Călătorii

Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

În ţară şi peste hotare

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde andrei0241 » 27 Apr 2012, 13:33

mihai_buc27 scrie:Ceva prin predeal? cazare ieftina si undeva unde sa pap si eu bine si ieftin?:Dtks


In Predeal am stat in ultimii ani la Pensiunea Vladet. Camera destul de spatioasa, curat, apa calda/caldura nonstop (noi am fost iarna) iar ca pret era 100 ron/camera (posibil 120 in weekend, dar nu am nimerit asa, ba chiar o data desi la intrare era pretul afisat 120 nu ni s'a cerut decat 100ron/noapte)
Avatar utilizator
andrei0241
1nsane Member
 
Mesaje: 2571
Membru din: 15 Apr 2009, 14:17
Localitate: Constanta
Maşina: Fiesta 2008 1.4 Tdci

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde Kyx81 » 30 Apr 2012, 12:40

In Curtea de Arges recomand Pensiunea Jankovic. Pret OK, conditii bune, multe mai bune decat in alte pensiuni in care am stat vara trecuta.
Camera e foarte placuta, mare; vedere am avut doar la casa de langa; micul dejun comandat la restaurantul de la parter a fost foarte bun si indestulator. Parcare este chiar in fata pensiunii, fara plata.
Per total, foarte multumiti de sedere, chiar daca a fost doar de o noapte.
http://www.turistinfo.ro/curtea_de_arge ... 38776.html
Bonus, e la 5-10 minute de Manastirea Curtea de Arges, dar pe o strada laturalnica, nu direct in trafic.
Ford Focus Turnier 2003 1.8 DuraTorq TDCi 85kW 115 CP
Ford Focus Turnier 2012 1.6 TDCi ECOnetic 85kW 115 CP
Avatar utilizator
Kyx81
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 13 Feb 2008, 22:14
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde Kyx81 » 30 Apr 2012, 13:00

(a trecut timpul de editare, scuze)
Aditional, pentru Moieciu de Sus recomand Hotel Mistral Resort: http://www.mistralresort.ro/
Au tarife de hotel intr-adevar, dar la o sedere mai lunga merita (serviciile au fost foarte bune, la fel si cazarea), iar locatia este ideala pentru drumetii (e chiar la intrarea in Rezervatia Naturala Bucegi). Singura problema ar fi accesul pe o bucata de drum de vreo 5 km prin Cheia destul de rau (viteza 1-2). In Moieciu de Sus drumul spre Rezervatie e asfaltat, dar ingust (2 masini trec doar cu grija si eventual cu oglinda lovita :( ).
P.S. Pentru rezervare anterioara sosirii, tariful a fost considerabil mai mic decat cel de la receptie (ceva de genul 60-70 RON/noapte mai putin). Toate anul trecut in august.
Ford Focus Turnier 2003 1.8 DuraTorq TDCi 85kW 115 CP
Ford Focus Turnier 2012 1.6 TDCi ECOnetic 85kW 115 CP
Avatar utilizator
Kyx81
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 13 Feb 2008, 22:14
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde mihai_buc27 » 02 Mai 2012, 10:44

andrei0241 scrie:
mihai_buc27 scrie:Ceva prin predeal? cazare ieftina si undeva unde sa pap si eu bine si ieftin?:Dtks


In Predeal am stat in ultimii ani la Pensiunea Vladet. Camera destul de spatioasa, curat, apa calda/caldura nonstop (noi am fost iarna) iar ca pret era 100 ron/camera (posibil 120 in weekend, dar nu am nimerit asa, ba chiar o data desi la intrare era pretul afisat 120 nu ni s'a cerut decat 100ron/noapte)

Ms mult.
Ford fiesta 1.299 51 kw , 2004 benzina mk5
Avatar utilizator
mihai_buc27
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 26 Mai 2011, 09:59
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford fiesta 1.299 Benzina
VIN: wf0hxxgajh4d02610

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde testergl » 02 Mai 2012, 13:11

Salut,

Curtea de Arges - "Casa Pelerinul" - 80 lei/cam dubla - recomandat doar daca nu aveti pretentii deosebite si doar pentru tranzit - este la 5 minute de mers pe jos de Manastirea Argesului. Se mananca la restaurantul propriu, preturi ok si mancare buna.

