neremediabila. Iar eu sunt in echipa BDT de ceva timp, asa ca, daca ceva s-a schimbat, nu s-a facut brusc...
Poti apela oricand la mine pentru a te convinge :)
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde sergiu_m » 07 Sep 2012, 15:38

salut Ross,

Crezi ca poti te rog sa citesti putin topicul acesta - viewtopic.php?f=54&t=79275 si sa ne dai un sfat daca se poate.

Multumim,
Avatar utilizator
sergiu_m
Ford Freak
 
Mesaje: 218
Membru din: 05 Feb 2008, 21:00
Localitate: Targoviste/Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 1.4 ,80 de animale, Trend Style Sea Grey, DB-06-ZAO
VIN: wf05xxwpd57m89384

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde kioleanu » 11 Oct 2012, 17:02

Am avut nevoie sa fac revizia si un control general al masinii dupa o reparatie la o alta reprezentanta. Am luat legatura cu ross, i-am dat detaliile, ne-am intalnit a doua zi si am rezolvat rapid.

Recomand sa luati legatura cu ross, pentru ca are multa experienta si sa mergeti la BDT daca aveti vreo problema
FF3, Trend + Trend Style, 105CP
Avatar utilizator
kioleanu
Ford Freak
 
Mesaje: 161
Membru din: 05 Oct 2011, 10:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 3 Trend, 2011, 1,6l 105CP, Confort + Style Trend

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde moro50 » 30 Oct 2012, 00:11

Da, bine zis, mai intai sa vorbim cu Ross si apoi sa mergem la BDT ca invers poate sa iasa nasol pentru proprietar si masina.
Daca tot mi-am adus aminte de BDT, azi am fost si eu la ei sa-mi cumpar stergatoarele de 85 de lei din oferta Ford. Din pacate m-am trezit cam tarziu si nu le mai aveau. Si nici nu m-am gandit sa-l sun pe Ross pentru ca banuiesc ca nu se vindeau "pe sub mana".
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 30 Oct 2012, 21:28

:)) mai am 2 bucati la BDT Mosilor. Suna-ma dimineata si rezolvam.
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde moro50 » 30 Oct 2012, 23:17

Multam, dar am gasit la alta reprezentanta. Daca ai client poti sa le dai linistit.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde Viper_S » 16 Noi 2012, 15:04

Salut,
Mai este valabila oferta cu 30% discount pana la 31 decembrie ? Tocmai sa apropie perioada sa fac revizia obligatorie la 1 an, la un Ford Fiesta 1.25 2008 si as fi interesat sa fac la BDT chiar daca nu sunt din Bucuresti, pentru a vedea daca este diferenta intre reprezentanta mea din Valcea si cea BDT.
Astept un raspuns !
Multumesc.
Avatar utilizator
Viper_S
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Dec 2009, 00:27
Localitate: Rm.Valcea
Maşina: Ford Fiesta,2009,1.25,82CP,TITANIUM

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde wador29 » 17 Noi 2012, 08:59

