Dealerii Ford din Romania

Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambovita

Cum stau cu service-ul, cum se comporta la achizitionarea masinii, la reparatiile in garantie

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde ady06 » 14 Iul 2012, 19:51

Buna ziua
ma intereseaza pentru fordul din semnatura
-amortizoare fata spate
-flansa amortizor
-disc frana fata spate
-placute frana
-ulei servodirectie
Multumesc
Ford Mondeo 130cp
Avatar utilizator
ady06
Ford Freak
 
Mesaje: 167
Membru din: 06 Mar 2007, 20:27
Localitate: alexandria
Maşina: MONDEO TDDI 2.0 , 08.2002
VIN: WF04XXGBB42P88452

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 16 Iul 2012, 10:01

buna ziua tuturor,
D-le ady06, v-am transmis ofertele solicitate prin PM.
Va multumim pentru postare si va dorim un inceput de saptamana minunat!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 26 Sep 2012, 12:12

Dorim să fim intotdeauna partenerul tău de incredere şi credem că meriţi tot ce este mai bun pentru tine şi autoturismul tău!

Pentru ca autoturismul tău Ford să păstreze parametrii tehnici şi de design stabiliţi de producător, la fiecare daună CASCO sau RCA remediată in service-urile Proleasing Motors vei beneficia de servicii la standardele Ford.
În plus, vei primi, in mod gratuit, ITP-ul sau schimbul uleiului la următoarea revizie completă dar şi o diagnoză electronică generală!

Află aici care sunt avantajele remedierii daunelor la service-urile Proleasing Motors!

Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 28 Sep 2012, 10:09

Stimate d-le moro50,
Acuzele pe care le aduceti sunt grave şi au nevoie de probe.
Va rugam sa ne comunicati care sunt motivele pentru care afirmati ca Proleasing Motors este “praf” iar mecanicii “stiu doar sa faca o revizie” sau că personalul este “incompetent”, tratează clienţii “in bataie de joc” sau incearca să „păcălească clientul”.
In cazul in care ne-aţi vizitat la una dintre locaţiile noastre şi aveţi observaţii referitoare la anumite servicii, va rog sa ne oferiţi mai multe detalii şi să purtăm o discuţie decentă şi cu argumente concrete, dar mai ales, să putem veni in intâmpinarea dvs cu o soluţie avantajoasă pentru ambele părţi.

Am mai afirmat pe acest topic ca ne straduim intotdeauna sa rezolvam problemele clientilor nostri. Atunci cand se intampla sa dăm greş, incercam să acţionăm cu bună credinţă, adică să purtăm o discuţie contructivă despre situaţie pentru ca apoi să putem remedia problemele intr-un timp util. Acesta este şi motivul pentru care am dorit sa aflam mai multe despre cele semnalate de d-nul Ronnie 78, insa d-lui a ales să nu continue discutia, moment in care nu mai putem face nimic deoarece nu avem suficiente informatii pentru a identifica situatia despre care ne vorbeste şi pentru a oferi argumente şi răspunsuri.

Nu intenţionăm să intrăm in polemici pe subiecte generale şi care nu au legătură cu serviciile Proleasing Motors dar daca doriţi să ne comunicaţi observaţii privind aceste servicii, dacă aveţi nevoie de un sfat sau de asistenţa noastră, vă stăm la dispoziţie.
Vă dorim o zi placuta!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 03 Oct 2012, 13:19

Pentru ca vremea rece să nu te ia prin surprindere, ţi-am pregătit oferte de toamnă la schimbul filtrului de ulei si ulei motor dar şi preţuri speciale pentru ştergatoarele de parbriz Ford Premium!
In plus, dacă nu ai unde să-ţi depozitezi anvelopele de vară ţi-am pregătit, de asemenea, o soluţie avantajoasă!
Află mai multe despre programul Ford Service aici!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde shine » 16 Oct 2012, 16:43

Salut,
As dori sa stiu cat costa schimbul distributiei la un Ford Fusion, VIN : WF0UXXGAJU4C26943
Ma intereseaza atat pretul pieselor, cat si tariful pentru manopera, atat in cazul pieselor de la dvs, cat si cu piesele clientului.
Multumesc
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 17 Oct 2012, 08:51