Targu-Jiu - recomand cu incredere pensiunea "Eden" - 100 lei/cam dubla - curat, parcare in curte, gazde f. amabile. Se mananca bine si la preturi OK la Hanul Domnesc de pe str. Victoriei (in stanga restaurantului Ambasador)

Drobeta Turnu Severin - Motel/Pensiune "La Conu Iancu" - 60 lei/cam single (in pat pot dormi lejer 2 persoane) - recomandat doar daca nu aveti pretentii deosebite si doar pentru tranzit.
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde alexandrusavu » 02 Mai 2012, 14:50

Am fost în Brașov zilele trecute la hotel decebal, relativ aproape de intrarea în Brașov. Hotel 2 stele, recomand cu încredere, micul dejun ok.
10+
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde stoicagsilviu » 31 Mai 2012, 15:27

Recomand Casa Magica Busteni, preturi bune, personal amabil, camere curate. singurul inconvenient este ca au mancare buna si preturi rezonabile, iar la pranz te cam chinui sa gasesti o masa libera :))
Avatar utilizator
stoicagsilviu
Incepator
 
Mesaje: 73
Membru din: 23 Mai 2011, 11:41

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde vctoras » 06 Iun 2012, 07:49

Am fost pentru o noapte cazat la pensiunea Yasmine din Timisoara. Curatenie si parcare in regula. O recomand pentru cei care au nevoie de cazare in acest oras. Nu am servit masa. Rezervarea am facut-o pe net. Este aproape de centru. Pret 110 lei /noapte camera dubla.
Ford Focus 1.8TDDI 90Cp,2000
vctoras
Gold Member
 
Mesaje: 537
Membru din: 02 Iun 2006, 12:54
Localitate: Motru
VIN: WF0NXXGCDNYL74053

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde mihai_buc27 » 11 Iun 2012, 10:39

Prin Sibiu stie cineva unde se sta bine si unde se mananca la fel de bine?tks
Ford fiesta 1.299 51 kw , 2004 benzina mk5
Avatar utilizator
mihai_buc27
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 26 Mai 2011, 09:59
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford fiesta 1.299 Benzina
VIN: wf0hxxgajh4d02610

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde xetix » 12 Iun 2012, 09:21

In Sibiu se manaca foarte bine la Bufnita (Strada Nicolae Balcescu - strada care duce sprea Piata Mare si Mica ) si Kon Tiki (Strada Tudor Vladimirescu) acesta este restaurant si pensiune,mancare pot sa spun ca e super si ieftina ,insa de cazare nu ma pot pronunta ( 100 lei/zi camera dubla matrimoniala ) anul trecut ,dar nu cred ca s-a modificat.
Iti recomand Hotel Silva *** cam scump, dar e frumos si curat.
http://www.helpioana.ro

Binecuvantat este cel care nu asteapta recunostinta, caci acela nu va fi dezamagit.
Avatar utilizator
xetix
Gold Member
 
Mesaje: 803
Membru din: 31 Aug 2008, 10:03
Localitate: Sibiu/Friedrichshafen
Maşina: Ford Mondeo (B5Y) 2004 1.8l 125 cp
VIN: WF05XXGBB54A52019

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde mihai_buc27 » 18 Iun 2012, 12:09

Multumesc!!!stima
Ford fiesta 1.299 51 kw , 2004 benzina mk5
Avatar utilizator
mihai_buc27
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 26 Mai 2011, 09:59
Localitate: Bucuresti
Maşina: ford fiesta 1.299 Benzina
VIN: wf0hxxgajh4d02610

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde iulian.chiper » 01 Iul 2012, 12:00