@Viper_S Daca imi dai voie, iti recomand sa faci revizia linistit la Primexprod, la Valcea. Eu de acolo am luat masina in 2007 si acolo am facut reviziile si interventiile pana in prezent. La Fusionul meu 1,6TDCI orevizie costa cam 520 -570 lei. La benzinare e cu 100 de lei mai putin. Daca vrei sa te plimbi si sa platesti mai mult cu reducere la Bucuresti, e "placerea" ta. Am postat preturile pentru ca am vazut preturile "extraordinare" de la revizia cu 50% reducere (apreciez faptul ca am primit o oferta in luna noiembrie 2012, pentru luna iunie 2012! Tare, sau ce?!).
Referitor la BDT, asa cum am mai spus-o pe forum cu diverse ocazii, in afara de faptul ca nu renteaza sa vin de la Slatina, 400 de km, am fost asa de bine primit, cu atata promptitudine, servialitate si interes (cititi-le cu sens negativ!) incat nu ma mai intereseaza chiar daca ar fi ultima reprezentanta Ford din galaxie!!! In octombrie 2007 (masina o luasem in aprilie) am fost la un targ la Bucuresti si am ramas peste noapte la o ruda. Cand am plecat de langa masina ventilatoarele inca mergeau, dar n-am dat importanta. Cateva ore mai tarziu am coborat la masina si am descoperit ca nu mai am curent deloc! Un releu ramasese blocat si ventilatoarele au mers pana au sleit bateria. Din Crangasi am dat fuga la Virtutii, unde un domn (vai mama lui!) efectiv m-a ignorat pret de vreo 15 minute, dupa care, cand am insistat sa ma bag in vorba, mi-a spus ca sambata n-au electrician si sa las masina acolo si sa revin dupa ea in 3-4 zile!!! Am scos cablul de alimentare de la ventilatoare si am plecat la ROMEXPO, unde aveam treaba. Pentru ca era 10 si oricum stateam pana la orele 13-14, am dus masina la alti meseriasi, cei de langa ROMEXPO, care mi-au zis ca au masini programate, dar se vor ocupa. Insistasem pe faptul ca nu sunt din Bucuresti si am nevoie de masina la orele 14. La 13.30 cand am venit sa iau masina, era tot in parcarea exterioara, si brusc, si-au adus aminte de ea! M-au pus sa astept in sala de asteptare, unde am stat 45 de minute, fara sa apara masina la postul de lucru indicat, si au venit la mine ca e gata, masina neavand NIMIC!!! Defectul a revenit ocazional, si dupa doi ani am schimbat releul.
Doua exemple de atitudine indreptata catre client si o masina in garantie! Imi cer scuze ca pe cei de la Romexpo nu i-am precizat dar nu mai tin minte firma, insa stiu unde sunt si stiu sa ma feresc!
Inca odata, apreciez faptul ca am primit ACUM o oferta de ACUM 6 LUNI!
E de apreciat ca colegul ross vrea sa faca ceva pentru colegi, insa ma indoiesc ca personalul de acolo s-ar fi transformat peste noapte, dandu-se de trei ori peste cap, ca armasarul lui Fat Frumos!
Uitasem sa spun ca la Valcea pot sa stau langa masina si mi se arata piesele inainte de inlocuire, nu sunt trimis dupa seminte... E doar o parere, de fapt o experienta trista! Fiecare are dreptul sa aleaga, dupa placere!
ex - Ford Fusion +, 2006, 1,6 TDCi, 90 cai, sea-gray,ex - OT 11 KXD
Suzuki Vitara, Luxus, 2018, 1,4, boosterjet, 140 cai, prime solar yellow, cu plafon cosmic black pearl, OT 12 KXD
Imagine
Avatar utilizator
wador29
1nsane Member
 
Mesaje: 1686
Membru din: 24 Apr 2010, 21:09
Localitate: Slatina
Maşina: FORD FUSION PLUS 1,6 TDCI 90 CP - 2006 OT 11 KXD
VIN: WF0UXXGAJU6M67318

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde Viper_S » 17 Noi 2012, 22:46

MS pt sfat. atunci o sa raman tot la Valcea. Am intrebat doar k mi sa parut interesanta oferta si era posibil sa am un drum in bucuresti. Acum ce mi se pare curios e ca te lasa sa stai langa masina, ca din cate stiu poti sta in sala de asteptare de sus sa vezi ce lucreaza la ea. Dar ce piese sau ce ulei i pune nu ai de unde esti. Aici e singura problema.
Avatar utilizator
Viper_S
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Dec 2009, 00:27
Localitate: Rm.Valcea
Maşina: Ford Fiesta,2009,1.25,82CP,TITANIUM

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde wador29 » 18 Noi 2012, 08:12

@Viper_S Poti sa stai si in sala de asteptare, insa eu prefer sa stau acolo, langa masina. S-a modificat si legea care nu-ti permitea accesul in atelier. Cu ocazia asta il mai rog pe mecanic sa traga d-aia si d-ailalta, cum sunt placutele, etc. La Valcea, daca n-ai mai fost, de regula se merge cu programare prealabila. Au 4-5 feluri de ulei, la alegere. Consumabilele le aduce in cutii si se desfac la montaj in fata ta, daca stai acolo. Daca nu stai, s-ar putea sa afli pana unde merge istetimea omului (sunt destui care povestesc evenimente...)
ex - Ford Fusion +, 2006, 1,6 TDCi, 90 cai, sea-gray,ex - OT 11 KXD
Suzuki Vitara, Luxus, 2018, 1,4, boosterjet, 140 cai, prime solar yellow, cu plafon cosmic black pearl, OT 12 KXD
Imagine
Avatar utilizator
wador29
1nsane Member
 
Mesaje: 1686
Membru din: 24 Apr 2010, 21:09
Localitate: Slatina
Maşina: FORD FUSION PLUS 1,6 TDCI 90 CP - 2006 OT 11 KXD
VIN: WF0UXXGAJU6M67318

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde Viper_S » 18 Noi 2012, 23:40

