Versus

Fiesta 2004 sau Fiesta2006

Care e mai buna? Comparatii intre diverse modele/marci de autoturisme.

Fiesta 2004 sau Fiesta2006

Mesajde DonBxter02 » 30 Sep 2012, 20:13

Vreau sa achizitionez acum un fiesta, insa am gasit 2 modele un fiesta 2004 inscris 1.4 benzina si un fiesta 2006 1.4 diesel cu numere de Ungaria. Problema e ca as opta pentru diesel dar faptul ca nu am avut pana acum diesel ma face sa'mi pun niste semne de intrebare.

Oare sunt ceva probleme specifice motoarelor diesel la Ford sau nu am de ce sa'mi fac probleme? Eu sunt interesat de diesel pentru consumul scazut.

Astept pareri. Cat de repede posibil.


Multumesc!!

P.S. Tin sa va spun ca dotari nu sunt mare diferente doar ca fiesta benzina are castofon CD original si computeru de bord si ceva afisaje digitale, iar fiesta diesel are proiectoare ceata(in plus de cel benzina),volan diferit(mai frumos),casetofon original (caseta),iar aeratoare(mai uratele),afisajele sub forma de ceas.
DonBxter02
Incepator
 
Mesaje: 0
Membru din: 30 Sep 2012, 19:55
Maşina: Ford

Re: Fiesta 2004 sau Fiesta2006

Mesajde xxl_cm » 07 Oct 2012, 23:34

caroseria e aceeasi (fiesta MK 6), optionalele sunt destul de putine la fiesta. ambele sunt fiabile.
daca mergi mult, cumpara diesel, are consum redus.
daca mergi sub 15 000 Km/an mai bine iei benzina.
oricum ambele sunt sub-motorizate.

in concluzie, ia-o pe cea care iti place mai mult.
FORD = Fix Or Repair Daily
Avatar utilizator
xxl_cm
1nsane Member
 
Mesaje: 2221
Membru din: 02 Iul 2008, 18:06
Localitate: Bucuresti+Brasov
Maşina: Ford Fiesta 1.3 benzina+GPL 2006
VIN: WF0DXXGAJD6T81498


Înapoi la Versus

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login