In Timisoara va recomand pensiunea Necrisa, la iesire din Tm catre Lugoj: 80 lei/camera single, 100 lei dubla, 12 lei mic dejun/pers, 20 lei cina.E o pensiune afacere de familie, foarte curata, ingrijita, niste proprietari extraordinari.
In Cluj: pensiunea Ester, e chiar in centru, 90 lei/camera single fara mic dejun, conditii ok.
In Bistrita: pensiunea Miracolo la iesire catre Suceava, 65lei/single, destul de inghesuita camera, la mansarda, insa compenseaza cu o curte mare cu spatiu verde,copaci, terasa. Aceasta pensiune are si camere mai mari si mai ok, la 80-100 lei, insa de regula merg pe cost mic fiind cazat in interes de servici.
Cugir: pensiunea Dronca, la intrare in oras pe dreapta, 90 lei /single, conditii ok.
Botosani: la iesire din oras, in Catamarasti deal, Casa Boema, 110 lei/cam single cu mic dejun, pensiune de 3 stele cu conditii de 4 spre 5 stele.
In Iasi am tot incercat diferite pensiuni, insa nu am gasit niciuna raport calitate/pret ok. Daca imi puteti recomanda una va sunt recunoscator.De asemenea spuneti-mi daca stiti una ok in Oradea.
Iulian
Avatar utilizator
iulian.chiper
Incepator
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Noi 2008, 19:26
Localitate: Brasov
Maşina: S-Max, 7 locuri, 140CP

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde iulian.chiper » 01 Iul 2012, 12:21

Am uitat sa va zic. Sa nu va cazati in Pascani!!!Mai bine mergeti pana la Iasi! E un singur hotel-Hotel Central 2 stele, 110 lei cam single. Am indurat un frig si jeg asta iarna de nu va inchipuiti. Mai sunt doua pensiuni in Pascani cu niste preturi exorbitante si conditii jalnice.
Avatar utilizator
iulian.chiper
Incepator
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Noi 2008, 19:26
Localitate: Brasov
Maşina: S-Max, 7 locuri, 140CP

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde mitbc » 05 Iul 2012, 15:52

pe unde am fost eu si am fost multumit:
Sighisoara : mancare la acel restaurant de la intrare in cetate; cazare la cort in acel complex unde e strandul

Sibiu : mancare la terasele de pe aleea pietonala; cazare : pensiunea Laisy (de la iesire spre Brasov - singura care ne-a primit pe la orele 01.30 AM)

Suceava : mancare la Tacco Loco in Real sau la Cavalerul Medieval in Mall; cazare la Hotel Alber, la intrare dinspre Falticeni

Piatra Neamt : mancare la Casa Noastra - undeva pe langa stadion sau la Nefertiti - la iesirea spre Bicaz; n-am dormit prin Piatra decat pe la rude

Iasi : mancare la Cavalerul Medieval (cel din Mall sau cel din CUG - recomanda varianta 2); cazare pe la fosti colegi de facultate :D

Botosani : nu prea am manca prin BT dar de dormit, sunt acele pensiuni la iesirea spre Iasi.

Curtea de Arges : mancare la terasa acea centrala, nu-i stiu numele, iar de dormit am ales pesniunea Ruxi cu mic dejun inclus

in rest, pe unde am calatorit, nu am fost chiar impresionat. De stiut insa e un lucru cert: mancare ca la Paulino (restaurant mic, discret, la intrare in Ramnicul Sarat dinspre Focsani) nu am mai intalnit niciunde...

in Bacau: se poate innopta ok la Hotel Dumbrava (prin centrul, langa Finantele Publice), Pensiunea Moldavia (la iesire din BC spre Piatra, pe stanga), Pensiunea Vila Tosca (pe langa Judecatoria Bacau sau liceul Ferdinand), pentru cazare ieftina se poate opta si pentru hostel HOLLAND (in apropierea de Billa de pe Mioritei); pentru mancare puteti opta pentru : Restaurant Hanovra (langa McDonald's), Casa Grande (langa McDonald's), Viva (tip impinge tava - pe langa piata centrala), Restaurant Miorita (pe Str. Mioritei) etc...
Intelligence is after me, but I'm running faster ...
mai nou, mai "repar" si GPS-uri...
Avatar utilizator
mitbc
Incepator
 