Am facut pana acum 3 revizii la Valcea la Primexprod. Acum urmeaza sa o fac pe a 4. Stiu ca trebe programare, insa nu stiam ca pot sta langa masina. Pana acum nu am facut decat schimburile de ulei si cam atat ca restu nu au fost nevoie. Totusi pt un schimb am dat vreo 400 si ceva, si mi s`a parut scump. Bine ca ulei am bagat Castrol care zic ei ca e cel mai bun, acum nu pot zice daca tocmai asta mi`a si bagat ca in Romania te poti astepta la orice.
Avatar utilizator
Viper_S
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Dec 2009, 00:27
Localitate: Rm.Valcea
Maşina: Ford Fiesta,2009,1.25,82CP,TITANIUM

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde Joe_Black77 » 20 Noi 2012, 09:21

Nu stiu cum s-au descurcat altii in alte service-uri BDT, dar eu am jurat ca cel putin in service-ul BDT din Crangasi, Bucuresti, nu mai pun piciorul, nu stiu pe ce baze si-au angajat mecanicii dar nu au nici o legatura cu meseria asta... de fiecare data cand am ajuns acolo am intrat cu o problema si am plecat cu 10... nu sunt deloc atenti cu strangerea de suruburi, coliere, mufarea senzorilor la locul lor, proasta diagnosticare si altele de genul asta... parerea mea este ca acest service trebuie ocolit de la distanta (cel putin daca va pasa de masina voastra).
Joe_Black77
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 11 Sep 2011, 09:39
Maşina: ford fiesta mk6

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 20 Noi 2012, 10:51

Viper_S scrie:Salut,
Mai este valabila oferta cu 30% discount pana la 31 decembrie ? Tocmai sa apropie perioada sa fac revizia obligatorie la 1 an, la un Ford Fiesta 1.25 2008 si as fi interesat sa fac la BDT chiar daca nu sunt din Bucuresti, pentru a vedea daca este diferenta intre reprezentanta mea din Valcea si cea BDT.
Astept un raspuns !
Multumesc.


Salut,

Este valabila reducerea pana la sfarsitul anului.
Poti sa stai langa masina fara probleme.
Da-mi un telefon si rezolvam.

Mihai
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde ross » 20 Noi 2012, 11:10

wador29 scrie:@Viper_S Daca imi dai voie, iti recomand sa faci revizia linistit la Primexprod, la Valcea. Eu de acolo am luat masina in 2007 si acolo am facut reviziile si interventiile pana in prezent. La Fusionul meu 1,6TDCI orevizie costa cam 520 -570 lei. La benzinare e cu 100 de lei mai putin. Daca vrei sa te plimbi si sa platesti mai mult cu reducere la Bucuresti, e "placerea" ta. Am postat preturile pentru ca am vazut preturile "extraordinare" de la revizia cu 50% reducere (apreciez faptul ca am primit o oferta in luna noiembrie 2012, pentru luna iunie 2012! Tare, sau ce?!).
Referitor la BDT, asa cum am mai spus-o pe forum cu diverse ocazii, in afara de faptul ca nu renteaza sa vin de la Slatina, 400 de km, am fost asa de bine primit, cu atata promptitudine, servialitate si interes (cititi-le cu sens negativ!) incat nu ma mai intereseaza chiar daca ar fi ultima reprezentanta Ford din galaxie!!! In octombrie 2007 (masina o luasem in aprilie) am fost la un targ la Bucuresti si am ramas peste noapte la o ruda. Cand am plecat de langa masina ventilatoarele inca mergeau, dar n-am dat importanta. Cateva ore mai tarziu am coborat la masina si am descoperit ca nu mai am curent deloc! Un releu ramasese blocat si ventilatoarele au mers pana au sleit bateria. Din Crangasi am dat fuga la Virtutii, unde un domn (vai mama lui!) efectiv m-a ignorat pret de vreo 15 minute, dupa care, cand am insistat sa ma bag in vorba, mi-a spus ca sambata n-au electrician si sa las masina acolo si sa revin dupa ea in 3-4 zile!!! Am scos cablul de alimentare de la ventilatoare si am plecat la ROMEXPO, unde aveam treaba. Pentru ca era 10 si oricum stateam pana la orele 13-14, am dus masina la alti meseriasi, cei de langa ROMEXPO, care mi-au zis ca au masini programate, dar se vor ocupa. Insistasem pe faptul ca nu sunt din Bucuresti si am nevoie de masina la orele 14. La 13.30 cand am venit sa iau masina, era tot in parcarea exterioara, si brusc, si-au adus aminte de ea! M-au pus sa astept in sala de asteptare, unde am stat 45 de minute, fara sa apara masina la postul de lucru indicat, si au venit la mine ca e gata, masina neavand NIMIC!!! Defectul a revenit ocazional, si dupa doi ani am schimbat releul.
Doua exemple de atitudine indreptata catre client si o masina in garantie! Imi cer scuze ca pe cei de la Romexpo nu i-am precizat dar nu mai tin minte firma, insa stiu unde sunt si stiu sa ma feresc!
Inca odata, apreciez faptul ca am primit ACUM o oferta de ACUM 6 LUNI!
E de apreciat ca colegul ross vrea sa faca ceva pentru colegi, insa ma indoiesc ca personalul de acolo s-ar fi transformat peste noapte, dandu-se de trei ori peste cap, ca armasarul lui Fat Frumos!
Uitasem sa spun ca la Valcea pot sa stau langa masina si mi se arata piesele inainte de inlocuire, nu sunt trimis dupa seminte... E doar o parere, de fapt o experienta trista! Fiecare are dreptul sa aleaga, dupa placere!