Buna dimineata,
D-le Shine, v-am transmis oferta solicitata in mesaj privat.
O zi excelenta tuturor!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde aladinman2002 » 17 Oct 2012, 09:59

buna ziua!
as dori sa-mi spuneti ce tip de consumabile si cat ma costa urmatoarele repere pentru un ford focus 2 facelift 2008 vin wf0sxxgcds8g36941
-ulei
-filtru ulei
-filtru aer motor
-filtru combustibil
in alta ordine de idei as dori sa-mi spuneti un pret estimativ pentru revopsirea barei fata ce necesita o mica reparatie
aladinman2002
Incepator
 
Mesaje: 48
Membru din: 27 Noi 2011, 16:47
Localitate: buzau
Maşina: ford focus 2008, 1600, 109 cp
VIN: WF0SXXGCDS8G36941

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 17 Oct 2012, 15:31

D-le aladinman2002, vă mulţumim pentru postare. V-am transmis oferta prin mesaj privat.
o dupa-amiază plăcută!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 19 Oct 2012, 10:24

Dacă sigla maşinii tale Ford este deteriorată, defectă sau lipseşte, in această perioadă o poţi inlocui gratuit, la service-urile Proleasing Motors!
Mai mult, odată cu inlocuirea siglei vei beneficia şi de o verificare gratuită a autovehiculului tău Ford, în cadrul recepţiei interactive.
Detaliile campaniei sunt disponibile aici!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde 2good4you » 19 Oct 2012, 19:13

Stati linistiti ca nu aveti voi ce sa faceti cu nr meu de inmatriculare sau vin-ul masinii. In alta ordine de idei nici nu stiu de unde sa incep cu nemultumirile. Un prim aspect deloc de neglijat ar fi preturile practicate de reprezentanta d-voastra. Nu se poate asa ceva. Va dau un exemplu o revizie la ford-ul meu la d-voastra ma costa aprox. 1100 ron. Cu aceleasi piese care se pun in reprezentanta m-a costat revizia 450 ron. De unde dif.asta mare de pret. O sa veniti sa imi spuneti. Pai stati asa ca mai este si manopera. Corect sa fie manopera dar nu 25-30 euro/ora. Un al 2 lea aspect este acela ca nu am certitudinea ca filtrele chiar se schimba, mai mult nu comentez. Al 3 lea factor este neseriozitatea. Si lista poate continua...
2good4you
Incepator
 
Mesaje: 55
Membru din: 11 Oct 2008, 20:47
Localitate: Ploiesti
Maşina: FORD KUGA 2.0 TDCI 136 cp

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 22 Oct 2012, 16:16

Stimate d-le 2good4you,

Intr-adevar, in discuţia pe care am purtat-o in februarie 2011, v-am rugat sa ne oferiti informatii de identificare pentru a putea argumenta discutia cu dvs, lucru pe care nu l-aţi făcut nici până in această zi.
Aşa cum v-am transmis şi in trecut, avem nevoie sa identificam si sa verificam situaţiile pe care ni le semnalaţi pentru a putea emite un punct de vedere, in cunostinţă de cauză, şi pentru a veni cu răspunsuri sau soluţii pentru observaţiile dvs.
Atunci cand semnalaţi o problemă şi aduceţi anumite acuzaţii, este firesc sa aveţi şi deschiderea de a vă asuma aceste acuze şi de a asculta măcar, argumentele celeilalte părţi implicate.
In circumstantele date, putem decât să concluzionăm că doriţi ca utilizatorii acestui forum să cunoască doar punctul dvs de vedere şi că poate nu căutaţi o soluţie reală pentru problemele pe care le expuneţi.