Mesaje: 97
Membru din: 23 Iun 2011, 14:31
Localitate: Bacau
Maşina: ford fiesta 1.4 tdci
VIN: WF0HXXGAJH4T74198

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde adispan » 05 Iul 2012, 17:38

@ iulian.chiper: in Iasi ma cazam la Pensiunea Moldotur, e pe linga Billa de linga gara http://www.pensiuneamoldotour.ro/index.html
adispan
 
Mesaje: 10598
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde Sergiu22 » 09 Aug 2012, 09:47

iulian.chiper scrie:In Timisoara va recomand pensiunea Necrisa, la iesire din Tm catre Lugoj: 80 lei/camera single, 100 lei dubla, 12 lei mic dejun/pers, 20 lei cina.E o pensiune afacere de familie, foarte curata, ingrijita, niste proprietari extraordinari.
In Cluj: pensiunea Ester, e chiar in centru, 90 lei/camera single fara mic dejun, conditii ok.
In Bistrita: pensiunea Miracolo la iesire catre Suceava, 65lei/single, destul de inghesuita camera, la mansarda, insa compenseaza cu o curte mare cu spatiu verde,copaci, terasa. Aceasta pensiune are si camere mai mari si mai ok, la 80-100 lei, insa de regula merg pe cost mic fiind cazat in interes de servici.
Cugir: pensiunea Dronca, la intrare in oras pe dreapta, 90 lei /single, conditii ok.
Botosani: la iesire din oras, in Catamarasti deal, Casa Boema, 110 lei/cam single cu mic dejun, pensiune de 3 stele cu conditii de 4 spre 5 stele.
In Iasi am tot incercat diferite pensiuni, insa nu am gasit niciuna raport calitate/pret ok. Daca imi puteti recomanda una va sunt recunoscator.De asemenea spuneti-mi daca stiti una ok in Oradea.
Iulian

In Oradea, pensiunea Ardealul e destul de okay. Conditiile sunt bune, mancarea e foarte buna. Pretul poate fi cam mare: 100 RON, single, mic dejunul nefiind inclus.
Sergiu22
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Iul 2012, 07:27
Localitate: Oradea
Maşina: Ford

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde testergl » 10 Aug 2012, 09:47

Salut,

In Bucuresti, pentru o noapte, in sectoarele 5-6, ce variante de cazare cunoasteti? De preferat ar fi o pensiune acceptabila ca pret - 100-120 RON.

Multumesc anticipat,
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde zaboss » 10 Aug 2012, 18:30

În sectorul 6 nu cred că există pensiuni. Ar fi 3 hoteluri:
http://www.cityhotelbucuresti.ro/tarife/
şi 2 SIR
http://www.sirgrup.ro/
Preţurile sunt cam la fel. City este un fost cămin de nefamilişti renovat, zona e cam periferică. A stat o colegă din provincie acolo şi a fost mulţumită.
SIR sunt contrucţii noi, unul este lângă pasajul Lujerului, ai o staţie de metrou, Cora şi Plaza Mall 10-15 minute mers pe jos. La Orhideea ai metrou, vedere la Pasajul Basarab, Carrefour şi la vreo 3 staţii de tramvai AFI Palace. În sectorul 5 care este în afară de Mariott nu ştiu.