Salut,

Referitor la faptul ca acum a fost trimis acest newsletter, iti pot spune ca, intuind faptul ca sectiunea Dealeri este mai putin accesata, impreuna cu conducerea Asociatiei, am convenit sa se trimita si acest mesaj catre membrii. Chiar daca ai primit acum acest mesaj, asta nu inseamna ca nu mai este valabil. Oferta a fost postata de mine in topicul acesta imediat dupa eveniment si este inca valabila pentru toti membrii Asociatiei.

Ce a fost in 2007 e departe... sunt 5 ani in discutie... Te astept sa ma contactezi si sa vezi ca acum s-au schimbat lucrurile si vor continua sa se schimbe in continuare in bine. Si iti multumesc pentru faptul ca apreciezi ceea ce incerc sa fac!

Merci,
Mihai
BDT Ford
Focus MK3
Avatar utilizator
ross
 
Mesaje: 678
Membru din: 07 Noi 2006, 11:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde bogdanv » 20 Noi 2012, 11:30

Mici lamuriri:
- parteneriatul cu BDT a fost incheiat in iunie inainte de ZCF 2012 si de atunci decurg mai multe beneficii pentru membrii Asociatiei si forumului;
- newsletterul a fost dat in noiembrie si oferta este valabila, la o citire atenta a newsletterului se observa ca oferta este valabila pina pe 31.12.2012;
- atentie exista o diferentiere de discount intre membrii Asociatiei si membrii forumului, calitatea de membru al forumului nu garanteaza calitatea de membru al Asociatiei (mai multe detalii aici: http://www.clubford.ro/asociatia-clubford-romania/);
- eu am fost la BDT si mi-am facut si verificarea de iarna gratuit la ei si a fost OK in plus mi-au facut si o surpriza anuntindu-ma ca mi se schimba si logo-ul din fata caci este exfoliat, acest lucru am inteles ca depinde de anul de fabricatie si modelul masinii;
- sint schimbari in bine fata de acum 5 ani de cind nu am mai fusesem pe acolo.

Am rugamintea ca atunci cind sint reclamatii sa fie facute cu subiect si predicat. Afirmatii de genul: "fura, rup, strica, miauna, vomita, nu stiu, etc..." sint foarte usor de facut. Trebuie sa va sustineti punctul de vedere si totodata pentru a da dreptul la replica va rog sa mentionati date concrete (frazele generice sint un fel de apa de ploaie).

Atentie, vorbim de evenimentele care decurg dupa incheierea perteneriatului sau vechi de cel mult 12 luni!

Pentru solutionarea eventualelor probleme punctuale va rog sa contactati pe mesaj privat direct reprezentantul BDT si sa ii comunicati numarul masinii, data interventiei si ce anume s-a intimplat.
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde mirela_blue » 21 Noi 2012, 10:57

toate bune si frumoase doar pentru Bucuresteni.....ceilalti membrii din provincie ce avantaje au?????
mirela_blue
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Apr 2010, 11:24
Localitate: Galati
Maşina: ford mondeo break 2.0 tdci model 2004
VIN: 12345678912345678

Re: BDT Ford - dealer & service Ford - Bucuresti

Mesajde Mihai L » 21 Noi 2012, 11:02

Exact aceleasi, daca ajung la unul din service-urile BDT.
(eu le-as fi propus sa faca in fiecare oras, dar nu cred ca m-ar fi luat in seama... =)) )
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Următorul

Înapoi la Ford BDT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login