In alta ordine de idei, oferta pe care susţineti ca ati obţinut-o de la Proleasing Motors pentru revizia ford-ului Kuga, la 1100 ron, nu poate fi corectă.
Indiferent de motorizare, anul de fabricatie, nivelul de echipare, etc., schimbul de filtre şi ulei motor nu a costat niciodată 1100 la service-urile Proleasing Motors şi nici nu au fost făcute astfel de oferte. Daca aţi primit de la Proleasing Motors o astfel de ofertă, vă rugăm sa ne-o prezentaţi pentru clarificare; cel mai probabil aceasta ofertă conţine şi alte lucrări suplimentare solicitate de dvs sau recomandate de colegi, in afara schimbului de filtre şi ulei.
Acuzaţii in genul “neseriozitate” sau privind neefectuarea anumitor operaţiuni solicitate trebuiesc, de asemenea, fundamentate fapt ce aduce din nou in discuţie primul punct al răspunsului nostru.
În concluzie, dacă aveţi nemulţumiri legate de serviciile noastre, haideţi să incercăm să purtăm o discuţie concretă, pe argumente şi care poate să ne aducă şi o rezolvare.
Vă dorim o după-amiază plăcută!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 29 Oct 2012, 14:40

Pentru că se apropie sezonul rece, am lansat Oferta de Iarnă la Proleasing Motors pentru anvelope şi setul de roţi.
Mai multe detalii despre Oferta de Iarnă, puteţi găsi aici, iar pentru o ofertă personalizată ne puteţi contacta la e-mail relatii.clienti@proleasing.ro.


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde toxicristi » 30 Oct 2012, 09:59

Pana cand moron50 poate demonstra ca a fost client Proleasing si ca a fost nemultumit de serviciile acestora, posturile sale au fost mutate la "Probleme generale cu reprezentantele Ford in Romania".
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Emil_Greus » 30 Oct 2012, 11:32

Astazi voi merge la Proleasing pentru inlocuirea siglei deteriorate (in cazul meu cea de pe spate).

Felicitari Proleasing pentru initiativa =D>

Pentru cei interesati, voi reveni cu impresii.
Avatar utilizator
Emil_Greus
1nsane Member
 
Mesaje: 1106
Membru din: 15 Iun 2008, 18:11
Localitate: PLOIESTI
Maşina: Ford Expedition Max XLT, 3.5 V6; Ex. Ford Focus, 2008, 1.6 benz+GPL

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Emil_Greus » 30 Oct 2012, 14:40

Inlocuit sigla. Nimic de reprosat. Totul a durat cca 30 de minute.

Multumesc PRL!
Avatar utilizator
Emil_Greus
1nsane Member
 
Mesaje: 1106
Membru din: 15 Iun 2008, 18:11
Localitate: PLOIESTI
Maşina: Ford Expedition Max XLT, 3.5 V6; Ex. Ford Focus, 2008, 1.6 benz+GPL

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 31 Oct 2012, 16:47

Buna ziua d-le Emil_Greus,
Vă mulţumim pentru feedback-ul dvs şi ne bucuram ca v-am putut fi de folos şi că vizita dvs a decurs bine!
Vă stăm, in continuare, la dispoziţie pentru orice intrebări sau solicitări.
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 31 Oct 2012, 17:02

Aşteptarea a luat sfârşit!
În acest sfârşit de săptămână incepem seria evenimentelor de lansare pentru Noul Ford B-MAX şi vă invităm la Weekend-ul Inovaţiei la Proleasing Motors din Buzău pentru a testa primul autoturism Ford românesc şi pentru a descoperi cele mai avansate tehnologii Ford!
Evenimentul va avea loc în perioada 2 – 4 noiembrie, la locaţia noastră din Buzău, iar pentru a vă rezerva, din timp, un test-drive ne puteţi scrie pe adresa relatii.clienti@proleasing.ro.
Mai multe detalii despre Weekend-ul inovaţiei la Proleasing Motors puteţi găsi aici sau pe pagina noastră de facebook Proleasing Motors Ford Club.
Vă aşteptăm!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 05 Noi 2012, 16:32