LE
Se pare că ar mai fi câteva, dar nu le ştiu nici din vedere:
http://www.bucurestihoteluri.ro/hotelur ... ector6.php
http://www.bucurestihoteluri.ro/hotelur ... ector5.php

La sectorul 5 mi-am reamintit de Hostel Viilor, dar nu sunt sigur dacă mai există, ultima oară când am trecut pe acolo parcă nu mai era, dar poate mă înşel. Mai ştiu http://hostel.formenerg.ro/, care e decent, şi este chiar la staţia de metrou Tineretului şi pe diagonală cu parcul. Nu ştiu ce preţuri au, dar arăta OK. Şi la gară mai sunt nişte hoteluri OK, dar îmi scapă acum numele. E un Ibis mare, şi unul mai micuţ pe strada Witting.
Light travel faster than sound, that's why some people seem brighter until you hear them speak.
Avatar utilizator
zaboss
Gold Member
 
Mesaje: 964
Membru din: 14 Apr 2006, 00:21
Localitate: http eror 404: zaboss not found
Maşina: Waiting
VIN: rosusecrecesimult

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde testergl » 10 Ian 2013, 12:00

Salutare si La multi ani!

Pentru zona Piata Presei Libere / Baneasa, ce recomandari de cazare aveti? De preferat, cat mai aproape de IBM Innovation Center (Sos. Bucuresti-Ploiesti 1A, sector 1, Bucuresti).

Multumesc anticipat,
Ford Focus II / Hatchback 1.6 TDCI 109 / Ghia
Avatar utilizator
testergl
Gold Member
 
Mesaje: 771
Membru din: 22 Oct 2007, 19:18
Localitate: North Rhine-Westphalia
Maşina: Ford Focus II / Hatchback / 1.6 TDCI 109 / Ghia

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde adispan » 10 Ian 2013, 13:13

aia e zona scumpa
ai un Pullmann chiar in piata presei
sau spre otopeni sunt niste hoteluri in apropiere de aeroport
adispan
 
Mesaje: 10598
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde xxl_cm » 13 Ian 2013, 16:51

e scumpa zona aia. mai bine cauta undeva pe langa o gura de metrou sau pe linia de tramvai 41 (vezi pe o harta online care e traseul). cu metroul mergi pana la aviatorilor si de acolo iei cateva statii un autobuz. iar tramvaiul 41 are capatul chiar la piata presei libere si e celebrul tramvai denumit si metrou usor. marele lui avantaj e ca are linie separata si din ghencea pana la piata presei nu faci mai mult de 15 minute, asta daca reusesti sa te sui in tramvai ca dimineata e full.
FORD = Fix Or Repair Daily
Avatar utilizator
xxl_cm
1nsane Member
 
Mesaje: 2221
Membru din: 02 Iul 2008, 18:06
Localitate: Bucuresti+Brasov
Maşina: Ford Fiesta 1.3 benzina+GPL 2006
VIN: WF0DXXGAJD6T81498

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde Vici_ » 23 Apr 2013, 10:24

iarna trecuta am stat 3 weekenduri la Satu Mare

recomand Hotel Regal pe str. Rosetti. Caldura, curatenie, mancare buna, liniste, personal amabil.

de evitat cu orice pret Vila Leon pe str. Dambovitei. Frig (nu se dadea caldura decat seara si un pic noaptea), miros de canalizare in baie, perdeaua de la dus murdara, lampi cu becuri lipsa. Parcare in curte, dar trebuie sa-ti inchizi si deschizi singur poarta. Personal miserupist.
Vici_
Incepator
 
Mesaje: 17
Membru din: 28 Aug 2011, 15:25
Localitate: Cluj
Maşina: Focus 2014 1,6 tdci 115cp Titanium

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde Kidu » 14 Feb 2014, 15:28

Pentru cei aflati in tranzit spre/dinspre Ungaria si nu numai, va recomand Taverna Pecicana situata in orasul aradean Pecica.
www.tavernapecicana.ro

P.S. Incercati ciorba de peste a la Szeged. Este senzationala.
Avatar utilizator
Kidu
Gold Member
 
Mesaje: 691
Membru din: 07 Ian 2007, 23:34
Localitate: Arad
Maşina: Duster 2, 1.5 dCi, 110 CP

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde laurentiugm » 10 Apr 2014, 10:57

Pentru cei care sunt in zona petrosani - aninoasa, lupeni si mai departe in zona va recomand pensiunea "castelul de vis"
Am fost 2 zile acolo si e fenomenala si ieftina pentru serviciile pe care le ofera
http://www.complexcasadevis.ro/servicii ... ul-de-vis/
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde focus124 » 28 Apr 2014, 17:01

Stie cineva un hotel + restaurant bun in Adjud ?
focus124
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Apr 2014, 16:41
Maşina: Ford

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde laurentiugm » 20 Aug 2014, 07:48

Revin aici cu un sfat pentru colegii care sunt in trecere prin brasov si vor sa faca o plimbare si prin Piata Sfatului.
SA AVETI BANI MARUNTI LA VOI PENTRU PARCARE. NUMAI FISE DE 10 BANI SI 50 DE BANI. Altfel nu poti sa platesti. Nici cu rahatul de SMS nu merge, eu am dat si sms si nici confirmare nu am primit decat dupa 3 ore. dupa ce am plecat din BV.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde andrei.dudu » 20 Aug 2014, 08:11

Eu am platit in Brasov folosind aplicatia SMS Parking luata din Google play.
Nu m-am chinuit cu fise, direct din aplicatie.

Mi-a mers si cu sms inainte de a gasi aplicatia, si am primit confirmare instant.
Avatar utilizator
andrei.dudu
Gold Member
 
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2014, 15:11
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Focus Wagon 1.6 Ecoboost 150 - Titanium + optionale
VIN: WF0LXXGCBLEB71588

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde laurentiugm » 20 Aug 2014, 08:57

Asa speram si eu ca o primesc instant, asa scrie si pe aparatele de parking dar na, se intampla sa nu mearga uneori si nu am stat sa fac sesizari alte alea. Imi pare anormal faptul ca trebuie sa achiti numai cu monede.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde andrei.dudu » 20 Aug 2014, 09:48

Daca ai norocul sa il vezi pe cel care se plimba prin zona si scaneaza masinile sa vada tichetul in geam, poti sa platesti si la el si iti taie el chitanta.
Se poate parca gratis in zona parcului si mai exact pe laterala cu primaria, am intrebat pe un comunitar de la primarie, si mi-a confirmat acest lucru.

on.t: pentru mancare recomand restaurantul roata norocului din brasov (ca tot vorbeam de brasov)
localizare: http://www.roata-norocului.ro/ro/localizare.php in drumul spre Poiana inainte de prima curba la stanga, se face un drum in dreapta si se coboara, restaurantul este pe dreapta in dreptul locurilor de parcare.
Avatar utilizator
andrei.dudu
Gold Member
 
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2014, 15:11
Localitate: Craiova
Maşina: Ford Focus Wagon 1.6 Ecoboost 150 - Titanium + optionale
VIN: WF0LXXGCBLEB71588

Re: Unde mancam / unde ne cazam in Romania ?

Mesajde adispan » 20 Aug 2014, 10:05

bine ca s-a reinviat topicu asta, ca am si io ceva de zis

Brasov: mincare buna, unde revin mereu cu placere: 4 Amici (Str. Grivitei, iesire spre Tg. Mures) si Roata Norocului
Sibiu: mincare buuunnnaaaa la Restaurantul Prima, str Petrila ( http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15 ... _51988.htm )

Cazare Pensiunea "Casa Loloiu" din Gura Raului (la vreo 12-14 km de Sibiu): gradina misto, vedeti ca nu au restaurant, fie veniti cu ceva la pachet, fie va faceti in curte gratar

Statiunea 2 Mai
- cazare la Sun House ( http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15 ... _52483.htm )
- mincare buna la "La Dinamo" si "Margot" sunt una vis-a-vis de cealalta

Venus / Cap Aurora
- mincare buna preturi excelente: "La Foisoare" (un "impinge-tava") ... cine a fost la ZCF stie :)
adispan
 
Mesaje: 10598
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Călătorii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login