Dragi prieteni,
În perioada 6 – 8 noiembrie, Noul Ford B-MAX va poposi la shwroom-ul Proleasing Motors din Târgovişte, unde dâmboviţenii şi nu numai, sunt aşteptaţi la test-drive!
Mai multe detalii despre Săptămâna Inovaţiei la Proleasing Motors, puteţi găsi aici sau pe pagina noastră de facebook Proleasing Motors Ford Club.
Vă aşteptăm!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde aladinman2002 » 08 Noi 2012, 09:22

buna ziua!
ca urmare a mesajului primit de la dumneavoastra am pus in balanta si am considerat ca este destul de acceptabil sa schimb consumabilele la Proleasing Buzau, ca atare am scris un mail pentru a face o programare. Am asteptat eu dar pentru mai multa siguranta am sunat la nr de telefon de pe site pentru a verifica daca au primit mailu. am ramas foarte surprins ...nu citisera nici un mail asha ca le-am amintit eu ce au de facut...un schimb de consumabile. Mi-ati facut o oferta care..gandesc eu, cred ca ar trebui sa fie valabila la orice punct de lucru al Proleasing, de aceea m-am mirat tare de faptul ca, persoana cu care am vorbit nu cunostea nimic despre acest lucru. I-am pus in vedere ca pretul consumabilelor si al manoperei pe care mi l-ati furnizat dumneavoastra este de aprox 550. In acel moment persoana a inceput sa se eschiveze, ca pretul nu ar fi acesta, ca nu se poate asha ceva ...ma gandeam ca ma aflu la piata si negociez pentru un kg de cartofi...pentru ca pana la urma la un schimb de consumabile ....evident nu se schimba decat ....culmea doar consumabilele. in timpul discutziei m-a intrebat de nr de km ai masinii, amintindu-mi faptul ca ar trebui sa schimb distributia ...nici o legatura cu subiectul problemei care ma interesa in mod special....schimbul de consumabile. I-am raspuns ca atare ...in sensul ca eu nu doresc alte amanunte si ca in mod special as dori sa se clarifice problema mea. A ramas sa calculeze sa vada daca costul consumabilelor este cel pe care mi l-ati precizat dvs si sa ma sune. Ghiciti.....nu a mai sunat nimeni.
Va spun sincer ...am ramas cu un gust amar , nu neaparat de faptul ca persoana respectiva nu era in tema cu preturile ci de modul in care am fost abordat ....ca urmare am decis sa imi schimb consumabilele la un alt atelier. Vai de cei care sunt obligati sa-si faca serviceul masinii la Proleasing Motors Buzau....sincer ii compatimesc.
aladinman2002
Incepator
 
Mesaje: 48
Membru din: 27 Noi 2011, 16:47
Localitate: buzau
Maşina: ford focus 2008, 1600, 109 cp
VIN: WF0SXXGCDS8G36941

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde aladinman2002 » 08 Noi 2012, 10:13

Revin cu noutatzi. Am fost sunat de cei de la reprezentanta, aceeasi persoana cu care am vorbit. Mi-a motivat faptul ca este nou in firma si nu avea de unde sa stie preturile si ce discounturi se aplica prin programul de fidelizare. Problema s-ar fi rezolvat usor si fara nici o bataie de cap daca mi-ar fi spus treaba asta de la inceput ... suntem oameni si suntem intelegatori cu cei nou venitzi .
aladinman2002
Incepator
 
Mesaje: 48
Membru din: 27 Noi 2011, 16:47
Localitate: buzau
Maşina: ford focus 2008, 1600, 109 cp
VIN: WF0SXXGCDS8G36941

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 09 Noi 2012, 14:00

Buna ziua d-le aladinman2002,
Ne cerem scuze pentru situatia creata. Este adevarat, consilierul cu care ati discutat zilele trecute este nou-venit in firma (era chiar prima lui zi :) ) si a trebuit sa verifice oferta despre care ati discutat, inainte sa va confirme pretul si celelalte detalii.
Speram ca in continuare vizita la service a decurs conform asteptarilor dvs si asteptam, daca se poate, si un feedback in zilele urmatoare.
Va multumim pentru faptul ca ne-ati sesizat problema si va stam, in continuare, la dispozitie!
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 09 Noi 2012, 14:11

Dragi prieteni,
Începând de astăzi, 9 noiembrie, şi in tot acest sfârşit de săptămână, Noul Ford B-MAX vă aşteaptă la test-drive la showroom-ul Proleasing Motors din Ploieşti, cu multe noutăţi şi bineînţeles, cu premii!
Mai multe detalii despre Weekend-ul Inovaţiei la Proleasing Motors, puteţi găsi aici sau pe pagina noastră de facebook Proleasing Motors Ford Club.
Vă aşteptăm!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 14 Noi 2012, 11:04

In această perioadă, venim cu o ofertă specială pentru pachetul de servicii care te ajută să te adaptezi rapid provocărilor de sezon.
Daca simţi că maşina ta are nevoie de un ajutor în plus sau pur şi simplu eşti o persoană grijulie, te aşteptăm la service-ul nostru pentru o ofertă personalizată!
Mai multe detalii despre Meniul Special de Iarnă afli aici!


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Officer » 20 Noi 2012, 12:40

Scris de un user care nu are niciun post la activ intr-o sectiune eronata a forumului despre proleasing targoviste

rlijon scrie:va supun atentiei o speta care m-a facut sa scriu si pe forum despre ce inseamna proleasing targoviste:

am fost la service-ul de mai sus pentru a-mi rezolva problema avuta cu ABS-ul, care intra aleator.
cei de acolo au facut o proba cu masina au confirmat problema si au pUs masina pe tester.
mi-au spus ca nu da nici o eroare calculatorul si nici altceva nu au vazut in neregula sub ea.
"ce este de facut?"..."nu stim ce defectiune este pentru ca nu este nici o eroare pe tester"
am fost din nou la service dupa 1 saptamana si mi-au spus ca nu au un alt raspuns.

asta a fost concluzia discutiei, iar eu am platit 70 lei pentru nimic...nu am putut sa fac altceva decat sa scriu despre cele intamplate in registrul lor de reclamatii si sugestii.

sunt foarte nemultumit de acest service si, spre regretul meu, am consultat forumul proleasing targoviste abia dupa intamplarea asta si ce credeti!?
cei mai multi clienti ai lor vorbesc despre "japca", "incompetenta", "nesimtire".

PACATCA E FIRMA FORD ARE ASA OAMENI CARE SA O REPREZINTE!
GANDITI-VA DE DOUA ORI CAND VA PROPUNETI SA AJUNGETI LA EI SAU VETI AVEA O AVENTURA SIMILARA CU A MEA
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 20 Noi 2012, 13:46

Buna ziua Officer,
Vă mulţumim că ne-aţi atenţionat de apariţia acestui mesaj.
Rugămuntea noastră este să ne transmiteţi şi link-ul către topicul in care utilizatorul rlijon a postat pentru a putea discuta cu acesta şi pentru a-i clarifica nemulţumirea.
Deşi am incercat, până acum nu am reuşit să il identificăm după numele de utilizator.
O zi excelentă!
.
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde proleasing_motors » 20 Noi 2012, 16:44

Dragi prieteni,
Vineri, 23 noiembrie, vă invităm la
Black Friday in locaţiile Proleasing Motors din Ploieşti, Târgovişte şi Buzău!
Detalii despre această campanie găsiţi aici: http://goo.gl/7923H


Imagine
Avatar utilizator
proleasing_motors
 
Mesaje: 161
Membru din: 03 Noi 2010, 09:38
Localitate: PLOIESTI

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde andrei.gheorghe » 07 Dec 2012, 22:21

Astazi am fost la Proleasing Ploiesti pentru revizie/verificare tehnica a "balenei" mele.

Mentionez urmatoarele lucruri, cu referinta la experienta avuta la sediul Proleasing:

- pretul reviziei a fost mai mic sensibil decat cel comunicat telefonic (mi s-a spus aproximativ 2000 de lei, dar a costat 1475)
- Toni de la receptie service (reprezentantul care comanda piese) este de un profesionalism si de o bunavointa iesite din comun
- mi s-a permis accesul in service cu restrictia de a nu sta sub masina ridicata pe elevator
- mecanicul care s-a ocupat de masina a fost bun, mi-a raspuns la toate intrebarile mele ciudate, o singura chestie nu mi-a placut la el, faptul ca nu a desfacut toata contraaripa cand a inlocuit kit-ul de distributie, a desfacut-o doar pe jumatate si a lasat-o atarnand, dar poate asta e procedura, n-am de unde sa stiu
- sala de asteptare e departe de service, nu-ti poti vedea masina de-acolo, dar, dupa cum am spus, mi-a fost permis accesul in service
- toate consumabilele inlocuite mi-au fost predate (mai putin filtrul de motorina si cel de ulei, treaba cu reciclatul)
- am primit raspuns la toate intrebarile, mecanice, electrice, de soft sau tuning autorizat
- Ford Garantia 12 se poate face foarte usor daca masina este in stare buna, o sa o fac imediat cum o sa am timpul necesar pentru diagnoze
- cardul de fidelitate mi-a fost livrat foarte repede si l-am putut folosi imediat
- nu mi s-a cerut in mod absurd sa inlocuiesc ceva ce nu era necesar, desi le-am cerut o verificare amanuntita. "placutele de frana au fost inlocuite recent, antigelul rezista la -30 de grade, lichidul de frana este in regula, a fost inlocuit recent, stergatoarele necesita inlocuire (chiar trebuie)" fiind raspunsul lor dupa verificarea tehnica

Per total, o experienta placuta cu ProLeasing Ploiesti, chiar daca pretul este putin cam mare pentru unele persoane, se justifica prin calitatea si garantia lucrarii.
Nu contest faptul ca am si eu mecanicul meu care mi-a spus ca imi poate inlocui kit-ul de distributie, filtre, etc si ma costa suma X. La Proleasing am platit suma X*1.6, dar.... s-au folosit piese originale, s-a eliberat o factura si toate sunt acoperite de garantia de lucrare. O sa ma inscriu in asociatia Club Ford pentru a beneficia de cardul Platinum, deocamdata am doar Silver :P

Sper sa va tina Dumnezeu obiceiul cu reducerile pentru revizii, poate si mai mari, ca va sunt client fidel, in fiecare zi imi amintesc ceva de facut in plus la masina, si sincer nu vreau sa stric eu ceva :)

Toate cele bune tuturor.
andrei.gheorghe
Ford Freak
 
Mesaje: 206
Membru din: 07 Apr 2009, 06:33
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Mondeo 2010, 2.0 TDCi, 140CP PH 94 AAG
VIN: WF0GXXGBBGAS72932

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde Ronnie 78 » 12 Dec 2012, 16:39

Tare sunt curios si eu pe ce ai platit 1475 lei, d-l andrei.gheorghe. Cine stie, poate apelez si eu la Proleasing...
Ce inseamna pentru tine revizie? Ca n-am prea inteles! Filtru aer+filtru polen+filtru combustibil+filtru de ulei+ulei+schimb distributie? ...cred ca le cam amesteci...poate schimbul distributiei nu era inclus si se petrecuse altadata si in alti bani...
Cum e?
Ronnie 78
Incepator
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2012, 19:33
Maşina: Ford Focus 2 Turnier

Re: Proleasing Motors - Dealer Ford in Prahova,Buzau & Dambo

Mesajde andrei.gheorghe » 12 Dec 2012, 18:10

In acesti bani am efectuat revizia (ulei+toate filtrele, inclusiv polen care a fost cu carbon activ) si distributia.

Pot atasa facturile, revizie (ulei+toate filtrele+un bec de la numar, verificare tehnica standard) - 671.20 RON si inlocuit kit distributie - 803.35 RON, total platit 1474.55 RON.

Si eu am fost mirat de pretul accesibil oferit de cei de la Proleasing, si de asemenea de profesionalismul lor.
Acum sper sa nu urce preturile ca i-am laudat atat :)

Toate bune.

Edit: ca sa fie si mai clar, piesele si consumabilele le-au furnizat cei de la Pro Leasing, nu am venit eu cu ele in sacosa
andrei.gheorghe
Ford Freak
 
Mesaje: 206
Membru din: 07 Apr 2009, 06:33
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Mondeo 2010, 2.0 TDCi, 140CP PH 94 AAG
VIN: WF0GXXGBBGAS72932

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dealerii Ford din Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login